LeoVegas.dk bold.dk Bethard Casino24
<  Forrige uge
19. oktober 2018 – 26. oktober 2018
Næste uge  >

Fredag 19. oktober 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Sandhausen – Ingolstadt 2. Bundesliga – Tyskland 4 – 0
18:30 Dynamo Dresden – Aue 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 1
19:00 Esbjerg fB – Hobro Superligaen Grundspil 2 – 0
19:00 Kolding IF – Ringkøbing 2. Division Gruppe 1 3 – 1
19:30 Galatasaray – Bursaspor Superlig – Tyrkiet 1 – 1
20:30 Eintracht Frankfurt – Fortuna Düsseldorf Bundesliga – Tyskland 7 – 1
20:30 Club Brugge – Waasland-Beveren 1. Division A – Belgien 1 – 1
20:45 Lyon – Nimes Ligue 1 – Frankrig 2 – 0
20:45 Sheffield Wednesday – Middlesbrough Championship – England 1 – 2
21:00 Celta Vigo – Alaves La Liga – Spanien 0 – 1

Lørdag 20. oktober 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:30 Kasimpasa – Akhisar Belediyespor Superlig – Tyrkiet 5 – 0
13:00 Real Madrid – Levante La Liga – Spanien 1 – 2
13:00 Vejgaard – Jammerbugt FC 2. Division Gruppe 1 1 – 1
13:00 HIK – Brønshøj 2. Division Gruppe 2 1 – 1
13:00 Blackburn – Leeds Championship – England 2 – 1
13:00 Holstein Kiel – FC Köln 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 1
13:00 Bielefeld – Greuther Fürth 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 3
13:00 FC Heidenheim – Magdeburg 2. Bundesliga – Tyskland 3 – 0
13:00 Malmø FF – Hammarby Allsvenskan – Sverige 2 – 1
13:00 KoldingQ (k) – Ballerup-Skovlunde (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 2 – 2
13:00 Brøndby IF (k) – B93 (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 4 – 0
13:30 Chelsea – Manchester United Premier League – England 2 – 2
13:30 Kjellerup – Odder 2. Division Gruppe 1 2 – 2
14:00 Aarhus Fremad – Brabrand 2. Division Gruppe 1 2 – 0
14:00 Marienlyst – Vanløse 2. Division Gruppe 2 0 – 3
14:00 Hillerød – AB 2. Division Gruppe 2 3 – 2
14:00 Middelfart – Avarta 2. Division Gruppe 2 1 – 2
14:00 Fortuna Hjørring (k) – Odense Q (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 2 – 0
15:00 Roma – SPAL 2013 Serie A – Italien 0 – 2
15:00 Istanbul Basaksehir – Kayserispor Superlig – Tyrkiet 1 – 0
15:00 FC Sydvest – Skive 2. Division Gruppe 1 2 – 3
15:00 B93 – Skovshoved 2. Division Gruppe 2 3 – 3
15:30 Bayer Leverkusen – Hannover 96 Bundesliga – Tyskland 2 – 2
15:30 Stuttgart – Dortmund Bundesliga – Tyskland 0 – 4
15:30 Augsburg – RB Leipzig Bundesliga – Tyskland 0 – 0
15:30 Wolfsburg – Bayern München Bundesliga – Tyskland 1 – 3
15:30 Nürnberg – Hoffenheim Bundesliga – Tyskland 1 – 3
15:30 Molde – Sarpsborg 08 Eliteserien – Norge 2 – 2
15:30 FC THY-Thisted Q (k) – VSK Aarhus (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 2 – 3
16:00 FC Nordsjælland – FC Midtjylland Superligaen Grundspil 1 – 4
16:00 Bournemouth – Southampton Premier League – England 0 – 0
16:00 Cardiff – Fulham Premier League – England 4 – 2
16:00 Manchester City – Burnley Premier League – England 5 – 0
16:00 Newcastle – Brighton Premier League – England 0 – 1
16:00 West Ham – Tottenham Premier League – England 0 – 1
16:00 Wolverhampton – Watford Premier League – England 0 – 2
16:00 Aston Villa – Swansea Championship – England 1 – 0
16:00 Brentford – Bristol City Championship – England 0 – 1
16:00 Hull – Preston Championship – England 1 – 1
16:00 Ipswich – Queens Park Rangers Championship – England 0 – 2
16:00 Nottingham Forest – Norwich Championship – England 1 – 2
16:00 Reading – Millwall Championship – England 3 – 1
16:00 Rotherham – Bolton Championship – England 1 – 1
16:00 Stoke – Birmingham Championship – England 0 – 1
16:00 Wigan – West Bromwich Championship – England 1 – 0
16:00 Dalkurd FF – Örebro Allsvenskan – Sverige 1 – 0
16:15 Valencia – Leganes La Liga – Spanien 1 – 1
17:00 PSG – Amiens Ligue 1 – Frankrig 5 – 0
18:00 Juventus – Genoa Serie A – Italien 1 – 1
18:00 Sivasspor – Fenerbahce Superlig – Tyrkiet 0 – 0
18:00 Sandefjord – Strømsgodset Eliteserien – Norge 2 – 1
18:00 Royal Excel Mouscron – Standard Liege 1. Division A – Belgien 0 – 0
18:30 Huddersfield – Liverpool Premier League – England 0 – 1
18:30 Schalke 04 – Werder Bremen Bundesliga – Tyskland 0 – 2
18:30 Villarreal – Atletico Madrid La Liga – Spanien 1 – 1
18:30 PSV Eindhoven – FC Emmen Æresdivisionen – Holland 6 – 0
18:30 Excelsior – Vitesse Æresdivisionen – Holland 2 – 0
18:30 Derby – Sheffield United Championship – England 2 – 1
20:00 Caen – Guingamp Ligue 1 – Frankrig 0 – 0
20:00 Dijon – Lille Ligue 1 – Frankrig 1 – 2
20:00 Nantes – Toulouse Ligue 1 – Frankrig 4 – 0
20:00 Reims – Angers Ligue 1 – Frankrig 1 – 1
20:00 Strasbourg – Monaco Ligue 1 – Frankrig 2 – 1
20:00 Kortrijk – St.Truiden 1. Division A – Belgien 3 – 1
20:00 Antwerpen – Lokeren 1. Division A – Belgien 2 – 1
20:30 Udinese – Napoli Serie A – Italien 0 – 3
20:30 Genk – Eupen 1. Division A – Belgien 2 – 1
20:45 Barcelona – Sevilla La Liga – Spanien 4 – 2
20:45 Heerenveen – Ajax Æresdivisionen – Holland 0 – 4
20:45 Utrecht – AZ Alkmaar Æresdivisionen – Holland 2 – 1

Søndag 21. oktober 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Vendsyssel – AC Horsens Superligaen Grundspil 0 – 1
12:00 Rayo Vallecano – Getafe La Liga – Spanien 1 – 2
12:15 Breda – Willem II Æresdivisionen – Holland 2 – 2
12:30 Frosinone – Empoli Serie A – Italien 3 – 3
12:30 Rizespor – Konyaspor Superlig – Tyrkiet 1 – 1
13:00 Tarup-Paarup – Dalum 2. Division Gruppe 1 2 – 0
13:30 Hamburger SV – Bochum 2. Bundesliga – Tyskland 0 – 0
13:30 Regensburg – Darmstadt 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 1
13:30 Paderborn – Union Berlin 2. Bundesliga – Tyskland 0 – 0
13:45 Fremad Amager – FC Helsingør NordicBet Liga 2 – 0
13:45 Nykøbing FC – FC Fredericia NordicBet Liga 0 – 3
13:45 Næstved – Lyngby NordicBet Liga 1 – 0
13:45 Thisted – FC Roskilde NordicBet Liga 3 – 2
13:45 Viborg – Silkeborg NordicBet Liga 1 – 1
14:00 Randers FC – SønderjyskE Superligaen Grundspil 1 – 1
14:30 Heracles – Groningen Æresdivisionen – Holland 4 – 1
14:30 Feyenoord – Zwolle Æresdivisionen – Holland 3 – 0
14:30 VVV-Venlo – ADO Den Haag Æresdivisionen – Holland 2 – 0
14:30 Anderlecht – Cercle Brugge 1. Division A – Belgien 4 – 2
15:00 Bologna – Torino Serie A – Italien 2 – 2
15:00 Chievo – Atalanta Serie A – Italien 1 – 5
15:00 Parma – Lazio Serie A – Italien 0 – 2
15:00 Montpellier – Bordeaux Ligue 1 – Frankrig 2 – 0
15:00 Ankaragucu – Yeni Malatyaspor Superlig – Tyrkiet 1 – 0
15:00 Alanyaspor – MP Antalyaspor Superlig – Tyrkiet 0 – 1
15:00 Slagelse – Frem 2. Division Gruppe 2 0 – 0
15:00 Häcken – Östersunds FK Allsvenskan – Sverige 2 – 0
15:05 Djurgården – AIK Allsvenskan – Sverige 0 – 0
15:30 Hertha Berlin – Freiburg Bundesliga – Tyskland 1 – 1
16:00 Vejle Boldklub – FC København Superligaen Grundspil 1 – 3
16:15 Eibar – Athletic Club La Liga – Spanien 1 – 1
16:45 Fortuna Sittard – De Graafschap Æresdivisionen – Holland 3 – 1
17:00 Everton – Crystal Palace Premier League – England 2 – 0
17:00 Saint Etienne – Rennes Ligue 1 – Frankrig 1 – 1
17:30 Elfsborg – GIF Sundsvall Allsvenskan – Sverige 2 – 0
17:30 Kalmar FF – Norrköping Allsvenskan – Sverige 1 – 2
17:30 Trelleborgs FF – Sirius Allsvenskan – Sverige 1 – 2
18:00 AGF – AaB Superligaen Grundspil 2 – 2
18:00 Mönchengladbach – Mainz 05 Bundesliga – Tyskland 4 – 0
18:00 Fiorentina – Cagliari Serie A – Italien 1 – 1
18:00 Göztepe – Besiktas Superlig – Tyrkiet 2 – 0
18:00 Haugesund – Odd Ballklubb Eliteserien – Norge 2 – 0
18:00 Lillestrøm – Rosenborg Eliteserien – Norge 0 – 0
18:00 Ranheim – Bodø/Glimt Eliteserien – Norge 0 – 0
18:00 Tromsø – Start Eliteserien – Norge 1 – 2
18:00 Vålerenga – Kristiansund BK Eliteserien – Norge 0 – 2
18:00 Oostende – Gent 1. Division A – Belgien 0 – 4
18:30 SD Huesca – Espanyol La Liga – Spanien 0 – 2
20:00 Stabæk – Brann Eliteserien – Norge 1 – 2
20:00 Charleroi – Zulte-Waregem 1. Division A – Belgien 3 – 2
20:30 Inter – AC Milan Serie A – Italien 1 – 0
20:30 Agouado ASC – AS ET Matoury Coupe De France – Frankrig 1 – 2
20:45 Real Betis – Valladolid La Liga – Spanien 0 – 1
21:00 Nice – Marseille Ligue 1 – Frankrig 0 – 1

Mandag 22. oktober 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:30 US Sinnamary – US Matoury Coupe De France – Frankrig 3 – 4
19:00 Brøndby IF – OB Superligaen Grundspil 1 – 1
19:00 Trabzonspor – Erzurum BB Superlig – Tyrkiet 0 – 0
19:00 Brommapojkarna – IFK Göteborg Allsvenskan – Sverige 0 – 2
20:30 Sampdoria – Sassuolo Serie A – Italien 0 – 0
20:30 Duisburg – St. Pauli 2. Bundesliga – Tyskland 0 – 1
21:00 Arsenal – Leicester Premier League – England 3 – 1
21:00 Real Sociedad – Girona La Liga – Spanien 0 – 0

Tirsdag 23. oktober 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:55 AEK Athen – Bayern München Champions League Gruppe E 0 – 2
18:55 Young Boys – Valencia Champions League Gruppe H 1 – 1
20:45 Middlesbrough – Rotherham Championship – England 0 – 0
20:45 Millwall – Wigan Championship – England 2 – 1
20:45 Norwich – Aston Villa Championship – England 2 – 1
20:45 Queens Park Rangers – Sheffield Wednesday Championship – England 3 – 0
20:45 Sheffield United – Stoke Championship – England 1 – 1
20:45 Swansea – Blackburn Championship – England 3 – 1
20:45 Birmingham – Reading Championship – England 2 – 1
21:00 Ajax – Benfica Champions League Gruppe E 1 – 0
21:00 Shakhtar Donetsk – Manchester City Champions League Gruppe F 0 – 3
21:00 Hoffenheim – Lyon Champions League Gruppe F 3 – 3
21:00 Roma – CSKA Moskva Champions League Gruppe G 3 – 0
21:00 Real Madrid – Viktoria Plzen Champions League Gruppe G 2 – 1
21:00 Manchester United – Juventus Champions League Gruppe H 0 – 1

Onsdag 24. oktober 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:00 RC Riviere-Pilote – Aiglon Coupe De France – Frankrig 0 – 1
18:05 Lyngby – Fremad Amager NordicBet Liga 0 – 0
18:55 Club Brugge – Monaco Champions League Gruppe A 1 – 1
18:55 PSV Eindhoven – Tottenham Champions League Gruppe B 2 – 2
19:00 Rayo Vallecano – Athletic Club La Liga – Spanien 1 – 1
20:45 Bristol City – Hull Championship – England 1 – 0
20:45 Leeds – Ipswich Championship – England 2 – 0
20:45 Preston – Brentford Championship – England 4 – 3
21:00 Dortmund – Atletico Madrid Champions League Gruppe A 4 – 0
21:00 Barcelona – Inter Champions League Gruppe B 2 – 0
21:00 Liverpool – Røde Stjerne Champions League Gruppe C 4 – 0
21:00 PSG – Napoli Champions League Gruppe C 2 – 2
21:00 Lokomotiv Moskva – FC Porto Champions League Gruppe D 1 – 3
21:00 Galatasaray – Schalke 04 Champions League Gruppe D 0 – 0
21:00 Bolton – Nottingham Forest Championship – England 0 – 3
21:00 West Bromwich – Derby Championship – England 1 – 4

Torsdag 25. oktober 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:00 Golden Lion de Saint Joseph – Rapid Club Lorrain Coupe De France – Frankrig 3 – 1
18:30 FC Fredericia – Viborg NordicBet Liga 1 – 2
18:55 FC København – Slavia Prag Europa League Gruppe C 0 – 1
18:55 FC Zürich – Bayer Leverkusen Europa League Gruppe A 3 – 2
18:55 AEK Larnaca – Ludogorets Europa League Gruppe A 1 – 1
18:55 Salzburg – Rosenborg Europa League Gruppe B 3 – 0
18:55 RB Leipzig – Celtic Europa League Gruppe B 2 – 0
18:55 Zenit – Bordeaux Europa League Gruppe C 2 – 1
18:55 Anderlecht – Fenerbahce Europa League Gruppe D 2 – 2
18:55 Spartak Trnava – Dinamo Zagreb Europa League Gruppe D 1 – 2
18:55 Qarabag FK – Vorskla Europa League Gruppe E 0 – 1
18:55 Sporting CP – Arsenal Europa League Gruppe E 0 – 1
18:55 AC Milan – Real Betis Europa League Gruppe F 1 – 2
18:55 Dudelange – Olympiakos Europa League Gruppe F 0 – 2
21:00 Rangers – Spartak Moskva Europa League Gruppe G 0 – 0
21:00 Villarreal – Rapid Wien Europa League Gruppe G 5 – 0
21:00 Eintracht Frankfurt – Apollon Limassol Europa League Gruppe H 2 – 0
21:00 Marseille – Lazio Europa League Gruppe H 1 – 3
21:00 Sarpsborg 08 – Malmø FF Europa League Gruppe I 1 – 1
21:00 Besiktas – Genk Europa League Gruppe I 2 – 4
21:00 Jablonec – FC Astana Europa League Gruppe K 1 – 1
21:00 Rennes – Dynamo Kiev Europa League Gruppe K 1 – 2
21:00 Standard Liege – FK Krasnodar Europa League Gruppe J 2 – 1
21:00 Sevilla – Akhisar Belediyespor Europa League Gruppe J 6 – 0
21:00 Chelsea – BATE Borisov Europa League Gruppe L 3 – 1
21:00 PAOK – Videoton FC Europa League Gruppe L 0 – 2

Fredag 26. oktober 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Darmstadt – Greuther Fürth 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 0
18:30 Magdeburg – Hamburger SV 2. Bundesliga – Tyskland 0 – 1
19:00 SønderjyskE – OB Superligaen Grundspil 0 – 0
19:00 IFK Göteborg – GIF Sundsvall Allsvenskan – Sverige 1 – 2
19:00 Trelleborgs FF – Elfsborg Allsvenskan – Sverige 2 – 2
19:30 Bursaspor – Alanyaspor Superlig – Tyrkiet 2 – 0
20:00 FC Emmen – VVV-Venlo Æresdivisionen – Holland 1 – 1
20:30 Freiburg – Mönchengladbach Bundesliga – Tyskland 3 – 1
20:30 Gent – Charleroi 1. Division A – Belgien 2 – 1
20:45 Nimes – Saint Etienne Ligue 1 – Frankrig 1 – 1
20:45 Queens Park Rangers – Aston Villa Championship – England 1 – 0
21:00 Valladolid – Espanyol La Liga – Spanien 1 – 1
<  Forrige uge
19. oktober 2018 – 26. oktober 2018
Næste uge  >