LeoVegas.dk ready? betfair Casino Casino24 Advertisement
<  Forrige uge
2. august 2018 – 9. august 2018
Næste uge  >

Torsdag 2. august 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Laci – Molde Europa League Kvalifikation 0 – 2
17:00 Alashkert FC – Sutjeska Europa League Kvalifikation 0 – 0
17:30 Trencin – Gornik Zabrze Europa League Kvalifikation 4 – 1
17:30 AEK Larnaca – Dundalk Europa League Kvalifikation 4 – 0
18:00 Slavia Sofia – Hajduk Split Europa League Kvalifikation 2 – 3
18:00 Dinamo Minsk – Dunajsk Streda Europa League Kvalifikation 4 – 1
18:00 Trakai FK – Partizan Beograd Europa League Kvalifikation 1 – 1
18:00 Flora Tallinn – APOEL Nicosia Europa League Kvalifikation 2 – 0
18:00 Valletta – Zrinjski Mostar Europa League Kvalifikation 1 – 2
18:30 Lillestrm – LASK Europa League Kvalifikation 1 – 2
18:30 Hcken – RB Leipzig Europa League Kvalifikation 1 – 1
19:00 AIK – FC Nordsjlland Europa League Kvalifikation 0 – 1
19:00 Mariupol – Djurgrden Europa League Kvalifikation 2 – 1
19:00 Lincoln Red Imps FC – TNS Europa League Kvalifikation 1 – 1
19:00 Apollon Limassol – Zeljeznicar Europa League Kvalifikation 3 – 1
19:00 FC Vaduz – Zalgiris Vilnius Europa League Kvalifikation 1 – 1
19:00 Admira – PFC CSKA-Sofia Europa League Kvalifikation 1 – 3
19:00 FC Progres Niedercorn – Budapest Honved Europa League Kvalifikation 2 – 0
19:00 Sparta Prag – FK Spartak Subotica Europa League Kvalifikation 2 – 1
19:15 Atromitos – Dinamo Brest Europa League Kvalifikation 1 – 1
19:30 Slovan Bratislava – Balzan FC Europa League Kvalifikation 3 – 1
20:00 FC Kbenhavn – Stjarnan Europa League Kvalifikation 5 – 0
20:00 Vitesse – FC Viitorul Constanta Europa League Kvalifikation 3 – 1
20:00 Vikingur – Torpedo Kutaisi Europa League Kvalifikation 0 – 4
20:00 Besiktas – B36 Trshavn Europa League Kvalifikation 6 – 0
20:00 Asteras Tripolis – Hibernian Europa League Kvalifikation 1 – 1
20:15 Maribor – Chikhura Europa League Kvalifikation 2 – 0
20:15 FK Sarajevo – Atalanta Europa League Kvalifikation 0 – 8
20:30 Domzale – FC Ufa Europa League Kvalifikation 1 – 1
20:30 Steaua Bukarest – Rudar Velenje Europa League Kvalifikation 4 – 0
20:45 Burnley – Aberdeen Europa League Kvalifikation 3 – 1
20:45 Drita – Dudelange Europa League Kvalifikation 1 – 1
20:45 AZ Alkmaar – Kairat Almaty Europa League Kvalifikation 2 – 1
20:45 Lech Poznan – Shakhtyor Soligorsk Europa League Kvalifikation 3 – 1
20:45 Sarpsborg 08 – St. Gallen Europa League Kvalifikation 1 – 0
20:45 Bordeaux – Ventspils Europa League Kvalifikation 2 – 1
20:45 Rangers – Osijek Europa League Kvalifikation 1 – 1
20:45 La Fiorita – FK Spartaks Europa League Kvalifikation 0 – 3
21:00 Rio Ave – Jagiellonia Bialystok Europa League Kvalifikation 4 – 4
21:00 Radnicki Nic – Maccabi Tel Aviv Europa League Kvalifikation 2 – 2
21:00 Ujpest – Sevilla Europa League Kvalifikation 1 – 3
21:00 Crusaders – Ol Ljubljana Europa League Kvalifikation 1 – 1
21:15 FH Hafnarfjordur – Hapoel Haifa Europa League Kvalifikation 0 – 1
22:00 Valur – FC Santa Coloma Europa League Kvalifikation 3 – 0

Fredag 3. august 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 AGF – SnderjyskE Superligaen Grundspil 1 – 0
20:30 Hamburger SV – Holstein Kiel 2. Bundesliga – Tyskland 0 – 3
20:30 Waasland-Beveren – Standard Liege 1. Division A – Belgien 0 – 0
21:00 Reading – Derby Championship – England 1 – 2

Lrdag 4. august 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Vejgaard – Odder 2. Division Gruppe 1 0 – 0
13:00 Tarup-Paarup – Kjellerup 2. Division Gruppe 1 3 – 0
13:00 HIK – Vanlse 2. Division Gruppe 2 1 – 1
13:00 Bochum – FC Kln 2. Bundesliga – Tyskland 0 – 2
14:00 Brabrand – Jammerbugt FC 2. Division Gruppe 1 1 – 1
14:00 Aarhus Fremad – Dalum 2. Division Gruppe 1 1 – 2
14:00 Marienlyst – Skovshoved 2. Division Gruppe 2 1 – 2
14:00 Frem – Slagelse 2. Division Gruppe 2 0 – 1
14:00 Hillerd – Middelfart 2. Division Gruppe 2 1 – 1
15:00 Skive – FC Sydvest 2. Division Gruppe 1 3 – 1
15:00 B93 – Brnshj 2. Division Gruppe 2 0 – 4
15:30 Greuther Frth – Sandhausen 2. Bundesliga – Tyskland 3 – 1
15:30 Regensburg – Ingolstadt 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 1
16:00 Esbjerg fB – Randers FC Superligaen Grundspil 3 – 3
16:00 Palstina – Irak Venskabskamp 0 – 3
16:00 Birmingham – Norwich Championship – England 2 – 2
16:00 Brentford – Rotherham Championship – England 5 – 1
16:00 Bristol City – Nottingham Forest Championship – England 1 – 1
16:00 Ipswich – Blackburn Championship – England 2 – 2
16:00 Millwall – Middlesbrough Championship – England 2 – 2
16:00 Preston – Queens Park Rangers Championship – England 1 – 0
16:00 West Bromwich – Bolton Championship – England 1 – 2
16:00 Wigan – Sheffield Wednesday Championship – England 3 – 2
16:00 Kalmar FF – IFK Gteborg Allsvenskan – Sverige 2 – 1
16:00 Brommapojkarna – Dalkurd FF Allsvenskan – Sverige 2 – 1
18:00 Ranheim – Rosenborg Eliteserien – Norge 1 – 3
18:00 Eupen – Charleroi 1. Division A – Belgien 1 – 4
18:00 Ascoli Calcio 1898 FC – Viterbese Coppa Italia – Italien 0 – 4
18:30 Sheffield United – Swansea Championship – England 1 – 2
19:00 Vejle Boldklub – FC Midtjylland Superligaen Grundspil 1 – 3
20:00 Antwerpen – Kortrijk 1. Division A – Belgien 0 – 0
20:15 Cercle Brugge – Lokeren 1. Division A – Belgien 3 – 2
20:30 Gent – Zulte-Waregem 1. Division A – Belgien 1 – 1
20:30 Spezia – Sambenedettese Coppa Italia – Italien 2 – 1
20:30 Carpi – Ternana Coppa Italia – Italien 0 – 2
20:30 Trapani – Cosenza Coppa Italia – Italien 1 – 2

Sndag 5. august 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
03:00 Belize – Barbados Venskabskamp 1 – 0
13:00 Avarta – AB 2. Division Gruppe 2 0 – 1
13:30 Magdeburg – St. Pauli 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 2
13:45 FC Helsingr – Nstved NordicBet Liga 1 – 1
13:45 HB Kge – Viborg NordicBet Liga 1 – 0
13:45 Lyngby – Silkeborg NordicBet Liga 1 – 0
13:45 Hvidovre – Fremad Amager NordicBet Liga 2 – 2
13:45 FC Roskilde – FC Fredericia NordicBet Liga 0 – 3
13:45 Thisted – Nykbing FC NordicBet Liga 0 – 2
14:00 AC Horsens – Hobro Superligaen Grundspil 2 – 2
14:00 Ringkbing – Kolding IF 2. Division Gruppe 1 1 – 5
14:30 Anderlecht – Oostende 1. Division A – Belgien 5 – 2
15:00 Hammarby – Trelleborgs FF Allsvenskan – Sverige 1 – 0
15:30 Union Berlin – Aue 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 0
15:30 Darmstadt – Paderborn 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 0
15:30 FC Heidenheim – Bielefeld 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 1
16:00 OB – FC Kbenhavn Superligaen Grundspil 0 – 1
17:30 Leeds – Stoke Championship – England 3 – 1
17:30 rebro – Hcken Allsvenskan – Sverige 1 – 2
18:00 Brndby IF – FC Nordsjlland Superligaen Grundspil 2 – 0
18:00 Kristiansund BK – Odd Ballklubb Eliteserien – Norge 1 – 1
18:00 Stabk – Sarpsborg 08 Eliteserien – Norge 1 – 3
18:00 Strmsgodset – Bod/Glimt Eliteserien – Norge 4 – 0
18:00 Troms – Haugesund Eliteserien – Norge 1 – 2
18:00 Vlerenga – Sandefjord Eliteserien – Norge 2 – 2
18:00 Genk – St.Truiden 1. Division A – Belgien 1 – 1
20:00 Lillestrm – Molde Eliteserien – Norge 2 – 2
20:00 Royal Excel Mouscron – Club Brugge 1. Division A – Belgien 0 – 1
20:00 Cittadella – Monopoli Coppa Italia – Italien 1 – 0
20:00 Benevento – Imolese Calcio Coppa Italia – Italien 3 – 1
20:00 Venezia – Sudtirol Coppa Italia – Italien 0 – 1
20:30 Brescia – Pro Vercelli Coppa Italia – Italien 5 – 2
20:30 Perugia – Novara Coppa Italia – Italien 1 – 3
20:30 Verona – Juve Stabia Coppa Italia – Italien 4 – 1
20:30 Cremonese – Pisa Coppa Italia – Italien 5 – 7
20:30 Entella – Siena Coppa Italia – Italien 3 – 0
20:30 Pescara – Pordenone Calcio Coppa Italia – Italien 6 – 5
20:35 Calcio Padova – Monza Coppa Italia – Italien 1 – 0
20:35 Livorno – Casertana Coppa Italia – Italien 8 – 7
20:35 Palermo – Bassano Virtus Coppa Italia – Italien 8 – 7
20:45 Foggia – Catania Coppa Italia – Italien 1 – 3
20:45 Crotone – Giana Erminio Coppa Italia – Italien 4 – 0
20:50 Salernitana – Rezzato Coppa Italia – Italien 6 – 1

Mandag 6. august 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Vendsyssel – AaB Superligaen Grundspil 0 – 1
19:00 GIF Sundsvall – Norrkping Allsvenskan – Sverige 1 – 1
19:00 Elfsborg – stersunds FK Allsvenskan – Sverige 0 – 2
19:00 Brann – Start Eliteserien – Norge 4 – 1
20:35 Dynamo Dresden – Duisburg 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 0
20:45 Hull – Aston Villa Championship – England 1 – 3

Tirsdag 7. august 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:00 FC Astana – Dinamo Zagreb Champions League Kvalifikation 0 – 2
18:00 Ledje-Smrum – Stenlse BK Sydbank Pokalen 3 – 1
18:00 Dllefjelde-Musse – B 1908 Sydbank Pokalen 2 – 7
18:00 Herlev – Brnshj Sydbank Pokalen 5 – 1
18:00 Vordingborg – Trnby Sydbank Pokalen 2 – 3
18:00 Hrsholm Usserd IK – AB Trnby Sydbank Pokalen 5 – 0
18:00 Agerbk SF/Starup IF – Nsby Sydbank Pokalen 1 – 2
18:00 OKS – Marienlyst Sydbank Pokalen 2 – 4
18:00 Fuglebakken KFUM rhus – Kjellerup Sydbank Pokalen 1 – 4
18:00 Nrre Aaby Idraetsklub – Tarup-Paarup Sydbank Pokalen 0 – 6
18:00 Fjordager – Middelfart Sydbank Pokalen 1 – 5
18:00 Herning KFUM – Silkeborg KFUM Sydbank Pokalen 0 – 5
18:00 Egen UI – FC Skanderborg Sydbank Pokalen 2 – 1
18:00 Tjrring IF – IF Lyseng Sydbank Pokalen 0 – 1
18:00 Birkerd – B93 Sydbank Pokalen 2 – 3
18:00 Pyunik – Maccabi Tel Aviv Europa League Kvalifikation 0 – 0
18:30 Otterup – Hedensted Sydbank Pokalen 1 – 3
18:30 VSK Aarhus – Jammerbugt FC Sydbank Pokalen 0 – 3
19:00 IF Froyar – Hillerd Sydbank Pokalen 0 – 6
19:00 Nrresundby – Viby IF Sydbank Pokalen 1 – 3
19:00 Qarabag FK – BATE Borisov Champions League Kvalifikation 0 – 1
19:15 Malm FF – Videoton FC Champions League Kvalifikation 1 – 1
19:30 Slavia Prag – Dynamo Kiev Champions League Kvalifikation 1 – 1
20:00 Standard Liege – Ajax Champions League Kvalifikation 2 – 2
20:30 Rde Stjerne – Spartak Trnava Champions League Kvalifikation 1 – 1
20:30 Lecce – FeralpiSalo Coppa Italia – Italien 1 – 0
20:45 Nottingham Forest – West Bromwich Championship – England 1 – 1
20:45 Middlesbrough – Sheffield United Championship – England 3 – 0
21:00 Benfica – Fenerbahce Champions League Kvalifikation 1 – 0

Onsdag 8. august 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Fremad Valby – AB Sydbank Pokalen 2 – 6
18:00 Humlebk – HB Kge Sydbank Pokalen 1 – 4
18:00 Nykbing FC – Lyngby Sydbank Pokalen 1 – 0
18:00 Slagelse – FC Helsingr Sydbank Pokalen 0 – 2
18:00 Skovshoved – Frem Sydbank Pokalen 1 – 4
18:00 Karlslunde IF – Nstved Sydbank Pokalen 0 – 3
18:00 FC Djursland – Vatanspor Sydbank Pokalen 3 – 1
18:00 Vejgaard – Aarhus Fremad Sydbank Pokalen 4 – 6
18:00 SGI – FC Sydvest Sydbank Pokalen 3 – 4
18:00 Vildbjerg SF – Viborg Sydbank Pokalen 0 – 10
18:00 Dalum – Odder Sydbank Pokalen 3 – 1
18:00 Holstebro – Silkeborg Sydbank Pokalen 0 – 4
18:00 Ringkbing – Skive Sydbank Pokalen 1 – 5
18:00 Ringe BK – FC Fredericia Sydbank Pokalen 0 – 6
18:00 Hirtshals – Brabrand Sydbank Pokalen 0 – 9
18:00 B 1913 – Kolding IF Sydbank Pokalen 0 – 1
18:00 Birkelse IF – Thisted Sydbank Pokalen 0 – 10
18:00 Holbk – HIK Sydbank Pokalen 0 – 2
18:45 CBS Sport – GVI Sydbank Pokalen 1 – 5
19:00 Salzburg – KF Shkendija Champions League Kvalifikation 3 – 0
19:00 PAOK – Spartak Moskva Champions League Kvalifikation 3 – 2
20:45 Celtic – AEK Athen Champions League Kvalifikation 1 – 1

Torsdag 9. august 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:00 FC Ufa – FC Progres Niedercorn Europa League Kvalifikation 2 – 1
18:00 Alashkert FC – CFR Cluj Europa League Kvalifikation 0 – 2
18:00 FK Spartaks – Suduva Europa League Kvalifikation 0 – 1
18:00 Hapoel Haifa – Atalanta Europa League Kvalifikation 1 – 4
18:30 RB Leipzig – CS Universitatea Craiova Europa League Kvalifikation 3 – 1
19:00 Sturm Graz – AEK Larnaca Europa League Kvalifikation 0 – 2
19:00 Trencin – Feyenoord Europa League Kvalifikation 4 – 0
19:00 Dinamo Minsk – Zenit Europa League Kvalifikation 4 – 0
19:00 Hapoel Beer Sheva – APOEL Nicosia Europa League Kvalifikation 2 – 2
19:00 Ludogorets – Zrinjski Mostar Europa League Kvalifikation 1 – 0
19:00 Apollon Limassol – Dinamo Brest Europa League Kvalifikation 4 – 0
19:00 Torpedo Kutaisi – Kukesi Europa League Kvalifikation 5 – 2
19:00 Sigma Olomouc – Kairat Almaty Europa League Kvalifikation 2 – 0
19:00 Mariupol – Bordeaux Europa League Kvalifikation 1 – 3
19:00 FC Sheriff – Valur Europa League Kvalifikation 1 – 0
19:20 Jagiellonia Bialystok – Gent Europa League Kvalifikation 0 – 1
19:45 FC Nordsjlland – Partizan Beograd Europa League Kvalifikation 1 – 2
19:45 PFC CSKA-Sofia – FC Kbenhavn Europa League Kvalifikation 1 – 2
20:00 Olympiakos – Luzern Europa League Kvalifikation 4 – 0
20:00 Vitesse – Basel Europa League Kvalifikation 0 – 1
20:00 Besiktas – LASK Europa League Kvalifikation 1 – 0
20:00 Ol Ljubljana – Helsinki Europa League Kvalifikation 3 – 0
20:00 Istanbul Basaksehir – Burnley Europa League Kvalifikation 0 – 0
20:00 Genk – Lech Poznan Europa League Kvalifikation 2 – 0
20:30 Zorya – Braga Europa League Kvalifikation 1 – 1
20:45 TNS – FC Midtjylland Europa League Kvalifikation 0 – 2
20:45 FK Spartak Subotica – Brndby IF Europa League Kvalifikation 0 – 2
20:45 Cork City – Rosenborg Europa League Kvalifikation 0 – 2
20:45 Hibernian – Molde Europa League Kvalifikation 0 – 0
20:45 Hajduk Split – Steaua Bukarest Europa League Kvalifikation 0 – 0
20:45 Rangers – Maribor Europa League Kvalifikation 3 – 1
20:45 Sarpsborg 08 – Rijeka Europa League Kvalifikation 1 – 1
21:00 Legia Warszawa – Dudelange Europa League Kvalifikation 1 – 2
21:05 Slovan Bratislava – Rapid Wien Europa League Kvalifikation 2 – 1
21:45 Sevilla – Zalgiris Vilnius Europa League Kvalifikation 1 – 0
<  Forrige uge
2. august 2018 – 9. august 2018
Næste uge  >