LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
<  Forrige uge
23. maj 2019 – 30. maj 2019
Næste uge  >

Fredag 24. maj 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Istanbul Basaksehir – Alanyaspor Superlig – Tyrkiet
19:00 Avarta – Skovshoved 2. Division Nedrykningsspil
19:00 GIF Sundsvall – AIK Allsvenskan – Sverige
20:00 Rizespor – Trabzonspor Superlig – Tyrkiet
20:00 Sivasspor – Galatasaray Superlig – Tyrkiet
20:00 Besiktas – Kasimpasa Superlig – Tyrkiet
21:05 Rennes – Lille Ligue 1 – Frankrig
21:05 Reims – PSG Ligue 1 – Frankrig
21:05 Nimes – Lyon Ligue 1 – Frankrig
21:05 Nice – Monaco Ligue 1 – Frankrig
21:05 Nantes – Strasbourg Ligue 1 – Frankrig
21:05 Marseille – Montpellier Ligue 1 – Frankrig
21:05 Dijon – Toulouse Ligue 1 – Frankrig
21:05 Caen – Bordeaux Ligue 1 – Frankrig
21:05 Angers – Saint Etienne Ligue 1 – Frankrig
21:05 Amiens – Guingamp Ligue 1 – Frankrig

Lørdag 25. maj 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Aarhus Fremad – Ringkøbing 2. Division Oprykningsspil
13:00 Vanløse – Middelfart 2. Division Oprykningsspil
13:00 Hillerød – Dalum 2. Division Nedrykningsspil
13:00 Tarup-Paarup – Odder 2. Division Nedrykningsspil
13:00 Vejgaard – Slagelse 2. Division Nedrykningsspil
13:00 Odense Q (k) – Næsby (k) 3F Ligaen Kvalifikation (k)
13:45 Silkeborg – Nykøbing FC NordicBet Liga
13:45 Viborg – Fremad Amager NordicBet Liga
13:45 Næstved – Thisted NordicBet Liga
13:45 HB Køge – FC Roskilde NordicBet Liga
13:45 FC Helsingør – Lyngby NordicBet Liga
13:45 FC Fredericia – Hvidovre NordicBet Liga
14:00 Jammerbugt FC – HIK 2. Division Oprykningsspil
14:00 Frem – Marienlyst 2. Division Nedrykningsspil
14:00 FC Sydvest – Kjellerup 2. Division Nedrykningsspil
15:00 Kolding IF – Brabrand 2. Division Oprykningsspil
15:00 Brønshøj – B93 2. Division Oprykningsspil
15:00 Vildbjerg (k) – Farum (k) 3F Ligaen Kvalifikation (k)
16:00 Malmø FF – AFC Eskilstuna Allsvenskan – Sverige
16:00 Häcken – IFK Göteborg Allsvenskan – Sverige
17:00 OB – Brøndby IF Superligaen Mesterskabsspil
17:00 FC Midtjylland – Esbjerg fB Superligaen Mesterskabsspil
17:00 FC København – FC Nordsjælland Superligaen Mesterskabsspil
18:00 Frosinone – Chievo Serie A – Italien
18:00 Konyaspor – Akhisar Belediyespor Superlig – Tyrkiet
18:00 Helsingborg – Falkenbergs FF Allsvenskan – Sverige
18:00 Vålerenga – Lillestrøm Eliteserien – Norge
20:00 RB Leipzig – Bayern München DFB Pokal – Tyskland
20:30 Bologna – Napoli Serie A – Italien
21:00 Barcelona – Valencia Copa Del Rey – Spanien

Søndag 26. maj 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 AaB (k) – B93 (k) 3F Ligaen Kvalifikation (k)
15:00 Torino – Lazio Serie A – Italien
15:00 AB – Skive 2. Division Oprykningsspil
15:00 Djurgården – Östersunds FK Allsvenskan – Sverige
17:30 Kalmar FF – Elfsborg Allsvenskan – Sverige
18:00 AGF – Randers FC Superligaen Europa League-playoff
18:00 Sampdoria – Juventus Serie A – Italien
18:00 Göztepe – Ankaragucu Superlig – Tyrkiet
18:00 Fenerbahce – MP Antalyaspor Superlig – Tyrkiet
18:00 Kayserispor – Erzurum BB Superlig – Tyrkiet
18:00 Yeni Malatyaspor – Bursaspor Superlig – Tyrkiet
18:00 Mjøndalen – Haugesund Eliteserien – Norge
18:00 Tromsø – Molde Eliteserien – Norge
18:00 Ranheim – Strømsgodset Eliteserien – Norge
20:00 Brann – Rosenborg Eliteserien – Norge
20:30 SPAL 2013 – AC Milan Serie A – Italien
20:30 Roma – Parma Serie A – Italien
20:30 Inter – Empoli Serie A – Italien
20:30 Fiorentina – Genoa Serie A – Italien
20:30 Cagliari – Udinese Serie A – Italien
20:30 Atalanta – Sassuolo Serie A – Italien

Mandag 27. maj 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Örebro – Sirius Allsvenskan – Sverige
19:00 Hammarby – Norrköping Allsvenskan – Sverige

Tirsdag 28. maj 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Malmø FF – GIF Sundsvall Allsvenskan – Sverige

Onsdag 29. maj 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Odense Q (k) – Farum (k) 3F Ligaen Kvalifikation (k)
21:00 Chelsea – Arsenal Europa League Slutspil
22:00 Venezuela – Trinidad og Tobago Venskabskamp Aflyst

Torsdag 30. maj 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:00 Tyrkiet – Grækenland Venskabskamp
<  Forrige uge
23. maj 2019 – 30. maj 2019
Næste uge  >