Luk
<  Forrige uge
6. juli 2019 – 13. juli 2019
Næste uge  >

Lørdag 6. juli 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Kalmar FF – AIK Allsvenskan – Sverige 0 – 1
15:00 Sirius – Östersunds FK Allsvenskan – Sverige 1 – 1
16:00 IFK Göteborg – GIF Sundsvall Allsvenskan – Sverige 2 – 1
19:00 Malmö FF – Örebro Allsvenskan – Sverige 2 – 1

Søndag 7. juli 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Hammarby – Falkenbergs FF Allsvenskan – Sverige 6 – 2
15:00 Norrköping – Häcken Allsvenskan – Sverige 2 – 1
16:30 Indien – Tadjikistan Venskabskamp 2 – 4

Mandag 8. juli 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:30 Syrien – Nordkorea Venskabskamp 5 – 2
19:00 Elfsborg – Helsingborg Allsvenskan – Sverige 1 – 1
19:00 AFC Eskilstuna – Djurgården Allsvenskan – Sverige 1 – 1

Tirsdag 9. juli 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 FC Astana – CFR Cluj Champions League Kvalifikation 1 – 0
16:00 Ararat Armenia – AIK Champions League Kvalifikation 2 – 1
17:55 St Joseph's – Rangers Europa League Kvalifikation 0 – 4
18:00 Gzira United – Hajduk Split Europa League Kvalifikation 0 – 2
18:00 Nomme JK Kalju – KF Shkendija Champions League Kvalifikation 0 – 1
18:00 Helsinki – HB Tórshavn Champions League Kvalifikation 3 – 0
19:30 PFC CSKA-Sofia – Mladost Podgorica Europa League Kvalifikation 4 – 0
19:45 FK Sarajevo – Celtic Champions League Kvalifikation 1 – 3
20:00 Suduva – Røde Stjerne Champions League Kvalifikation 0 – 0
20:00 Dudelange – Valletta Champions League Kvalifikation 2 – 2
20:00 TNS – Feronikeli Champions League Kvalifikation 2 – 2

Onsdag 10. juli 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:30 Tadjikistan – Syrien Venskabskamp 2 – 0
17:30 Partizani – Qarabag FK Champions League Kvalifikation 0 – 0
17:55 Jeunesse Esch – Tobol Kostanay Europa League Kvalifikation 0 – 0
18:00 Senegal – Benin Africa Cup Of Nations Kvartfinaler 1 – 0
19:00 Odd Ballklubb – Stabæk Eliteserien – Norge 2 – 1
19:00 BATE Borisov – Piast Gliwice Champions League Kvalifikation 1 – 1
19:00 FC Sheriff – Saburtalo Champions League Kvalifikation 0 – 3
20:00 Ferencvaros – Ludogorets Champions League Kvalifikation 2 – 1
20:15 Slovan Bratislava – Sutjeska Champions League Kvalifikation 1 – 1
20:45 Linfield – Rosenborg Champions League Kvalifikation 0 – 2
20:45 Dundalk – Riga FC Champions League Kvalifikation 0 – 0
21:00 Nigeria – Sydafrika Africa Cup Of Nations Kvartfinaler 2 – 1
22:00 Valur – Maribor Champions League Kvalifikation 0 – 3

Torsdag 11. juli 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:30 Pyunik – Shkupi Europa League Kvalifikation 3 – 3
16:00 Ordabasy Shymkent – Torpedo Kutaisi Europa League Kvalifikation 1 – 0
16:45 Ventspils – Teuta Durres Europa League Kvalifikation 3 – 0
17:00 Alashkert FC – Makedonija GjP Europa League Kvalifikation 3 – 1
17:30 AEK Larnaca – CS Petrocub Europa League Kvalifikation 1 – 0
17:30 Laci – Hapoel Beer Sheva Europa League Kvalifikation 1 – 1
17:30 Narva Trans – Buducnost Podgorica Europa League Kvalifikation 0 – 2
18:00 Sabail – CS Universitatea Craiova Europa League Kvalifikation 2 – 3
18:00 Flora Tallinn – Radnicki Nic Europa League Kvalifikation 2 – 0
18:00 KuPS – FK Vitebsk Europa League Kvalifikation 2 – 0
18:00 Elfenbenskysten – Algeriet Africa Cup Of Nations Kvartfinaler 4 – 5
18:30 Ruzomberok – Levski Sofia Europa League Kvalifikation 0 – 2
18:30 Balzan FC – Domzale Europa League Kvalifikation 3 – 4
18:30 Riteriai – KI Klaksvik Europa League Kvalifikation 1 – 1
19:00 Brøndby IF – Inter Turku Europa League Kvalifikation 4 – 1
19:00 FK Kauno Zalgiris – Apollon Limassol Europa League Kvalifikation 0 – 2
19:00 Brann – Shamrock Rovers Europa League Kvalifikation 2 – 2
19:00 Shakhtyor Soligorsk – Hibernians Europa League Kvalifikation 1 – 0
19:00 Dinamo Tbilisi – UE Engordany Europa League Kvalifikation 6 – 0
19:00 Malmö FF – Ballymena United Europa League Kvalifikation 7 – 0
19:00 Radnik Bijeljina – Spartak Trnava Europa League Kvalifikation 2 – 0
19:00 Molde – KR Reykjavik Europa League Kvalifikation 7 – 1
19:00 FC Academy Pandev – Zrinjski Mostar Europa League Kvalifikation 0 – 3
19:00 Debrecen – Kukesi Europa League Kvalifikation 3 – 0
19:00 Crusaders – B36 Tórshavn Europa League Kvalifikation 2 – 0
19:00 Maccabi Haifa – Mura Europa League Kvalifikation 2 – 0
19:00 Liepajas – Dinamo Minsk Europa League Kvalifikation 1 – 1
19:00 Speranta – FK Neftchi Europa League Kvalifikation 0 – 3
19:30 Fola – Chikhura Europa League Kvalifikation 1 – 2
20:00 Connah's Quay – Kilmarnock Europa League Kvalifikation 1 – 2
20:00 Ol Ljubljana – RFS Europa League Kvalifikation 2 – 3
20:30 Europa FC – Legia Warszawa Europa League Kvalifikation 0 – 0
20:30 Steaua Bukarest – FC Milsami Orhei Europa League Kvalifikation 2 – 0
20:30 Zeta – Videoton FC Europa League Kvalifikation 1 – 5
20:30 Cukaricki – Banants Europa League Kvalifikation 3 – 0
20:30 Dunajská Streda – Cracovia Europa League Kvalifikation 1 – 1
20:45 St. Patrick's Athletic – Norrköping Europa League Kvalifikation 0 – 2
20:45 Aberdeen – RoPS Europa League Kvalifikation 2 – 1
20:45 Cork City – FC Progres Niederkorn Europa League Kvalifikation 0 – 2
20:45 Cliftonville – Haugesund Europa League Kvalifikation 0 – 1
21:00 Siroki Brijeg – Kairat Almaty Europa League Kvalifikation 1 – 2
21:00 Budapest Honved – Zalgiris Vilnius Europa League Kvalifikation 3 – 1
21:00 Madagaskar – Tunesien Africa Cup Of Nations Kvartfinaler 0 – 3
22:00 Breidablik – FC Vaduz Europa League Kvalifikation 0 – 0
22:00 Stjarnan – FCI Levadia Europa League Kvalifikation 2 – 1

Fredag 12. juli 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:10 FC Midtjylland – Esbjerg fB Superligaen Grundspil 1 – 0

Lørdag 13. juli 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:30 Rosenborg – Viking Eliteserien – Norge 5 – 1
16:00 AIK – Elfsborg Allsvenskan – Sverige 3 – 0
16:00 Falkenbergs FF – IFK Göteborg Allsvenskan – Sverige 1 – 1
16:30 Indien – Nordkorea Venskabskamp 2 – 5
18:00 AFC Eskilstuna – Kalmar FF Allsvenskan – Sverige 3 – 1
21:00 Bodø/Glimt – Ranheim Eliteserien – Norge 5 – 1
<  Forrige uge
6. juli 2019 – 13. juli 2019
Næste uge  >