LeoVegas.dk ready? betfair Casino Casino24 Advertisement
<  Forrige uge
19. oktober 2018 – 26. oktober 2018
Næste uge  >

Fredag 19. oktober 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Sandhausen – Ingolstadt 2. Bundesliga – Tyskland 4 – 0
18:30 Dynamo Dresden – Aue 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 1
19:00 Esbjerg fB – Hobro Superligaen Grundspil 2 – 0
19:00 Kolding IF – Ringkbing 2. Division Gruppe 1 3 – 1
19:30 Galatasaray – Bursaspor Superlig – Tyrkiet 1 – 1
20:30 Eintracht Frankfurt – Fortuna Dsseldorf Bundesliga – Tyskland 7 – 1
20:30 Club Brugge – Waasland-Beveren 1. Division A – Belgien 1 – 1
20:45 Lyon – Nimes Ligue 1 – Frankrig 2 – 0
20:45 Sheffield Wednesday – Middlesbrough Championship – England 1 – 2
21:00 Celta Vigo – Alaves La Liga – Spanien 0 – 1

Lrdag 20. oktober 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:30 Kasimpasa – Akhisar Belediyespor Superlig – Tyrkiet 5 – 0
13:00 Real Madrid – Levante La Liga – Spanien 1 – 2
13:00 Vejgaard – Jammerbugt FC 2. Division Gruppe 1 1 – 1
13:00 HIK – Brnshj 2. Division Gruppe 2 1 – 1
13:00 Blackburn – Leeds Championship – England 2 – 1
13:00 Holstein Kiel – FC Kln 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 1
13:00 Bielefeld – Greuther Frth 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 3
13:00 FC Heidenheim – Magdeburg 2. Bundesliga – Tyskland 3 – 0
13:00 Malm FF – Hammarby Allsvenskan – Sverige 2 – 1
13:00 KoldingQ (k) – Ballerup-Skovlunde (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 2 – 2
13:00 Brndby IF (k) – B93 (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 4 – 0
13:30 Chelsea – Manchester United Premier League – England 2 – 2
13:30 Kjellerup – Odder 2. Division Gruppe 1 2 – 2
14:00 Aarhus Fremad – Brabrand 2. Division Gruppe 1 2 – 0
14:00 Marienlyst – Vanlse 2. Division Gruppe 2 0 – 3
14:00 Hillerd – AB 2. Division Gruppe 2 3 – 2
14:00 Middelfart – Avarta 2. Division Gruppe 2 1 – 2
14:00 Fortuna Hjrring (k) – Odense Q (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 2 – 0
15:00 Roma – SPAL 2013 Serie A – Italien 0 – 2
15:00 Istanbul Basaksehir – Kayserispor Superlig – Tyrkiet 1 – 0
15:00 FC Sydvest – Skive 2. Division Gruppe 1 2 – 3
15:00 B93 – Skovshoved 2. Division Gruppe 2 3 – 3
15:30 Bayer Leverkusen – Hannover 96 Bundesliga – Tyskland 2 – 2
15:30 Stuttgart – Dortmund Bundesliga – Tyskland 0 – 4
15:30 Augsburg – RB Leipzig Bundesliga – Tyskland 0 – 0
15:30 Wolfsburg – Bayern Mnchen Bundesliga – Tyskland 1 – 3
15:30 Nrnberg – Hoffenheim Bundesliga – Tyskland 1 – 3
15:30 Molde – Sarpsborg 08 Eliteserien – Norge 2 – 2
15:30 FC THY-Thisted Q (k) – VSK Aarhus (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 2 – 3
16:00 FC Nordsjlland – FC Midtjylland Superligaen Grundspil 1 – 4
16:00 Bournemouth – Southampton Premier League – England 0 – 0
16:00 Cardiff – Fulham Premier League – England 4 – 2
16:00 Manchester City – Burnley Premier League – England 5 – 0
16:00 Newcastle – Brighton Premier League – England 0 – 1
16:00 West Ham – Tottenham Premier League – England 0 – 1
16:00 Wolverhampton – Watford Premier League – England 0 – 2
16:00 Aston Villa – Swansea Championship – England 1 – 0
16:00 Brentford – Bristol City Championship – England 0 – 1
16:00 Hull – Preston Championship – England 1 – 1
16:00 Ipswich – Queens Park Rangers Championship – England 0 – 2
16:00 Nottingham Forest – Norwich Championship – England 1 – 2
16:00 Reading – Millwall Championship – England 3 – 1
16:00 Rotherham – Bolton Championship – England 1 – 1
16:00 Stoke – Birmingham Championship – England 0 – 1
16:00 Wigan – West Bromwich Championship – England 1 – 0
16:00 Dalkurd FF – rebro Allsvenskan – Sverige 1 – 0
16:15 Valencia – Leganes La Liga – Spanien 1 – 1
17:00 Paris SG – Amiens Ligue 1 – Frankrig 5 – 0
18:00 Juventus – Genoa Serie A – Italien 1 – 1
18:00 Sivasspor – Fenerbahce Superlig – Tyrkiet 0 – 0
18:00 Sandefjord – Strmsgodset Eliteserien – Norge 2 – 1
18:00 Royal Excel Mouscron – Standard Liege 1. Division A – Belgien 0 – 0
18:30 Huddersfield – Liverpool Premier League – England 0 – 1
18:30 Schalke 04 – Werder Bremen Bundesliga – Tyskland 0 – 2
18:30 Villarreal – Atletico Madrid La Liga – Spanien 1 – 1
18:30 PSV Eindhoven – FC Emmen resdivisionen – Holland 6 – 0
18:30 Excelsior – Vitesse resdivisionen – Holland 2 – 0
18:30 Derby – Sheffield United Championship – England 2 – 1
20:00 Caen – Guingamp Ligue 1 – Frankrig 0 – 0
20:00 Dijon – Lille Ligue 1 – Frankrig 1 – 2
20:00 Nantes – Toulouse Ligue 1 – Frankrig 4 – 0
20:00 Reims – Angers Ligue 1 – Frankrig 1 – 1
20:00 Strasbourg – Monaco Ligue 1 – Frankrig 2 – 1
20:00 Kortrijk – St.Truiden 1. Division A – Belgien 3 – 1
20:00 Antwerpen – Lokeren 1. Division A – Belgien 2 – 1
20:30 Udinese – Napoli Serie A – Italien 0 – 3
20:30 Genk – Eupen 1. Division A – Belgien 2 – 1
20:45 Barcelona – Sevilla La Liga – Spanien 4 – 2
20:45 Heerenveen – Ajax resdivisionen – Holland 0 – 4
20:45 Utrecht – AZ Alkmaar resdivisionen – Holland 2 – 1

Sndag 21. oktober 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Vendsyssel – AC Horsens Superligaen Grundspil 0 – 1
12:00 Rayo Vallecano – Getafe La Liga – Spanien 1 – 2
12:15 Breda – Willem II resdivisionen – Holland 2 – 2
12:30 Frosinone – Empoli Serie A – Italien 3 – 3
12:30 Rizespor – Konyaspor Superlig – Tyrkiet 1 – 1
13:00 Tarup-Paarup – Dalum 2. Division Gruppe 1 2 – 0
13:30 Hamburger SV – Bochum 2. Bundesliga – Tyskland 0 – 0
13:30 Regensburg – Darmstadt 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 1
13:30 Paderborn – Union Berlin 2. Bundesliga – Tyskland 0 – 0
13:45 Fremad Amager – FC Helsingr NordicBet Liga 2 – 0
13:45 Nykbing FC – FC Fredericia NordicBet Liga 0 – 3
13:45 Nstved – Lyngby NordicBet Liga 1 – 0
13:45 Thisted – FC Roskilde NordicBet Liga 3 – 2
13:45 Viborg – Silkeborg NordicBet Liga 1 – 1
14:00 Randers FC – SnderjyskE Superligaen Grundspil 1 – 1
14:30 Heracles – Groningen resdivisionen – Holland 4 – 1
14:30 Feyenoord – Zwolle resdivisionen – Holland 3 – 0
14:30 VVV-Venlo – ADO Den Haag resdivisionen – Holland 2 – 0
14:30 Anderlecht – Cercle Brugge 1. Division A – Belgien 4 – 2
15:00 Bologna – Torino Serie A – Italien 2 – 2
15:00 Chievo – Atalanta Serie A – Italien 1 – 5
15:00 Parma – Lazio Serie A – Italien 0 – 2
15:00 Montpellier – Bordeaux Ligue 1 – Frankrig 2 – 0
15:00 Ankaragucu – Yeni Malatyaspor Superlig – Tyrkiet 1 – 0
15:00 Alanyaspor – MP Antalyaspor Superlig – Tyrkiet 0 – 1
15:00 Slagelse – Frem 2. Division Gruppe 2 0 – 0
15:00 Hcken – stersunds FK Allsvenskan – Sverige 2 – 0
15:05 Djurgrden – AIK Allsvenskan – Sverige 0 – 0
15:30 Hertha Berlin – Freiburg Bundesliga – Tyskland 1 – 1
16:00 Vejle Boldklub – FC Kbenhavn Superligaen Grundspil 1 – 3
16:15 Eibar – Athletic Club La Liga – Spanien 1 – 1
16:45 Fortuna Sittard – De Graafschap resdivisionen – Holland 3 – 1
17:00 Everton – Crystal Palace Premier League – England LIVE 88': 2 – 0
17:00 Saint Etienne – Rennes Ligue 1 – Frankrig LIVE 85': 1 – 1
17:30 Elfsborg – GIF Sundsvall Allsvenskan – Sverige LIVE 59': 1 – 0
17:30 Kalmar FF – Norrkping Allsvenskan – Sverige LIVE 60': 1 – 1
17:30 Trelleborgs FF – Sirius Allsvenskan – Sverige LIVE 59': 1 – 1
18:00 AGF – AaB Superligaen Grundspil LIVE 44': 1 – 0
18:00 Gladbach – Mainz 05 Bundesliga – Tyskland LIVE 45': 1 – 0
18:00 Fiorentina – Cagliari Serie A – Italien LIVE 43': 0 – 0
18:00 Gztepe – Besiktas Superlig – Tyrkiet LIVE 44': 0 – 0
18:00 Haugesund – Odd Ballklubb Eliteserien – Norge LIVE 45': 1 – 0
18:00 Lillestrm – Rosenborg Eliteserien – Norge LIVE 44': 0 – 0
18:00 Ranheim – Bod/Glimt Eliteserien – Norge LIVE 45': 0 – 0
18:00 Troms – Start Eliteserien – Norge LIVE 45': 0 – 1
18:00 Vlerenga – Kristiansund BK Eliteserien – Norge LIVE 45': 0 – 0
18:00 Oostende – Gent 1. Division A – Belgien LIVE 45': 0 – 2
18:30 SD Huesca – Espanyol La Liga – Spanien LIVE 15': 0 – 0
20:00 Stabk – Brann Eliteserien – Norge
20:00 Charleroi – Zulte-Waregem 1. Division A – Belgien
20:30 Inter – AC Milan Serie A – Italien
20:45 Real Betis – Valladolid La Liga – Spanien
21:00 Nice – Marseille Ligue 1 – Frankrig

Mandag 22. oktober 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Brndby IF – OB Superligaen Grundspil
19:00 Trabzonspor – Erzurum BB Superlig – Tyrkiet
19:00 Brommapojkarna – IFK Gteborg Allsvenskan – Sverige
20:30 Sampdoria – Sassuolo Serie A – Italien
20:30 Duisburg – St. Pauli 2. Bundesliga – Tyskland
21:00 Arsenal – Leicester Premier League – England
21:00 Real Sociedad – Girona La Liga – Spanien

Tirsdag 23. oktober 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:55 AEK Athen – Bayern Mnchen Champions League Gruppe E
18:55 Young Boys – Valencia Champions League Gruppe H
20:45 Middlesbrough – Rotherham Championship – England
20:45 Millwall – Wigan Championship – England
20:45 Norwich – Aston Villa Championship – England
20:45 Queens Park Rangers – Sheffield Wednesday Championship – England
20:45 Sheffield United – Stoke Championship – England
20:45 Swansea – Blackburn Championship – England
20:45 Birmingham – Reading Championship – England
21:00 Ajax – Benfica Champions League Gruppe E
21:00 Shakhtar Donetsk – Manchester City Champions League Gruppe F
21:00 Hoffenheim – Lyon Champions League Gruppe F
21:00 Roma – CSKA Moskva Champions League Gruppe G
21:00 Real Madrid – Viktoria Plzen Champions League Gruppe G
21:00 Manchester United – Juventus Champions League Gruppe H

Onsdag 24. oktober 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Lyngby – Fremad Amager NordicBet Liga
18:55 Club Brugge – Monaco Champions League Gruppe A
18:55 PSV Eindhoven – Tottenham Champions League Gruppe B
19:00 Rayo Vallecano – Athletic Club La Liga – Spanien
20:45 Bristol City – Hull Championship – England
20:45 Leeds – Ipswich Championship – England
20:45 Preston – Brentford Championship – England
21:00 Dortmund – Atletico Madrid Champions League Gruppe A
21:00 Barcelona – Inter Champions League Gruppe B
21:00 Liverpool – Rde Stjerne Champions League Gruppe C
21:00 Paris SG – Napoli Champions League Gruppe C
21:00 Lokomotiv Moskva – FC Porto Champions League Gruppe D
21:00 Galatasaray – Schalke 04 Champions League Gruppe D
21:00 Bolton – Nottingham Forest Championship – England
21:00 West Bromwich – Derby Championship – England

Torsdag 25. oktober 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 FC Fredericia – Viborg NordicBet Liga
18:55 FC Kbenhavn – Slavia Prag Europa League Gruppe C
18:55 FC Zrich – Bayer Leverkusen Europa League Gruppe A
18:55 AEK Larnaca – Ludogorets Europa League Gruppe A
18:55 Salzburg – Rosenborg Europa League Gruppe B
18:55 RB Leipzig – Celtic Europa League Gruppe B
18:55 Zenit – Bordeaux Europa League Gruppe C
18:55 Anderlecht – Fenerbahce Europa League Gruppe D
18:55 Spartak Trnava – Dinamo Zagreb Europa League Gruppe D
18:55 Qarabag FK – Vorskla Europa League Gruppe E
18:55 Sporting CP – Arsenal Europa League Gruppe E
18:55 AC Milan – Real Betis Europa League Gruppe F
18:55 Dudelange – Olympiakos Europa League Gruppe F
21:00 Rangers – Spartak Moskva Europa League Gruppe G
21:00 Villarreal – Rapid Wien Europa League Gruppe G
21:00 Eintracht Frankfurt – Apollon Limassol Europa League Gruppe H
21:00 Marseille – Lazio Europa League Gruppe H
21:00 Sarpsborg 08 – Malm FF Europa League Gruppe I
21:00 Besiktas – Genk Europa League Gruppe I
21:00 Jablonec – FC Astana Europa League Gruppe K
21:00 Rennes – Dynamo Kiev Europa League Gruppe K
21:00 Standard Liege – FC Krasnodar Europa League Gruppe J
21:00 Sevilla – Akhisar Belediyespor Europa League Gruppe J
21:00 Chelsea – BATE Borisov Europa League Gruppe L
21:00 PAOK – Videoton FC Europa League Gruppe L

Fredag 26. oktober 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Darmstadt – Greuther Frth 2. Bundesliga – Tyskland
18:30 Magdeburg – Hamburger SV 2. Bundesliga – Tyskland
19:00 SnderjyskE – OB Superligaen Grundspil
19:00 Bursaspor – Alanyaspor Superlig – Tyrkiet
19:00 IFK Gteborg – GIF Sundsvall Allsvenskan – Sverige
19:00 Trelleborgs FF – Elfsborg Allsvenskan – Sverige
20:00 FC Emmen – VVV-Venlo resdivisionen – Holland
20:30 Freiburg – Gladbach Bundesliga – Tyskland
20:30 Gent – Charleroi 1. Division A – Belgien
20:45 Nimes – Saint Etienne Ligue 1 – Frankrig
20:45 Queens Park Rangers – Aston Villa Championship – England
21:00 Valladolid – Espanyol La Liga – Spanien
<  Forrige uge
19. oktober 2018 – 26. oktober 2018
Næste uge  >