LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
<  Forrige uge
9. maj 2019 – 16. maj 2019
Næste uge  >

Torsdag 9. maj 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Viborg – FC Fredericia NordicBet Liga 2 – 1
21:00 Valencia – Arsenal Europa League Slutspil 2 – 4
21:00 Chelsea – Eintracht Frankfurt Europa League Slutspil 5 – 4

Fredag 10. maj 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 OB – Esbjerg fB Superligaen Mesterskabsspil 4 – 1
19:00 Hammarby – Sirius Allsvenskan – Sverige 2 – 0
19:30 MP Antalyaspor – Bursaspor Superlig – Tyrkiet 0 – 1
20:30 Standard Liege – Gent 1. Division A Mesterskab – Belgien 2 – 3
20:45 Saint Etienne – Montpellier Ligue 1 – Frankrig 0 – 1

Lørdag 11. maj 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Næsby (k) – AaB (k) 3F Ligaen Kvalifikation (k) 2 – 0
12:30 B93 (k) – Vildbjerg (k) 3F Ligaen Kvalifikation (k) 1 – 2
13:00 Tarup-Paarup – Dalum 2. Division Nedrykningsspil 1 – 0
13:30 Kjellerup – Odder 2. Division Nedrykningsspil 2 – 2
13:30 Östersunds FK – Häcken Allsvenskan – Sverige 1 – 1
14:00 Middelfart – HIK 2. Division Oprykningsspil 3 – 0
14:00 Brabrand – Skive 2. Division Oprykningsspil 1 – 1
14:00 Jammerbugt FC – Aarhus Fremad 2. Division Oprykningsspil 1 – 2
14:00 Hillerød – FC Sydvest 2. Division Nedrykningsspil 2 – 3
14:00 Marienlyst – Skovshoved 2. Division Nedrykningsspil 0 – 5
14:00 Frem – Slagelse 2. Division Nedrykningsspil 2 – 0
15:00 Atalanta – Genoa Serie A – Italien 2 – 1
15:00 Rizespor – Galatasaray Superlig – Tyrkiet 2 – 3
15:00 Brønshøj – Ringkøbing 2. Division Oprykningsspil 4 – 2
15:00 Kolding IF – B93 2. Division Oprykningsspil 2 – 1
15:00 Brøndby IF (k) – Fortuna Hjørring (k) 3F Ligaen Slutspil (k) 1 – 2
15:00 FC THY-Thisted Q (k) – VSK Aarhus (k) 3F Ligaen Slutspil (k) 0 – 3
15:00 KoldingQ (k) – Ballerup-Skovlunde (k) 3F Ligaen Slutspil (k) 1 – 1
15:30 Hoffenheim – Werder Bremen Bundesliga – Tyskland 0 – 1
15:30 Dortmund – Fortuna Düsseldorf Bundesliga – Tyskland 3 – 2
15:30 Bayer Leverkusen – Schalke 04 Bundesliga – Tyskland 1 – 1
15:30 RB Leipzig – Bayern München Bundesliga – Tyskland 0 – 0
15:30 Stuttgart – Wolfsburg Bundesliga – Tyskland 3 – 0
15:30 Augsburg – Hertha Berlin Bundesliga – Tyskland 3 – 4
15:30 Hannover 96 – Freiburg Bundesliga – Tyskland 3 – 0
15:30 Nürnberg – Mönchengladbach Bundesliga – Tyskland 0 – 4
16:00 Kalmar FF – Helsingborg Allsvenskan – Sverige 1 – 0
16:00 AFC Eskilstuna – Falkenbergs FF Allsvenskan – Sverige 0 – 0
17:00 Angers – PSG Ligue 1 – Frankrig 1 – 2
18:00 Cagliari – Lazio Serie A – Italien 1 – 2
18:00 Fenerbahce – Akhisar Belediyespor Superlig – Tyrkiet 2 – 1
18:00 Göztepe – Sivasspor Superlig – Tyrkiet 3 – 3
18:00 GIF Sundsvall – Örebro Allsvenskan – Sverige 1 – 2
18:00 Lillestrøm – Rosenborg Eliteserien – Norge 1 – 1
20:00 Amiens – Toulouse Ligue 1 – Frankrig 0 – 0
20:00 Caen – Reims Ligue 1 – Frankrig 3 – 2
20:00 Dijon – Strasbourg Ligue 1 – Frankrig 2 – 1
20:00 Nice – Nantes Ligue 1 – Frankrig 1 – 1
20:00 Nimes – Monaco Ligue 1 – Frankrig 1 – 0
20:30 Fiorentina – AC Milan Serie A – Italien 0 – 1

Søndag 12. maj 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Vendsyssel – AC Horsens Superligaen Nedryknings-playoff 0 – 1
12:30 Torino – Sassuolo Serie A – Italien 3 – 2
13:00 Avarta – Vejgaard 2. Division Nedrykningsspil 2 – 0
13:00 Farum (k) – Odense Q (k) 3F Ligaen Kvalifikation (k) 3 – 3
13:45 FC Fredericia – Thisted NordicBet Liga 2 – 1
13:45 FC Helsingør – Næstved NordicBet Liga 1 – 1
13:45 HB Køge – Nykøbing FC NordicBet Liga 1 – 3
13:45 Hvidovre – Fremad Amager NordicBet Liga 1 – 2
13:45 FC Roskilde – Lyngby NordicBet Liga 1 – 2
14:00 Hobro – Vejle Boldklub Superligaen Nedryknings-playoff 0 – 1
14:30 Heerenveen – Breda Æresdivisionen – Holland 2 – 1
14:30 Feyenoord – ADO Den Haag Æresdivisionen – Holland 0 – 2
14:30 AZ Alkmaar – PSV Eindhoven Æresdivisionen – Holland 1 – 0
14:30 Willem II – FC Emmen Æresdivisionen – Holland 2 – 3
14:30 Zwolle – VVV-Venlo Æresdivisionen – Holland 2 – 4
14:30 Ajax – Utrecht Æresdivisionen – Holland 4 – 1
14:30 Heracles – Excelsior Æresdivisionen – Holland 4 – 5
14:30 Vitesse – De Graafschap Æresdivisionen – Holland 6 – 1
14:30 Groningen – Fortuna Sittard Æresdivisionen – Holland 3 – 0
14:30 Antwerpen – Anderlecht 1. Division A Mesterskab – Belgien 1 – 1
15:00 Frosinone – Udinese Serie A – Italien 1 – 3
15:00 Sampdoria – Empoli Serie A – Italien 1 – 2
15:00 Rennes – Guingamp Ligue 1 – Frankrig 1 – 1
15:00 Kayserispor – Kasimpasa Superlig – Tyrkiet 2 – 1
15:00 Konyaspor – Trabzonspor Superlig – Tyrkiet 2 – 2
15:00 AB – Vanløse 2. Division Oprykningsspil 2 – 0
15:00 Djurgården – AIK Allsvenskan – Sverige 0 – 2
15:30 FC Köln – Regensburg 2. Bundesliga – Tyskland 3 – 5
15:30 Holstein Kiel – Dynamo Dresden 2. Bundesliga – Tyskland 3 – 0
15:30 Duisburg – FC Heidenheim 2. Bundesliga – Tyskland 3 – 4
15:30 Union Berlin – Magdeburg 2. Bundesliga – Tyskland 3 – 0
15:30 Ingolstadt – Darmstadt 2. Bundesliga – Tyskland 3 – 0
15:30 Sandhausen – Bielefeld 2. Bundesliga – Tyskland 0 – 3
15:30 St. Pauli – Bochum 2. Bundesliga – Tyskland 0 – 0
15:30 Aue – Greuther Fürth 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 1
15:30 Paderborn – Hamburger SV 2. Bundesliga – Tyskland 4 – 1
16:00 Randers FC – SønderjyskE Superligaen Europa League-playoff 4 – 3
16:00 Brighton – Manchester City Premier League – England 1 – 4
16:00 Burnley – Arsenal Premier League – England 1 – 3
16:00 Crystal Palace – Bournemouth Premier League – England 5 – 3
16:00 Fulham – Newcastle Premier League – England 0 – 4
16:00 Leicester – Chelsea Premier League – England 0 – 0
16:00 Liverpool – Wolverhampton Premier League – England 2 – 0
16:00 Manchester United – Cardiff Premier League – England 0 – 2
16:00 Southampton – Huddersfield Premier League – England 1 – 1
16:00 Tottenham – Everton Premier League – England 2 – 2
16:00 Watford – West Ham Premier League – England 1 – 4
17:00 Lille – Bordeaux Ligue 1 – Frankrig 1 – 0
17:30 Malmø FF – Elfsborg Allsvenskan – Sverige 4 – 1
18:00 AGF – AaB Superligaen Europa League-playoff 2 – 0
18:00 SPAL 2013 – Napoli Serie A – Italien 1 – 2
18:00 Istanbul Basaksehir – Ankaragucu Superlig – Tyrkiet 2 – 1
18:00 Yeni Malatyaspor – Erzurum BB Superlig – Tyrkiet 3 – 1
18:00 Tromsø – Odd Ballklubb Eliteserien – Norge 1 – 2
18:00 Sarpsborg 08 – Kristiansund BK Eliteserien – Norge 0 – 1
18:00 Ranheim – Vålerenga Eliteserien – Norge 1 – 5
18:00 Haugesund – Bodø/Glimt Eliteserien – Norge 1 – 1
18:00 Molde – Mjøndalen Eliteserien – Norge 1 – 0
18:00 Club Brugge – Genk 1. Division A Mesterskab – Belgien 3 – 2
18:05 Eintracht Frankfurt – Mainz 05 Bundesliga – Tyskland 0 – 2
18:30 Athletic Club – Celta Vigo La Liga – Spanien 3 – 1
18:30 Leganes – Espanyol La Liga – Spanien 0 – 2
18:30 Villarreal – Eibar La Liga – Spanien 1 – 0
18:30 Valencia – Alaves La Liga – Spanien 3 – 1
18:30 Rayo Vallecano – Valladolid La Liga – Spanien 1 – 2
18:30 Girona – Levante La Liga – Spanien 1 – 2
18:30 Real Betis – SD Huesca La Liga – Spanien 2 – 1
18:30 Barcelona – Getafe La Liga – Spanien 2 – 0
18:30 Atletico Madrid – Sevilla La Liga – Spanien 1 – 1
18:30 Real Sociedad – Real Madrid La Liga – Spanien 3 – 1
20:00 FC Midtjylland – FC København Superligaen Mesterskabsspil 4 – 0
20:00 Stabæk – Brann Eliteserien – Norge 0 – 1
20:30 Roma – Juventus Serie A – Italien 2 – 0
21:00 Marseille – Lyon Ligue 1 – Frankrig 0 – 3

Mandag 13. maj 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Brøndby IF – FC Nordsjælland Superligaen Mesterskabsspil 2 – 0
19:00 Bologna – Parma Serie A – Italien 4 – 1
19:00 Besiktas – Alanyaspor Superlig – Tyrkiet 2 – 1
19:00 Norrköping – IFK Göteborg Allsvenskan – Sverige 1 – 2
19:00 Strømsgodset – Viking Eliteserien – Norge 0 – 0
21:00 Inter – Chievo Serie A – Italien 2 – 0

Tirsdag 14. maj 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Silkeborg – Viborg NordicBet Liga 2 – 2
19:00 Hammarby – Östersunds FK Allsvenskan – Sverige 4 – 0

Onsdag 15. maj 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Helsingborg – AIK Allsvenskan – Sverige 1 – 3
19:00 Elfsborg – AFC Eskilstuna Allsvenskan – Sverige 1 – 0
19:00 Falkenbergs FF – Djurgården Allsvenskan – Sverige 0 – 3
19:00 Häcken – Kalmar FF Allsvenskan – Sverige 1 – 0
19:00 Sirius – GIF Sundsvall Allsvenskan – Sverige 1 – 0
19:00 Odense Q (k) – Vildbjerg (k) 3F Ligaen Kvalifikation (k) 2 – 3
19:30 Utrecht – Heerenveen Æresdivisionen – Holland 3 – 1
19:30 Breda – Zwolle Æresdivisionen – Holland 0 – 0
19:30 PSV Eindhoven – Heracles Æresdivisionen – Holland 3 – 1
19:30 Fortuna Sittard – Feyenoord Æresdivisionen – Holland 1 – 4
19:30 Excelsior – AZ Alkmaar Æresdivisionen – Holland 4 – 2
19:30 De Graafschap – Ajax Æresdivisionen – Holland 1 – 4
19:30 ADO Den Haag – Willem II Æresdivisionen – Holland 6 – 2
19:30 FC Emmen – Groningen Æresdivisionen – Holland 1 – 0
19:35 VVV-Venlo – Vitesse Æresdivisionen – Holland 1 – 3
20:45 Atalanta – Lazio Coppa Italia – Italien 0 – 2

Torsdag 16. maj 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Rosenborg – Haugesund Eliteserien – Norge 0 – 2
18:00 Brann – Sarpsborg 08 Eliteserien – Norge 2 – 1
18:00 Kristiansund BK – Molde Eliteserien – Norge 3 – 2
18:00 Odd Ballklubb – Ranheim Eliteserien – Norge 1 – 0
18:00 Tromsø – Bodø/Glimt Eliteserien – Norge 1 – 2
18:00 Viking – Stabæk Eliteserien – Norge 3 – 0
18:45 Mjøndalen – Lillestrøm Eliteserien – Norge 2 – 2
19:00 Örebro – Norrköping Allsvenskan – Sverige 1 – 2
19:00 IFK Göteborg – Malmø FF Allsvenskan – Sverige 0 – 0
20:00 Vålerenga – Strømsgodset Eliteserien – Norge 2 – 0
20:30 Anderlecht – Genk 1. Division A Mesterskab – Belgien 1 – 1
20:30 Standard Liege – Club Brugge 1. Division A Mesterskab – Belgien 2 – 0
20:30 Antwerpen – Gent 1. Division A Mesterskab – Belgien 1 – 2
<  Forrige uge
9. maj 2019 – 16. maj 2019
Næste uge  >