LeoVegas.dk ready? betfair Casino Casino24 Advertisement
<  Forrige uge
30. november 2018 – 7. december 2018
Næste uge  >

Fredag 30. november 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Rizespor – Ankaragucu Superlig – Tyrkiet 1 – 1
18:00 Konyaspor – Alanyaspor Superlig – Tyrkiet 2 – 0
18:30 Aue – Regensburg 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 1
18:30 Paderborn – Bielefeld 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 2
19:00 Esbjerg fB – AaB Superligaen Grundspil 1 – 4
20:00 Excelsior – Utrecht resdivisionen – Holland 3 – 3
20:30 Fortuna Dsseldorf – Mainz 05 Bundesliga – Tyskland 0 – 1
20:30 Lokeren – Gent 1. Division A – Belgien 2 – 2
20:45 Saint Etienne – Nantes Ligue 1 – Frankrig 3 – 0
21:00 Cardiff – Wolverhampton Premier League – England 2 – 1
21:00 Rayo Vallecano – Eibar La Liga – Spanien 1 – 0

Lrdag 1. december 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Celta Vigo – SD Huesca La Liga – Spanien 2 – 0
13:00 FC Kln – Greuther Frth 2. Bundesliga – Tyskland 4 – 0
13:00 Union Berlin – Darmstadt 2. Bundesliga – Tyskland 3 – 1
13:00 Ingolstadt – Hamburger SV 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 2
13:00 St. Pauli – Dynamo Dresden 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 1
13:00 Brndby IF (k) – KoldingQ (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 4 – 0
13:30 Sheffield United – Leeds Championship – England 0 – 1
14:00 Istanbul Basaksehir – Sivasspor Superlig – Tyrkiet 0 – 1
14:00 MP Antalyaspor – Gztepe Superlig – Tyrkiet 1 – 0
15:00 SPAL 2013 – Empoli Serie A – Italien 2 – 2
15:00 Fortuna Hjrring (k) – VSK Aarhus (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 4 – 0
15:00 Odense Q (k) – B93 (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 3 – 1
15:05 Ballerup-Skovlunde (k) – FC THY-Thisted Q (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 4 – 2
15:30 Dortmund – Freiburg Bundesliga – Tyskland 2 – 0
15:30 Stuttgart – Augsburg Bundesliga – Tyskland 1 – 0
15:30 Werder Bremen – Bayern Mnchen Bundesliga – Tyskland 1 – 2
15:30 Hannover 96 – Hertha Berlin Bundesliga – Tyskland 0 – 2
16:00 OB – Vendsyssel Superligaen Grundspil 2 – 0
16:00 Crystal Palace – Burnley Premier League – England 2 – 0
16:00 Huddersfield – Brighton Premier League – England 1 – 2
16:00 Leicester – Watford Premier League – England 2 – 0
16:00 Manchester City – Bournemouth Premier League – England 3 – 1
16:00 Newcastle – West Ham Premier League – England 0 – 3
16:00 Birmingham – Preston Championship – England 3 – 0
16:00 Blackburn – Sheffield Wednesday Championship – England 4 – 2
16:00 Bolton – Wigan Championship – England 1 – 1
16:00 Derby – Swansea Championship – England 2 – 1
16:00 Norwich – Rotherham Championship – England 3 – 1
16:00 Nottingham Forest – Ipswich Championship – England 2 – 0
16:00 Queens Park Rangers – Hull Championship – England 2 – 3
16:00 Reading – Stoke Championship – England 2 – 2
16:15 Valladolid – Leganes La Liga – Spanien 2 – 4
17:00 Lille – Lyon Ligue 1 – Frankrig 2 – 2
17:00 Kayserispor – Trabzonspor Superlig – Tyrkiet 0 – 2
18:00 Fiorentina – Juventus Serie A – Italien 0 – 3
18:00 Charleroi – Cercle Brugge 1. Division A – Belgien 3 – 1
18:30 Southampton – Manchester United Premier League – England 2 – 2
18:30 Hoffenheim – Schalke 04 Bundesliga – Tyskland 1 – 1
18:30 Getafe – Espanyol La Liga – Spanien 3 – 0
18:30 Vitesse – FC Emmen resdivisionen – Holland 1 – 1
18:30 Middlesbrough – Aston Villa Championship – England 0 – 3
19:45 AZ Alkmaar – Willem II resdivisionen – Holland 0 – 2
19:45 De Graafschap – Zwolle resdivisionen – Holland 0 – 2
20:00 Angers – Caen Ligue 1 – Frankrig 1 – 1
20:00 Guingamp – Nice Ligue 1 – Frankrig 0 – 0
20:00 Monaco – Montpellier Ligue 1 – Frankrig 1 – 2
20:00 Nimes – Amiens Ligue 1 – Frankrig 3 – 0
20:00 Kortrijk – Royal Excel Mouscron 1. Division A – Belgien 1 – 0
20:00 Zulte-Waregem – Oostende 1. Division A – Belgien 1 – 1
20:30 Sampdoria – Bologna Serie A – Italien 4 – 1
20:30 Antwerpen – St.Truiden 1. Division A – Belgien 1 – 3
20:45 Real Madrid – Valencia La Liga – Spanien 2 – 0
20:45 Heerenveen – Fortuna Sittard resdivisionen – Holland 3 – 1

Sndag 2. december 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 SnderjyskE – FC Nordsjlland Superligaen Grundspil 1 – 2
12:00 Real Betis – Real Sociedad La Liga – Spanien 1 – 0
12:15 Ajax – ADO Den Haag resdivisionen – Holland 5 – 1
12:30 AC Milan – Parma Serie A – Italien 2 – 1
13:00 Chelsea – Fulham Premier League – England 2 – 0
13:30 Duisburg – Holstein Kiel 2. Bundesliga – Tyskland 0 – 4
13:30 Sandhausen – FC Heidenheim 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 2
13:30 Magdeburg – Bochum 2. Bundesliga – Tyskland 0 – 0
14:00 Randers FC – FC Midtjylland Superligaen Grundspil 1 – 2
14:00 Bursaspor – Erzurum BB Superlig – Tyrkiet 2 – 1
14:30 Feyenoord – PSV Eindhoven resdivisionen – Holland 2 – 1
14:30 Heracles – VVV-Venlo resdivisionen – Holland 4 – 1
14:30 Bristol City – Millwall Championship – England 1 – 1
14:30 Club Brugge – Standard Liege 1. Division A – Belgien 3 – 0
15:00 Frosinone – Cagliari Serie A – Italien 1 – 1
15:00 Sassuolo – Udinese Serie A – Italien 0 – 0
15:00 Toulouse – Dijon Ligue 1 – Frankrig 2 – 2
15:05 Arsenal – Tottenham Premier League – England 4 – 2
15:05 Torino – Genoa Serie A – Italien 2 – 1
15:30 RB Leipzig – Mnchengladbach Bundesliga – Tyskland 2 – 0
16:00 AC Horsens – FC Kbenhavn Superligaen Grundspil 1 – 6
16:15 Girona – Atletico Madrid La Liga – Spanien 1 – 1
16:45 Groningen – Breda resdivisionen – Holland 5 – 2
17:00 Marseille – Reims Ligue 1 – Frankrig 0 – 0
17:05 Rennes – Strasbourg Ligue 1 – Frankrig 1 – 4
17:15 Liverpool – Everton Premier League – England 1 – 0
18:00 Brndby IF – Hobro Superligaen Grundspil 1 – 0
18:00 Eintracht Frankfurt – Wolfsburg Bundesliga – Tyskland 1 – 2
18:00 Chievo – Lazio Serie A – Italien 1 – 1
18:00 Besiktas – Galatasaray Superlig – Tyrkiet 1 – 0
18:00 Anderlecht – Genk 1. Division A – Belgien 0 – 1
18:30 Barcelona – Villarreal La Liga – Spanien 2 – 0
20:00 Eupen – Waasland-Beveren 1. Division A – Belgien 1 – 0
20:30 Roma – Inter Serie A – Italien 2 – 2
20:45 Alaves – Sevilla La Liga – Spanien 1 – 1
21:00 Bordeaux – Paris SG Ligue 1 – Frankrig 2 – 2

Mandag 3. december 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Yeni Malatyaspor – Akhisar Belediyespor Superlig – Tyrkiet 1 – 1
18:00 Fenerbahce – Kasimpasa Superlig – Tyrkiet 2 – 2
19:05 AGF – Vejle Boldklub Superligaen Grundspil 2 – 1
20:30 Nrnberg – Bayer Leverkusen Bundesliga – Tyskland 1 – 1
20:30 Atalanta – Napoli Serie A – Italien 1 – 2
21:00 Levante – Athletic Club La Liga – Spanien 3 – 0
21:00 West Bromwich – Brentford Championship – England 1 – 1

Tirsdag 4. december 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Benevento – Cittadella Coppa Italia – Italien 1 – 0
18:00 Bologna – Crotone Coppa Italia – Italien 3 – 0
19:00 Amiens – Monaco Ligue 1 – Frankrig 0 – 2
19:00 Nice – Angers Ligue 1 – Frankrig 0 – 0
19:30 Getafe – Cordoba Copa Del Rey – Spanien 5 – 1
19:30 Valencia – Ebro Copa Del Rey – Spanien 1 – 0
20:30 Rayo Vallecano – Leganes Copa Del Rey – Spanien 0 – 1
20:45 Bournemouth – Huddersfield Premier League – England 2 – 1
20:45 Brighton – Crystal Palace Premier League – England 3 – 1
20:45 West Ham – Cardiff Premier League – England 3 – 1
20:45 Sampdoria – SPAL 2013 Coppa Italia – Italien 2 – 1
21:00 Watford – Manchester City Premier League – England 1 – 2
21:00 Montpellier – Lille Ligue 1 – Frankrig 0 – 1
21:30 Espanyol – Cadiz Copa Del Rey – Spanien 1 – 0

Onsdag 5. december 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Novara – Pisa Coppa Italia – Italien 3 – 2
18:00 Sassuolo – Catania Coppa Italia – Italien 2 – 1
19:00 FC Nordsjlland – Vendsyssel Sydbank Pokalen 0 – 1
19:00 Bordeaux – Saint Etienne Ligue 1 – Frankrig 3 – 2
19:00 Caen – Nimes Ligue 1 – Frankrig 1 – 2
19:00 Dijon – Guingamp Ligue 1 – Frankrig 2 – 1
19:00 Lyon – Rennes Ligue 1 – Frankrig 0 – 2
19:00 Nantes – Marseille Ligue 1 – Frankrig 3 – 2
19:00 Reims – Toulouse Ligue 1 – Frankrig 0 – 1
19:30 Atletico Madrid – Sant Andreu Copa Del Rey – Spanien 4 – 0
19:30 Girona – Alaves Copa Del Rey – Spanien 2 – 1
20:30 Sevilla – Villanovense Copa Del Rey – Spanien 1 – 0
20:30 Villarreal – Almeria Copa Del Rey – Spanien 8 – 0
20:30 Real Sociedad – Celta Vigo Copa Del Rey – Spanien 2 – 0
20:45 Burnley – Liverpool Premier League – England 1 – 3
20:45 Fulham – Leicester Premier League – England 1 – 1
20:45 Wolverhampton – Chelsea Premier League – England 2 – 1
20:45 Everton – Newcastle Premier League – England 1 – 1
20:45 Chievo – Cagliari Coppa Italia – Italien 1 – 2
21:00 Manchester United – Arsenal Premier League – England 2 – 2
21:00 Tottenham – Southampton Premier League – England 3 – 1
21:00 Strasbourg – Paris SG Ligue 1 – Frankrig 1 – 1
21:30 Barcelona – Leonesa Copa Del Rey – Spanien 4 – 1
21:30 Valladolid – Mallorca Copa Del Rey – Spanien 2 – 1

Torsdag 6. december 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Levante – Lugo Copa Del Rey – Spanien 2 – 0
16:15 Real Madrid – Melilla Copa Del Rey – Spanien 6 – 1
18:00 Genoa – Entella Coppa Italia – Italien 9 – 10
18:30 Eibar – Sporting Gijon Copa Del Rey – Spanien 2 – 2
18:30 SD Huesca – Athletic Club Copa Del Rey – Spanien 0 – 4
20:00 Feyenoord – VVV-Venlo resdivisionen – Holland 4 – 1
20:45 Real Betis – Racing Santander Copa Del Rey – Spanien 4 – 0
20:50 Torino – Sudtirol Coppa Italia – Italien 2 – 0

Fredag 7. december 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Alanyaspor – Besiktas Superlig – Tyrkiet 0 – 0
18:30 Fortuna Sittard – AZ Alkmaar resdivisionen – Holland 0 – 3
18:30 Hamburger SV – Paderborn 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 0
18:30 Regensburg – FC Kln 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 3
19:00 FC Midtjylland – OB Superligaen Grundspil 3 – 0
20:30 Werder Bremen – Fortuna Dsseldorf Bundesliga – Tyskland 3 – 1
20:30 Juventus – Inter Serie A – Italien 1 – 0
20:30 Waasland-Beveren – Club Brugge 1. Division A – Belgien 2 – 1
20:45 PSV Eindhoven – Excelsior resdivisionen – Holland 6 – 0
21:00 Leganes – Getafe La Liga – Spanien 1 – 1
21:00 West Bromwich – Aston Villa Championship – England 2 – 2
<  Forrige uge
30. november 2018 – 7. december 2018
Næste uge  >