LeoVegas.dk ready? betfair Casino Casino24 Advertisement
<  Forrige uge
5. oktober 2018 – 12. oktober 2018
Næste uge  >

Fredag 5. oktober 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:30 Bangladesh – Filippinerne Venskabskamp 0 – 1
18:00 Jamaica – Cuba Venskabskamp Aflyst
18:00 Viborg – HB Kge NordicBet Liga 3 – 1
18:30 Bochum – Bielefeld 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 0
18:30 Darmstadt – Hamburger SV 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 2
19:00 SnderjyskE – Vejle Boldklub Superligaen Grundspil 3 – 0
19:00 Kasimpasa – Gztepe Superlig – Tyrkiet 3 – 1
19:00 stersunds FK – Dalkurd FF Allsvenskan – Sverige 3 – 0
19:30 Kolding IF – Jammerbugt FC 2. Division Gruppe 1 3 – 1
20:00 Utrecht – Breda resdivisionen – Holland 2 – 1
20:30 Werder Bremen – Wolfsburg Bundesliga – Tyskland 2 – 0
20:30 Torino – Frosinone Serie A – Italien 3 – 2
20:30 Cercle Brugge – Charleroi 1. Division A – Belgien 2 – 1
20:45 Toulouse – Nice Ligue 1 – Frankrig 1 – 1
21:00 Brighton – West Ham Premier League – England 1 – 0
21:00 Athletic Club – Real Sociedad La Liga – Spanien 1 – 3

Lrdag 6. oktober 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:30 Kayserispor – Rizespor Superlig – Tyrkiet 2 – 2
13:00 Girona – Eibar La Liga – Spanien 2 – 3
13:00 Vejgaard – Brabrand 2. Division Gruppe 1 0 – 2
13:00 Tarup-Paarup – Odder 2. Division Gruppe 1 1 – 4
13:00 Skovshoved – Frem 2. Division Gruppe 2 1 – 1
13:00 HIK – Marienlyst 2. Division Gruppe 2 3 – 0
13:00 Greuther Frth – Regensburg 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 1
13:00 Aue – Holstein Kiel 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 1
13:00 Magdeburg – Dynamo Dresden 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 2
13:30 Kjellerup – Aarhus Fremad 2. Division Gruppe 1 0 – 0
13:30 Leeds – Brentford Championship – England 1 – 1
14:00 Dalum – Skive 2. Division Gruppe 1 1 – 5
14:00 Hillerd – Avarta 2. Division Gruppe 2 1 – 1
14:00 Sirius – Elfsborg Allsvenskan – Sverige 4 – 2
14:30 Palstina – Nepal Venskabskamp 1 – 0
15:00 Cagliari – Bologna Serie A – Italien 2 – 0
15:00 Erzurum BB – Alanyaspor Superlig – Tyrkiet 1 – 0
15:00 Bursaspor – Ankaragucu Superlig – Tyrkiet 1 – 0
15:00 B93 – Middelfart 2. Division Gruppe 2 0 – 4
15:30 Dortmund – Augsburg Bundesliga – Tyskland 4 – 3
15:30 Hannover 96 – Stuttgart Bundesliga – Tyskland 3 – 1
15:30 Mainz 05 – Hertha Berlin Bundesliga – Tyskland 0 – 0
15:30 Fortuna Dsseldorf – Schalke 04 Bundesliga – Tyskland 0 – 2
15:30 Stabk – Vlerenga Eliteserien – Norge 1 – 1
16:00 OB – AGF Superligaen Grundspil 2 – 2
16:00 Burnley – Huddersfield Premier League – England 1 – 1
16:00 Crystal Palace – Wolverhampton Premier League – England 0 – 1
16:00 Leicester – Everton Premier League – England 1 – 2
16:00 Tottenham – Cardiff Premier League – England 1 – 0
16:00 Watford – Bournemouth Premier League – England 0 – 4
16:00 Birmingham – Rotherham Championship – England 3 – 1
16:00 Middlesbrough – Nottingham Forest Championship – England 0 – 2
16:00 Millwall – Aston Villa Championship – England 2 – 1
16:00 Norwich – Stoke Championship – England 0 – 1
16:00 Preston – Wigan Championship – England 4 – 0
16:00 Queens Park Rangers – Derby Championship – England 1 – 1
16:00 Sheffield United – Hull Championship – England 1 – 0
16:00 Swansea – Ipswich Championship – England 2 – 3
16:00 West Bromwich – Reading Championship – England 4 – 1
16:00 IFK Gteborg – Trelleborgs FF Allsvenskan – Sverige 2 – 2
16:15 Getafe – Levante La Liga – Spanien 0 – 1
17:00 Lille – Saint Etienne Ligue 1 – Frankrig 3 – 1
18:00 Udinese – Juventus Serie A – Italien 0 – 2
18:00 MP Antalyaspor – Galatasaray Superlig – Tyrkiet 0 – 1
18:00 Strmsgodset – Haugesund Eliteserien – Norge 0 – 1
18:00 Eupen – Antwerpen 1. Division A – Belgien 1 – 2
18:30 Manchester United – Newcastle Premier League – England 3 – 2
18:30 Bayern Mnchen – Gladbach Bundesliga – Tyskland 0 – 3
18:30 Alaves – Real Madrid La Liga – Spanien 1 – 0
18:30 ADO Den Haag – Groningen resdivisionen – Holland 1 – 0
18:30 Bolton – Blackburn Championship – England 0 – 1
19:45 Zwolle – Excelsior resdivisionen – Holland 2 – 0
19:45 PSV Eindhoven – VVV-Venlo resdivisionen – Holland 4 – 0
20:00 Amiens – Dijon Ligue 1 – Frankrig 1 – 0
20:00 Angers – Strasbourg Ligue 1 – Frankrig 2 – 2
20:00 Guingamp – Montpellier Ligue 1 – Frankrig 1 – 1
20:00 Nimes – Reims Ligue 1 – Frankrig 0 – 0
20:00 Lokeren – Kortrijk 1. Division A – Belgien 1 – 3
20:00 St.Truiden – Royal Excel Mouscron 1. Division A – Belgien 3 – 1
20:30 Empoli – Roma Serie A – Italien 0 – 2
20:30 Waasland-Beveren – Oostende 1. Division A – Belgien 1 – 1
20:45 Leganes – Rayo Vallecano La Liga – Spanien 1 – 0
20:45 De Graafschap – Heerenveen resdivisionen – Holland 0 – 5

Sndag 7. oktober 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Hobro – FC Nordsjlland Superligaen Grundspil 3 – 2
12:00 Valladolid – SD Huesca La Liga – Spanien 1 – 0
12:15 FC Emmen – Fortuna Sittard resdivisionen – Holland 3 – 3
12:30 Genoa – Parma Serie A – Italien 1 – 3
12:30 Yeni Malatyaspor – Sivasspor Superlig – Tyrkiet 4 – 4
13:00 Fulham – Arsenal Premier League – England 1 – 5
13:30 Freiburg – Bayer Leverkusen Bundesliga – Tyskland 0 – 0
13:30 Union Berlin – FC Heidenheim 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 1
13:30 Ingolstadt – Paderborn 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 2
13:30 St. Pauli – Sandhausen 2. Bundesliga – Tyskland 3 – 1
13:45 Fremad Amager – Hvidovre NordicBet Liga 2 – 2
13:45 Thisted – FC Fredericia NordicBet Liga 0 – 3
13:45 Nstved – FC Helsingr NordicBet Liga 1 – 1
13:45 Silkeborg – Lyngby NordicBet Liga 1 – 2
13:45 FC Roskilde – Nykbing FC NordicBet Liga 2 – 2
14:00 AC Horsens – Esbjerg fB Superligaen Grundspil 1 – 2
14:00 Ringkbing – FC Sydvest 2. Division Gruppe 1 1 – 0
14:30 Willem II – Feyenoord resdivisionen – Holland 1 – 1
14:30 Vitesse – Heracles resdivisionen – Holland 4 – 0
14:30 Bristol City – Sheffield Wednesday Championship – England 1 – 2
14:30 Zulte-Waregem – Anderlecht 1. Division A – Belgien 1 – 2
15:00 Atalanta – Sampdoria Serie A – Italien 0 – 1
15:00 Lazio – Fiorentina Serie A – Italien 1 – 0
15:00 AC Milan – Chievo Serie A – Italien 3 – 1
15:00 Bordeaux – Nantes Ligue 1 – Frankrig 3 – 0
15:00 Slagelse – Brnshj 2. Division Gruppe 2 2 – 2
15:00 Hcken – Malm FF Allsvenskan – Sverige 1 – 1
15:15 Southampton – Chelsea Premier League – England 0 – 3
15:30 Hoffenheim – Eintracht Frankfurt Bundesliga – Tyskland 1 – 2
16:00 FC Kbenhavn – Randers FC Superligaen Grundspil 4 – 0
16:15 Atletico Madrid – Real Betis La Liga – Spanien 1 – 0
16:45 Ajax – AZ Alkmaar resdivisionen – Holland 5 – 0
17:00 Marseille – Caen Ligue 1 – Frankrig 2 – 0
17:00 Monaco – Rennes Ligue 1 – Frankrig 1 – 2
17:00 Fenerbahce – Istanbul Basaksehir Superlig – Tyrkiet 0 – 0
17:30 Liverpool – Manchester City Premier League – England 0 – 0
17:30 Norrkping – Djurgrden Allsvenskan – Sverige 1 – 1
17:30 AIK – rebro Allsvenskan – Sverige 1 – 1
17:30 Brommapojkarna – Hammarby Allsvenskan – Sverige 2 – 4
18:00 AaB – Brndby IF Superligaen Grundspil 1 – 3
18:00 RB Leipzig – Nrnberg Bundesliga – Tyskland 6 – 0
18:00 Napoli – Sassuolo Serie A – Italien 2 – 0
18:00 Akhisar Belediyespor – Trabzonspor Superlig – Tyrkiet 1 – 3
18:00 Bod/Glimt – Molde Eliteserien – Norge 0 – 1
18:00 Kristiansund BK – Troms Eliteserien – Norge 5 – 1
18:00 Odd Ballklubb – Ranheim Eliteserien – Norge 2 – 0
18:00 Rosenborg – Sandefjord Eliteserien – Norge 1 – 1
18:00 Start – Sarpsborg 08 Eliteserien – Norge 1 – 0
18:00 Standard Liege – Club Brugge 1. Division A – Belgien 3 – 1
18:30 Sevilla – Celta Vigo La Liga – Spanien 2 – 1
18:30 Espanyol – Villarreal La Liga – Spanien 3 – 1
19:30 Konyaspor – Besiktas Superlig – Tyrkiet 2 – 2
20:00 FC Midtjylland – Vendsyssel Superligaen Grundspil 3 – 0
20:00 Brann – Lillestrm Eliteserien – Norge 1 – 1
20:00 Gent – Genk 1. Division A – Belgien 1 – 5
20:30 SPAL 2013 – Inter Serie A – Italien 1 – 2
20:45 Valencia – Barcelona La Liga – Spanien 1 – 1
21:05 Paris SG – Lyon Ligue 1 – Frankrig 5 – 0

Mandag 8. oktober 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 GIF Sundsvall – Kalmar FF Allsvenskan – Sverige 2 – 0
20:30 FC Kln – Duisburg 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 2

Tirsdag 9. oktober 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
10:30 Filippinerne – Tadjikistan Venskabskamp 0 – 2
18:15 Kuwait – Bahrain Venskabskamp Aflyst

Onsdag 10. oktober 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
10:30 Bangladesh – Palstina Venskabskamp 0 – 2
13:30 Indonesien – Myanmar Venskabskamp 3 – 0
15:00 Etiopien – Kenya Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe F 0 – 0
17:35 Zambia – Guinea-Bissau Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe K 2 – 1
18:00 Nykbing FC – Vejle Boldklub Sydbank Pokalen 1 – 2
20:00 Albanien – Jordan Venskabskamp 0 – 0
20:45 Italien – Ukraine Venskabskamp 1 – 1

Torsdag 11. oktober 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Hongkong – Thailand Venskabskamp 0 – 1
16:30 Congo – Liberia Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe G 3 – 1
18:00 Kuwait – Libanon Venskabskamp 1 – 0
18:00 Ghana – Sierra Leone Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe F Aflyst
18:05 Forenede Arabiske Emirater – Honduras Venskabskamp 1 – 1
18:45 Bahrain – Syrien Venskabskamp 0 – 1
19:30 Tyrkiet – Bosnien Venskabskamp 0 – 0
20:00 Argentina – Irak Venskabskamp 4 – 0
20:45 Polen – Portugal UEFA Nations League A Gruppe 3 2 – 3
20:45 Israel – Skotland UEFA Nations League C Gruppe 1 2 – 1
20:45 Litauen – Rumnien UEFA Nations League C Gruppe 4 1 – 2
20:45 Montenegro – Serbien UEFA Nations League C Gruppe 4 0 – 2
20:45 Frerne – Aserbajdsjan UEFA Nations League D Gruppe 3 0 – 3
20:45 Kosovo – Malta UEFA Nations League D Gruppe 3 3 – 1
20:45 Wales – Spanien Venskabskamp 1 – 4
21:05 Frankrig – Island Venskabskamp 2 – 2
21:45 Rusland – Sverige UEFA Nations League B Gruppe 2 0 – 0
22:00 Argentina – Egypten Venskabskamp Aflyst

Fredag 12. oktober 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:45 USA – Colombia Venskabskamp 2 – 4
03:30 Mexico – Costa Rica Venskabskamp 3 – 2
12:40 Japan – Panama Venskabskamp 3 – 0
13:00 Sydkorea – Uruguay Venskabskamp 2 – 1
13:30 Singapore – Mongoliet Venskabskamp 2 – 0
13:30 Cambodia – Timor-Leste Venskabskamp 2 – 2
14:30 Tadjikistan – Palstina Venskabskamp 3 – 4
15:15 Sri Lanka – Malaysia Venskabskamp 1 – 4
16:30 Cameroun – Malawi Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe B 1 – 0
17:00 Gabon – Sydsudan Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe C 3 – 0
17:10 Angola – Mauretanien Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe I 4 – 1
17:30 Qatar – Ecuador Venskabskamp 4 – 3
18:00 Togo – Gambia Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe D 1 – 1
18:30 B93 (k) – Ballerup-Skovlunde (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 1 – 2
18:30 Guinea – Rwanda Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe H 2 – 0
19:00 Skive – Tarup-Paarup 2. Division Gruppe 1 3 – 0
19:00 Elfenbenskysten – Centralafrikanske Republik Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe H 4 – 0
19:00 Egypten – Eswatini Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe J 4 – 1
19:05 Kap Verde – Tanzania Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe L 3 – 0
20:00 Saudi-Arabien – Brasilien Venskabskamp 0 – 2
20:45 Belgien – Schweiz UEFA Nations League A Gruppe 2 2 – 1
20:45 Kroatien – England UEFA Nations League A Gruppe 4 0 – 0
20:45 strig – Nordirland UEFA Nations League B Gruppe 3 1 – 0
20:45 Grkenland – Ungarn UEFA Nations League C Gruppe 2 1 – 0
20:45 Estland – Finland UEFA Nations League C Gruppe 2 0 – 1
20:45 Hviderusland – Luxembourg UEFA Nations League D Gruppe 2 1 – 0
20:45 Moldova – San Marino UEFA Nations League D Gruppe 2 2 – 0
21:00 Mali – Burundi Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe C 0 – 0
21:55 Algeriet – Benin Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe D 2 – 0
<  Forrige uge
5. oktober 2018 – 12. oktober 2018
Næste uge  >