LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
<  Forrige uge
8. marts 2019 – 15. marts 2019
Næste uge  >

Fredag 8. marts 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Sivasspor – Yeni Malatyaspor Superlig – Tyrkiet 2 – 0
18:30 Bochum – FC Heidenheim 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 0
18:30 Union Berlin – Ingolstadt 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 0
19:00 Hobro – FC Midtjylland Superligaen Grundspil 1 – 2
19:00 Skive – Ringkøbing 2. Division Gruppe 1 2 – 0
20:00 Utrecht – Groningen Æresdivisionen – Holland 0 – 0
20:30 Juventus – Udinese Serie A – Italien 4 – 1
20:35 Werder Bremen – Schalke 04 Bundesliga – Tyskland 4 – 2
20:45 Norwich – Swansea Championship – England 1 – 0
21:00 Athletic Club – Espanyol La Liga – Spanien 1 – 1

Lørdag 9. marts 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:30 Cambodia – Bangladesh Venskabskamp 0 – 1
13:00 Alaves – Eibar La Liga – Spanien 1 – 1
13:00 Kolding IF – Kjellerup 2. Division Gruppe 1 5 – 1
13:00 Vanløse – Skovshoved 2. Division Gruppe 2 Udsat
13:00 HIK – Frem 2. Division Gruppe 2 1 – 0
13:00 Blackburn – Preston Championship – England 0 – 1
13:00 FC Köln – Bielefeld 2. Bundesliga – Tyskland 5 – 1
13:00 Regensburg – Duisburg 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 1
13:00 Darmstadt – Holstein Kiel 2. Bundesliga – Tyskland 3 – 2
13:00 Aue – Paderborn 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 1
13:15 Sheffield United – Rotherham Championship – England 2 – 0
13:30 Crystal Palace – Brighton Premier League – England 1 – 2
14:00 Trabzonspor – Akhisar Belediyespor Superlig – Tyrkiet 2 – 1
14:00 Brabrand – Tarup-Paarup 2. Division Gruppe 1 1 – 1
14:00 Odder – Dalum 2. Division Gruppe 1 3 – 1
14:00 Marienlyst – AB 2. Division Gruppe 2 1 – 2
14:00 Middelfart – Slagelse 2. Division Gruppe 2 2 – 0
15:00 FC Sydvest – Vejgaard 2. Division Gruppe 1 1 – 0
15:00 B93 – Hillerød 2. Division Gruppe 2 1 – 2
15:30 Bayern München – Wolfsburg Bundesliga – Tyskland 6 – 0
15:30 Dortmund – Stuttgart Bundesliga – Tyskland 3 – 1
15:30 RB Leipzig – Augsburg Bundesliga – Tyskland 0 – 0
15:30 Freiburg – Hertha Berlin Bundesliga – Tyskland 2 – 1
16:00 Vejle Boldklub – Vendsyssel Superligaen Grundspil 1 – 1
16:00 Cardiff – West Ham Premier League – England 2 – 0
16:00 Huddersfield – Bournemouth Premier League – England 0 – 2
16:00 Leicester – Fulham Premier League – England 3 – 1
16:00 Newcastle – Everton Premier League – England 3 – 2
16:00 Southampton – Tottenham Premier League – England 2 – 1
16:00 Bolton – Millwall Championship – England 2 – 1
16:00 Bristol City – Leeds Championship – England 0 – 1
16:00 Derby – Sheffield Wednesday Championship – England 1 – 1
16:00 Middlesbrough – Brentford Championship – England 1 – 2
16:00 Nottingham Forest – Hull Championship – England 3 – 0
16:00 Queens Park Rangers – Stoke Championship – England 0 – 0
16:00 Reading – Wigan Championship – England 3 – 2
16:00 West Bromwich – Ipswich Championship – England 1 – 1
16:15 Atletico Madrid – Leganes La Liga – Spanien 1 – 0
16:15 Aarhus Fremad – Jammerbugt FC 2. Division Gruppe 1 4 – 0
17:00 Strasbourg – Lyon Ligue 1 – Frankrig 2 – 2
17:00 Istanbul Basaksehir – Fenerbahce Superlig – Tyrkiet 2 – 1
17:00 Ankaragucu – Bursaspor Superlig – Tyrkiet 0 – 0
18:00 Parma – Genoa Serie A – Italien 1 – 0
18:30 Manchester City – Watford Premier League – England 3 – 1
18:30 Mainz 05 – Mönchengladbach Bundesliga – Tyskland 0 – 1
18:30 Barcelona – Rayo Vallecano La Liga – Spanien 3 – 1
18:30 VVV-Venlo – Excelsior Æresdivisionen – Holland 1 – 0
19:45 PSV Eindhoven – Breda Æresdivisionen – Holland 2 – 0
19:45 ADO Den Haag – Heerenveen Æresdivisionen – Holland 2 – 3
20:00 Amiens – Nimes Ligue 1 – Frankrig 2 – 1
20:00 Dijon – Reims Ligue 1 – Frankrig 1 – 1
20:00 Monaco – Bordeaux Ligue 1 – Frankrig 1 – 1
20:30 Chievo – AC Milan Serie A – Italien 1 – 2
20:45 Getafe – SD Huesca La Liga – Spanien 2 – 1
20:45 Willem II – De Graafschap Æresdivisionen – Holland 3 – 2

Søndag 10. marts 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
10:30 Avarta – Brønshøj 2. Division Gruppe 2 2 – 2
11:30 Alanyaspor – Erzurum BB Superlig – Tyrkiet 2 – 1
12:00 Randers FC – AC Horsens Superligaen Grundspil 2 – 0
12:00 Celta Vigo – Real Betis La Liga – Spanien 0 – 1
12:15 Zwolle – AZ Alkmaar Æresdivisionen – Holland 0 – 0
12:30 Bologna – Cagliari Serie A – Italien 2 – 0
13:00 Liverpool – Burnley Premier League – England 4 – 2
13:00 Birmingham – Aston Villa Championship – England 0 – 1
13:30 St. Pauli – Hamburger SV 2. Bundesliga – Tyskland 0 – 4
13:30 Magdeburg – Sandhausen 2. Bundesliga – Tyskland 0 – 1
13:45 FC Fredericia – FC Helsingør NordicBet Liga 1 – 0
13:45 Lyngby – Thisted NordicBet Liga 3 – 1
13:45 Næstved – Silkeborg NordicBet Liga 0 – 0
13:45 Fremad Amager – FC Roskilde NordicBet Liga 2 – 2
13:45 Viborg – Hvidovre NordicBet Liga 0 – 2
13:45 Nykøbing FC – HB Køge NordicBet Liga 1 – 1
14:00 SønderjyskE – Esbjerg fB Superligaen Grundspil 3 – 1
14:00 Göztepe – Kasimpasa Superlig – Tyrkiet 0 – 0
14:00 Rizespor – Kayserispor Superlig – Tyrkiet 3 – 0
14:30 Vitesse – Feyenoord Æresdivisionen – Holland 1 – 1
14:30 FC Emmen – Heracles Æresdivisionen – Holland 1 – 1
15:00 Frosinone – Torino Serie A – Italien 1 – 2
15:00 Inter – SPAL 2013 Serie A – Italien 2 – 0
15:00 Sampdoria – Atalanta Serie A – Italien 1 – 2
15:00 Montpellier – Angers Ligue 1 – Frankrig 2 – 2
15:00 Saint Etienne – Lille Ligue 1 – Frankrig 0 – 1
15:00 Toulouse – Guingamp Ligue 1 – Frankrig 1 – 0
15:05 Chelsea – Wolverhampton Premier League – England 1 – 1
15:30 Hoffenheim – Nürnberg Bundesliga – Tyskland 2 – 1
16:00 FC Nordsjælland – FC København Superligaen Grundspil 2 – 2
16:15 Girona – Valencia La Liga – Spanien 2 – 3
16:45 Ajax – Fortuna Sittard Æresdivisionen – Holland 4 – 0
17:00 Rennes – Caen Ligue 1 – Frankrig 3 – 1
17:00 Besiktas – Konyaspor Superlig – Tyrkiet 3 – 2
17:30 Arsenal – Manchester United Premier League – England 2 – 0
18:00 Brøndby IF – AaB Superligaen Grundspil 3 – 3
18:00 Hannover 96 – Bayer Leverkusen Bundesliga – Tyskland 2 – 3
18:00 Sassuolo – Napoli Serie A – Italien 1 – 1
18:00 Anderlecht – Kortrijk 1. Division A – Belgien 2 – 0
18:00 Gent – Oostende 1. Division A – Belgien 2 – 1
18:00 Genk – Lokeren 1. Division A – Belgien 1 – 0
18:00 Royal Excel Mouscron – St.Truiden 1. Division A – Belgien 1 – 1
18:00 Eupen – Club Brugge 1. Division A – Belgien 0 – 4
18:00 Cercle Brugge – Standard Liege 1. Division A – Belgien 1 – 2
18:00 Antwerpen – Charleroi 1. Division A – Belgien 1 – 2
18:00 Waasland-Beveren – Zulte-Waregem 1. Division A – Belgien 1 – 1
18:30 Levante – Villarreal La Liga – Spanien 0 – 2
18:30 Sevilla – Real Sociedad La Liga – Spanien 5 – 2
20:30 Fiorentina – Lazio Serie A – Italien 1 – 1
20:45 Valladolid – Real Madrid La Liga – Spanien 1 – 4
21:00 Marseille – Nice Ligue 1 – Frankrig 1 – 0

Mandag 11. marts 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Galatasaray – MP Antalyaspor Superlig – Tyrkiet 5 – 0
19:00 AGF – OB Superligaen Grundspil 1 – 2
20:30 Fortuna Düsseldorf – Eintracht Frankfurt Bundesliga – Tyskland 0 – 3
20:30 Roma – Empoli Serie A – Italien 2 – 1

Tirsdag 12. marts 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Dijon – PSG Ligue 1 – Frankrig 0 – 4
20:45 Blackburn – Wigan Championship – England 3 – 0
20:45 Bristol City – Ipswich Championship – England 1 – 1
20:45 Sheffield United – Brentford Championship – England 2 – 0
21:00 Manchester City – Schalke 04 Champions League Slutspil 7 – 0
21:00 Juventus – Atletico Madrid Champions League Slutspil 3 – 0
21:00 Bolton – Sheffield Wednesday Championship – England 0 – 2
21:00 Reading – Leeds Championship – England 0 – 3

Onsdag 13. marts 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:10 Kolding IF – FC Midtjylland Sydbank Pokalen 0 – 2
18:30 Ajax – Zwolle Æresdivisionen – Holland 2 – 1
20:45 Birmingham – Millwall Championship – England 0 – 2
20:45 Nottingham Forest – Aston Villa Championship – England 1 – 3
20:45 Derby – Stoke Championship – England 0 – 0
20:45 Middlesbrough – Preston Championship – England 1 – 2
20:45 Norwich – Hull Championship – England 3 – 2
20:45 Queens Park Rangers – Rotherham Championship – England 1 – 2
21:00 Barcelona – Lyon Champions League Slutspil 5 – 1
21:00 Bayern München – Liverpool Champions League Slutspil 1 – 3
21:00 West Bromwich – Swansea Championship – England 3 – 0

Torsdag 14. marts 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Næstved – AaB Sydbank Pokalen 1 – 3
18:55 Dynamo Kiev – Chelsea Europa League Slutspil 0 – 5
18:55 Salzburg – Napoli Europa League Slutspil 3 – 1
18:55 FK Krasnodar – Valencia Europa League Slutspil 1 – 1
21:00 Arsenal – Rennes Europa League Slutspil 3 – 0
21:00 Inter – Eintracht Frankfurt Europa League Slutspil 0 – 1
21:00 Benfica – Dinamo Zagreb Europa League Slutspil 3 – 0
21:00 Slavia Prag – Sevilla Europa League Slutspil 4 – 3
21:00 Villarreal – Zenit Europa League Slutspil 2 – 1

Fredag 15. marts 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Kjellerup – Skive 2. Division Gruppe 1 1 – 7
18:30 Holstein Kiel – Aue 2. Bundesliga – Tyskland 5 – 1
18:30 FC Heidenheim – Union Berlin 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 1
18:35 Fenerbahce – Sivasspor Superlig – Tyrkiet 2 – 1
19:00 Nice – Toulouse Ligue 1 – Frankrig 1 – 1
20:00 Fortuna Sittard – FC Emmen Æresdivisionen – Holland 3 – 1
20:30 Mönchengladbach – Freiburg Bundesliga – Tyskland 1 – 1
20:30 Cagliari – Fiorentina Serie A – Italien 2 – 1
20:45 Lille – Monaco Ligue 1 – Frankrig 0 – 1
21:00 Real Sociedad – Levante La Liga – Spanien 1 – 1
<  Forrige uge
8. marts 2019 – 15. marts 2019
Næste uge  >