LeoVegas.dk bold.dk Bethard Casino24
<  Forrige uge
19. februar 2019 – 26. februar 2019
Næste uge  >

Tirsdag 19. februar 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 Queens Park Rangers – West Bromwich Championship – England 2 – 3
21:00 Lyon – Barcelona Champions League Slutspil 0 – 0
21:00 Liverpool – Bayern München Champions League Slutspil 0 – 0

Onsdag 20. februar 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Sevilla – Lazio Europa League Slutspil 2 – 0
19:00 Bordeaux – Guingamp Ligue 1 – Frankrig 0 – 0
20:45 Derby – Millwall Championship – England 0 – 1
21:00 Schalke 04 – Manchester City Champions League Slutspil 2 – 3
21:00 Atletico Madrid – Juventus Champions League Slutspil 2 – 0
21:00 PSG – Montpellier Ligue 1 – Frankrig 5 – 1

Torsdag 21. februar 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Kasakhstan – Moldova Venskabskamp
18:55 Dinamo Zagreb – Viktoria Plzen Europa League Slutspil
18:55 Salzburg – Club Brugge Europa League Slutspil
18:55 Napoli – FC Zürich Europa League Slutspil
18:55 Eintracht Frankfurt – Shakhtar Donetsk Europa League Slutspil
18:55 Valencia – Celtic Europa League Slutspil
18:55 Zenit – Fenerbahce Europa League Slutspil
18:55 Villarreal – Sporting CP Europa League Slutspil
18:55 Arsenal – BATE Borisov Europa League Slutspil
21:00 Inter – Rapid Wien Europa League Slutspil
21:00 Genk – Slavia Prag Europa League Slutspil
21:00 Bayer Leverkusen – FK Krasnodar Europa League Slutspil
21:00 Chelsea – Malmø FF Europa League Slutspil
21:00 Real Betis – Rennes Europa League Slutspil
21:00 Dynamo Kiev – Olympiakos Europa League Slutspil
21:00 Benfica – Galatasaray Europa League Slutspil

Fredag 22. februar 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Göztepe – Trabzonspor Superlig – Tyrkiet
18:30 Rizespor – Yeni Malatyaspor Superlig – Tyrkiet
18:30 Union Berlin – Bielefeld 2. Bundesliga – Tyskland
18:30 Greuther Fürth – FC Heidenheim 2. Bundesliga – Tyskland
19:00 AaB – SønderjyskE Superligaen Grundspil
19:00 Dijon – Saint Etienne Ligue 1 – Frankrig
20:00 VVV-Venlo – Heracles Æresdivisionen – Holland
20:30 Werder Bremen – Stuttgart Bundesliga – Tyskland
20:30 AC Milan – Empoli Serie A – Italien
20:30 Gent – Standard Liege 1. Division A – Belgien
20:45 Cardiff – Watford Premier League – England
20:45 West Ham – Fulham Premier League – England
20:45 Strasbourg – Lille Ligue 1 – Frankrig
21:00 Espanyol – SD Huesca La Liga – Spanien

Lørdag 23. februar 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:30 Sivasspor – MP Antalyaspor Superlig – Tyrkiet
13:00 Getafe – Rayo Vallecano La Liga – Spanien
13:00 FC Köln – Sandhausen 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 Bochum – Holstein Kiel 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 Darmstadt – Dynamo Dresden 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 St. Pauli – Ingolstadt 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Burnley – Tottenham Premier League – England
14:00 Alanyaspor – Kasimpasa Superlig – Tyrkiet
15:00 Torino – Atalanta Serie A – Italien
15:30 Bayern München – Hertha Berlin Bundesliga – Tyskland
15:30 Mönchengladbach – Wolfsburg Bundesliga – Tyskland
15:30 Freiburg – Augsburg Bundesliga – Tyskland
15:30 Mainz 05 – Schalke 04 Bundesliga – Tyskland
16:00 Vejle Boldklub – FC Nordsjælland Superligaen Grundspil
16:00 Bournemouth – Wolverhampton Premier League – England
16:00 Newcastle – Huddersfield Premier League – England
16:00 Birmingham – Blackburn Championship – England
16:00 Brentford – Hull Championship – England
16:00 Leeds – Bolton Championship – England
16:00 Middlesbrough – Queens Park Rangers Championship – England
16:00 Millwall – Preston Championship – England
16:00 Norwich – Bristol City Championship – England
16:00 Reading – Rotherham Championship – England
16:00 Sheffield Wednesday – Swansea Championship – England
16:00 Stoke – Aston Villa Championship – England
16:00 Wigan – Ipswich Championship – England
16:15 Sevilla – Barcelona La Liga – Spanien
17:00 PSG – Nimes Ligue 1 – Frankrig
17:00 Istanbul Basaksehir – Bursaspor Superlig – Tyrkiet
18:00 Eupen – Zulte-Waregem 1. Division A – Belgien
18:30 Leicester – Crystal Palace Premier League – England
18:30 Fortuna Düsseldorf – Nürnberg Bundesliga – Tyskland
18:30 Alaves – Celta Vigo La Liga – Spanien
18:30 Utrecht – Excelsior Æresdivisionen – Holland
18:30 West Bromwich – Sheffield United Championship – England
19:45 Zwolle – De Graafschap Æresdivisionen – Holland
19:45 Fortuna Sittard – Heerenveen Æresdivisionen – Holland
20:00 Amiens – Nice Ligue 1 – Frankrig
20:00 Guingamp – Angers Ligue 1 – Frankrig
20:00 Cercle Brugge – Oostende 1. Division A – Belgien
20:00 Waasland-Beveren – Kortrijk 1. Division A – Belgien
20:30 Frosinone – Roma Serie A – Italien
20:30 Royal Excel Mouscron – Lokeren 1. Division A – Belgien
20:45 Athletic Club – Eibar La Liga – Spanien
20:45 Breda – Groningen Æresdivisionen – Holland

Søndag 24. februar 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:30 Ankaragucu – Erzurum BB Superlig – Tyrkiet
12:00 Hobro – Esbjerg fB Superligaen Grundspil
12:00 Leganes – Valencia La Liga – Spanien
12:15 ADO Den Haag – Ajax Æresdivisionen – Holland
12:30 Sampdoria – Cagliari Serie A – Italien
13:00 Chelsea – Brighton Premier League – England Udsat
13:30 Regensburg – Hamburger SV 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Aue – Duisburg 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Magdeburg – Paderborn 2. Bundesliga – Tyskland
14:00 AC Horsens – OB Superligaen Grundspil
14:00 Konyaspor – Kayserispor Superlig – Tyrkiet
14:30 PSV Eindhoven – Feyenoord Æresdivisionen – Holland
14:30 FC Emmen – Vitesse Æresdivisionen – Holland
14:30 Anderlecht – Club Brugge 1. Division A – Belgien
15:00 Bologna – Juventus Serie A – Italien
15:00 Chievo – Genoa Serie A – Italien
15:00 Sassuolo – SPAL 2013 Serie A – Italien
15:00 Montpellier – Reims Ligue 1 – Frankrig
15:00 Nantes – Bordeaux Ligue 1 – Frankrig
15:00 Toulouse – Caen Ligue 1 – Frankrig
15:05 Arsenal – Southampton Premier League – England
15:05 Manchester United – Liverpool Premier League – England
15:30 Hannover 96 – Eintracht Frankfurt Bundesliga – Tyskland
16:00 AGF – FC Midtjylland Superligaen Grundspil
16:15 Atletico Madrid – Villarreal La Liga – Spanien
16:45 Willem II – AZ Alkmaar Æresdivisionen – Holland
17:00 Rennes – Marseille Ligue 1 – Frankrig
17:00 Galatasaray – Akhisar Belediyespor Superlig – Tyrkiet
17:30 Chelsea – Manchester City Carabao Cup – England
18:00 Brøndby IF – Randers FC Superligaen Grundspil
18:00 Dortmund – Bayer Leverkusen Bundesliga – Tyskland
18:00 Parma – Napoli Serie A – Italien
18:00 Genk – Antwerpen 1. Division A – Belgien
18:30 Valladolid – Real Betis La Liga – Spanien
20:00 St.Truiden – Charleroi 1. Division A – Belgien
20:30 Fiorentina – Inter Serie A – Italien
20:45 Levante – Real Madrid La Liga – Spanien
21:00 Monaco – Lyon Ligue 1 – Frankrig

Mandag 25. februar 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 FC København – Vendsyssel Superligaen Grundspil
19:00 Besiktas – Fenerbahce Superlig – Tyrkiet
20:30 RB Leipzig – Hoffenheim Bundesliga – Tyskland
20:30 Lazio – Udinese Serie A – Italien Udsat
20:45 Nottingham Forest – Derby Championship – England
21:00 Girona – Real Sociedad La Liga – Spanien

Tirsdag 26. februar 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 Cardiff – Everton Premier League – England
20:45 Huddersfield – Wolverhampton Premier League – England
20:45 Leicester – Brighton Premier League – England
20:45 Sheffield Wednesday – Brentford Championship – England
20:45 Bristol City – Birmingham Championship – England
20:45 Hull – Millwall Championship – England
20:45 Queens Park Rangers – Leeds Championship – England
21:00 Newcastle – Burnley Premier League – England
21:00 Lazio – AC Milan Coppa Italia – Italien
21:10 PSG – Dijon Coupe De France – Frankrig
<  Forrige uge
19. februar 2019 – 26. februar 2019
Næste uge  >