Luk
<  Forrige uge
21. august 2019 – 28. august 2019
Næste uge  >

Onsdag 21. august 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Viborg – FC Fredericia NordicBet Liga 2 – 2
18:30 Vanløse – Brønshøj 2. Division Gruppe 1 0 – 1
18:30 Hillerød – FC Helsingør 2. Division Gruppe 1 1 – 2
18:30 Avarta – FA 2000 2. Division Gruppe 1 1 – 0
18:30 Vejgaard – Brabrand 2. Division Gruppe 2 2 – 2
18:30 VSK Aarhus – Aarhus Fremad 2. Division Gruppe 2 0 – 1
18:30 Næsby – Middelfart 2. Division Gruppe 2 0 – 4
18:45 FC Sydvest – Ringkøbing 2. Division Gruppe 2 3 – 3
19:00 Vendsyssel – Skive NordicBet Liga 0 – 1
19:00 Kolding IF – Vejle Boldklub NordicBet Liga 1 – 1
19:00 Hvidovre – Fremad Amager NordicBet Liga 0 – 0
19:00 FC Roskilde – HB Køge NordicBet Liga 2 – 3
19:00 Nykøbing FC – Næstved NordicBet Liga 0 – 1
19:00 B93 – Frem 2. Division Gruppe 1 0 – 0
19:00 HIK – Skovshoved 2. Division Gruppe 1 2 – 0
19:00 Slagelse – Holbæk 2. Division Gruppe 1 1 – 0
19:00 Thisted – Jammerbugt FC 2. Division Gruppe 2 0 – 0
19:00 AB – Dalum 2. Division Gruppe 2 1 – 0
20:45 Cardiff – Huddersfield Championship – England 2 – 1
20:45 Charlton – Nottingham Forest Championship – England 1 – 1
20:45 Fulham – Millwall Championship – England 4 – 0
20:45 Leeds – Brentford Championship – England 1 – 0
20:45 Preston – Stoke Championship – England 3 – 1
20:45 Queens Park Rangers – Swansea Championship – England 1 – 3
21:00 Dinamo Zagreb – Rosenborg Champions League Kvalifikation 2 – 0
21:00 Olympiakos – FK Krasnodar Champions League Kvalifikation 4 – 0
21:00 Young Boys – Røde Stjerne Champions League Kvalifikation 2 – 2
21:00 West Bromwich – Reading Championship – England 1 – 1

Torsdag 22. august 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:00 FC Astana – BATE Borisov Europa League Kvalifikation 3 – 0
17:00 Ararat Armenia – Dudelange Europa League Kvalifikation 2 – 1
19:00 Suduva – Ferencvaros Europa League Kvalifikation 0 – 0
19:00 Malmö FF – Bnei Yehuda Europa League Kvalifikation 3 – 0
19:30 Ludogorets – Maribor Europa League Kvalifikation 0 – 0
19:30 Feyenoord – Hapoel Beer Sheva Europa League Kvalifikation 3 – 0
19:45 FC København – Riga FC Europa League Kvalifikation 3 – 1
20:00 AEK Athen – Trabzonspor Europa League Kvalifikation 1 – 3
20:00 Legia Warszawa – Rangers Europa League Kvalifikation 0 – 0
20:30 Steaua Bukarest – Vitoria de Guimaraes Europa League Kvalifikation 0 – 0
20:30 Strasbourg – Eintracht Frankfurt Europa League Kvalifikation 1 – 0
20:30 PSV Eindhoven – Apollon Limassol Europa League Kvalifikation 3 – 0
20:30 AZ Alkmaar – Antwerpen Europa League Kvalifikation 1 – 1
20:30 Gent – Rijeka Europa League Kvalifikation 2 – 1
20:45 Linfield – Qarabag FK Europa League Kvalifikation 3 – 2
20:45 Celtic – AIK Europa League Kvalifikation 2 – 0
20:45 Braga – Spartak Moskva Europa League Kvalifikation 1 – 0
21:00 Slovan Bratislava – PAOK Europa League Kvalifikation 1 – 0
21:00 Espanyol – Zorya Europa League Kvalifikation 3 – 1
21:00 Partizan Beograd – Molde Europa League Kvalifikation 2 – 1
21:05 Torino – Wolverhampton Europa League Kvalifikation 2 – 3

Fredag 23. august 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Darmstadt – Dynamo Dresden 2. Bundesliga – Tyskland 0 – 0
18:30 Aue – Stuttgart 2. Bundesliga – Tyskland 0 – 0
19:00 Hobro – OB Superligaen Grundspil 0 – 0
19:30 Besiktas – Göztepe Superlig – Tyrkiet 3 – 0
20:00 Granada – Sevilla La Liga – Spanien 0 – 1
20:30 FC Köln – Dortmund Bundesliga – Tyskland 1 – 3
20:30 Genk – Anderlecht 1. Division A – Belgien 1 – 0
21:00 Aston Villa – Everton Premier League – England 2 – 0
22:00 Levante – Villarreal La Liga – Spanien 2 – 1

Lørdag 24. august 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Hannover 96 – Greuther Fürth 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 1
13:00 Regensburg – Bielefeld 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 3
13:00 Bochum – Wehen 2. Bundesliga – Tyskland 3 – 3
13:00 VSK Aarhus (k) – FC THY-Thisted Q (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 0 – 2
13:00 Ballerup-Skovlunde (k) – Brøndby IF (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 1 – 6
13:00 Odense Q (k) – Farum (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 1 – 3
13:15 Næstved – Vendsyssel NordicBet Liga 3 – 0
13:30 Norwich – Chelsea Premier League – England 2 – 3
13:30 Derby – West Bromwich Championship – England 1 – 1
13:45 FA 2000 – Slagelse 2. Division Gruppe 1 5 – 3
14:00 FC Helsingør – Vanløse 2. Division Gruppe 1 6 – 2
14:00 Frem – HIK 2. Division Gruppe 1 1 – 4
14:00 Brabrand – Thisted 2. Division Gruppe 2 1 – 2
14:00 Aarhus Fremad – FC Sydvest 2. Division Gruppe 2 1 – 0
14:00 Jammerbugt FC – Næsby 2. Division Gruppe 2 3 – 2
15:00 Skovshoved – Holbæk 2. Division Gruppe 1 2 – 2
15:00 B93 – Avarta 2. Division Gruppe 1 0 – 2
15:00 Brønshøj – Hillerød 2. Division Gruppe 1 2 – 0
15:00 Middelfart – AB 2. Division Gruppe 2 1 – 1
15:30 Hoffenheim – Werder Bremen Bundesliga – Tyskland 3 – 2
15:30 Fortuna Düsseldorf – Bayer Leverkusen Bundesliga – Tyskland 1 – 3
15:30 Mainz 05 – Mönchengladbach Bundesliga – Tyskland 1 – 3
15:30 Augsburg – Union Berlin Bundesliga – Tyskland 1 – 1
15:30 Paderborn – Freiburg Bundesliga – Tyskland 1 – 3
16:00 Brighton – Southampton Premier League – England 0 – 2
16:00 Manchester United – Crystal Palace Premier League – England 1 – 2
16:00 Sheffield United – Leicester Premier League – England 1 – 2
16:00 Watford – West Ham Premier League – England 1 – 3
16:00 Barnsley – Luton Championship – England 1 – 3
16:00 Blackburn – Cardiff Championship – England 0 – 0
16:00 Charlton – Brentford Championship – England 1 – 0
16:00 Fulham – Nottingham Forest Championship – England 1 – 2
16:00 Huddersfield – Reading Championship – England 0 – 2
16:00 Hull – Bristol City Championship – England 1 – 3
16:00 Middlesbrough – Millwall Championship – England 1 – 1
16:00 Preston – Sheffield Wednesday Championship – England 2 – 1
16:00 Queens Park Rangers – Wigan Championship – England 3 – 1
16:00 Stoke – Leeds Championship – England 0 – 3
16:00 Sirius – Örebro Allsvenskan – Sverige 3 – 4
16:45 Dalum – VSK Aarhus 2. Division Gruppe 2 4 – 2
17:00 Osasuna – Eibar La Liga – Spanien 0 – 0
18:00 Parma – Juventus Serie A – Italien 0 – 1
18:00 Rosenborg – Stabæk Eliteserien – Norge 3 – 2
18:00 Charleroi – Club Brugge 1. Division A – Belgien Udsat
18:15 Ankaragucu – Kayserispor Superlig – Tyrkiet 1 – 1
18:30 Liverpool – Arsenal Premier League – England 3 – 1
18:30 Schalke 04 – Bayern München Bundesliga – Tyskland 0 – 3
18:30 Willem II – FC Emmen Æresdivisionen – Holland 2 – 1
19:00 Real Madrid – Valladolid La Liga – Spanien 1 – 1
19:45 Heracles – Vitesse Æresdivisionen – Holland 1 – 1
20:00 Amiens – Nantes Ligue 1 – Frankrig 1 – 2
20:00 Dijon – Bordeaux Ligue 1 – Frankrig 0 – 2
20:00 Angers – Metz Ligue 1 – Frankrig 3 – 0
20:00 Brest – Reims Ligue 1 – Frankrig 1 – 0
20:00 Cercle Brugge – Waasland-Beveren 1. Division A – Belgien 1 – 0
20:30 St.Truiden – Zulte-Waregem 1. Division A – Belgien 0 – 0
20:30 Oostende – Mechelen 1. Division A – Belgien 2 – 1
20:45 Fiorentina – Napoli Serie A – Italien 3 – 4
20:45 Heerenveen – Twente Æresdivisionen – Holland 0 – 0
20:45 Alanyaspor – Kasimpasa Superlig – Tyrkiet 4 – 1
20:45 Istanbul Basaksehir – Fenerbahce Superlig – Tyrkiet 1 – 2
21:00 Celta Vigo – Valencia La Liga – Spanien 1 – 0
21:00 Getafe – Athletic Club La Liga – Spanien 1 – 1

Søndag 25. august 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Lyngby – Randers FC Superligaen Grundspil 2 – 0
12:15 RKC Waalwijk – ADO Den Haag Æresdivisionen – Holland 0 – 3
13:00 Swansea – Birmingham Championship – England 3 – 0
13:30 Nürnberg – Osnabruck 2. Bundesliga – Tyskland LIVE 90': 1 – 0
13:30 FC Heidenheim – Sandhausen 2. Bundesliga – Tyskland 0 – 2
13:30 Karlsruhe – Hamburger SV 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 4
13:30 Fortuna Hjørring (k) – KoldingQ (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 3 – 0
13:50 Hvidovre – FC Roskilde NordicBet Liga LIVE 83': 2 – 1
14:00 Esbjerg fB – Silkeborg Superligaen Grundspil LIVE 74': 2 – 2
14:00 FC Fredericia – Kolding IF NordicBet Liga LIVE 73': 4 – 3
14:00 HB Køge – Fremad Amager NordicBet Liga LIVE 71': 3 – 1
14:00 Ringkøbing – Vejgaard 2. Division Gruppe 2 LIVE 70': 1 – 2
14:30 Utrecht – VVV-Venlo Æresdivisionen – Holland LIVE HT: 0 – 2
15:00 Bournemouth – Manchester City Premier League – England LIVE 31': 0 – 1
15:00 Viborg – Nykøbing FC NordicBet Liga LIVE 32': 2 – 0
15:00 Vejle Boldklub – Skive NordicBet Liga LIVE 28': 1 – 0
15:00 Monaco – Nimes Ligue 1 – Frankrig LIVE 29': 0 – 0
15:00 Norrköping – Helsingborg Allsvenskan – Sverige LIVE 31': 1 – 0
15:00 Östersunds FK – AIK Allsvenskan – Sverige LIVE 30': 0 – 0
15:00 AFC Eskilstuna – Häcken Allsvenskan – Sverige LIVE 31': 0 – 0
15:30 RB Leipzig – Eintracht Frankfurt Bundesliga – Tyskland LIVE 1': 0 – 0
16:00 SønderjyskE – FC Midtjylland Superligaen Grundspil
16:45 Zwolle – Sparta Rotterdam Æresdivisionen – Holland
17:00 Alaves – Espanyol La Liga – Spanien
17:00 Mallorca – Real Sociedad La Liga – Spanien
17:00 Strasbourg – Rennes Ligue 1 – Frankrig
17:30 Tottenham – Newcastle Premier League – England
17:30 Wolverhampton – Burnley Premier League – England
17:30 Malmö FF – Djurgården Allsvenskan – Sverige
18:00 Brøndby IF – AGF Superligaen Grundspil
18:00 Hertha Berlin – Wolfsburg Bundesliga – Tyskland
18:00 Udinese – AC Milan Serie A – Italien
18:00 Molde – Odd Ballklubb Eliteserien – Norge
18:00 Brann – Tromsø Eliteserien – Norge
18:00 Haugesund – Lillestrøm Eliteserien – Norge
18:00 Kristiansund BK – Mjøndalen Eliteserien – Norge
18:00 Viking – Ranheim Eliteserien – Norge
18:00 Standard Liege – Kortrijk 1. Division A – Belgien
18:15 Rizespor – Sivasspor Superlig – Tyrkiet
18:15 Trabzonspor – Yeni Malatyaspor Superlig – Tyrkiet
19:00 Leganes – Atletico Madrid La Liga – Spanien
20:00 FC København – FC Nordsjælland Superligaen Grundspil
20:00 Strømsgodset – Sarpsborg 08 Eliteserien – Norge
20:00 Royal Excel Mouscron Peruwelz – Eupen 1. Division A – Belgien
20:45 Cagliari – Brescia Serie A – Italien
20:45 Verona – Bologna Serie A – Italien
20:45 Roma – Genoa Serie A – Italien
20:45 Sampdoria – Lazio Serie A – Italien
20:45 SPAL – Atalanta Serie A – Italien
20:45 Torino – Sassuolo Serie A – Italien
20:45 Galatasaray – Konyaspor Superlig – Tyrkiet
20:45 MP Antalyaspor – Denizlispor Superlig – Tyrkiet
21:00 Barcelona – Real Betis La Liga – Spanien
21:00 PSG – Toulouse Ligue 1 – Frankrig

Mandag 26. august 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 AC Horsens – AaB Superligaen Grundspil
19:00 Gazisehir Gaziantep FK – Genclerbirligi Superlig – Tyrkiet
19:00 Falkenbergs FF – Hammarby Allsvenskan – Sverige
19:00 GIF Sundsvall – Elfsborg Allsvenskan – Sverige
19:00 IFK Göteborg – Kalmar FF Allsvenskan – Sverige
19:00 Bodø/Glimt – Vålerenga Eliteserien – Norge
20:30 St. Pauli – Holstein Kiel 2. Bundesliga – Tyskland
20:45 Inter – Lecce Serie A – Italien

Tirsdag 27. august 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Montpellier – Lyon Ligue 1 – Frankrig
20:45 Crewe – Aston Villa Carabao Cup – England
20:45 Leeds – Stoke Carabao Cup – England
20:45 Burton – Morecambe Carabao Cup – England
20:45 Nottingham Forest – Derby Carabao Cup – England
20:45 Grimsby – Macclesfield Carabao Cup – England
20:45 Preston – Hull Carabao Cup – England
20:45 Rochdale – Carlisle Carabao Cup – England
20:45 Plymouth – Reading Carabao Cup – England
20:45 Newport – West Ham Carabao Cup – England
20:45 Oxford – Millwall Carabao Cup – England
20:45 Watford – Coventry Carabao Cup – England
20:45 Crystal Palace – Colchester Carabao Cup – England
20:45 Southend – Milton Keynes Dons Carabao Cup – England
20:45 Sheffield United – Blackburn Carabao Cup – England
20:45 Cardiff – Luton Carabao Cup – England
20:45 Fulham – Southampton Carabao Cup – England
20:45 Bristol Rovers – Brighton Carabao Cup – England
20:45 Crawley – Norwich Carabao Cup – England
21:00 Rosenborg – Dinamo Zagreb Champions League Kvalifikation
21:00 FK Krasnodar – Olympiakos Champions League Kvalifikation
21:00 Røde Stjerne – Young Boys Champions League Kvalifikation

Onsdag 28. august 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:30 Kjellerup – Vendsyssel Sydbank Pokalen
19:00 Brønshøj – Hvidovre Sydbank Pokalen
19:00 Lille – Saint Etienne Ligue 1 – Frankrig
20:45 Lincoln City – Everton Carabao Cup – England
20:45 Newcastle – Leicester Carabao Cup – England
20:45 Burnley – Sunderland Carabao Cup – England
20:45 Swansea – Cambridge United Carabao Cup – England
20:45 Bournemouth – Forest Green Carabao Cup – England
20:45 Queens Park Rangers – Portsmouth Carabao Cup – England
20:45 Rotherham – Sheffield Wednesday Carabao Cup – England
21:00 Nice – Marseille Ligue 1 – Frankrig
21:00 Club Brugge – LASK Champions League Kvalifikation
21:00 Ajax – APOEL Nicosia Champions League Kvalifikation
21:00 Slavia Prag – CFR Cluj Champions League Kvalifikation
<  Forrige uge
21. august 2019 – 28. august 2019
Næste uge  >