LeoVegas.dk ready? betfair Casino Casino24 Advertisement
<  Forrige uge
16. august 2018 – 23. august 2018
Næste uge  >

Torsdag 16. august 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:00 Guatemala – Cuba Venskabskamp 3 – 0
16:00 Kairat Almaty – Sigma Olomouc Europa League Kvalifikation 1 – 2
17:00 FC Progres Niedercorn – FC Ufa Europa League Kvalifikation 2 – 2
17:30 AEK Larnaca – Sturm Graz Europa League Kvalifikation 5 – 0
18:00 Helsinki – Ol Ljubljana Europa League Kvalifikation 1 – 4
18:30 FC Kbenhavn – PFC CSKA-Sofia Europa League Kvalifikation 2 – 1
18:30 CS Universitatea Craiova – RB Leipzig Europa League Kvalifikation 1 – 1
19:00 FC Midtjylland – TNS Europa League Kvalifikation 3 – 1
19:00 CFR Cluj – Alashkert FC Europa League Kvalifikation 5 – 0
19:00 Zenit – Dinamo Minsk Europa League Kvalifikation 8 – 1
19:00 Kukesi – Torpedo Kutaisi Europa League Kvalifikation 2 – 0
19:00 Molde – Hibernian Europa League Kvalifikation 3 – 0
19:00 Suduva – FK Spartaks Europa League Kvalifikation 0 – 0
19:00 Zalgiris Vilnius – Sevilla Europa League Kvalifikation 0 – 5
19:15 APOEL Nicosia – Hapoel Beer Sheva Europa League Kvalifikation 3 – 1
19:30 Luzern – Olympiakos Europa League Kvalifikation 1 – 3
19:30 Maccabi Tel Aviv – Pyunik Europa League Kvalifikation 2 – 1
19:45 Dinamo Brest – Apollon Limassol Europa League Kvalifikation 1 – 0
19:45 LASK – Besiktas Europa League Kvalifikation 2 – 1
20:00 Brndby IF – FK Spartak Subotica Europa League Kvalifikation 2 – 1
20:00 Zrinjski Mostar – Ludogorets Europa League Kvalifikation 1 – 1
20:00 Basel – Vitesse Europa League Kvalifikation 1 – 0
20:00 Dudelange – Legia Warszawa Europa League Kvalifikation 2 – 2
20:00 Atalanta – Hapoel Haifa Europa League Kvalifikation 2 – 0
20:15 Maribor – Rangers Europa League Kvalifikation 0 – 0
20:15 Lech Poznan – Genk Europa League Kvalifikation 1 – 2
20:30 Partizan Beograd – FC Nordsjlland Europa League Kvalifikation 3 – 2
20:30 Feyenoord – Trencin Europa League Kvalifikation 1 – 1
20:30 Rapid Wien – Slovan Bratislava Europa League Kvalifikation 4 – 0
20:30 Steaua Bukarest – Hajduk Split Europa League Kvalifikation 2 – 1
20:30 Gent – Jagiellonia Bialystok Europa League Kvalifikation 3 – 1
20:45 Rosenborg – Cork City Europa League Kvalifikation 3 – 0
20:45 Bordeaux – Mariupol Europa League Kvalifikation 2 – 1
20:45 Rijeka – Sarpsborg 08 Europa League Kvalifikation 0 – 1
20:45 Burnley – Istanbul Basaksehir Europa League Kvalifikation 1 – 0
20:45 Sunderland – Sheffield Wednesday Carabao Cup – England 0 – 2
21:00 Valur – FC Sheriff Europa League Kvalifikation 2 – 1
21:30 Braga – Zorya Europa League Kvalifikation 2 – 2

Fredag 17. august 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:55 Skive – Kolding IF 2. Division Gruppe 1 2 – 2
19:00 SnderjyskE – Vendsyssel Superligaen Grundspil 2 – 1
19:00 Sirius – Dalkurd FF Allsvenskan – Sverige 2 – 3
20:00 Groningen – Willem II resdivisionen – Holland 0 – 1
20:15 Girona – Valladolid La Liga – Spanien 0 – 0
20:30 Anderlecht – Royal Excel Mouscron 1. Division A – Belgien 2 – 0
20:45 Reims – Lyon Ligue 1 – Frankrig 1 – 0
20:45 Trabzonspor – Sivasspor Superlig – Tyrkiet 3 – 1
20:45 Birmingham – Swansea Championship – England 0 – 0
20:45 Wehen – St. Pauli DFB Pokal – Tyskland 3 – 2
20:45 Magdeburg – Darmstadt DFB Pokal – Tyskland 0 – 1
20:45 FC Schweinfurt – Schalke 04 DFB Pokal – Tyskland 0 – 2
22:15 Real Betis – Levante La Liga – Spanien 0 – 3

Lrdag 18. august 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:00 Grenada – Jamaica Venskabskamp 1 – 5
13:00 Vejgaard – FC Sydvest 2. Division Gruppe 1 1 – 1
13:00 HIK – Skovshoved 2. Division Gruppe 2 2 – 0
13:00 Ballerup-Skovlunde (k) – B93 (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 2 – 1
13:00 Brndby IF (k) – Odense Q (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 5 – 0
13:00 VSK Aarhus (k) – FC THY-Thisted Q (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 2 – 1
13:30 Cardiff – Newcastle Premier League – England 0 – 0
13:30 Kjellerup – Dalum 2. Division Gruppe 1 0 – 0
14:00 Brabrand – Odder 2. Division Gruppe 1 4 – 1
14:00 Aarhus Fremad – Tarup-Paarup 2. Division Gruppe 1 4 – 0
14:00 Marienlyst – B93 2. Division Gruppe 2 1 – 2
14:00 Frem – Vanlse 2. Division Gruppe 2 1 – 1
14:00 Hillerd – Brnshj 2. Division Gruppe 2 0 – 1
15:30 SV Linx – Nrnberg DFB Pokal – Tyskland 1 – 2
15:30 SV Rdinghausen – Dynamo Dresden DFB Pokal – Tyskland 3 – 2
15:30 Elversberg – Wolfsburg DFB Pokal – Tyskland 0 – 1
15:30 TuS Dassendorf – Duisburg DFB Pokal – Tyskland 0 – 1
15:30 Wormatia Worms – Werder Bremen DFB Pokal – Tyskland 1 – 6
15:30 SV Drochtersen/Assel – Bayern Mnchen DFB Pokal – Tyskland 0 – 1
15:30 Kaiserslautern – Hoffenheim DFB Pokal – Tyskland 1 – 6
15:30 1. CfR Pforzheim – Bayer Leverkusen DFB Pokal – Tyskland 0 – 1
15:30 Ulm – Eintracht Frankfurt DFB Pokal – Tyskland 2 – 1
16:00 Everton – Southampton Premier League – England 2 – 1
16:00 Leicester – Wolverhampton Premier League – England 2 – 0
16:00 Tottenham – Fulham Premier League – England 3 – 1
16:00 West Ham – Bournemouth Premier League – England 1 – 2
16:00 Bristol City – Middlesbrough Championship – England 0 – 2
16:00 Hull – Blackburn Championship – England 0 – 1
16:00 Ipswich – Aston Villa Championship – England 1 – 1
16:00 Leeds – Rotherham Championship – England 2 – 0
16:00 Millwall – Derby Championship – England 2 – 1
16:00 Reading – Bolton Championship – England 0 – 1
16:00 Sheffield United – Norwich Championship – England 2 – 1
16:00 West Bromwich – Queens Park Rangers Championship – England 7 – 1
16:00 Wigan – Nottingham Forest Championship – England 2 – 2
16:00 Malm FF – Trelleborgs FF Allsvenskan – Sverige 3 – 0
17:00 Guingamp – Paris SG Ligue 1 – Frankrig 1 – 3
18:00 Andorra – Forenede Arabiske Emirater Venskabskamp 0 – 0
18:00 Chievo – Juventus Serie A – Italien 2 – 3
18:00 Lokeren – Standard Liege 1. Division A – Belgien 0 – 3
18:15 Celta Vigo – Espanyol La Liga – Spanien 1 – 1
18:15 Bursaspor – Kayserispor Superlig – Tyrkiet 0 – 0
18:30 Chelsea – Arsenal Premier League – England 3 – 2
18:30 Breda – De Graafschap resdivisionen – Holland 3 – 0
18:30 VVV-Venlo – Ajax resdivisionen – Holland 0 – 1
18:30 Preston – Stoke Championship – England 2 – 2
18:30 TuS Erndtebrck – Hamburger SV DFB Pokal – Tyskland 3 – 5
18:30 Oberhausen – Sandhausen DFB Pokal – Tyskland 0 – 6
18:30 Aue – Mainz 05 DFB Pokal – Tyskland 1 – 3
20:00 Amiens – Montpellier Ligue 1 – Frankrig 1 – 2
20:00 Caen – Nice Ligue 1 – Frankrig 1 – 1
20:00 Dijon – Nantes Ligue 1 – Frankrig 2 – 0
20:00 Monaco – Lille Ligue 1 – Frankrig 0 – 0
20:00 Rennes – Angers Ligue 1 – Frankrig 1 – 0
20:00 Cercle Brugge – Zulte-Waregem 1. Division A – Belgien 3 – 1
20:10 Waasland-Beveren – St.Truiden 1. Division A – Belgien 2 – 2
20:15 Villarreal – Real Sociedad La Liga – Spanien 1 – 2
20:30 Lazio – Napoli Serie A – Italien 1 – 2
20:30 Kortrijk – Oostende 1. Division A – Belgien 1 – 2
20:45 Fortuna Sittard – PSV Eindhoven resdivisionen – Holland 1 – 2
20:45 Heracles – ADO Den Haag resdivisionen – Holland 4 – 2
20:45 MP Antalyaspor – Konyaspor Superlig – Tyrkiet 3 – 3
20:45 Yeni Malatyaspor – Fenerbahce Superlig – Tyrkiet 1 – 0
20:45 Hansa Rostock – Stuttgart DFB Pokal – Tyskland 2 – 0
22:15 Barcelona – Alaves La Liga – Spanien 3 – 0

Sndag 19. august 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
04:00 Guatemala – Cuba Venskabskamp 1 – 0
12:00 FC Nordsjlland – Vejle Boldklub Superligaen Grundspil 2 – 0
12:15 Utrecht – Zwolle resdivisionen – Holland 2 – 0
13:00 Avarta – Middelfart 2. Division Gruppe 2 0 – 1
14:00 Randers FC – Hobro Superligaen Grundspil 3 – 0
14:00 Ringkbing – Jammerbugt FC 2. Division Gruppe 1 1 – 2
14:30 Burnley – Watford Premier League – England 1 – 3
14:30 Manchester City – Huddersfield Premier League – England 6 – 1
14:30 Feyenoord – Excelsior resdivisionen – Holland 3 – 0
14:30 FC Emmen – AZ Alkmaar resdivisionen – Holland 1 – 4
14:30 Antwerpen – Club Brugge 1. Division A – Belgien 1 – 1
14:45 Hvidovre – Nstved NordicBet Liga 2 – 1
14:45 HB Kge – Nykbing FC NordicBet Liga 1 – 0
14:45 FC Roskilde – Silkeborg NordicBet Liga 0 – 1
14:45 Viborg – Fremad Amager NordicBet Liga 2 – 0
14:45 FC Helsingr – FC Fredericia NordicBet Liga 0 – 1
14:45 Thisted – Lyngby NordicBet Liga 4 – 0
15:00 Strasbourg – Saint Etienne Ligue 1 – Frankrig 1 – 1
15:00 AB – Slagelse 2. Division Gruppe 2 0 – 1
15:00 GIF Sundsvall – Hcken Allsvenskan – Sverige 0 – 2
15:00 Elfsborg – Norrkping Allsvenskan – Sverige 0 – 1
15:30 1. FC Lok Stendal – Bielefeld DFB Pokal – Tyskland 0 – 5
15:30 TSV Steinbach – Augsburg DFB Pokal – Tyskland 1 – 2
15:30 SC Weiche Flensburg – Bochum DFB Pokal – Tyskland 1 – 0
15:30 BSG Chemie Leipzig – Regensburg DFB Pokal – Tyskland 2 – 1
15:30 BFC Dynamo – FC Kln DFB Pokal – Tyskland 1 – 9
15:30 SSV Jeddeloh – FC Heidenheim DFB Pokal – Tyskland 2 – 5
15:30 Viktoria Kln – RB Leipzig DFB Pokal – Tyskland 1 – 3
15:30 Karlsruhe – Hannover 96 DFB Pokal – Tyskland 0 – 6
15:30 TuS RW Koblenz – Fortuna Dsseldorf DFB Pokal – Tyskland 0 – 5
16:00 AGF – FC Kbenhavn Superligaen Grundspil 1 – 1
16:00 Brentford – Sheffield Wednesday Championship – England 2 – 0
16:45 Heerenveen – Vitesse resdivisionen – Holland 1 – 1
17:00 Brighton – Manchester United Premier League – England 3 – 2
17:00 Toulouse – Bordeaux Ligue 1 – Frankrig 2 – 1
17:30 Djurgrden – Kalmar FF Allsvenskan – Sverige 0 – 2
17:30 Brommapojkarna – AIK Allsvenskan – Sverige 0 – 2
18:00 Brndby IF – Esbjerg fB Superligaen Grundspil 0 – 1
18:00 Brann – Sarpsborg 08 Eliteserien – Norge 2 – 0
18:00 Kristiansund BK – Rosenborg Eliteserien – Norge 0 – 2
18:00 Lillestrm – Haugesund Eliteserien – Norge 1 – 1
18:00 Ranheim – Sandefjord Eliteserien – Norge 1 – 1
18:00 Stabk – Molde Eliteserien – Norge 3 – 1
18:00 Strmsgodset – Start Eliteserien – Norge 1 – 1
18:00 Genk – Charleroi 1. Division A – Belgien 3 – 1
18:05 Torino – Roma Serie A – Italien 0 – 1
18:15 Eibar – SD Huesca La Liga – Spanien 1 – 2
18:15 Erzurum BB – Besiktas Superlig – Tyrkiet 1 – 3
18:15 Akhisar Belediyespor – Rizespor Superlig – Tyrkiet 1 – 1
18:30 Afghanistan – Palstina Venskabskamp 0 – 0
18:30 1860 Mnchen – Holstein Kiel DFB Pokal – Tyskland 1 – 3
18:30 Carl Zeiss Jena – Union Berlin DFB Pokal – Tyskland 2 – 4
18:30 BSC Hastedt – Mnchengladbach DFB Pokal – Tyskland 1 – 11
20:00 OB – FC Midtjylland Superligaen Grundspil 1 – 1
20:00 Vlerenga – Troms Eliteserien – Norge 3 – 0
20:00 Eupen – Gent 1. Division A – Belgien 2 – 3
20:15 Rayo Vallecano – Sevilla La Liga – Spanien 1 – 4
20:30 Empoli – Cagliari Serie A – Italien 2 – 0
20:30 Parma – Udinese Serie A – Italien 2 – 2
20:30 Sassuolo – Inter Serie A – Italien 1 – 0
20:35 Bologna – SPAL 2013 Serie A – Italien 0 – 1
20:45 Alanyaspor – Ankaragucu Superlig – Tyrkiet 0 – 2
20:45 Galatasaray – Gztepe Superlig – Tyrkiet 1 – 0
21:00 Nimes – Marseille Ligue 1 – Frankrig 3 – 1
22:15 Real Madrid – Getafe La Liga – Spanien 2 – 0

Mandag 20. august 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Paderborn – Ingolstadt DFB Pokal – Tyskland 2 – 1
18:30 Cottbus – Freiburg DFB Pokal – Tyskland 5 – 7
18:30 Braunschweig – Hertha Berlin DFB Pokal – Tyskland 1 – 2
19:00 AC Horsens – AaB Superligaen Grundspil 0 – 0
19:00 Hammarby – rebro Allsvenskan – Sverige 2 – 0
19:00 IFK Gteborg – stersunds FK Allsvenskan – Sverige 2 – 1
19:00 Bod/Glimt – Odd Ballklubb Eliteserien – Norge 1 – 1
20:00 Valencia – Atletico Madrid La Liga – Spanien 1 – 1
20:30 Atalanta – Frosinone Serie A – Italien 4 – 0
20:45 Kasimpasa – Istanbul Basaksehir Superlig – Tyrkiet 2 – 1
20:45 Greuther Frth – Dortmund DFB Pokal – Tyskland 1 – 2
21:00 Crystal Palace – Liverpool Premier League – England 0 – 2
22:00 Athletic Club – Leganes La Liga – Spanien 2 – 1

Tirsdag 21. august 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:00 Barbados – Jamaica Venskabskamp 2 – 2
20:45 Derby – Ipswich Championship – England 2 – 0
20:45 Queens Park Rangers – Bristol City Championship – England 0 – 3
20:45 Rotherham – Hull Championship – England 2 – 3
20:45 Swansea – Leeds Championship – England 2 – 2
21:00 Benfica – PAOK Champions League Kvalifikation 1 – 1
21:00 BATE Borisov – PSV Eindhoven Champions League Kvalifikation 2 – 3
21:00 Rde Stjerne – Salzburg Champions League Kvalifikation 0 – 0

Onsdag 22. august 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Fremad Amager – FC Roskilde NordicBet Liga 1 – 1
18:00 Kolding IF – FC Sydvest 2. Division Gruppe 1 1 – 1
18:00 Ringkbing – Skive 2. Division Gruppe 1 1 – 0
18:00 Kjellerup – Brabrand 2. Division Gruppe 1 1 – 2
18:00 Aarhus Fremad – Odder 2. Division Gruppe 1 0 – 0
18:00 Dalum – Tarup-Paarup 2. Division Gruppe 1 1 – 1
18:00 B93 – Vanlse 2. Division Gruppe 2 0 – 2
18:00 Slagelse – Avarta 2. Division Gruppe 2 2 – 0
18:00 Marienlyst – Middelfart 2. Division Gruppe 2 1 – 2
18:00 Skovshoved – Hillerd 2. Division Gruppe 2 1 – 3
18:00 HIK – AB 2. Division Gruppe 2 1 – 1
18:30 FC Fredericia – Thisted NordicBet Liga 1 – 2
18:30 Lyngby – Nykbing FC NordicBet Liga 4 – 1
18:30 Silkeborg – Viborg NordicBet Liga 2 – 3
18:30 Hvidovre – FC Helsingr NordicBet Liga 1 – 0
18:30 Nstved – HB Kge NordicBet Liga 1 – 0
18:30 Jammerbugt FC – Vejgaard 2. Division Gruppe 1 1 – 1
19:00 Frem – Brnshj 2. Division Gruppe 2 2 – 0
20:45 Aston Villa – Brentford Championship – England 2 – 2
20:45 Sheffield Wednesday – Millwall Championship – England 2 – 1
20:45 Blackburn – Reading Championship – England 2 – 2
20:45 Norwich – Preston Championship – England 2 – 0
21:00 Videoton FC – AEK Athen Champions League Kvalifikation 1 – 2
21:00 Young Boys – Dinamo Zagreb Champions League Kvalifikation 1 – 1
21:00 Ajax – Dynamo Kiev Champions League Kvalifikation 3 – 1
21:00 Bolton – Birmingham Championship – England 1 – 0
21:00 Stoke – Wigan Championship – England 0 – 3

Torsdag 23. august 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Zenit – Molde Europa League Kvalifikation 3 – 1
18:00 Torpedo Kutaisi – Ludogorets Europa League Kvalifikation 0 – 1
18:30 Trencin – AEK Larnaca Europa League Kvalifikation 1 – 1
19:00 Sigma Olomouc – Sevilla Europa League Kvalifikation 0 – 1
19:00 Suduva – Celtic Europa League Kvalifikation 1 – 1
19:00 APOEL Nicosia – FC Astana Europa League Kvalifikation 1 – 0
19:00 FC Sheriff – Qarabag FK Europa League Kvalifikation 1 – 0
19:05 Sarpsborg 08 – Maccabi Tel Aviv Europa League Kvalifikation 3 – 1
19:15 Malm FF – FC Midtjylland Europa League Kvalifikation 2 – 2
20:00 Atalanta – FC Kbenhavn Europa League Kvalifikation 0 – 0
20:00 Dudelange – CFR Cluj Europa League Kvalifikation 2 – 0
20:00 Basel – Apollon Limassol Europa League Kvalifikation 3 – 2
20:00 Olympiakos – Burnley Europa League Kvalifikation 3 – 1
20:30 Genk – Brndby IF Europa League Kvalifikation 5 – 2
20:30 Ol Ljubljana – Spartak Trnava Europa League Kvalifikation 0 – 2
20:30 Partizan Beograd – Besiktas Europa League Kvalifikation 1 – 1
20:30 Rapid Wien – Steaua Bukarest Europa League Kvalifikation 3 – 1
20:30 Zorya – RB Leipzig Europa League Kvalifikation 0 – 0
20:45 Rangers – FC Ufa Europa League Kvalifikation 1 – 0
20:45 Rosenborg – KF Shkendija Europa League Kvalifikation 3 – 1
20:45 Gent – Bordeaux Europa League Kvalifikation 0 – 0
<  Forrige uge
16. august 2018 – 23. august 2018
Næste uge  >