LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Som Brøndby fan kan du få en næsten gratis billet til kampen mod FC Helsingør

Klik her, opret dig, spil min. 25 kr. på en valgfri Superligakamp, send mail til FCH@nordicbet.dk med dit navn og mailadresse, så du får billet til udebaneafsnittet samt 5 øl/vand.

*Begrænset antal **18 år+ ***Maks et tilbud pr. kunde ****Kun nye kunder

Advertisement

Lande

<  Forrige uge
19. oktober 2017 – 26. oktober 2017
Næste uge  >

Torsdag 19. oktober 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 FC Astana – Maccabi Tel Aviv Europa League Gruppe A
19:00 BATE Borisov – FC Köln Europa League Gruppe H
19:00 Røde Stjerne – Arsenal Europa League Gruppe H
19:00 Konyaspor – Salzburg Europa League Gruppe I
19:00 Marseille – Vitoria de Guimaraes Europa League Gruppe I
19:00 Lugano – Viktoria Plzen Europa League Gruppe G
19:00 Hapoel Beer Sheva – Steaua Bukarest Europa League Gruppe G
19:00 FK Vardar Skopje – Real Sociedad Europa League Gruppe L
19:00 Zenit – Rosenborg Europa League Gruppe L
19:00 Nice – Lazio Europa League Gruppe K
19:00 Zulte-Waregem – Vitesse Europa League Gruppe K
19:00 Östersunds FK – Athletic Bilbao Europa League Gruppe J
19:00 Zorya – Hertha Berlin Europa League Gruppe J
21:05 Zlin – FC København Europa League Gruppe F
21:05 Villarreal – Slavia Prag Europa League Gruppe A
21:05 Skenderbeu – Partizan Beograd Europa League Gruppe B
21:05 Dynamo Kiev – Young Boys Europa League Gruppe B
21:05 Braga – Ludogorets Europa League Gruppe C
21:05 Hoffenheim – Istanbul Basaksehir Europa League Gruppe C
21:05 AC Milan – AEK Athen Europa League Gruppe D
21:05 Austria Wien – Rijeka Europa League Gruppe D
21:05 Atalanta – Apollon Limassol Europa League Gruppe E
21:05 Everton – Lyon Europa League Gruppe E
21:05 FC Sheriff – Lokomotiv Moskva Europa League Gruppe F

Fredag 20. oktober 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Hvidovre – Hillerød 2. Division Gruppe 1
18:30 Fortuna Düsseldorf – Darmstadt 2. Bundesliga – Tyskland
18:30 Ingolstadt – FC Heidenheim 2. Bundesliga – Tyskland
19:00 FC Midtjylland – AC Horsens Superligaen Grundspil
19:00 MP Antalyaspor – Kasimpasa Superlig – Tyrkiet
19:00 Göztepe – Alanyaspor Superlig – Tyrkiet
19:00 AB – Brønshøj 2. Division Gruppe 1
19:00 Örebro – Halmstad Allsvenskan – Sverige
20:00 Groningen – Willem II Æresdivisionen – Holland
20:30 Schalke 04 – Mainz 05 Bundesliga – Tyskland
20:30 Royal Excel Mouscron – Standard Liege 1. Division A – Belgien
20:45 Saint Etienne – Montpellier Ligue 1 – Frankrig
21:00 West Ham – Brighton Premier League – England

Lørdag 21. oktober 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:00 Club Colonial Fort de France – Club Franciscain Coupe De France – Frankrig
13:00 Levante – Getafe La Liga – Spanien
13:00 Osmanlispor FK – Karabukspor Superlig – Tyrkiet
13:00 B93 – Frem 2. Division Gruppe 1
13:00 Union Berlin – Greuther Fürth 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 Holstein Kiel – Bielefeld 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 Braunschweig – Bochum 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Chelsea – Watford Premier League – England
14:00 Greve – Middelfart 2. Division Gruppe 2
14:00 Marienlyst – Avarta 2. Division Gruppe 2
14:30 FCO Firminy – Lyon la Duchere Coupe De France – Frankrig
15:00 Skovshoved – Næstved 2. Division Gruppe 1
15:00 Kolding IF – Dalum 2. Division Gruppe 2
15:00 Næsby – HIK 2. Division Gruppe 2
15:00 FC Sydvest – IF Lyseng 2. Division Gruppe 3
15:00 Aarhus Fremad – VSK Aarhus 2. Division Gruppe 3
15:00 Jammerbugt FC – Odder 2. Division Gruppe 3
15:00 Avallon – Jura Sud Coupe De France – Frankrig
15:00 Gemenosienne – SC Toulon Coupe De France – Frankrig
15:00 Plaintel – Stade Briochin Coupe De France – Frankrig
15:30 Silkeborg – SønderjyskE Superligaen Grundspil
15:30 RB Leipzig – Stuttgart Bundesliga – Tyskland
15:30 Gladbach – Bayer Leverkusen Bundesliga – Tyskland
15:30 Eintracht Frankfurt – Dortmund Bundesliga – Tyskland
15:30 Augsburg – Hannover 96 Bundesliga – Tyskland
15:30 Akhisar Belediyespor – Genclerbirligi Superlig – Tyrkiet
15:30 Mareuil SC – Cholet Coupe De France – Frankrig
15:30 Saint Marcel – AF Vire Coupe De France – Frankrig
15:30 Albert Sport – Dunkerque Coupe De France – Frankrig
16:00 Swansea – Leicester Premier League – England
16:00 Stoke – Bournemouth Premier League – England
16:00 Newcastle – Crystal Palace Premier League – England
16:00 Manchester City – Burnley Premier League – England
16:00 Huddersfield – Manchester United Premier League – England
16:00 Wolverhampton – Preston Championship – England
16:00 Sheffield United – Reading Championship – England
16:00 Nottingham Forest – Burton Championship – England
16:00 Middlesbrough – Cardiff Championship – England
16:00 Derby – Sheffield Wednesday Championship – England
16:00 Bristol City – Leeds Championship – England
16:00 Brentford – Sunderland Championship – England
16:00 Bolton – Queens Park Rangers Championship – England
16:00 Barnsley – Hull Championship – England
16:00 Aston Villa – Fulham Championship – England
16:00 AFC Eskilstuna – Elfsborg Allsvenskan – Sverige
16:15 Real Betis – Alaves La Liga – Spanien
17:00 Monaco – Caen Ligue 1 – Frankrig
17:00 Sarreguemines FC – ASC Biesheim Coupe De France – Frankrig
17:30 AS Huningue – Haguenau Coupe De France – Frankrig
18:00 Sampdoria – Crotone Serie A – Italien
18:00 Aalesund – Kristiansund BK Eliteserien – Norge
18:00 Lokeren – Charleroi 1. Division A – Belgien
18:00 Annecy FC – Vaulx-en-Velin Coupe De France – Frankrig
18:00 Tournefeuille – Luzenac Coupe De France – Frankrig
18:00 Feurs – Aurillac Arpajon Coupe De France – Frankrig
18:00 Sud Ardeche – AS Chavanay Coupe De France – Frankrig
18:00 Bron Grand Lyon – Rumilly Albanai Coupe De France – Frankrig
18:00 Tarentaise – Bords de Saone Coupe De France – Frankrig
18:00 Saint-Alban Aucamville – Tarbes Coupe De France – Frankrig
18:00 Montauban – Pradines St Vincent Coupe De France – Frankrig
18:00 Pays Uzes – Fabregues Coupe De France – Frankrig
18:00 Echirolles FC – Villefranche Beaujolais Coupe De France – Frankrig
18:00 Cluses Scionzier – St. Priest Coupe De France – Frankrig
18:00 Thaon – Prix-les-Mezieres Coupe De France – Frankrig
18:00 Mulhouse – Luneville Coupe De France – Frankrig
18:00 Trelissac – Bergerac Perigord Coupe De France – Frankrig
18:00 Voltigeurs de Chateaubriant – Les Herbiers Coupe De France – Frankrig
18:00 St. Georges – Avoine Chinon Coupe De France – Frankrig
18:00 Hyeres – Martigues Coupe De France – Frankrig
18:00 Bayeux – US Granvillaise Coupe De France – Frankrig
18:00 La Montagne – Concarneau Coupe De France – Frankrig
18:00 Chamalieres – FC Espaly Coupe De France – Frankrig
18:30 Southampton – West Bromwich Premier League – England
18:30 Hamburger SV – Bayern München Bundesliga – Tyskland
18:30 Valencia – Sevilla La Liga – Spanien
18:30 Breda – Zwolle Æresdivisionen – Holland
18:30 Yeni Malatyaspor – Trabzonspor Superlig – Tyrkiet
18:30 Millwall – Birmingham Championship – England
18:30 FC Still – Fegersheim CS Coupe De France – Frankrig
18:30 AGIIR Florival – Schiltigheim Coupe De France – Frankrig
18:30 Cambrai – Grande Synthe Coupe De France – Frankrig
18:30 Balma – Fleurance Coupe De France – Frankrig
19:00 Furiani Agliani – Bastia Coupe De France – Frankrig
19:00 Beaune – ASM Belfort Coupe De France – Frankrig
19:00 AS Auch – Troyes Coupe De France – Frankrig
19:00 Des Cheminots St Germanois – Moulins Yzeure Coupe De France – Frankrig
19:00 Pouzauges Reaumur AC – Le Mans Coupe De France – Frankrig
19:00 CA St Savin St Germain – Langon FC Coupe De France – Frankrig
19:00 Champonnay Marennes – Feytiat Coupe De France – Frankrig
19:00 Thouars – Angouleme Coupe De France – Frankrig
19:00 Geispolsheim – US Reispertswiller Coupe De France – Frankrig
19:00 FC Metzing – Raon L Etape Coupe De France – Frankrig
19:30 Toulouse Rodeo F.C – Rodez Coupe De France – Frankrig
19:30 Morteau Montlebon – Charitoise US Coupe De France – Frankrig
19:30 Pontarlier – UF Maconnais Coupe De France – Frankrig
19:45 Excelsior – Sparta Rotterdam Æresdivisionen – Holland
19:45 VVV-Venlo – ADO Den Haag Æresdivisionen – Holland
20:00 Rennes – Lille Ligue 1 – Frankrig
20:00 Metz – Dijon Ligue 1 – Frankrig
20:00 Angers – Toulouse Ligue 1 – Frankrig
20:00 Amiens – Bordeaux Ligue 1 – Frankrig
20:00 Nantes – Guingamp Ligue 1 – Frankrig
20:00 St.Truiden – Oostende 1. Division A – Belgien
20:00 Eupen – Mechelen 1. Division A – Belgien
20:00 Seyssinet – SA Thiers Coupe De France – Frankrig
20:00 Ygossais – Chauray Coupe De France – Frankrig
20:00 Ruelle OFC – Merignac Arlac Coupe De France – Frankrig
20:00 Aviron Bayonnais FC – Lege Cap Ferret Coupe De France – Frankrig
20:00 Chatellerault – Limoges Coupe De France – Frankrig
20:00 Aixe Sur Vienne – Bressuire Coupe De France – Frankrig
20:00 Pau – Stade Bordelais Coupe De France – Frankrig
20:00 Forbach – Illzach-Modenheim Coupe De France – Frankrig
20:30 Kortrijk – Gent 1. Division A – Belgien
20:30 Romorantin – Ouest Tourangeau Coupe De France – Frankrig
20:45 Barcelona – Malaga La Liga – Spanien
20:45 Napoli – Inter Serie A – Italien
20:45 Twente – Roda Æresdivisionen – Holland

Søndag 22. oktober 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:00 Golden Lion de Saint Joseph – Good Luck Coupe De France – Frankrig
12:00 Hobro – FC Nordsjælland Superligaen Grundspil
12:00 Villarreal – Las Palmas La Liga – Spanien
12:30 Chievo – Verona Serie A – Italien
12:30 PSV Eindhoven – Heracles Æresdivisionen – Holland
13:00 Sivasspor – Bursaspor Superlig – Tyrkiet
13:00 Ipswich – Norwich Championship – England
13:30 FC Köln – Werder Bremen Bundesliga – Tyskland
13:30 Ringkøbing – Kjellerup 2. Division Gruppe 3
13:30 Nürnberg – Dynamo Dresden 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Kaiserslautern – Duisburg 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Aue – Regensburg 2. Bundesliga – Tyskland
14:00 Lyngby – OB Superligaen Grundspil
14:30 Everton – Arsenal Premier League – England
14:30 FC Roskilde – FC Fredericia NordicBet Liga
14:30 Esbjerg fB – Fremad Amager NordicBet Liga
14:30 Thisted – Nykøbing FC NordicBet Liga
14:30 Vejle Boldklub – Viborg NordicBet Liga
14:30 Brabrand – Vendsyssel NordicBet Liga
14:30 Skive – HB Køge NordicBet Liga
14:30 Feyenoord – Ajax Æresdivisionen – Holland
14:30 AZ Alkmaar – Utrecht Æresdivisionen – Holland
14:30 Club Brugge – Antwerpen 1. Division A – Belgien
14:30 Garges – Houilles AC Coupe De France – Frankrig
14:30 Hauts Lyonnais – Ytrac Coupe De France – Frankrig
14:30 Divonne – Vallee Gresse Coupe De France – Frankrig
14:30 MDA Chasselay – Grenoble Coupe De France – Frankrig
14:30 FC de la Valdaine – Ets Vallieres Coupe De France – Frankrig
14:30 Mont Pilat – Algerienne Coupe De France – Frankrig
14:30 Ceyratoise – Andrezieux Coupe De France – Frankrig
14:30 FC Du Foron – La Tour Saint-Clair Coupe De France – Frankrig
14:30 Velay – Le Puy Coupe De France – Frankrig
14:30 Marly La Ville ES – Entente SSG Coupe De France – Frankrig
14:30 Persan 03 US – Racing Club de France Colombes 92 Coupe De France – Frankrig
14:30 Corte – Gallia CL Coupe De France – Frankrig
14:30 Paray – CM Aubervilliers Coupe De France – Frankrig
14:30 Mantes – Blanc Mes.Sfb Coupe De France – Frankrig
14:30 St Maur Lusitanos – Creteil Coupe De France – Frankrig
14:30 Red Star – Fleury Merogis U.S Coupe De France – Frankrig
14:30 Rungis – Plessis Robinson Fc Coupe De France – Frankrig
14:30 US Ivry – Les Ulis Coupe De France – Frankrig
14:30 La Courneuve – Grigny US Coupe De France – Frankrig
14:30 St Brice F.C – St Denis US Coupe De France – Frankrig
15:00 Torino – Roma Serie A – Italien
15:00 SPAL 2013 – Sassuolo Serie A – Italien
15:00 AC Milan – Genoa Serie A – Italien
15:00 Benevento – Fiorentina Serie A – Italien
15:00 Atalanta – Bologna Serie A – Italien
15:00 Nice – Strasbourg Ligue 1 – Frankrig
15:00 IFK Göteborg – Östersunds FK Allsvenskan – Sverige
15:00 GIF Sundsvall – Norrköping Allsvenskan – Sverige
15:00 Chenove – Gueugnon Coupe De France – Frankrig
15:00 4 Rivieres 70 FC – AS Quetigny Coupe De France – Frankrig
15:00 Cavaillon ARC – Marseille Consolat Coupe De France – Frankrig
15:00 SMUC – AS Cagnes le Cros Coupe De France – Frankrig
15:00 Glisy AS – Amiens Portugais Coupe De France – Frankrig
15:00 Iris La Sentinelle – Arras Coupe De France – Frankrig
15:00 Wattrelos – St Amand FC Coupe De France – Frankrig
15:00 AS St Apollinaire – Grandvillars FC Coupe De France – Frankrig
15:00 Stade Auxerre – Imphy-Decize Coupe De France – Frankrig
15:00 St-Pryve St-Hilaire – Vierzon FC Coupe De France – Frankrig
15:00 Essartais FC – Orvault Sports Coupe De France – Frankrig
15:00 Chapelain AC – Saint Nazaire Coupe De France – Frankrig
15:00 Saint Sebastien – Les Sables TVEC Coupe De France – Frankrig
15:00 Pays Argentonnais – Marmande Coupe De France – Frankrig
15:00 Noyal Brece – St. Malo Coupe De France – Frankrig
15:00 Rennes CPB Brequigny – Locmine Coupe De France – Frankrig
15:00 Ribemont US – SC Hazebrouck Coupe De France – Frankrig
15:00 Grenay – Noeux-les-Mines Coupe De France – Frankrig
15:00 Anduzien – St Clement Montferrier Coupe De France – Frankrig
15:00 Bagnols-Pont-Saint-Esprit – Ales Coupe De France – Frankrig
15:00 Alberes Argeles – ES Paulhan Pezenas Coupe De France – Frankrig
15:00 Douarnenez – Pleudihen FC Coupe De France – Frankrig
15:00 Bodilis Plougar FC – Pledran Coupe De France – Frankrig
15:00 Plomelin – Penmarch Coupe De France – Frankrig
15:00 Sene FC – Cleder US Coupe De France – Frankrig
15:00 Loudeac – St Pontivyen Coupe De France – Frankrig
15:00 Troarn ES – ST Lo Manche Coupe De France – Frankrig
15:00 Bretteville Odon – Oissel Coupe De France – Frankrig
15:00 Alizay – Ptt Caen Coupe De France – Frankrig
15:00 Vernon – Avranches Coupe De France – Frankrig
15:00 Coquellois SC – Chantilly US Coupe De France – Frankrig
15:00 Roubaix Hommelet – Marcquois Coupe De France – Frankrig
15:00 Quarouble – Tergnier Coupe De France – Frankrig
15:00 Perpignan Mediterranee – Perpignan Canet F.C Coupe De France – Frankrig
15:00 Liffre – Quimper Coupe De France – Frankrig
15:00 Landerneau – Vitre Coupe De France – Frankrig
15:00 Challans – JSC Bellevue Nantes Coupe De France – Frankrig
15:00 Mulsanne Teloche – Chateau-Gontier Coupe De France – Frankrig
15:00 Angers NDC – Laval Coupe De France – Frankrig
15:00 Vendee Fontenay Foot – US Change Coupe De France – Frankrig
15:00 AS Panazol – La Brede Coupe De France – Frankrig
15:00 Kembs Reunis – Hegenheim Coupe De France – Frankrig
15:00 Apm Metz – Saint Louis Neuweg Coupe De France – Frankrig
15:00 Bogny – St Avold Coupe De France – Frankrig
15:00 Agglo Troyenne – Chalons FCO Coupe De France – Frankrig
15:00 UL Rombas – Cormontreuil Coupe De France – Frankrig
15:00 St Die – Amneville Coupe De France – Frankrig
15:00 Chateau Porcien – Chaumont Coupe De France – Frankrig
15:00 Haroue Benney – Epinal Coupe De France – Frankrig
15:00 Tremery – Amanvillers Coupe De France – Frankrig
15:00 AS Vagney – Epernay Coupe De France – Frankrig
15:00 Saumur – Du Maine Coupe De France – Frankrig
15:00 USM Saran – FC Chartres Coupe De France – Frankrig
15:00 US Marseille Endoume Catalans – Marseille Ardziv Coupe De France – Frankrig
15:00 Saint-Renan – Quimperle Coupe De France – Frankrig
15:00 Argentre du Plessis – Vannes Coupe De France – Frankrig
15:00 Cesson – La Plancoetine Coupe De France – Frankrig
15:00 Rouen – Gonfreville Coupe De France – Frankrig
15:00 St Nicolas d'Aliermont – Evreux Coupe De France – Frankrig
15:00 Roye – AFC Compiegne Coupe De France – Frankrig
15:00 Avion – US Choisy au Bac Coupe De France – Frankrig
15:00 US Saint Andre – Itancourt Neuville Coupe De France – Frankrig
15:00 USSM Loos en Gohelle – Boulogne Coupe De France – Frankrig
15:00 ES de Caudry – Aulnoye Coupe De France – Frankrig
15:00 US Vimy – Amiens AC Coupe De France – Frankrig
15:00 US Noyelles – USM Senlis Coupe De France – Frankrig
15:00 Lille Oms Fives – Tourcoing Coupe De France – Frankrig
15:00 Marck – Chambly Coupe De France – Frankrig
15:00 Le Portel – Beauvais Coupe De France – Frankrig
15:30 Freiburg – Hertha Berlin Bundesliga – Tyskland
15:30 Kayserispor – Konyaspor Superlig – Tyrkiet
16:00 FC Helsingør – Brøndby IF Superligaen Grundspil
16:15 Celta Vigo – Atletico Madrid La Liga – Spanien
16:45 Heerenveen – Vitesse Æresdivisionen – Holland
17:00 Tottenham – Liverpool Premier League – England
17:00 Troyes – Lyon Ligue 1 – Frankrig
17:30 Djurgården – Häcken Allsvenskan – Sverige
18:00 FC København – AGF Superligaen Grundspil
18:00 Wolfsburg – Hoffenheim Bundesliga – Tyskland
18:00 Udinese – Juventus Serie A – Italien
18:00 Sandefjord – Strømsgodset Eliteserien – Norge
18:00 Sogndal – Sarpsborg 08 Eliteserien – Norge
18:00 Stabæk – Tromsø Eliteserien – Norge
18:00 Viking – Vålerenga Eliteserien – Norge
18:00 Molde – Haugesund Eliteserien – Norge
18:00 Anderlecht – Genk 1. Division A – Belgien
18:00 US Ittenheim – Bantzenheim Coupe De France – Frankrig
18:30 Leganes – Athletic Bilbao La Liga – Spanien
18:30 Galatasaray – Fenerbahce Superlig – Tyrkiet
20:00 Brann – Rosenborg Eliteserien – Norge
20:00 Zulte-Waregem – Waasland-Beveren 1. Division A – Belgien
20:45 Real Madrid – Eibar La Liga – Spanien
20:45 Lazio – Cagliari Serie A – Italien
21:00 Marseille – Paris SG Ligue 1 – Frankrig

Mandag 23. oktober 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Randers FC – AaB Superligaen Grundspil
19:00 Besiktas – Istanbul Basaksehir Superlig – Tyrkiet
19:00 Jönköpings Södra – Kalmar FF Allsvenskan – Sverige
19:00 Hammarby – Sirius Allsvenskan – Sverige
19:00 Malmø FF – AIK Allsvenskan – Sverige
19:00 Odd Ballklubb – Lillestrøm Eliteserien – Norge
20:00 Real Sociedad – Espanyol La Liga – Spanien
20:30 Sandhausen – St. Pauli 2. Bundesliga – Tyskland
21:00 Deportivo La Coruna – Girona La Liga – Spanien

Tirsdag 24. oktober 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Bayer Leverkusen – Union Berlin DFB Pokal – Tyskland
18:30 Fortuna Düsseldorf – Gladbach DFB Pokal – Tyskland
18:30 Wehen – Schalke 04 DFB Pokal – Tyskland
18:30 Paderborn – Bochum DFB Pokal – Tyskland
19:30 Cartagena – Sevilla Copa Del Rey – Spanien
19:30 Numancia – Malaga Copa Del Rey – Spanien
20:30 Mechelen – Lokeren 1. Division A – Belgien
20:30 Oostende – Charleroi 1. Division A – Belgien
20:30 Gent – Eupen 1. Division A – Belgien
20:30 Zaragoza – Valencia Copa Del Rey – Spanien
20:30 Getafe – Alaves Copa Del Rey – Spanien
20:45 Inter – Sampdoria Serie A – Italien
20:45 Bournemouth – Middlesbrough EFL Cup – England
20:45 Leicester – Leeds EFL Cup – England
20:45 Arsenal – Norwich EFL Cup – England
20:45 Swansea – Manchester United EFL Cup – England
20:45 Bristol City – Crystal Palace EFL Cup – England
20:45 Greuther Fürth – Ingolstadt DFB Pokal – Tyskland
20:45 Mainz 05 – Holstein Kiel DFB Pokal – Tyskland
20:45 Magdeburg – Dortmund DFB Pokal – Tyskland
20:45 FC Schweinfurt – Eintracht Frankfurt DFB Pokal – Tyskland
21:00 Manchester City – Wolverhampton EFL Cup – England
21:30 Murcia – Barcelona Copa Del Rey – Spanien
21:30 Cadiz – Real Betis Copa Del Rey – Spanien

Onsdag 25. oktober 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
03:00 Grenada – Panama Venskabskamp
15:00 Jammerbugt FC – SønderjyskE DBU Pokalen
18:00 OB – FC Midtjylland DBU Pokalen
18:30 Esbjerg fB – Viborg NordicBet Liga
18:30 Atalanta – Verona Serie A – Italien
18:30 Kaiserslautern – Stuttgart DFB Pokal – Tyskland
18:30 Wolfsburg – Hannover 96 DFB Pokal – Tyskland
18:30 Hertha Berlin – FC Köln DFB Pokal – Tyskland
18:30 Osnabruck – Nürnberg DFB Pokal – Tyskland
19:00 FC Fredericia – HB Køge DBU Pokalen
19:00 Silkeborg – Lyngby DBU Pokalen
19:00 Nykøbing FC – Vejle Boldklub NordicBet Liga
19:00 SD Formentera – Athletic Bilbao Copa Del Rey – Spanien
20:30 Anderlecht – Zulte-Waregem 1. Division A – Belgien
20:30 Genk – Club Brugge 1. Division A – Belgien
20:30 Waasland-Beveren – Kortrijk 1. Division A – Belgien
20:30 Valladolid – Leganes Copa Del Rey – Spanien
20:30 Ponferradina – Villarreal Copa Del Rey – Spanien
20:45 Sassuolo – Udinese Serie A – Italien
20:45 Roma – Crotone Serie A – Italien
20:45 Juventus – SPAL 2013 Serie A – Italien
20:45 Genoa – Napoli Serie A – Italien
20:45 Fiorentina – Torino Serie A – Italien
20:45 Chievo – AC Milan Serie A – Italien
20:45 Cagliari – Benevento Serie A – Italien
20:45 Bologna – Lazio Serie A – Italien
20:45 Chelsea – Everton EFL Cup – England
20:45 RB Leipzig – Bayern München DFB Pokal – Tyskland
20:45 Freiburg – Dynamo Dresden DFB Pokal – Tyskland
20:45 Werder Bremen – Hoffenheim DFB Pokal – Tyskland
20:45 Regensburg – FC Heidenheim DFB Pokal – Tyskland
21:00 Tottenham – West Ham EFL Cup – England
21:30 Elche – Atletico Madrid Copa Del Rey – Spanien
21:30 Eibar – Celta Vigo Copa Del Rey – Spanien

Torsdag 26. oktober 2017 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Holbæk – Randers FC DBU Pokalen
19:30 Lleida Esportiu – Real Sociedad Copa Del Rey – Spanien
20:30 Antwerpen – Standard Liege 1. Division A – Belgien
20:30 St.Truiden – Royal Excel Mouscron 1. Division A – Belgien
20:30 Tenerife – Espanyol Copa Del Rey – Spanien
20:30 Deportivo La Coruna – Las Palmas Copa Del Rey – Spanien
20:30 Girona – Levante Copa Del Rey – Spanien
21:30 Fuenlabrada – Real Madrid Copa Del Rey – Spanien
<  Forrige uge
19. oktober 2017 – 26. oktober 2017
Næste uge  >