LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
<  Forrige uge
16. november 2018 – 23. november 2018
Næste uge  >

Fredag 16. november 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:30 Peru – Ecuador Venskabskamp 0 – 2
11:35 Japan – Venezuela Venskabskamp 1 – 1
14:00 Pakistan – Palæstina Venskabskamp 1 – 2
14:00 Sydsudan – Burundi Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe C 2 – 5
15:25 Forenede Arabiske Emirater – Bolivia Venskabskamp 0 – 0
17:00 Egypten – Tunesien Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe J 3 – 2
17:30 Saudi-Arabien – Yemen Venskabskamp 1 – 0
18:00 Valenciennes – Dunkerque Coupe De France – Frankrig 3 – 1
18:00 Croix – Paris FC Coupe De France – Frankrig 1 – 0
20:00 Marokko – Cameroun Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe B 2 – 0
20:45 Wales – Danmark UEFA Nations League B Gruppe 4 1 – 2
20:45 Holland – Frankrig UEFA Nations League A Gruppe 1 2 – 0
20:45 Slovakiet – Ukraine UEFA Nations League B Gruppe 1 4 – 1
20:45 Cypern – Bulgarien UEFA Nations League C Gruppe 3 1 – 1
20:45 Slovenien – Norge UEFA Nations League C Gruppe 3 1 – 1
20:45 Gibraltar – Armenien UEFA Nations League D Gruppe 4 2 – 6
20:45 Liechtenstein – Makedonien UEFA Nations League D Gruppe 4 0 – 2
21:05 Uruguay – Brasilien Venskabskamp 0 – 1
22:00 Peru – Honduras Venskabskamp Aflyst
22:00 Colombia – Panama Venskabskamp Aflyst

Lørdag 17. november 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:00 Argentina – Mexico Venskabskamp 2 – 0
01:00 Golden Lion de Saint Joseph – Epinal Coupe De France – Frankrig 2 – 4
01:20 Chile – Costa Rica Venskabskamp 2 – 3
01:30 Unite Sainte-Rosienne – Cote Bleue Coupe De France – Frankrig 1 – 3
03:05 Honduras – Panama Venskabskamp 1 – 0
06:00 AS Magenta – Bobigny Coupe De France – Frankrig 0 – 1
10:00 Australien – Sydkorea Venskabskamp 1 – 1
13:00 Brøndby IF (k) – VSK Aarhus (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 5 – 2
13:00 KoldingQ (k) – B93 (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 5 – 0
13:00 Odense Q (k) – FC THY-Thisted Q (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 4 – 2
13:00 Comorerne – Malawi Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe B 2 – 1
13:30 Fortuna Hjørring (k) – Ballerup-Skovlunde (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 5 – 1
13:30 Seychellerne – Libyen Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe E 1 – 8
14:00 Sydafrika – Nigeria Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe E 1 – 1
14:00 Uganda – Kap Verde Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe L 1 – 0
14:00 Poitiers – Aiglon Coupe De France – Frankrig 1 – 4
14:00 Thaon – Vieux-Habitants Coupe De France – Frankrig 3 – 0
14:00 Laval Bourny – CMS Oissel Coupe De France – Frankrig 1 – 5
14:30 FC Bastia-Borgo – Sedan Coupe De France – Frankrig 2 – 4
15:00 Serbien – Montenegro UEFA Nations League C Gruppe 4 2 – 1
15:00 Namibia – Guinea-Bissau Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe K 0 – 0
15:00 FCSR Haguenau – Sochaux Coupe De France – Frankrig 3 – 4
15:00 Avize Grauves – Schiltigheim Coupe De France – Frankrig 0 – 1
15:30 Limoges – Villefranche Beaujolais Coupe De France – Frankrig 0 – 1
16:00 Ækvatorialguinea – Senegal Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe A 0 – 1
16:00 Gabon – Mali Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe C 0 – 1
17:00 Entente SSG – FC Mtsapere Coupe De France – Frankrig 4 – 0
17:00 St-Pryve St-Hilaire – US Matoury Coupe De France – Frankrig 1 – 0
17:00 St Maur Lusitanos – Drancy Coupe De France – Frankrig 1 – 0
17:00 CS De Volvic – Le Puy Coupe De France – Frankrig 1 – 4
17:00 Crest Aouste – Montelimar Coupe De France – Frankrig 2 – 0
17:30 Gambia – Benin Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe D 3 – 1
18:00 Tyrkiet – Sverige UEFA Nations League B Gruppe 2 0 – 1
18:00 Aserbajdsjan – Færøerne UEFA Nations League D Gruppe 3 2 – 0
18:00 Malta – Kosovo UEFA Nations League D Gruppe 3 0 – 5
18:00 Jordan – Indien Venskabskamp 2 – 1
18:00 Annecy FC – Nancy Coupe De France – Frankrig 0 – 1
18:00 Chauray – Niort Coupe De France – Frankrig 0 – 2
18:00 AG Caen – Orléans Coupe De France – Frankrig 0 – 2
18:00 AFC Compiegne – Troyes Coupe De France – Frankrig 0 – 2
18:00 Anglet – Pau Coupe De France – Frankrig 1 – 3
18:00 Montceau – Lyon la Duchere Coupe De France – Frankrig 1 – 4
18:00 La Châtaigneraie – Tours Coupe De France – Frankrig 4 – 5
18:00 Le Poire Sur Vie – Cholet Coupe De France – Frankrig 2 – 1
18:00 ST Lo Manche – Vitre Coupe De France – Frankrig 0 – 1
18:00 Andrezieux – Louhans-C Coupe De France – Frankrig 1 – 0
18:00 Theix – Vannes Coupe De France – Frankrig 0 – 2
18:00 Paray Le Monial – Morteau Montlebon Coupe De France – Frankrig 1 – 0
18:00 Biars Bretenoux – Aurillac Coupe De France – Frankrig 2 – 3
18:00 Hazebrouck Cheminots – Gravelines Coupe De France – Frankrig 1 – 3
18:30 Vendee Fontenay Foot – Chateauroux Coupe De France – Frankrig 2 – 3
18:30 Gamaches AS – Le Havre Coupe De France – Frankrig 1 – 7
19:00 Perpignan Canet F.C – AS Beziers Coupe De France – Frankrig 2 – 1
19:00 Ales – ACA Ajaccio Coupe De France – Frankrig 2 – 0
19:00 Angouleme – Auxerre Coupe De France – Frankrig 1 – 0
19:00 Nogent – Lens Coupe De France – Frankrig 0 – 2
19:00 Beaune – Grenoble Coupe De France – Frankrig 0 – 3
19:00 Marcquois – Boulogne Coupe De France – Frankrig 0 – 2
19:00 Pontivy – Plouvorn Coupe De France – Frankrig 1 – 0
19:00 Chatellerault – Challans Coupe De France – Frankrig 0 – 2
19:00 Montlucon – Viry Chatillon Coupe De France – Frankrig 0 – 1
19:30 Gueugnon – Clermont Foot Coupe De France – Frankrig 1 – 3
20:00 AS ET Matoury – Concarneau Coupe De France – Frankrig 2 – 3
20:00 Redon Atl – Brest Coupe De France – Frankrig 1 – 4
20:00 Bastia – Le Mans Coupe De France – Frankrig 2 – 1
20:45 Italien – Portugal UEFA Nations League A Gruppe 3 0 – 0
20:45 Albanien – Skotland UEFA Nations League C Gruppe 1 0 – 4
20:45 Rumænien – Litauen UEFA Nations League C Gruppe 4 3 – 0

Søndag 18. november 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:30 SS Jeanne Arc Le Port – Besancon FC Coupe De France – Frankrig 0 – 1
12:35 Madagaskar – Sudan Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe A 1 – 3
13:45 HB Køge – Lyngby NordicBet Liga 3 – 0
13:45 Næstved – Nykøbing FC NordicBet Liga 1 – 0
13:45 Silkeborg – Fremad Amager NordicBet Liga 0 – 0
13:45 Hvidovre – FC Fredericia NordicBet Liga 2 – 0
13:45 FC Roskilde – FC Helsingør NordicBet Liga 2 – 1
14:00 Etiopien – Ghana Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe F 0 – 2
14:00 Kenya – Sierra Leone Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe F Aflyst
14:00 Sainte Genevieve – AS Sainte-Suzanne Coupe De France – Frankrig 4 – 0
14:00 Versailles – AS Dragon Coupe De France – Frankrig 2 – 0
14:00 Sarreguemines FC – Metz Coupe De France – Frankrig 2 – 5
14:00 AS Auch – Ajaccio Coupe De France – Frankrig 0 – 1
14:00 Raon L Etape – Bourg Peronnas Coupe De France – Frankrig 1 – 0
14:00 US Salinieres Aigues Mortes – Marignane/Gignac FC Coupe De France – Frankrig 0 – 1
14:00 Nesle – Chambly Coupe De France – Frankrig 5 – 4
14:00 La Chapelle Marais – Avranches Coupe De France – Frankrig 0 – 5
14:00 Fréjus – SC Toulon Coupe De France – Frankrig 1 – 0
14:00 La Brede – Bergerac Perigord Coupe De France – Frankrig 0 – 8
14:00 ES Cheminots Longueau – Blois Coupe De France – Frankrig 2 – 1
14:00 FCA Troyes – Bourges Foot Coupe De France – Frankrig 1 – 4
14:00 Tartas – Lege Cap Ferret Coupe De France – Frankrig 4 – 6
14:00 GDR Guipavas – US Montagnarde Coupe De France – Frankrig 0 – 1
14:00 JSC Bellevue Nantes – Vertou Coupe De France – Frankrig 0 – 2
14:00 Grand-Quevilly FC – Cherbourg Coupe De France – Frankrig 4 – 1
14:00 Wasquehal – Saint-Quentin Coupe De France – Frankrig 3 – 5
14:00 Melun FC – Chamalieres Coupe De France – Frankrig 0 – 2
14:00 Douarnenez – Lannion Coupe De France – Frankrig 0 – 3
14:00 Heillecourt – Saint Louis Neuweg Coupe De France – Frankrig 0 – 3
14:00 Feillens – FC de Limonest Coupe De France – Frankrig 0 – 4
14:00 Rossfeld – ASC Biesheim Coupe De France – Frankrig 0 – 2
14:00 Carrieres Gresillons – Charitoise US Coupe De France – Frankrig 1 – 2
14:00 Prix-les-Mezieres – St Amand FC Coupe De France – Frankrig 2 – 0
14:00 Marck – St. Omer Coupe De France – Frankrig 0 – 1
14:00 Illkirch – St Avold Coupe De France – Frankrig 3 – 0
14:00 Noisy Le Grand – FC Riom Coupe De France – Frankrig 1 – 0
14:00 Escaudoeuvres – La Chapelle Coupe De France – Frankrig 1 – 3
14:00 Strasbourg Olympique – US Reispertswiller Coupe De France – Frankrig 4 – 1
14:00 AS Villers Houlgate Cote Fleurie – Mondeville Coupe De France – Frankrig 2 – 0
14:00 Annecy le Vieux – Val Lyonnais Coupe De France – Frankrig 2 – 1
14:30 Rwanda – Centralafrikanske Republik Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe H 2 – 2
14:30 Mozambique – Zambia Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe K 1 – 0
14:30 Luzenac – Rodez Coupe De France – Frankrig 2 – 5
14:30 Les Herbiers – Chauvigny Coupe De France – Frankrig 2 – 0
14:30 US Vimy – Creteil Coupe De France – Frankrig 0 – 2
14:30 St. Orens FC – Sete Coupe De France – Frankrig 1 – 2
14:30 Avion – Epernay Coupe De France – Frankrig 6 – 5
14:40 Eswatini – Niger Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe J 1 – 2
15:00 England – Kroatien UEFA Nations League A Gruppe 4 2 – 1
15:00 Avenir Foot Lozere – Red Star Coupe De France – Frankrig 2 – 3
15:00 Chassieu Decines – Hyeres Coupe De France – Frankrig 1 – 5
15:00 St Pontivyen – Vignoc Coupe De France – Frankrig 2 – 0
15:00 Valence – Stade Beaucairois 30 Coupe De France – Frankrig 0 – 3
15:05 Lesotho – Tanzania Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe L 1 – 0
15:35 Congo – DR Congo Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe G 1 – 1
16:00 Viborg – Thisted NordicBet Liga 2 – 0
16:00 Angola – Burkina Faso Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe I 2 – 1
16:30 St. Malo – Lorient Coupe De France – Frankrig 1 – 0
17:00 Togo – Algeriet Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe D 1 – 4
17:05 Liberia – Zimbabwe Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe G 1 – 0
18:00 Nordirland – Østrig UEFA Nations League B Gruppe 3 1 – 2
18:00 Moldova – Luxembourg UEFA Nations League D Gruppe 2 1 – 1
18:00 San Marino – Hviderusland UEFA Nations League D Gruppe 2 0 – 2
18:05 Guinea – Elfenbenskysten Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe H 1 – 1
18:05 Mauretanien – Botswana Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe I 2 – 1
20:45 Schweiz – Belgien UEFA Nations League A Gruppe 2 5 – 2
20:45 Ungarn – Finland UEFA Nations League C Gruppe 2 2 – 0
20:45 Grækenland – Estland UEFA Nations League C Gruppe 2 0 – 1
20:45 Spanien – Bosnien Venskabskamp 1 – 0

Mandag 19. november 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:30 Oman – Bahrain Venskabskamp 2 – 1
18:00 Andorra – Letland UEFA Nations League D Gruppe 1 0 – 0
18:00 Georgien – Kasakhstan UEFA Nations League D Gruppe 1 2 – 1
19:30 Island – Qatar Venskabskamp 2 – 2
20:45 Danmark – Irland UEFA Nations League B Gruppe 4 0 – 0
20:45 Tyskland – Holland UEFA Nations League A Gruppe 1 2 – 2
20:45 Tjekkiet – Slovakiet UEFA Nations League B Gruppe 1 1 – 0
20:45 Bulgarien – Slovenien UEFA Nations League C Gruppe 3 1 – 1
20:45 Cypern – Norge UEFA Nations League C Gruppe 3 0 – 2
20:45 Makedonien – Gibraltar UEFA Nations League D Gruppe 4 4 – 0
20:45 Liechtenstein – Armenien UEFA Nations League D Gruppe 4 2 – 2
22:00 Guatemala – Trinidad og Tobago Venskabskamp Aflyst

Tirsdag 20. november 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
09:50 Australien – Libanon Venskabskamp 3 – 0
11:00 Sydkorea – Usbekistan Venskabskamp 4 – 0
11:25 Japan – Kirgisistan Venskabskamp 4 – 0
13:00 Kina – Palæstina Venskabskamp 1 – 1
15:25 Forenede Arabiske Emirater – Yemen Venskabskamp 2 – 0
16:00 Nigeria – Uganda Venskabskamp 0 – 0
16:30 Iran – Venezuela Venskabskamp 1 – 1
17:05 Irak – Bolivia Venskabskamp 0 – 0
18:00 Tunesien – Marokko Venskabskamp 0 – 1
18:00 Forenede Arabiske Emirater – Egypten Venskabskamp Aflyst
18:00 Jordan – Saudi-Arabien Venskabskamp 1 – 1
18:00 Sydafrika – Paraguay Venskabskamp 1 – 1
18:30 Tyrkiet – Ukraine Venskabskamp 0 – 0
20:00 Albanien – Wales Venskabskamp 1 – 0
20:30 Brasilien – Cameroun Venskabskamp 1 – 0
20:45 Portugal – Polen UEFA Nations League A Gruppe 3 1 – 1
20:45 Sverige – Rusland UEFA Nations League B Gruppe 2 2 – 0
20:45 Skotland – Israel UEFA Nations League C Gruppe 1 3 – 2
20:45 Serbien – Litauen UEFA Nations League C Gruppe 4 4 – 1
20:45 Montenegro – Rumænien UEFA Nations League C Gruppe 4 0 – 1
20:45 Kosovo – Aserbajdsjan UEFA Nations League D Gruppe 3 4 – 0
20:45 Malta – Færøerne UEFA Nations League D Gruppe 3 1 – 1
20:45 Italien – USA Venskabskamp 1 – 0
20:45 Oxford City – Tranmere FA Cup – England 0 – 2
20:45 Cheltenham – Ebbsfleet United FA Cup – England 2 – 0
20:45 Charlton – Mansfield FA Cup – England 5 – 0
20:45 Bradford – Aldershot FA Cup – England 5 – 2
20:45 Doncaster – Chorley FA Cup – England 7 – 0
20:45 Billericay – Chesterfield FA Cup – England 1 – 3
20:45 Forest Green – Oxford FA Cup – England 0 – 3
20:45 Slough Town – Sutton United FA Cup – England 9 – 8
20:45 Halifax – Morecambe FA Cup – England 1 – 0
20:45 Crawley – Southend FA Cup – England 2 – 6
21:00 Frankrig – Uruguay Venskabskamp 1 – 0
21:00 Bhutan – Macao Venskabskamp Aflyst
22:00 Ecuador – Haiti Venskabskamp Aflyst
22:00 Colombia – El Salvador Venskabskamp Aflyst

Onsdag 21. november 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:05 Argentina – Mexico Venskabskamp 2 – 0
01:20 Chile – Honduras Venskabskamp 4 – 1
01:30 Peru – Costa Rica Venskabskamp 2 – 3
02:00 Panama – Ecuador Venskabskamp 1 – 2
02:00 El Salvador – Haiti Venskabskamp 1 – 0
19:00 B93 (k) – Brøndby IF (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 0 – 8
19:00 KoldingQ (k) – Fortuna Hjørring (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 1 – 3
20:45 Salford City – Shrewsbury FA Cup – England 1 – 3
20:45 Hartlepool – Gillingham FA Cup – England 3 – 4
20:50 Bristol Rovers – Barnet FA Cup – England 1 – 2

Torsdag 22. november 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Marienlyst – Brøndby IF Sydbank Pokalen 1 – 4

Fredag 23. november 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Galatasaray – Konyaspor Superlig – Tyrkiet 1 – 1
18:30 Bielefeld – Duisburg 2. Bundesliga – Tyskland 0 – 1
18:30 Greuther Fürth – Magdeburg 2. Bundesliga – Tyskland 3 – 2
19:00 Vejle Boldklub – AaB Superligaen Grundspil 1 – 1
20:30 Bayer Leverkusen – Stuttgart Bundesliga – Tyskland 2 – 0
20:30 Club Brugge – Zulte-Waregem 1. Division A – Belgien 1 – 3
20:45 Ipswich – West Bromwich Championship – England 1 – 2
21:00 Leganes – Alaves La Liga – Spanien 1 – 0
21:00 Lyon – Saint Etienne Ligue 1 – Frankrig 1 – 0
<  Forrige uge
16. november 2018 – 23. november 2018
Næste uge  >