LeoVegas.dk ready? betfair Casino Casino24 Advertisement
<  Forrige uge
18. september 2018 – 25. september 2018
Næste uge  >

Tirsdag 18. september 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:15 Tarup-Paarup – Jammerbugt FC 2. Division Gruppe 1 0 – 4
18:30 Dynamo Dresden – Hamburger SV 2. Bundesliga – Tyskland LIVE HT: 0 – 0
18:55 Barcelona – PSV Eindhoven Champions League Gruppe B LIVE 35': 1 – 0
18:55 Inter – Tottenham Champions League Gruppe B LIVE 36': 0 – 0
20:45 Derby – Blackburn Championship – England
20:45 Leeds – Preston Championship – England
20:45 Wigan – Hull Championship – England
20:45 Aston Villa – Rotherham Championship – England
20:45 Ipswich – Brentford Championship – England
21:00 Club Brugge – Dortmund Champions League Gruppe A
21:00 Monaco – Atletico Madrid Champions League Gruppe A
21:00 Liverpool – Paris SG Champions League Gruppe C
21:00 Røde Stjerne – Napoli Champions League Gruppe C
21:00 Galatasaray – Lokomotiv Moskva Champions League Gruppe D
21:00 Schalke 04 – FC Porto Champions League Gruppe D
21:00 Stoke – Swansea Championship – England
21:00 West Bromwich – Bristol City Championship – England

Onsdag 19. september 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:55 Ajax – AEK Athen Champions League Gruppe E
18:55 Shakhtar Donetsk – Hoffenheim Champions League Gruppe F
19:00 Sampdoria – Fiorentina Serie A – Italien
19:00 HIK – Avarta 2. Division Gruppe 2
19:30 HB Køge – Fremad Amager NordicBet Liga
20:45 Middlesbrough – Bolton Championship – England
20:45 Nottingham Forest – Sheffield Wednesday Championship – England
20:45 Queens Park Rangers – Millwall Championship – England
20:45 Sheffield United – Birmingham Championship – England
21:00 Benfica – Bayern München Champions League Gruppe E
21:00 Manchester City – Lyon Champions League Gruppe F
21:00 Real Madrid – Roma Champions League Gruppe G
21:00 Viktoria Plzen – CSKA Moskva Champions League Gruppe G
21:00 Valencia – Juventus Champions League Gruppe H
21:00 Young Boys – Manchester United Champions League Gruppe H
21:00 Reading – Norwich Championship – England

Torsdag 20. september 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:55 Villarreal – Rangers Europa League Gruppe G
18:55 Rapid Wien – Spartak Moskva Europa League Gruppe G
18:55 Marseille – Eintracht Frankfurt Europa League Gruppe H
18:55 Lazio – Apollon Limassol Europa League Gruppe H
18:55 Besiktas – Sarpsborg 08 Europa League Gruppe I
18:55 Genk – Malmø FF Europa League Gruppe I
18:55 Rennes – Jablonec Europa League Gruppe K
18:55 Dynamo Kiev – FC Astana Europa League Gruppe K
18:55 Sevilla – Standard Liege Europa League Gruppe J
18:55 Akhisar Belediyespor – FC Krasnodar Europa League Gruppe J
18:55 PAOK – Chelsea Europa League Gruppe L
18:55 Videoton FC – BATE Borisov Europa League Gruppe L
21:00 FC København – Zenit Europa League Gruppe C
21:00 AEK Larnaca – FC Zürich Europa League Gruppe A
21:00 Ludogorets – Bayer Leverkusen Europa League Gruppe A
21:00 RB Leipzig – Salzburg Europa League Gruppe B
21:00 Celtic – Rosenborg Europa League Gruppe B
21:00 Slavia Prag – Bordeaux Europa League Gruppe C
21:00 Spartak Trnava – Anderlecht Europa League Gruppe D
21:00 Dinamo Zagreb – Fenerbahce Europa League Gruppe D
21:00 Sporting CP – Qarabag FK Europa League Gruppe E
21:00 Arsenal – Vorskla Europa League Gruppe E
21:00 Dudelange – AC Milan Europa League Gruppe F
21:00 Olympiakos – Real Betis Europa League Gruppe F

Fredag 21. september 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Ingolstadt – St. Pauli 2. Bundesliga – Tyskland
18:30 Sandhausen – FC Köln 2. Bundesliga – Tyskland
19:00 Vejle Boldklub – Esbjerg fB Superligaen Grundspil
19:00 Erzurum BB – Ankaragucu Superlig – Tyrkiet
19:00 Bursaspor – Istanbul Basaksehir Superlig – Tyrkiet
19:00 Skive – Aarhus Fremad 2. Division Gruppe 1
19:00 Brommapojkarna – GIF Sundsvall Allsvenskan – Sverige
20:00 Heracles – De Graafschap Æresdivisionen – Holland
20:30 Stuttgart – Fortuna Düsseldorf Bundesliga – Tyskland
20:30 Sassuolo – Empoli Serie A – Italien
20:30 Zulte-Waregem – Kortrijk 1. Division A – Belgien
20:45 Monaco – Nimes Ligue 1 – Frankrig
20:45 Wigan – Bristol City Championship – England
21:00 SD Huesca – Real Sociedad La Liga – Spanien

Lørdag 22. september 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:30 Yeni Malatyaspor – Rizespor Superlig – Tyrkiet
13:00 Rayo Vallecano – Alaves La Liga – Spanien
13:00 Tarup-Paarup – Brabrand 2. Division Gruppe 1
13:00 Vanløse – Brønshøj 2. Division Gruppe 2
13:00 Skovshoved – Avarta 2. Division Gruppe 2
13:00 Holstein Kiel – Bochum 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 Bielefeld – Union Berlin 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 Dynamo Dresden – Darmstadt 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 Brøndby IF (k) – Ballerup-Skovlunde (k) 3F Ligaen Grundspil (k)
13:00 Odense Q (k) – KoldingQ (k) 3F Ligaen Grundspil (k)
13:00 VSK Aarhus (k) – Fortuna Hjørring (k) 3F Ligaen Grundspil (k)
13:30 Fulham – Watford Premier League – England
13:30 Kjellerup – Kolding IF 2. Division Gruppe 1
14:00 Dalum – Odder 2. Division Gruppe 1
14:00 Frem – HIK 2. Division Gruppe 2
14:00 Hillerød – B93 2. Division Gruppe 2
15:00 Parma – Cagliari Serie A – Italien
15:00 Kayserispor – Konyaspor Superlig – Tyrkiet
15:00 FC Sydvest – Jammerbugt FC 2. Division Gruppe 1
15:30 Hoffenheim – Dortmund Bundesliga – Tyskland
15:30 Hertha Berlin – Gladbach Bundesliga – Tyskland
15:30 Augsburg – Werder Bremen Bundesliga – Tyskland
15:30 Wolfsburg – Freiburg Bundesliga – Tyskland
15:30 Nürnberg – Hannover 96 Bundesliga – Tyskland
16:00 Randers FC – Vendsyssel Superligaen Grundspil
16:00 Burnley – Bournemouth Premier League – England
16:00 Cardiff – Manchester City Premier League – England
16:00 Crystal Palace – Newcastle Premier League – England
16:00 Leicester – Huddersfield Premier League – England
16:00 Liverpool – Southampton Premier League – England
16:00 Manchester United – Wolverhampton Premier League – England
16:00 Aston Villa – Sheffield Wednesday Championship – England
16:00 Derby – Brentford Championship – England
16:00 Ipswich – Bolton Championship – England
16:00 Leeds – Birmingham Championship – England
16:00 Middlesbrough – Swansea Championship – England
16:00 Nottingham Forest – Rotherham Championship – England
16:00 Reading – Hull Championship – England
16:00 Sheffield United – Preston Championship – England
16:00 Stoke – Blackburn Championship – England
16:00 West Bromwich – Millwall Championship – England
16:00 Sirius – Östersunds FK Allsvenskan – Sverige
16:00 Elfsborg – Örebro Allsvenskan – Sverige
16:00 Trelleborgs FF – Djurgården Allsvenskan – Sverige
16:15 Eibar – Leganes La Liga – Spanien
16:15 Celta Vigo – Valladolid La Liga – Spanien
17:00 Lille – Nantes Ligue 1 – Frankrig
18:00 Fiorentina – SPAL 2013 Serie A – Italien
18:00 Trabzonspor – Göztepe Superlig – Tyrkiet
18:00 Dalkurd FF – Norrköping Allsvenskan – Sverige
18:00 Odd Ballklubb – Vålerenga Eliteserien – Norge
18:00 Waasland-Beveren – Charleroi 1. Division A – Belgien
18:30 Brighton – Tottenham Premier League – England
18:30 Schalke 04 – Bayern München Bundesliga – Tyskland
18:30 Getafe – Atletico Madrid La Liga – Spanien
18:30 Fortuna Sittard – Willem II Æresdivisionen – Holland
18:30 Queens Park Rangers – Norwich Championship – England
19:45 Excelsior – Heerenveen Æresdivisionen – Holland
19:45 VVV-Venlo – Breda Æresdivisionen – Holland
20:00 Angers – Toulouse Ligue 1 – Frankrig
20:00 Montpellier – Nice Ligue 1 – Frankrig
20:00 Reims – Dijon Ligue 1 – Frankrig
20:00 Saint Etienne – Caen Ligue 1 – Frankrig
20:00 Strasbourg – Amiens Ligue 1 – Frankrig
20:00 Eupen – Oostende 1. Division A – Belgien
20:00 Lokeren – Royal Excel Mouscron 1. Division A – Belgien
20:30 Sampdoria – Inter Serie A – Italien
20:30 St.Truiden – Antwerpen 1. Division A – Belgien
20:45 Real Madrid – Espanyol La Liga – Spanien
20:45 Vitesse – ADO Den Haag Æresdivisionen – Holland

Søndag 23. september 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 SønderjyskE – FC Midtjylland Superligaen Grundspil
12:00 Levante – Sevilla La Liga – Spanien
12:15 Feyenoord – Utrecht Æresdivisionen – Holland
12:30 Torino – Napoli Serie A – Italien
13:30 Hamburger SV – Regensburg 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Duisburg – Aue 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 FC Heidenheim – Greuther Fürth 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Paderborn – Magdeburg 2. Bundesliga – Tyskland
13:45 FC Fredericia – Lyngby NordicBet Liga
13:45 Thisted – Viborg NordicBet Liga
13:45 Næstved – Fremad Amager NordicBet Liga
13:45 HB Køge – FC Helsingør NordicBet Liga
13:45 FC Roskilde – Hvidovre NordicBet Liga
13:45 Silkeborg – Nykøbing FC NordicBet Liga
14:00 Hobro – AaB Superligaen Grundspil
14:00 Ringkøbing – Vejgaard 2. Division Gruppe 1
14:30 West Ham – Chelsea Premier League – England
14:30 FC Emmen – Zwolle Æresdivisionen – Holland
14:30 Groningen – AZ Alkmaar Æresdivisionen – Holland
14:30 Gent – Club Brugge 1. Division A – Belgien
15:00 Bologna – Roma Serie A – Italien
15:00 Chievo – Udinese Serie A – Italien
15:00 Lazio – Genoa Serie A – Italien
15:00 Rennes – Paris SG Ligue 1 – Frankrig
15:00 Kasimpasa – Alanyaspor Superlig – Tyrkiet
15:00 AB – Marienlyst 2. Division Gruppe 2
15:00 Slagelse – Middelfart 2. Division Gruppe 2
15:00 AIK – Hammarby Allsvenskan – Sverige
15:30 Bayer Leverkusen – Mainz 05 Bundesliga – Tyskland
16:00 FC København – FC Nordsjælland Superligaen Grundspil
16:15 Villarreal – Valencia La Liga – Spanien
16:15 FC THY-Thisted Q (k) – B93 (k) 3F Ligaen Grundspil (k)
16:45 PSV Eindhoven – Ajax Æresdivisionen – Holland
17:00 Arsenal – Everton Premier League – England
17:00 Guingamp – Bordeaux Ligue 1 – Frankrig
17:30 Malmø FF – Kalmar FF Allsvenskan – Sverige
18:00 AGF – Brøndby IF Superligaen Grundspil
18:00 Eintracht Frankfurt – RB Leipzig Bundesliga – Tyskland
18:00 AC Milan – Atalanta Serie A – Italien
18:00 MP Antalyaspor – Sivasspor Superlig – Tyrkiet
18:00 Akhisar Belediyespor – Galatasaray Superlig – Tyrkiet
18:00 Bodø/Glimt – Start Eliteserien – Norge
18:00 Brann – Sandefjord Eliteserien – Norge
18:00 Kristiansund BK – Haugesund Eliteserien – Norge
18:00 Stabæk – Ranheim Eliteserien – Norge
18:00 Strømsgodset – Molde Eliteserien – Norge
18:00 Anderlecht – Standard Liege 1. Division A – Belgien
18:30 Real Betis – Athletic Club La Liga – Spanien
20:00 Rosenborg – Sarpsborg 08 Eliteserien – Norge
20:00 Cercle Brugge – Genk 1. Division A – Belgien
20:30 Frosinone – Juventus Serie A – Italien
20:45 Barcelona – Girona La Liga – Spanien
21:00 Lyon – Marseille Ligue 1 – Frankrig

Mandag 24. september 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 OB – AC Horsens Superligaen Grundspil
19:00 Häcken – IFK Göteborg Allsvenskan – Sverige
19:00 Lillestrøm – Tromsø Eliteserien – Norge
20:00 Fenerbahce – Besiktas Superlig – Tyrkiet

Tirsdag 25. september 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:30 Ledøje-Smørum – Hobro Sydbank Pokalen
18:30 Werder Bremen – Hertha Berlin Bundesliga – Tyskland
18:30 FC Köln – Ingolstadt 2. Bundesliga – Tyskland
18:30 Bochum – Dynamo Dresden 2. Bundesliga – Tyskland
18:30 Union Berlin – Holstein Kiel 2. Bundesliga – Tyskland
18:30 Darmstadt – Bielefeld 2. Bundesliga – Tyskland
19:00 Kolding IF – Randers FC Sydbank Pokalen
19:00 Monaco – Angers Ligue 1 – Frankrig
19:00 Nantes – Nice Ligue 1 – Frankrig
19:00 Örebro – Sirius Allsvenskan – Sverige
20:00 Espanyol – Eibar La Liga – Spanien
20:30 Bayern München – Augsburg Bundesliga – Tyskland
20:30 Hannover 96 – Hoffenheim Bundesliga – Tyskland
20:30 Freiburg – Schalke 04 Bundesliga – Tyskland
20:45 Burton – Burnley EFL Cup – England
20:45 Wycombe – Norwich EFL Cup – England
20:45 Oxford – Manchester City EFL Cup – England
20:45 Millwall – Fulham EFL Cup – England
20:45 Bournemouth – Blackburn EFL Cup – England
20:45 Preston – Middlesbrough EFL Cup – England
20:45 Wolverhampton – Leicester EFL Cup – England
20:45 Blackpool – Queens Park Rangers EFL Cup – England
21:00 Real Sociedad – Rayo Vallecano La Liga – Spanien
21:00 Inter – Fiorentina Serie A – Italien
21:00 Toulouse – Saint Etienne Ligue 1 – Frankrig
21:00 West Bromwich – Crystal Palace EFL Cup – England
21:00 Manchester United – Derby EFL Cup – England
22:00 Atletico Madrid – SD Huesca La Liga – Spanien
<  Forrige uge
18. september 2018 – 25. september 2018
Næste uge  >