LeoVegas.dk ready? betfair Casino Casino24 Advertisement
<  Forrige uge
14. december 2018 – 21. december 2018
Næste uge  >

Fredag 14. december 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Gztepe – Bursaspor Superlig – Tyrkiet 0 – 0
18:30 Holstein Kiel – Bielefeld 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 2
18:30 Duisburg – Hamburger SV 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 2
19:00 OB – AaB Superligaen Grundspil 1 – 2
20:00 Willem II – ADO Den Haag resdivisionen – Holland 0 – 3
20:30 Nrnberg – Wolfsburg Bundesliga – Tyskland 0 – 2
20:30 Charleroi – Gent 1. Division A – Belgien 2 – 0
20:45 Sheffield United – West Bromwich Championship – England 1 – 2
21:00 Celta Vigo – Leganes La Liga – Spanien 0 – 0

Lrdag 15. december 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:30 Rizespor – Alanyaspor Superlig – Tyrkiet
11:30 Sivasspor – Ankaragucu Superlig – Tyrkiet
13:00 Getafe – Real Sociedad La Liga – Spanien
13:00 Union Berlin – Bochum 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 St. Pauli – Greuther Frth 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 Paderborn – Dynamo Dresden 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Manchester City – Everton Premier League – England
14:00 Konyaspor – Kasimpasa Superlig – Tyrkiet
15:30 Hoffenheim – Mnchengladbach Bundesliga – Tyskland
15:30 Stuttgart – Hertha Berlin Bundesliga – Tyskland
15:30 Augsburg – Schalke 04 Bundesliga – Tyskland
15:30 Hannover 96 – Bayern Mnchen Bundesliga – Tyskland
15:30 Fortuna Dsseldorf – Freiburg Bundesliga – Tyskland
16:00 Randers FC – Vejle Boldklub Superligaen Grundspil
16:00 Crystal Palace – Leicester Premier League – England
16:00 Huddersfield – Newcastle Premier League – England
16:00 Tottenham – Burnley Premier League – England
16:00 Watford – Cardiff Premier League – England
16:00 Wolverhampton – Bournemouth Premier League – England
16:00 Aston Villa – Stoke Championship – England
16:00 Blackburn – Birmingham Championship – England
16:00 Bolton – Leeds Championship – England
16:00 Hull – Brentford Championship – England
16:00 Ipswich – Wigan Championship – England
16:00 Preston – Millwall Championship – England
16:00 Queens Park Rangers – Middlesbrough Championship – England
16:00 Rotherham – Reading Championship – England
16:00 Swansea – Sheffield Wednesday Championship – England
16:15 Valladolid – Atletico Madrid La Liga – Spanien
17:00 Dijon – Paris SG Ligue 1 – Frankrig Udsat
17:00 Istanbul Basaksehir – Galatasaray Superlig – Tyrkiet
18:00 Inter – Udinese Serie A – Italien
18:00 Kortrijk – Club Brugge 1. Division A – Belgien
18:30 Fulham – West Ham Premier League – England
18:30 Dortmund – Werder Bremen Bundesliga – Tyskland
18:30 Real Madrid – Rayo Vallecano La Liga – Spanien
18:30 Zwolle – Breda resdivisionen – Holland
18:30 Bristol City – Norwich Championship – England
19:45 AZ Alkmaar – Excelsior resdivisionen – Holland
19:45 Heracles – PSV Eindhoven resdivisionen – Holland
20:00 Amiens – Angers Ligue 1 – Frankrig Udsat
20:00 Nantes – Montpellier Ligue 1 – Frankrig Udsat
20:00 Reims – Strasbourg Ligue 1 – Frankrig
20:00 Eupen – Royal Excel Mouscron 1. Division A – Belgien
20:00 Lokeren – St.Truiden 1. Division A – Belgien
20:30 Torino – Juventus Serie A – Italien
20:30 Antwerpen – Waasland-Beveren 1. Division A – Belgien
20:45 Eibar – Valencia La Liga – Spanien
20:45 Vitesse – VVV-Venlo resdivisionen – Holland

Sndag 16. december 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:30 Yeni Malatyaspor – MP Antalyaspor Superlig – Tyrkiet
12:00 Esbjerg fB – FC Nordsjlland Superligaen Grundspil
12:00 Sevilla – Girona La Liga – Spanien
12:15 Heerenveen – Utrecht resdivisionen – Holland
12:30 SPAL 2013 – Chievo Serie A – Italien
13:30 Ingolstadt – FC Heidenheim 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Sandhausen – Regensburg 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Aue – Darmstadt 2. Bundesliga – Tyskland
14:00 AC Horsens – FC Midtjylland Superligaen Grundspil
14:00 Kayserispor – Akhisar Belediyespor Superlig – Tyrkiet
14:30 Brighton – Chelsea Premier League – England
14:30 Southampton – Arsenal Premier League – England
14:30 Ajax – De Graafschap resdivisionen – Holland
14:30 Groningen – FC Emmen resdivisionen – Holland
14:30 Cercle Brugge – Anderlecht 1. Division A – Belgien
15:00 Oman – Tadjikistan Venskabskamp
15:00 Fiorentina – Empoli Serie A – Italien
15:00 Frosinone – Sassuolo Serie A – Italien
15:00 Sampdoria – Parma Serie A – Italien
15:00 Nimes – Lille Ligue 1 – Frankrig
15:30 RB Leipzig – Mainz 05 Bundesliga – Tyskland
16:00 SnderjyskE – FC Kbenhavn Superligaen Grundspil
16:15 Espanyol – Real Betis La Liga – Spanien
16:45 Feyenoord – Fortuna Sittard resdivisionen – Holland
17:00 Liverpool – Manchester United Premier League – England
17:00 Nice – Saint Etienne Ligue 1 – Frankrig
17:00 Besiktas – Trabzonspor Superlig – Tyrkiet
18:00 Brndby IF – Vendsyssel Superligaen Grundspil
18:00 Eintracht Frankfurt – Bayer Leverkusen Bundesliga – Tyskland
18:00 Cagliari – Napoli Serie A – Italien
18:00 Genk – Oostende 1. Division A – Belgien
18:30 SD Huesca – Villarreal La Liga – Spanien
20:00 Standard Liege – Zulte-Waregem 1. Division A – Belgien
20:30 Roma – Genoa Serie A – Italien
20:45 Levante – Barcelona La Liga – Spanien
21:00 Lyon – Monaco Ligue 1 – Frankrig
21:00 Marseille – Bordeaux Ligue 1 – Frankrig Udsat

Mandag 17. december 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Fenerbahce – Erzurum BB Superlig – Tyrkiet
19:00 AGF – Hobro Superligaen Grundspil
20:30 Atalanta – Lazio Serie A – Italien
20:30 FC Kln – Magdeburg 2. Bundesliga – Tyskland
20:45 Derby – Nottingham Forest Championship – England
21:00 Alaves – Athletic Club La Liga – Spanien

Tirsdag 18. december 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Mnchengladbach – Nrnberg Bundesliga – Tyskland
19:30 Caen – Toulouse Ligue 1 – Frankrig
20:30 Hertha Berlin – Augsburg Bundesliga – Tyskland
20:30 Wolfsburg – Stuttgart Bundesliga – Tyskland
20:30 Fortuna Dsseldorf – Dortmund Bundesliga – Tyskland
20:30 Bologna – AC Milan Serie A – Italien
20:45 Middlesbrough – Burton Carabao Cup – England
20:45 Leicester – Manchester City Carabao Cup – England

Onsdag 19. december 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Schalke 04 – Bayer Leverkusen Bundesliga – Tyskland
20:30 Bayern Mnchen – RB Leipzig Bundesliga – Tyskland
20:30 Werder Bremen – Hoffenheim Bundesliga – Tyskland
20:30 Freiburg – Hannover 96 Bundesliga – Tyskland
20:30 Mainz 05 – Eintracht Frankfurt Bundesliga – Tyskland
20:45 Arsenal – Tottenham Carabao Cup – England
20:45 Chelsea – Bournemouth Carabao Cup – England

Torsdag 20. december 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Jordan – Kirgisistan Venskabskamp
12:00 Bahrain – Tadjikistan Venskabskamp

Fredag 21. december 2018 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 FC Kln – Bochum 2. Bundesliga – Tyskland
18:30 Sandhausen – Greuther Frth 2. Bundesliga – Tyskland
19:30 Girona – Getafe La Liga – Spanien
20:00 VVV-Venlo – Zwolle resdivisionen – Holland
20:30 Dortmund – Mnchengladbach Bundesliga – Tyskland
20:30 Gent – Cercle Brugge 1. Division A – Belgien
21:00 Wolverhampton – Liverpool Premier League – England
21:00 Real Sociedad – Alaves La Liga – Spanien
<  Forrige uge
14. december 2018 – 21. december 2018
Næste uge  >