LeoVegas.dk ready? betfair Bethard Casino24 Advertisement
<  Forrige uge
19. januar 2019 – 26. januar 2019
Næste uge  >

Lørdag 19. januar 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:30 Erzurum BB – Konyaspor Superlig – Tyrkiet
11:30 Yeni Malatyaspor – Göztepe Superlig – Tyrkiet
13:30 Wolverhampton – Leicester Premier League – England
14:00 MP Antalyaspor – Kayserispor Superlig – Tyrkiet
15:00 Roma – Torino Serie A – Italien
15:30 Bayer Leverkusen – Mönchengladbach Bundesliga – Tyskland
15:30 Stuttgart – Mainz 05 Bundesliga – Tyskland
15:30 Eintracht Frankfurt – Freiburg Bundesliga – Tyskland
15:30 Augsburg – Fortuna Düsseldorf Bundesliga – Tyskland
15:30 Hannover 96 – Werder Bremen Bundesliga – Tyskland
16:00 Bournemouth – West Ham Premier League – England
16:00 Liverpool – Crystal Palace Premier League – England
16:00 Manchester United – Brighton Premier League – England
16:00 Newcastle – Cardiff Premier League – England
16:00 Southampton – Everton Premier League – England
16:00 Watford – Burnley Premier League – England
16:00 Aston Villa – Hull Championship – England
16:00 Blackburn – Ipswich Championship – England
16:00 Derby – Reading Championship – England
16:00 Middlesbrough – Millwall Championship – England
16:00 Nottingham Forest – Bristol City Championship – England
16:00 Queens Park Rangers – Preston Championship – England
16:00 Rotherham – Brentford Championship – England
16:00 Sheffield Wednesday – Wigan Championship – England
16:00 Stoke – Leeds Championship – England
16:15 Real Madrid – Sevilla La Liga – Spanien
17:00 Paris SG – Guingamp Ligue 1 – Frankrig
17:00 Galatasaray – Ankaragucu Superlig – Tyrkiet
18:00 Udinese – Parma Serie A – Italien
18:00 Standard Liege – Kortrijk 1. Division A – Belgien
18:30 Arsenal – Chelsea Premier League – England
18:30 RB Leipzig – Dortmund Bundesliga – Tyskland
18:30 SD Huesca – Atletico Madrid La Liga – Spanien
18:30 AZ Alkmaar – Utrecht Æresdivisionen – Holland
18:30 Swansea – Sheffield United Championship – England
19:45 Zwolle – Feyenoord Æresdivisionen – Holland
19:45 ADO Den Haag – VVV-Venlo Æresdivisionen – Holland
20:00 Monaco – Strasbourg Ligue 1 – Frankrig
20:00 Nimes – Toulouse Ligue 1 – Frankrig
20:00 Reims – Nice Ligue 1 – Frankrig
20:00 Eupen – Lokeren 1. Division A – Belgien
20:00 Waasland-Beveren – Cercle Brugge 1. Division A – Belgien
20:30 Inter – Sassuolo Serie A – Italien
20:30 Zulte-Waregem – Antwerpen 1. Division A – Belgien
20:45 Celta Vigo – Valencia La Liga – Spanien
20:45 Groningen – Heracles Æresdivisionen – Holland

Søndag 20. januar 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Real Betis – Girona La Liga – Spanien
12:15 Willem II – Breda Æresdivisionen – Holland
12:30 Frosinone – Atalanta Serie A – Italien
14:00 Alanyaspor – Sivasspor Superlig – Tyrkiet
14:30 Huddersfield – Manchester City Premier League – England
14:30 De Graafschap – Fortuna Sittard Æresdivisionen – Holland
14:30 FC Emmen – PSV Eindhoven Æresdivisionen – Holland
14:30 Club Brugge – Charleroi 1. Division A – Belgien
15:00 Fiorentina – Sampdoria Serie A – Italien
15:00 SPAL 2013 – Bologna Serie A – Italien
15:00 Rennes – Montpellier Ligue 1 – Frankrig
15:30 Nürnberg – Hertha Berlin Bundesliga – Tyskland
16:15 Villarreal – Athletic Club La Liga – Spanien
16:45 Ajax – Heerenveen Æresdivisionen – Holland
17:00 Fulham – Tottenham Premier League – England
17:00 Angers – Nantes Ligue 1 – Frankrig
17:00 Caen – Marseille Ligue 1 – Frankrig
17:00 Trabzonspor – Istanbul Basaksehir Superlig – Tyrkiet
18:00 Schalke 04 – Wolfsburg Bundesliga – Tyskland
18:00 Cagliari – Empoli Serie A – Italien
18:00 Gent – Anderlecht 1. Division A – Belgien
18:30 Rayo Vallecano – Real Sociedad La Liga – Spanien
18:30 Levante – Valladolid La Liga – Spanien
19:00 Bordeaux – Dijon Ligue 1 – Frankrig
20:00 Royal Excel Mouscron – Oostende 1. Division A – Belgien
20:30 Napoli – Lazio Serie A – Italien
20:45 Barcelona – Leganes La Liga – Spanien
21:00 Saint Etienne – Lyon Ligue 1 – Frankrig

Mandag 21. januar 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Genoa – AC Milan Serie A – Italien
18:00 Kasimpasa – Rizespor Superlig – Tyrkiet
18:00 Bursaspor – Fenerbahce Superlig – Tyrkiet
20:30 Juventus – Chievo Serie A – Italien
21:00 Eibar – Espanyol La Liga – Spanien
21:00 Bolton – West Bromwich Championship – England

Tirsdag 22. januar 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Toulouse – Reims Coupe De France – Frankrig
18:30 Nancy – Guingamp Coupe De France – Frankrig
18:30 Andrezieux – Lyon la Duchere Coupe De France – Frankrig
18:30 Entente SSG – Nantes Coupe De France – Frankrig
18:30 Villefranche Beaujolais – Les Herbiers Coupe De France – Frankrig
21:00 Monaco – Metz Coupe De France – Frankrig
21:00 Sete – Lille Coupe De France – Frankrig

Onsdag 23. januar 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Saint Etienne – Dijon Coupe De France – Frankrig
18:30 St-Pryve St-Hilaire – Rennes Coupe De France – Frankrig
18:30 Bergerac Perigord – Orléans Coupe De France – Frankrig
18:30 Viry Chatillon – Caen Coupe De France – Frankrig
18:30 Marignane/Gignac FC – Croix Coupe De France – Frankrig
19:00 Nimes – Angers Ligue 1 – Frankrig
20:45 Burton – Manchester City Carabao Cup – England
21:05 Paris SG – Strasbourg Coupe De France – Frankrig

Torsdag 24. januar 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Bastia – Noisy Le Grand Coupe De France – Frankrig
18:00 Vitre – Le Havre Coupe De France – Frankrig
20:45 Chelsea – Tottenham Carabao Cup – England
21:00 Amiens – Lyon Coupe De France – Frankrig

Fredag 25. januar 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Besiktas – Erzurum BB Superlig – Tyrkiet
20:00 Breda – ADO Den Haag Æresdivisionen – Holland
20:30 Hertha Berlin – Schalke 04 Bundesliga – Tyskland
20:30 Antwerpen – Standard Liege 1. Division A – Belgien
20:45 Marseille – Lille Ligue 1 – Frankrig
20:45 Bristol City – Bolton FA Cup – England
20:55 Arsenal – Manchester United FA Cup – England

Lørdag 26. januar 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:30 Rizespor – Akhisar Belediyespor Superlig – Tyrkiet
13:00 Sevilla – Levante La Liga – Spanien
13:30 Accrington – Derby FA Cup – England
14:00 Kayserispor – Bursaspor Superlig – Tyrkiet
15:00 Sassuolo – Cagliari Serie A – Italien
15:30 Dortmund – Hannover 96 Bundesliga – Tyskland
15:30 Mönchengladbach – Augsburg Bundesliga – Tyskland
15:30 Freiburg – Hoffenheim Bundesliga – Tyskland
15:30 Mainz 05 – Nürnberg Bundesliga – Tyskland
15:30 Wolfsburg – Bayer Leverkusen Bundesliga – Tyskland
16:00 Swansea – Gillingham FA Cup – England
16:00 Brighton – West Bromwich FA Cup – England
16:00 Doncaster – Oldham FA Cup – England
16:00 Middlesbrough – Newport FA Cup – England
16:00 Manchester City – Burnley FA Cup – England
16:00 Portsmouth – Queens Park Rangers FA Cup – England
16:00 Shrewsbury – Wolverhampton FA Cup – England
16:00 Newcastle – Watford FA Cup – England
16:00 Aston Villa – Ipswich Championship – England
16:00 Blackburn – Hull Championship – England
16:00 Middlesbrough – Bristol City Championship – England Udsat
16:00 Norwich – Sheffield United Championship – England
16:00 Nottingham Forest – Wigan Championship – England
16:00 Rotherham – Leeds Championship – England
16:00 Stoke – Preston Championship – England
16:15 Atletico Madrid – Getafe La Liga – Spanien
17:00 Nantes – Saint Etienne Ligue 1 – Frankrig
17:00 Göztepe – Galatasaray Superlig – Tyrkiet
18:00 Sampdoria – Udinese Serie A – Italien
18:00 Charleroi – Waasland-Beveren 1. Division A – Belgien
18:30 Werder Bremen – Eintracht Frankfurt Bundesliga – Tyskland
18:30 Leganes – Eibar La Liga – Spanien
18:30 Millwall – Everton FA Cup – England
18:30 Heracles – Zwolle Æresdivisionen – Holland
19:45 Excelsior – De Graafschap Æresdivisionen – Holland
19:45 PSV Eindhoven – Groningen Æresdivisionen – Holland
20:00 Dijon – Monaco Ligue 1 – Frankrig
20:00 Guingamp – Reims Ligue 1 – Frankrig
20:00 Nice – Nimes Ligue 1 – Frankrig
20:00 Strasbourg – Bordeaux Ligue 1 – Frankrig
20:00 Toulouse – Angers Ligue 1 – Frankrig
20:00 Cercle Brugge – St.Truiden 1. Division A – Belgien
20:00 Lokeren – Zulte-Waregem 1. Division A – Belgien
20:30 AC Milan – Napoli Serie A – Italien
20:30 Genk – Royal Excel Mouscron 1. Division A – Belgien
20:45 Athletic Club – Real Betis La Liga – Spanien
20:45 AFC Wimbledon – West Ham FA Cup – England
20:45 VVV-Venlo – FC Emmen Æresdivisionen – Holland
<  Forrige uge
19. januar 2019 – 26. januar 2019
Næste uge  >