LeoVegas.dk ready? betfair Casino Casino24 Advertisement
<  Forrige uge
2. november 2018 – 9. november 2018
Næste uge  >

Fredag 2. november 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 OB – Hobro Superligaen Grundspil 1 – 0
18:30 Dynamo Dresden – Sandhausen 2. Bundesliga – Tyskland 3 – 1
18:30 Greuther Frth – Bochum 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 2
19:00 Galatasaray – Fenerbahce Superlig – Tyrkiet 2 – 2
20:00 Vendsyssel – SnderjyskE Superligaen Grundspil 2 – 3
20:00 Excelsior – Groningen resdivisionen – Holland 2 – 4
20:30 Stuttgart – Eintracht Frankfurt Bundesliga – Tyskland 0 – 3
20:30 Napoli – Empoli Serie A – Italien 5 – 1
20:30 Oostende – Charleroi 1. Division A – Belgien 2 – 1
20:45 Paris SG – Lille Ligue 1 – Frankrig 2 – 1
20:45 Aston Villa – Bolton Championship – England 2 – 0

Lrdag 3. november 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:30 Kasimpasa – MP Antalyaspor Superlig – Tyrkiet 1 – 2
12:30 Ballerup-Skovlunde (k) – Odense Q (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 1 – 0
13:00 Leganes – Atletico Madrid La Liga – Spanien 1 – 1
13:00 Vejgaard – Skive 2. Division Gruppe 1 2 – 1
13:00 Avarta – HIK 2. Division Gruppe 2 5 – 1
13:00 Holstein Kiel – Ingolstadt 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 2
13:00 Duisburg – Paderborn 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 0
13:00 Darmstadt – Magdeburg 2. Bundesliga – Tyskland 3 – 1
13:00 VSK Aarhus (k) – B93 (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 4 – 0
13:00 Brndby IF (k) – Fortuna Hjrring (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 4 – 0
13:30 Bournemouth – Manchester United Premier League – England 1 – 2
13:45 Malaysia – Maldiverne Venskabskamp 3 – 0
14:00 Akhisar Belediyespor – Erzurum BB Superlig – Tyrkiet 1 – 1
14:00 Dalum – Kjellerup 2. Division Gruppe 1 3 – 0
14:00 Jammerbugt FC – Tarup-Paarup 2. Division Gruppe 1 3 – 0
14:00 Aarhus Fremad – Ringkbing 2. Division Gruppe 1 1 – 0
14:00 Marienlyst – Brnshj 2. Division Gruppe 2 0 – 1
14:00 Hillerd – Skovshoved 2. Division Gruppe 2 3 – 1
14:00 Middelfart – Vanlse 2. Division Gruppe 2 1 – 1
15:00 Inter – Genoa Serie A – Italien 5 – 0
15:00 FC Sydvest – Odder 2. Division Gruppe 1 2 – 0
15:00 Kolding IF – Brabrand 2. Division Gruppe 1 0 – 2
15:00 B93 – Frem 2. Division Gruppe 2 1 – 0
15:30 Bayern Mnchen – Freiburg Bundesliga – Tyskland 1 – 1
15:30 Schalke 04 – Hannover 96 Bundesliga – Tyskland 3 – 1
15:30 Bayer Leverkusen – Hoffenheim Bundesliga – Tyskland 1 – 4
15:30 Augsburg – Nrnberg Bundesliga – Tyskland 2 – 2
15:30 Wolfsburg – Dortmund Bundesliga – Tyskland 0 – 1
16:00 Cardiff – Leicester Premier League – England 0 – 1
16:00 Everton – Brighton Premier League – England 3 – 1
16:00 Newcastle – Watford Premier League – England 1 – 0
16:00 West Ham – Burnley Premier League – England 4 – 2
16:00 Blackburn – Queens Park Rangers Championship – England 1 – 0
16:00 Brentford – Millwall Championship – England 2 – 0
16:00 Derby – Birmingham Championship – England 3 – 1
16:00 Hull – West Bromwich Championship – England 1 – 0
16:00 Nottingham Forest – Sheffield United Championship – England 1 – 0
16:00 Reading – Bristol City Championship – England 3 – 2
16:05 Ipswich – Preston Championship – England 1 – 1
16:05 Rotherham – Swansea Championship – England 2 – 1
16:05 Sheffield Wednesday – Norwich Championship – England 0 – 4
16:15 Real Madrid – Valladolid La Liga – Spanien 2 – 0
17:00 Lyon – Bordeaux Ligue 1 – Frankrig 1 – 1
17:00 Istanbul Basaksehir – Besiktas Superlig – Tyrkiet 1 – 0
18:00 Fiorentina – Roma Serie A – Italien 1 – 1
18:00 Stabk – Kristiansund BK Eliteserien – Norge 0 – 1
18:00 Genk – Club Brugge 1. Division A – Belgien 1 – 1
18:30 Arsenal – Liverpool Premier League – England 1 – 1
18:30 Hertha Berlin – RB Leipzig Bundesliga – Tyskland 0 – 3
18:30 Valencia – Girona La Liga – Spanien 0 – 1
18:30 Breda – Heracles resdivisionen – Holland 2 – 1
18:30 PSV Eindhoven – Vitesse resdivisionen – Holland 1 – 0
18:30 Stoke – Middlesbrough Championship – England 0 – 0
20:00 Caen – Rennes Ligue 1 – Frankrig 1 – 2
20:00 Dijon – Nimes Ligue 1 – Frankrig 0 – 4
20:00 Nice – Amiens Ligue 1 – Frankrig 1 – 0
20:00 Reims – Monaco Ligue 1 – Frankrig 1 – 0
20:00 Strasbourg – Toulouse Ligue 1 – Frankrig 1 – 1
20:00 Cercle Brugge – Royal Excel Mouscron 1. Division A – Belgien 2 – 1
20:30 Juventus – Cagliari Serie A – Italien 3 – 1
20:30 Gent – Kortrijk 1. Division A – Belgien 3 – 1
20:45 Wolverhampton – Tottenham Premier League – England 2 – 3
20:45 Rayo Vallecano – Barcelona La Liga – Spanien 2 – 3
20:45 Ajax – Willem II resdivisionen – Holland 2 – 0
20:45 AZ Alkmaar – De Graafschap resdivisionen – Holland 1 – 0

Sndag 4. november 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:30 Ankaragucu – Kayserispor Superlig – Tyrkiet 3 – 1
12:00 Eibar – Alaves La Liga – Spanien 2 – 1
12:15 Heerenveen – FC Emmen resdivisionen – Holland 1 – 1
12:30 Lazio – SPAL 2013 Serie A – Italien 4 – 1
12:35 Brndby IF – FC Kbenhavn Superligaen Grundspil 0 – 1
13:00 FC THY-Thisted Q (k) – KoldingQ (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 2 – 4
13:30 Bielefeld – St. Pauli 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 2
13:30 Regensburg – Union Berlin 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 1
13:30 FC Heidenheim – Aue 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 0
13:45 Fremad Amager – Nstved NordicBet Liga 1 – 0
13:45 FC Fredericia – FC Roskilde NordicBet Liga 1 – 7
13:45 FC Helsingr – Silkeborg NordicBet Liga 1 – 1
13:45 Hvidovre – Nykbing FC NordicBet Liga 0 – 2
13:45 HB Kge – Thisted NordicBet Liga 1 – 1
13:45 Viborg – Lyngby NordicBet Liga 0 – 1
14:00 Alanyaspor – Yeni Malatyaspor Superlig – Tyrkiet 0 – 1
14:30 FC Nordsjlland – AaB Superligaen Grundspil 1 – 1
14:30 Utrecht – ADO Den Haag resdivisionen – Holland 3 – 0
14:30 Fortuna Sittard – Zwolle resdivisionen – Holland 3 – 0
14:30 Standard Liege – Antwerpen 1. Division A – Belgien 0 – 2
14:35 Wigan – Leeds Championship – England 1 – 2
15:00 Chievo – Sassuolo Serie A – Italien 0 – 2
15:00 Parma – Frosinone Serie A – Italien 0 – 0
15:00 Sampdoria – Torino Serie A – Italien 1 – 4
15:00 Nantes – Guingamp Ligue 1 – Frankrig 5 – 0
15:00 Slagelse – AB 2. Division Gruppe 2 3 – 5
15:00 Norrkping – rebro Allsvenskan – Sverige 3 – 2
15:00 IFK Gteborg – Malm FF Allsvenskan – Sverige 0 – 3
15:30 Mnchengladbach – Fortuna Dsseldorf Bundesliga – Tyskland 3 – 0
16:00 Manchester City – Southampton Premier League – England 6 – 1
16:15 Villarreal – Levante La Liga – Spanien 1 – 1
16:30 AGF – Randers FC Superligaen Grundspil 0 – 2
16:45 Feyenoord – VVV-Venlo resdivisionen – Holland Stoppet
17:00 Chelsea – Crystal Palace Premier League – England 3 – 1
17:00 Saint Etienne – Angers Ligue 1 – Frankrig 4 – 3
17:00 Trabzonspor – Bursaspor Superlig – Tyrkiet 1 – 1
17:30 Hammarby – Hcken Allsvenskan – Sverige 1 – 0
17:30 AIK – GIF Sundsvall Allsvenskan – Sverige 0 – 0
18:00 Mainz 05 – Werder Bremen Bundesliga – Tyskland 2 – 1
18:00 Bologna – Atalanta Serie A – Italien 1 – 2
18:00 Haugesund – Ranheim Eliteserien – Norge 2 – 0
18:00 Rosenborg – Odd Ballklubb Eliteserien – Norge 3 – 1
18:00 Sandefjord – Start Eliteserien – Norge 4 – 1
18:00 Troms – Molde Eliteserien – Norge 2 – 4
18:00 Vlerenga – Sarpsborg 08 Eliteserien – Norge 0 – 0
18:00 Waasland-Beveren – Anderlecht 1. Division A – Belgien 1 – 2
18:30 Esbjerg fB – FC Midtjylland Superligaen Grundspil 2 – 2
18:30 SD Huesca – Getafe La Liga – Spanien 1 – 1
18:30 Real Sociedad – Sevilla La Liga – Spanien 0 – 0
20:00 Brann – Strmsgodset Eliteserien – Norge 3 – 1
20:00 Lokeren – Eupen 1. Division A – Belgien 2 – 0
20:00 St.Truiden – Zulte-Waregem 1. Division A – Belgien 2 – 1
20:30 Udinese – AC Milan Serie A – Italien 0 – 1
20:45 Real Betis – Celta Vigo La Liga – Spanien 3 – 3
21:00 Montpellier – Marseille Ligue 1 – Frankrig 3 – 0

Mandag 5. november 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Gztepe – Rizespor Superlig – Tyrkiet 2 – 0
18:00 Sivasspor – Konyaspor Superlig – Tyrkiet 0 – 0
19:00 Vejle Boldklub – AC Horsens Superligaen Grundspil 3 – 1
19:00 Sirius – Kalmar FF Allsvenskan – Sverige 1 – 1
19:00 Elfsborg – Brommapojkarna Allsvenskan – Sverige 1 – 2
19:00 Trelleborgs FF – stersunds FK Allsvenskan – Sverige 0 – 1
19:00 Dalkurd FF – Djurgrden Allsvenskan – Sverige 1 – 2
19:00 Lillestrm – Bod/Glimt Eliteserien – Norge 1 – 1
20:30 Hamburger SV – FC Kln 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 0
21:00 Huddersfield – Fulham Premier League – England 1 – 0
21:00 Espanyol – Athletic Club La Liga – Spanien 1 – 0

Tirsdag 6. november 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:30 Hobro – OB Sydbank Pokalen 2 – 4
18:55 Monaco – Club Brugge Champions League Gruppe A 0 – 4
18:55 Rde Stjerne – Liverpool Champions League Gruppe C 2 – 0
21:00 Atletico Madrid – Dortmund Champions League Gruppe A 2 – 0
21:00 Inter – Barcelona Champions League Gruppe B 1 – 1
21:00 Tottenham – PSV Eindhoven Champions League Gruppe B 2 – 1
21:00 Napoli – Paris SG Champions League Gruppe C 1 – 1
21:00 Schalke 04 – Galatasaray Champions League Gruppe D 2 – 0
21:00 FC Porto – Lokomotiv Moskva Champions League Gruppe D 4 – 1

Onsdag 7. november 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:55 CSKA Moskva – Roma Champions League Gruppe G 1 – 2
18:55 Valencia – Young Boys Champions League Gruppe H 3 – 1
19:00 SnderjyskE – Esbjerg fB Sydbank Pokalen 1 – 2
21:00 Bayern Mnchen – AEK Athen Champions League Gruppe E 2 – 0
21:00 Benfica – Ajax Champions League Gruppe E 1 – 1
21:00 Manchester City – Shakhtar Donetsk Champions League Gruppe F 6 – 0
21:00 Lyon – Hoffenheim Champions League Gruppe F 2 – 2
21:00 Viktoria Plzen – Real Madrid Champions League Gruppe G 0 – 5
21:00 Juventus – Manchester United Champions League Gruppe H 1 – 2

Torsdag 8. november 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:50 Fenerbahce – Anderlecht Europa League Gruppe D 2 – 0
16:50 FC Astana – Jablonec Europa League Gruppe K 2 – 1
18:55 Spartak Moskva – Rangers Europa League Gruppe G 4 – 3
18:55 Rapid Wien – Villarreal Europa League Gruppe G 0 – 0
18:55 Apollon Limassol – Eintracht Frankfurt Europa League Gruppe H 2 – 3
18:55 Lazio – Marseille Europa League Gruppe H 2 – 1
18:55 Malm FF – Sarpsborg 08 Europa League Gruppe I 1 – 1
18:55 Genk – Besiktas Europa League Gruppe I 1 – 1
18:55 Dynamo Kiev – Rennes Europa League Gruppe K 3 – 1
18:55 FC Krasnodar – Standard Liege Europa League Gruppe J 2 – 1
18:55 Akhisar Belediyespor – Sevilla Europa League Gruppe J 2 – 3
18:55 BATE Borisov – Chelsea Europa League Gruppe L 0 – 1
18:55 Videoton FC – PAOK Europa League Gruppe L 1 – 0
21:00 Slavia Prag – FC Kbenhavn Europa League Gruppe C 0 – 0
21:00 Bayer Leverkusen – FC Zrich Europa League Gruppe A 1 – 0
21:00 Ludogorets – AEK Larnaca Europa League Gruppe A 0 – 0
21:00 Rosenborg – Salzburg Europa League Gruppe B 2 – 5
21:00 Celtic – RB Leipzig Europa League Gruppe B 2 – 1
21:00 Bordeaux – Zenit Europa League Gruppe C 1 – 1
21:00 Dinamo Zagreb – Spartak Trnava Europa League Gruppe D 3 – 1
21:00 Vorskla – Qarabag FK Europa League Gruppe E 0 – 1
21:00 Arsenal – Sporting CP Europa League Gruppe E 0 – 0
21:00 Real Betis – AC Milan Europa League Gruppe F 1 – 1
21:00 Olympiakos – Dudelange Europa League Gruppe F 5 – 1

Fredag 9. november 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Yeni Malatyaspor – Trabzonspor Superlig – Tyrkiet 5 – 0
18:30 Sandhausen – Duisburg 2. Bundesliga – Tyskland 0 – 0
18:30 Paderborn – Holstein Kiel 2. Bundesliga – Tyskland 4 – 4
19:00 Brndby IF – AGF Superligaen Grundspil 2 – 0
20:00 Zwolle – Willem II resdivisionen – Holland 2 – 3
20:30 Hannover 96 – Wolfsburg Bundesliga – Tyskland 2 – 1
20:30 Frosinone – Fiorentina Serie A – Italien 1 – 1
20:30 Antwerpen – Oostende 1. Division A – Belgien 2 – 0
20:45 Lille – Strasbourg Ligue 1 – Frankrig 0 – 0
20:50 Sheffield United – Sheffield Wednesday Championship – England 0 – 0
21:00 Levante – Real Sociedad La Liga – Spanien 1 – 3
<  Forrige uge
2. november 2018 – 9. november 2018
Næste uge  >