Luk
<  Forrige uge
20. juli 2019 – 27. juli 2019
Næste uge  >

Lørdag 20. juli 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:00 Örebro – Falkenbergs FF Allsvenskan – Sverige
16:00 AIK – Helsingborg Allsvenskan – Sverige
18:00 GIF Sundsvall – Häcken Allsvenskan – Sverige

Søndag 21. juli 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Silkeborg – AC Horsens Superligaen Grundspil
14:00 Esbjerg fB – Hobro Superligaen Grundspil
14:00 AaB – SønderjyskE Superligaen Grundspil
15:00 Malmö FF – Sirius Allsvenskan – Sverige
15:00 IFK Göteborg – AFC Eskilstuna Allsvenskan – Sverige
16:00 Randers FC – Brøndby IF Superligaen Grundspil
17:30 Norrköping – Östersunds FK Allsvenskan – Sverige
18:00 FC Midtjylland – FC Nordsjælland Superligaen Grundspil
18:00 Brann – Stabæk Eliteserien – Norge
20:00 Molde – Sarpsborg 08 Eliteserien – Norge

Mandag 22. juli 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 OB – Lyngby Superligaen Grundspil
19:00 Kalmar FF – Djurgården Allsvenskan – Sverige
19:00 Hammarby – Elfsborg Allsvenskan – Sverige

Tirsdag 23. juli 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Ararat Armenia – Lincoln Red Imps FC Europa League Kvalifikation
17:45 HB Tórshavn – Linfield Europa League Kvalifikation
17:55 KF Shkendija – Dudelange Europa League Kvalifikation
19:00 Viktoria Plzen – Olympiakos Champions League Kvalifikation
19:30 Saburtalo – Dinamo Zagreb Champions League Kvalifikation
20:00 TNS – FC København Champions League Kvalifikation
20:00 FC Santa Coloma – FC Astana Europa League Kvalifikation
20:00 PSV Eindhoven – Basel Champions League Kvalifikation
20:15 Sutjeska – APOEL Nicosia Champions League Kvalifikation
20:30 SP Tre Penne – Suduva Europa League Kvalifikation

Onsdag 24. juli 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Slovan Bratislava – Feronikeli Europa League Kvalifikation
19:00 BATE Borisov – Rosenborg Champions League Kvalifikation
20:00 CFR Cluj – Maccabi Tel Aviv Champions League Kvalifikation
20:00 Ferencvaros – Valletta Champions League Kvalifikation
20:15 Maribor – AIK Champions League Kvalifikation
20:45 Røde Stjerne – Helsinki Champions League Kvalifikation
20:45 Celtic – Nomme JK Kalju Champions League Kvalifikation
20:45 Dundalk – Qarabag FK Champions League Kvalifikation

Torsdag 25. juli 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:30 Pyunik – Jablonec Europa League Kvalifikation
16:45 Ventspils – Gzira United Europa League Kvalifikation
17:00 FK Qabala – Dinamo Tbilisi Europa League Kvalifikation
17:30 Partizani – FC Sheriff Europa League Kvalifikation
17:30 AEK Larnaca – Levski Sofia Europa League Kvalifikation
18:00 Chikhura – Aberdeen Europa League Kvalifikation
18:30 Utrecht – Zrinjski Mostar Europa League Kvalifikation
18:55 Budapest Honved – CS Universitatea Craiova Europa League Kvalifikation
19:00 Lechia Gdansk – Brøndby IF Europa League Kvalifikation
19:00 Shakhtyor Soligorsk – Esbjerg fB Europa League Kvalifikation
19:00 Molde – Cukaricki Europa League Kvalifikation
19:00 Flora Tallinn – Eintracht Frankfurt Europa League Kvalifikation
19:00 Haugesund – Sturm Graz Europa League Kvalifikation
19:00 Mladá Boleslav – Ordabasy Shymkent Europa League Kvalifikation
19:00 Alashkert FC – Steaua Bukarest Europa League Kvalifikation
19:00 Arsenal Tula – FK Neftchi Europa League Kvalifikation
19:00 Yeni Malatyaspor – Ol Ljubljana Europa League Kvalifikation
19:30 Lokomotiv Plovdiv – Spartak Trnava Europa League Kvalifikation
19:30 Connah's Quay – Partizan Beograd Europa League Kvalifikation
19:30 Hapoel Beer Sheva – Kairat Almaty Europa League Kvalifikation
19:30 PFC CSKA-Sofia – Osijek Europa League Kvalifikation
20:00 Videoton FC – FC Vaduz Europa League Kvalifikation
20:00 Norrköping – Liepajas Europa League Kvalifikation
20:00 Jeunesse Esch – Vitoria de Guimaraes Europa League Kvalifikation
20:00 Piast Gliwice – Riga FC Europa League Kvalifikation
20:15 Luzern – KI Klaksvik Europa League Kvalifikation
20:30 Gent – FC Viitorul Constanta Europa League Kvalifikation
20:30 AZ Alkmaar – Häcken Europa League Kvalifikation
20:30 Aris – AEL Limassol Europa League Kvalifikation
20:30 Dunajská Streda – Atromitos Europa League Kvalifikation
20:45 Rangers – FC Progres Niederkorn Europa League Kvalifikation
20:45 Domzale – Malmö FF Europa League Kvalifikation
20:45 Buducnost Podgorica – Zorya Europa League Kvalifikation
20:45 Strasbourg – Maccabi Haifa Europa League Kvalifikation
20:45 Wolverhampton – Crusaders Europa League Kvalifikation
21:00 Shamrock Rovers – Apollon Limassol Europa League Kvalifikation
21:00 Legia Warszawa – KuPS Europa League Kvalifikation
21:00 Torino – Debrecen Europa League Kvalifikation
21:00 Espanyol – Stjarnan Europa League Kvalifikation
21:00 Valur – Ludogorets Europa League Kvalifikation

Fredag 26. juli 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Viborg – FC Roskilde NordicBet Liga
19:00 Lyngby – SønderjyskE Superligaen Grundspil
20:30 Stuttgart – Hannover 96 2. Bundesliga – Tyskland
20:30 Genk – Kortrijk 1. Division A – Belgien

Lørdag 27. juli 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Dynamo Dresden – Nürnberg 2. Bundesliga – Tyskland
13:45 Fremad Amager – Vejle Boldklub NordicBet Liga
15:30 Holstein Kiel – Sandhausen 2. Bundesliga – Tyskland
15:30 Osnabruck – FC Heidenheim 2. Bundesliga – Tyskland
16:00 Falkenbergs FF – GIF Sundsvall Allsvenskan – Sverige
16:00 Sirius – AIK Allsvenskan – Sverige
17:30 AC Horsens – FC København Superligaen Grundspil
18:00 AFC Eskilstuna – Hammarby Allsvenskan – Sverige
18:00 Cercle Brugge – Standard Liege 1. Division A – Belgien
20:00 St.Truiden – Royal Excel Mouscron Peruwelz 1. Division A – Belgien
20:00 Zulte-Waregem – Mechelen 1. Division A – Belgien
20:30 Waasland-Beveren – Club Brugge 1. Division A – Belgien
<  Forrige uge
20. juli 2019 – 27. juli 2019
Næste uge  >