LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
<  Forrige uge
5. januar 2019 – 12. januar 2019
Næste uge  >

Lørdag 5. januar 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Valladolid – Rayo Vallecano La Liga – Spanien 0 – 1
13:00 Viry Chatillon – Angers Coupe De France – Frankrig 1 – 0
13:00 Marignane/Gignac FC – Clermont Foot Coupe De France – Frankrig 4 – 1
13:00 Tours – Les Herbiers Coupe De France – Frankrig 1 – 2
13:00 Croix – Raon L Etape Coupe De France – Frankrig 2 – 0
13:00 Bastia – Concarneau Coupe De France – Frankrig 7 – 6
13:30 Sheffield Wednesday – Luton FA Cup – England 0 – 0
13:30 Manchester United – Reading FA Cup – England 2 – 0
13:30 Shrewsbury – Stoke FA Cup – England 1 – 1
13:30 West Ham – Birmingham FA Cup – England 2 – 0
13:30 Burnley – Barnsley FA Cup – England 1 – 0
13:30 West Bromwich – Wigan FA Cup – England 1 – 0
13:30 Bournemouth – Brighton FA Cup – England 1 – 3
15:00 Amiens – Valenciennes Coupe De France – Frankrig 1 – 0
15:00 Entente SSG – Montpellier Coupe De France – Frankrig 1 – 0
15:00 Lyon la Duchere – Nimes Coupe De France – Frankrig 3 – 0
15:00 St Pontivyen – Guingamp Coupe De France – Frankrig 2 – 4
15:00 Bergerac Perigord – Niort Coupe De France – Frankrig 2 – 1
15:00 Orléans – Aiglon Coupe De France – Frankrig 3 – 2
15:00 Le Puy – Nancy Coupe De France – Frankrig 0 – 1
16:00 Gillingham – Cardiff FA Cup – England 1 – 0
16:00 Brentford – Oxford FA Cup – England 1 – 0
16:00 Everton – Lincoln City FA Cup – England 2 – 1
16:00 Chelsea – Nottingham Forest FA Cup – England 2 – 0
16:00 Derby – Southampton FA Cup – England 2 – 2
16:00 Accrington – Ipswich FA Cup – England 1 – 0
16:00 Aston Villa – Swansea FA Cup – England 0 – 3
16:00 Fleetwood – AFC Wimbledon FA Cup – England 2 – 3
16:00 Bolton – Walsall FA Cup – England 5 – 2
16:00 Middlesbrough – Peterborough FA Cup – England 5 – 0
16:15 Alaves – Valencia La Liga – Spanien 2 – 1
18:00 Red Star – Caen Coupe De France – Frankrig 0 – 1
18:00 Schiltigheim – Dijon Coupe De France – Frankrig 1 – 3
18:00 Saint-Quentin – Metz Coupe De France – Frankrig 1 – 2
18:00 Gravelines – Villefranche Beaujolais Coupe De France – Frankrig 0 – 3
18:00 Sete – FC de Limonest Coupe De France – Frankrig 1 – 0
18:30 Newcastle – Blackburn FA Cup – England 1 – 1
18:30 Crystal Palace – Grimsby FA Cup – England 1 – 0
18:30 Bristol City – Huddersfield FA Cup – England 1 – 0
18:30 Norwich – Portsmouth FA Cup – England 0 – 1
18:30 Blackpool – Arsenal FA Cup – England 0 – 3
20:45 SD Huesca – Real Betis La Liga – Spanien 2 – 1
20:55 Bourges Foot – Lyon Coupe De France – Frankrig 0 – 2

Søndag 6. januar 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Eibar – Villarreal La Liga – Spanien 0 – 0
14:15 Rennes – Brest Coupe De France – Frankrig 7 – 6
14:15 Reims – Lens Coupe De France – Frankrig 2 – 0
14:15 Andrezieux – Marseille Coupe De France – Frankrig 2 – 0
14:15 Perpignan Canet F.C – Monaco Coupe De France – Frankrig 0 – 1
15:00 Millwall – Hull FA Cup – England 2 – 1
15:00 Preston – Doncaster FA Cup – England 1 – 3
15:00 Fulham – Oldham FA Cup – England 1 – 2
15:00 Manchester City – Rotherham FA Cup – England 7 – 0
15:00 Woking – Watford FA Cup – England 0 – 2
15:00 Queens Park Rangers – Leeds FA Cup – England 2 – 1
15:00 Sheffield United – Barnet FA Cup – England 0 – 1
16:15 Sevilla – Atletico Madrid La Liga – Spanien 1 – 1
17:15 Toulouse – Nice Coupe De France – Frankrig 4 – 1
17:15 Bordeaux – Le Havre Coupe De France – Frankrig 0 – 1
17:15 Strasbourg Olympique – Saint Etienne Coupe De France – Frankrig 0 – 6
17:15 Noisy Le Grand – Ajaccio Coupe De France – Frankrig 2 – 1
17:15 St-Pryve St-Hilaire – Aurillac Coupe De France – Frankrig 3 – 1
17:15 ES Cheminots Longueau – Vitre Coupe De France – Frankrig 1 – 4
17:30 Newport – Leicester FA Cup – England 2 – 1
18:30 Real Madrid – Real Sociedad La Liga – Spanien 0 – 2
20:45 Getafe – Barcelona La Liga – Spanien 1 – 2
20:50 Pontivy – PSG Coupe De France – Frankrig 0 – 4

Mandag 7. januar 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 Wolverhampton – Liverpool FA Cup – England 2 – 1
20:55 Lille – Sochaux Coupe De France – Frankrig 1 – 0
21:00 Celta Vigo – Athletic Club La Liga – Spanien 1 – 2

Tirsdag 8. januar 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:45 Sverige – Finland Venskabskamp 0 – 1
19:00 Amiens – Angers Ligue 1 – Frankrig 0 – 0
19:00 Nantes – Montpellier Ligue 1 – Frankrig 2 – 0
21:00 Tottenham – Chelsea Carabao Cup – England 1 – 0
21:30 Sporting Gijon – Valencia Copa Del Rey – Spanien 2 – 1

Onsdag 9. januar 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:30 Girona – Atletico Madrid Copa Del Rey – Spanien 1 – 1
20:30 Getafe – Valladolid Copa Del Rey – Spanien 1 – 0
20:30 Villarreal – Espanyol Copa Del Rey – Spanien 2 – 2
20:45 Manchester City – Burton Carabao Cup – England 9 – 0
21:30 Real Madrid – Leganes Copa Del Rey – Spanien 3 – 0

Torsdag 10. januar 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:30 Athletic Club – Sevilla Copa Del Rey – Spanien 1 – 3
20:30 Real Betis – Real Sociedad Copa Del Rey – Spanien 0 – 0
21:30 Levante – Barcelona Copa Del Rey – Spanien 2 – 1

Fredag 11. januar 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Kuwait – Finland Venskabskamp Aflyst
13:00 Finland – Estland Venskabskamp 1 – 2
17:45 Sverige – Island Venskabskamp 2 – 2
19:00 Caen – Lille Ligue 1 – Frankrig 1 – 3
20:45 Lyon – Reims Ligue 1 – Frankrig 1 – 1
20:45 Leeds – Derby Championship – England 2 – 0
21:00 Rayo Vallecano – Celta Vigo La Liga – Spanien 4 – 2

Lørdag 12. januar 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Leganes – SD Huesca La Liga – Spanien 1 – 0
13:30 West Ham – Arsenal Premier League – England 1 – 0
15:00 Lazio – Novara Coppa Italia – Italien 4 – 1
16:00 Brighton – Liverpool Premier League – England 0 – 1
16:00 Burnley – Fulham Premier League – England 2 – 1
16:00 Cardiff – Huddersfield Premier League – England 0 – 0
16:00 Crystal Palace – Watford Premier League – England 1 – 2
16:00 Leicester – Southampton Premier League – England 1 – 2
16:00 Birmingham – Middlesbrough Championship – England 1 – 2
16:00 Brentford – Stoke Championship – England 3 – 1
16:00 Bristol City – Bolton Championship – England 2 – 1
16:00 Hull – Sheffield Wednesday Championship – England 3 – 0
16:00 Ipswich – Rotherham Championship – England 1 – 0
16:00 Preston – Swansea Championship – England 1 – 1
16:00 Reading – Nottingham Forest Championship – England 2 – 0
16:00 Sheffield United – Queens Park Rangers Championship – England 1 – 0
16:00 West Bromwich – Norwich Championship – England 1 – 1
16:00 Wigan – Aston Villa Championship – England 3 – 0
16:15 Valencia – Valladolid La Liga – Spanien 1 – 1
17:00 Amiens – PSG Ligue 1 – Frankrig 0 – 3
18:00 Sampdoria – AC Milan Coppa Italia – Italien 0 – 2
18:30 Chelsea – Newcastle Premier League – England 2 – 1
18:30 Girona – Alaves La Liga – Spanien 1 – 1
18:30 Millwall – Blackburn Championship – England 0 – 2
20:00 Guingamp – Saint Etienne Ligue 1 – Frankrig 0 – 1
20:00 Nice – Bordeaux Ligue 1 – Frankrig 1 – 0
20:45 Villarreal – Getafe La Liga – Spanien 1 – 2
20:45 Bologna – Juventus Coppa Italia – Italien 0 – 2
<  Forrige uge
5. januar 2019 – 12. januar 2019
Næste uge  >