Luk
<  Forrige uge
16. november 2019 – 23. november 2019
Næste uge  >

L酶rdag 16. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Fuenlabrada – SD Huesca Segunda Divisi贸n – Spanien 3 – 2
15:45 Real Oviedo B – Atletico Madrid B Segunda B Gruppe I – Spanien Udsat
16:00 Extremadura – Deportivo La Coruna Segunda Divisi贸n – Spanien 2 – 0
16:00 Sporting Gijon B – Celta Vigo B Segunda B Gruppe I – Spanien 1 – 1
16:00 Arenas Getxo – SD Leioa Segunda B Gruppe II – Spanien 0 – 3
16:30 SD Amorebieta – Izarra Segunda B Gruppe II – Spanien 0 – 0
16:30 Osasuna B – Barakaldo Segunda B Gruppe II – Spanien 1 – 0
17:00 Coruxo F.C. – Las Rozas CF Segunda B Gruppe I – Spanien 0 – 0
17:00 Athletic Bilbao B – Unionistas de Salamanca Segunda B Gruppe II – Spanien 4 – 1
17:00 Villarrobledo – San Fernando CD Segunda B Gruppe IV – Spanien 0 – 4
18:00 Villarreal B – UE Olot Segunda B Gruppe III – Spanien 1 – 1
18:30 Elche – Almeria Segunda Divisi贸n – Spanien 1 – 1
18:30 Numancia – Rayo Vallecano Segunda Divisi贸n – Spanien 2 – 2
18:30 Ejea – Badalona Segunda B Gruppe III – Spanien 2 – 0
21:00 Zaragoza – Albacete Segunda Divisi贸n – Spanien 0 – 1

S酶ndag 17. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Ponferradina – Girona Segunda Divisi贸n – Spanien 1 – 1
12:00 Inter de Madrid – Las Palmas B Segunda B Gruppe I – Spanien 6 – 0
12:00 Rayo Majadahonda – UP Langreo Segunda B Gruppe I – Spanien 0 – 2
12:00 San Sebastian de los Reyes – Pena Dep. Santa Eulalia Segunda B Gruppe I – Spanien 1 – 2
12:00 Ferrol – Melilla Segunda B Gruppe I – Spanien 3 – 3
12:00 Ibiza-Eivissa – Getafe B Segunda B Gruppe I – Spanien 1 – 0
12:00 Atl茅tico Baleares – Real Madrid Castilla Segunda B Gruppe I – Spanien 1 – 1
12:00 Tudelano – Real Sociedad B Segunda B Gruppe II – Spanien 0 – 0
12:00 Llagostera – Lleida Esportiu Segunda B Gruppe III – Spanien 1 – 0
12:00 Reus – Ebro Segunda B Gruppe III – Spanien Aflyst
12:00 Atletico Levante UD – La Nucia Segunda B Gruppe III – Spanien 3 – 1
12:00 AE Prat – Espanyol B Segunda B Gruppe III – Spanien 0 – 2
12:00 FC Andorra – Ebro Segunda B Gruppe III – Spanien 2 – 1
12:00 Recreativo Huelva – Murcia Segunda B Gruppe IV – Spanien 0 – 0
12:00 Granada B – Villarrubia CF Segunda B Gruppe IV – Spanien 0 – 0
14:00 Alcorcon – Malaga Segunda Divisi贸n – Spanien 1 – 0
15:30 Real Valladolid B – CD Calahorra Segunda B Gruppe II – Spanien 1 – 1
16:00 Real Oviedo – Sporting Gijon Segunda Divisi贸n – Spanien 0 – 0
16:30 Atletico Sanluqueno CF – Sevilla Atletico Segunda B Gruppe IV – Spanien 1 – 2
16:30 Marbella – Yeclano Segunda B Gruppe IV – Spanien 2 – 1
17:00 Pontevedra – Marino Luanco Segunda B Gruppe I – Spanien 3 – 0
17:00 Salamanca CF UDS – Alaves B Segunda B Gruppe II – Spanien 1 – 0
17:00 Leonesa – Club Haro Deportivo Segunda B Gruppe II – Spanien 2 – 0
17:00 Logrones – Burgos CF Segunda B Gruppe II – Spanien 3 – 0
17:00 Sabadell – Gimnastic Segunda B Gruppe III – Spanien 2 – 0
17:00 Orihuela – Castellon Segunda B Gruppe III – Spanien 2 – 2
17:00 Cartagena – CF Talavera de la Reina Segunda B Gruppe IV – Spanien 2 – 2
17:00 UCAM Murcia – Cordoba Segunda B Gruppe IV – Spanien 1 – 1
17:00 Linense – CD Badajoz Segunda B Gruppe IV – Spanien 1 – 0
17:00 Merida – Algeciras Segunda B Gruppe IV – Spanien 4 – 2
17:00 Don Benito – Cadiz B Segunda B Gruppe IV – Spanien 1 – 1
18:00 Real Union – Guijuelo Segunda B Gruppe II – Spanien 2 – 1
18:00 Barcelona B – UD Cornella Segunda B Gruppe III – Spanien 3 – 3
18:00 Hercules – Valencia B Segunda B Gruppe III – Spanien 1 – 1
18:30 Lugo – Racing Santander Segunda Divisi贸n – Spanien 1 – 1
18:30 Mirandes – Las Palmas Segunda Divisi贸n – Spanien 2 – 1
21:00 Tenerife – Cadiz Segunda Divisi贸n – Spanien 1 – 1

Mandag 18. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 Spanien – Rum忙nien EM Kvalifikation Gruppe F 5 – 0

Tirsdag 19. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Israel U21 – Spanien U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 6

Fredag 22. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
21:00 Levante – Mallorca La Liga – Spanien
21:00 Sporting Gijon – Tenerife Segunda Divisi贸n – Spanien

L酶rdag 23. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Spanien

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Leganes – Barcelona La Liga – Spanien
16:00 Real Betis – Valencia La Liga – Spanien
16:00 Rayo Vallecano – Zaragoza Segunda Divisi贸n – Spanien
16:00 Unionistas de Salamanca – Logrones Segunda B Gruppe II – Spanien
16:30 Real Madrid Castilla – Real Oviedo B Segunda B Gruppe I – Spanien
17:30 SD Leioa – SD Amorebieta Segunda B Gruppe II – Spanien
18:00 Racing Santander – Extremadura Segunda Divisi贸n – Spanien
18:00 Deportivo La Coruna – Alcorcon Segunda Divisi贸n – Spanien
18:00 Real Sociedad B – Osasuna B Segunda B Gruppe II – Spanien
18:30 Granada – Atletico Madrid La Liga – Spanien
18:30 Sevilla Atletico – Linense Segunda B Gruppe IV – Spanien
19:30 Lleida Esportiu – Barcelona B Segunda B Gruppe III – Spanien
20:00 SD Huesca – Ponferradina Segunda Divisi贸n – Spanien
21:00 Real Madrid – Real Sociedad La Liga – Spanien
<  Forrige uge
16. november 2019 – 23. november 2019
Næste uge  >