LeoVegas.dk bold.dk Bethard Casino24
<  Forrige uge
5. februar 2019 – 12. februar 2019
Næste uge  >

Tirsdag 5. februar 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Hamburger SV – Nürnberg DFB Pokal – Tyskland 1 – 0
18:30 FC Heidenheim – Bayer Leverkusen DFB Pokal – Tyskland 2 – 1
18:30 Croix – Dijon Coupe De France – Frankrig 0 – 3
18:30 Metz – Orléans Coupe De France – Frankrig 0 – 1
18:30 Nantes – Toulouse Coupe De France – Frankrig 2 – 0
19:00 Marseille – Bordeaux Ligue 1 – Frankrig 1 – 0
20:45 Newport – Middlesbrough FA Cup – England 2 – 0
20:45 Queens Park Rangers – Portsmouth FA Cup – England 2 – 0
20:45 Brentford – Barnet FA Cup – England 3 – 1
20:45 Duisburg – Paderborn DFB Pokal – Tyskland 1 – 3
20:45 Dortmund – Werder Bremen DFB Pokal – Tyskland 5 – 7
20:50 Wolverhampton – Shrewsbury FA Cup – England 3 – 2
21:05 Bastia – Caen Coupe De France – Frankrig 5 – 7

Onsdag 6. februar 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Holstein Kiel – Augsburg DFB Pokal – Tyskland 0 – 1
18:30 RB Leipzig – Wolfsburg DFB Pokal – Tyskland 1 – 0
18:30 Villefranche Beaujolais – PSG Coupe De France – Frankrig 0 – 3
18:30 Vitre – Lyon la Duchere Coupe De France – Frankrig 3 – 2
20:45 Everton – Manchester City Premier League – England 0 – 2
20:45 Schalke 04 – Fortuna Düsseldorf DFB Pokal – Tyskland 4 – 1
20:45 Hertha Berlin – Bayern München DFB Pokal – Tyskland 2 – 3
21:00 Barcelona – Real Madrid Copa Del Rey – Spanien 1 – 1
21:05 West Bromwich – Brighton FA Cup – England 1 – 3
21:05 Rennes – Lille Coupe De France – Frankrig 2 – 1

Torsdag 7. februar 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:30 Lazio – Empoli Serie A – Italien 1 – 0
21:00 Guingamp – Lyon Coupe De France – Frankrig 1 – 2
21:00 Real Betis – Valencia Copa Del Rey – Spanien 2 – 2

Fredag 8. februar 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Kayserispor – Fenerbahce Superlig – Tyrkiet 1 – 0
18:30 FC Köln – St. Pauli 2. Bundesliga – Tyskland 4 – 1
18:30 Regensburg – Bielefeld 2. Bundesliga – Tyskland 0 – 3
19:00 AGF – Esbjerg fB Superligaen Grundspil 2 – 0
20:00 Breda – AZ Alkmaar Æresdivisionen – Holland 0 – 3
20:30 Mainz 05 – Bayer Leverkusen Bundesliga – Tyskland 1 – 5
20:30 Chievo – Roma Serie A – Italien 0 – 3
20:30 Genk – Standard Liege 1. Division A – Belgien 2 – 0
20:45 Dijon – Marseille Ligue 1 – Frankrig 1 – 2
20:45 Aston Villa – Sheffield United Championship – England 3 – 3
21:00 Valladolid – Villarreal La Liga – Spanien 0 – 0

Lørdag 9. februar 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Getafe – Celta Vigo La Liga – Spanien 3 – 1
13:00 Bochum – Paderborn 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 2
13:00 Union Berlin – Sandhausen 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 0
13:00 Greuther Fürth – Duisburg 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 0
13:30 Fulham – Manchester United Premier League – England 0 – 3
14:00 Istanbul Basaksehir – Erzurum BB Superlig – Tyrkiet 1 – 1
14:00 Rizespor – MP Antalyaspor Superlig – Tyrkiet 1 – 1
14:00 Middlesbrough – Leeds Championship – England 1 – 1
15:30 Dortmund – Hoffenheim Bundesliga – Tyskland 3 – 3
15:30 RB Leipzig – Eintracht Frankfurt Bundesliga – Tyskland 0 – 0
15:30 Mönchengladbach – Hertha Berlin Bundesliga – Tyskland 0 – 3
15:30 Hannover 96 – Nürnberg Bundesliga – Tyskland 2 – 0
15:30 Freiburg – Wolfsburg Bundesliga – Tyskland 3 – 3
16:00 Vejle Boldklub – SønderjyskE Superligaen Grundspil 2 – 0
16:00 Crystal Palace – West Ham Premier League – England 1 – 1
16:00 Huddersfield – Arsenal Premier League – England 1 – 2
16:00 Liverpool – Bournemouth Premier League – England 3 – 0
16:00 Southampton – Cardiff Premier League – England 1 – 2
16:00 Watford – Everton Premier League – England 1 – 0
16:00 Blackburn – Bristol City Championship – England 0 – 1
16:00 Bolton – Preston Championship – England 1 – 2
16:00 Derby – Hull Championship – England 2 – 0
16:00 Nottingham Forest – Brentford Championship – England 2 – 1
16:00 Queens Park Rangers – Birmingham Championship – England 3 – 4
16:00 Rotherham – Wigan Championship – England 1 – 1
16:00 Sheffield Wednesday – Reading Championship – England 0 – 0
16:00 Swansea – Millwall Championship – England 1 – 0
16:15 Atletico Madrid – Real Madrid La Liga – Spanien 1 – 3
17:00 PSG – Bordeaux Ligue 1 – Frankrig 1 – 0
17:00 Besiktas – Bursaspor Superlig – Tyrkiet 2 – 0
18:00 Charleroi – Oostende 1. Division A – Belgien 1 – 1
18:05 Fiorentina – Napoli Serie A – Italien 0 – 0
18:30 Brighton – Burnley Premier League – England 1 – 3
18:30 Bayern München – Schalke 04 Bundesliga – Tyskland 3 – 1
18:30 Espanyol – Rayo Vallecano La Liga – Spanien 2 – 1
18:30 Heracles – Ajax Æresdivisionen – Holland 1 – 0
18:30 Heerenveen – Zwolle Æresdivisionen – Holland 1 – 1
18:30 Stoke – West Bromwich Championship – England 0 – 1
20:00 Amiens – Caen Ligue 1 – Frankrig 1 – 0
20:00 Strasbourg – Angers Ligue 1 – Frankrig 1 – 2
20:00 Eupen – Kortrijk 1. Division A – Belgien 0 – 1
20:00 St.Truiden – Waasland-Beveren 1. Division A – Belgien 2 – 1
20:30 Parma – Inter Serie A – Italien 0 – 1
20:30 Lokeren – Antwerpen 1. Division A – Belgien 2 – 1
20:45 Girona – SD Huesca La Liga – Spanien 0 – 2
20:45 VVV-Venlo – Willem II Æresdivisionen – Holland 2 – 1
20:45 Feyenoord – De Graafschap Æresdivisionen – Holland 4 – 0

Søndag 10. februar 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:30 Konyaspor – Yeni Malatyaspor Superlig – Tyrkiet 1 – 1
12:00 Hobro – AC Horsens Superligaen Grundspil 0 – 0
12:00 Leganes – Real Betis La Liga – Spanien 3 – 0
12:15 Fortuna Sittard – Excelsior Æresdivisionen – Holland 4 – 1
12:30 Bologna – Genoa Serie A – Italien 1 – 1
13:00 Norwich – Ipswich Championship – England 3 – 0
13:30 Darmstadt – FC Heidenheim 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 2
13:30 Aue – Ingolstadt 2. Bundesliga – Tyskland 0 – 3
13:30 Magdeburg – Holstein Kiel 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 1
14:00 AaB – Randers FC Superligaen Grundspil 0 – 3
14:00 Göztepe – Alanyaspor Superlig – Tyrkiet 3 – 2
14:30 Tottenham – Leicester Premier League – England 3 – 1
14:30 Groningen – Vitesse Æresdivisionen – Holland 2 – 1
14:30 FC Emmen – ADO Den Haag Æresdivisionen – Holland 3 – 2
14:30 Cercle Brugge – Club Brugge 1. Division A – Belgien 2 – 2
15:00 Atalanta – SPAL 2013 Serie A – Italien 2 – 1
15:00 Sampdoria – Frosinone Serie A – Italien 0 – 1
15:00 Torino – Udinese Serie A – Italien 1 – 0
15:00 Montpellier – Monaco Ligue 1 – Frankrig 2 – 2
15:00 Nantes – Nimes Ligue 1 – Frankrig 2 – 4
15:00 Toulouse – Reims Ligue 1 – Frankrig 1 – 1
15:30 Werder Bremen – Augsburg Bundesliga – Tyskland 4 – 0
16:00 FC Nordsjælland – Brøndby IF Superligaen Grundspil 3 – 3
16:15 Valencia – Real Sociedad La Liga – Spanien 0 – 0
16:45 Utrecht – PSV Eindhoven Æresdivisionen – Holland 2 – 2
17:00 Manchester City – Chelsea Premier League – England 6 – 0
17:00 Guingamp – Lille Ligue 1 – Frankrig 0 – 2
17:00 Rennes – Saint Etienne Ligue 1 – Frankrig 3 – 0
17:00 Galatasaray – Trabzonspor Superlig – Tyrkiet 3 – 1
18:00 FC København – OB Superligaen Grundspil 6 – 1
18:00 Fortuna Düsseldorf – Stuttgart Bundesliga – Tyskland 3 – 0
18:00 Sassuolo – Juventus Serie A – Italien 0 – 3
18:00 Anderlecht – Zulte-Waregem 1. Division A – Belgien 0 – 0
18:30 Sevilla – Eibar La Liga – Spanien 2 – 2
20:00 Gent – Royal Excel Mouscron 1. Division A – Belgien 1 – 2
20:30 AC Milan – Cagliari Serie A – Italien 3 – 0
20:45 Athletic Club – Barcelona La Liga – Spanien 0 – 0
21:00 Nice – Lyon Ligue 1 – Frankrig 1 – 0

Mandag 11. februar 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Ankaragucu – Kasimpasa Superlig – Tyrkiet 3 – 0
18:00 Sivasspor – Akhisar Belediyespor Superlig – Tyrkiet 2 – 1
19:00 Vendsyssel – FC Midtjylland Superligaen Grundspil 0 – 1
20:30 Hamburger SV – Dynamo Dresden 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 0
21:00 Wolverhampton – Newcastle Premier League – England 1 – 1
21:00 Alaves – Levante La Liga – Spanien 2 – 0

Tirsdag 12. februar 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:55 Fenerbahce – Zenit Europa League Slutspil 1 – 0
20:45 Birmingham – Bolton Championship – England 0 – 1
20:45 Hull – Rotherham Championship – England 2 – 2
20:45 Bristol City – Queens Park Rangers Championship – England 2 – 1
20:45 Millwall – Sheffield Wednesday Championship – England 0 – 0
21:00 Manchester United – PSG Champions League Slutspil 0 – 2
21:00 Roma – FC Porto Champions League Slutspil 2 – 1
21:00 West Bromwich – Nottingham Forest Championship – England 2 – 2
<  Forrige uge
5. februar 2019 – 12. februar 2019
Næste uge  >