Luk
<  Forrige uge
4. september 2019 – 11. september 2019
Næste uge  >

Onsdag 4. september 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:15 Herlev – Silkeborg Sydbank Pokalen 1 – 3
17:15 Avarta – Frem Sydbank Pokalen 2 – 1
17:30 Brabrand – FC Fredericia Sydbank Pokalen 1 – 4
18:15 BK Union – AC Horsens Sydbank Pokalen 0 – 2
19:00 Kolding IF – Randers FC Sydbank Pokalen 0 – 4
19:00 Slagelse – AB Sydbank Pokalen 1 – 2

Torsdag 5. september 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:20 Japan – Paraguay Venskabskamp 2 – 0
15:30 Georgien – Sydkorea Venskabskamp 2 – 2
18:00 Armenien – Italien EM Kvalifikation Gruppe J 1 – 3
18:45 Viktoria – SønderjyskE Sydbank Pokalen 0 – 5
19:00 Saudi-Arabien – Mali Venskabskamp 1 – 1
20:45 Gibraltar – Danmark EM Kvalifikation Gruppe D 0 – 6
20:45 Bosnien – Liechtenstein EM Kvalifikation Gruppe J 5 – 0
20:45 Finland – Grækenland EM Kvalifikation Gruppe J 1 – 0
20:45 Irland – Schweiz EM Kvalifikation Gruppe D 1 – 1
20:45 Færøerne – Sverige EM Kvalifikation Gruppe F 0 – 4
20:45 Norge – Malta EM Kvalifikation Gruppe F 2 – 0
20:45 Rumænien – Spanien EM Kvalifikation Gruppe F 1 – 2
20:45 Israel – Nordmakedonien EM Kvalifikation Gruppe G 1 – 1
20:45 Nordirland – Luxembourg Venskabskamp 1 – 0
20:45 Montenegro – Ungarn Venskabskamp 2 – 1

Fredag 6. september 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:00 Peru – Ecuador Venskabskamp 0 – 1
03:05 Honduras – Puerto Rico Venskabskamp 4 – 0
04:35 Chile – Argentina Venskabskamp 0 – 0
18:00 Estland – Hviderusland EM Kvalifikation Gruppe C 1 – 2
18:00 Cypern – Kasakhstan EM Kvalifikation Gruppe I 1 – 1
18:00 Hillerød – Vanløse 2. Division Gruppe 1 0 – 4
18:00 Næsby – Dalum 2. Division Gruppe 2 1 – 3
18:30 Hvidovre – Skive NordicBet Liga 4 – 2
19:00 Elfenbenskysten – Benin Venskabskamp 1 – 2
19:00 FC Helsingør – Holbæk 2. Division Gruppe 1 5 – 0
20:15 Tunesien – Mauretanien Venskabskamp 1 – 0
20:45 Tyskland – Holland EM Kvalifikation Gruppe C 2 – 4
20:45 Slovakiet – Kroatien EM Kvalifikation Gruppe E 0 – 4
20:45 Wales – Aserbajdsjan EM Kvalifikation Gruppe E 2 – 1
20:45 Østrig – Letland EM Kvalifikation Gruppe G 6 – 0
20:45 Slovenien – Polen EM Kvalifikation Gruppe G 2 – 0
20:45 San Marino – Belgien EM Kvalifikation Gruppe I 0 – 4
20:45 Skotland – Rusland EM Kvalifikation Gruppe I 1 – 2
21:00 Marokko – Burkina Faso Venskabskamp 1 – 1

Lørdag 7. september 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:35 Brasilien – Colombia Venskabskamp 2 – 2
03:10 USA – Mexico Venskabskamp 0 – 3
04:00 Costa Rica – Uruguay Venskabskamp 1 – 2
13:00 Vejgaard – AB 2. Division Gruppe 2 1 – 5
13:00 KoldingQ (k) – Brøndby IF (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 0 – 3
13:00 VSK Aarhus (k) – Ballerup-Skovlunde (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 4 – 0
13:45 FA 2000 – HIK 2. Division Gruppe 1 1 – 3
14:00 Frem – Brønshøj 2. Division Gruppe 1 3 – 2
14:00 Middelfart – Thisted 2. Division Gruppe 2 5 – 1
14:00 Brabrand – FC Sydvest 2. Division Gruppe 2 2 – 2
15:00 Kosovo – Tjekkiet EM Kvalifikation Gruppe A 2 – 1
15:00 Zambia – Sydafrika Venskabskamp Aflyst
15:00 Skovshoved – Avarta 2. Division Gruppe 1 1 – 1
15:00 FC THY-Thisted Q (k) – Farum (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 2 – 2
15:00 Fortuna Hjørring (k) – Odense Q (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 2 – 3
18:00 England – Bulgarien EM Kvalifikation Gruppe A 4 – 0
18:00 Litauen – Ukraine EM Kvalifikation Gruppe B 0 – 3
18:00 Island – Moldova EM Kvalifikation Gruppe H 3 – 0
19:00 Sydafrika – Madagaskar Venskabskamp Aflyst
20:45 Serbien – Portugal EM Kvalifikation Gruppe B 2 – 4
20:45 Tyrkiet – Andorra EM Kvalifikation Gruppe H 1 – 0
20:50 Frankrig – Albanien EM Kvalifikation Gruppe H 4 – 1

Søndag 8. september 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Slagelse – B93 2. Division Gruppe 1 0 – 0
13:00 Jammerbugt FC – Aarhus Fremad 2. Division Gruppe 2 0 – 2
13:45 Næstved – FC Roskilde NordicBet Liga 1 – 0
14:00 FC Fredericia – Nykøbing FC NordicBet Liga 2 – 2
14:00 Ringkøbing – VSK Aarhus 2. Division Gruppe 2 1 – 2
15:00 Armenien – Bosnien EM Kvalifikation Gruppe J 4 – 2
15:00 Kenya – Uganda Venskabskamp 1 – 1
15:00 Kolding IF – Fremad Amager NordicBet Liga 0 – 0
18:00 Georgien – Danmark EM Kvalifikation Gruppe D 0 – 0
18:00 Schweiz – Gibraltar EM Kvalifikation Gruppe D 4 – 0
18:00 Rumænien – Malta EM Kvalifikation Gruppe F 1 – 0
20:45 Finland – Italien EM Kvalifikation Gruppe J 1 – 2
20:45 Grækenland – Liechtenstein EM Kvalifikation Gruppe J 1 – 1
20:45 Spanien – Færøerne EM Kvalifikation Gruppe F 4 – 0
20:45 Sverige – Norge EM Kvalifikation Gruppe F 1 – 1

Mandag 9. september 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Aserbajdsjan – Kroatien EM Kvalifikation Gruppe E 1 – 1
18:00 Irak – Usbekistan Venskabskamp 0 – 0
20:45 Estland – Holland EM Kvalifikation Gruppe C 0 – 4
20:45 Nordirland – Tyskland EM Kvalifikation Gruppe C 0 – 2
20:45 Ungarn – Slovakiet EM Kvalifikation Gruppe E 1 – 2
20:45 Letland – Nordmakedonien EM Kvalifikation Gruppe G 0 – 2
20:45 Polen – Østrig EM Kvalifikation Gruppe G 0 – 0
20:45 Slovenien – Israel EM Kvalifikation Gruppe G 3 – 2
20:45 Rusland – Kasakhstan EM Kvalifikation Gruppe I 1 – 0
20:45 San Marino – Cypern EM Kvalifikation Gruppe I 0 – 4
20:45 Skotland – Belgien EM Kvalifikation Gruppe I 0 – 4
20:45 Wales – Hviderusland Venskabskamp 1 – 0
22:05 Algeriet – Benin Venskabskamp 1 – 0

Tirsdag 10. september 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Middelfart – Skive Sydbank Pokalen 0 – 2
17:15 Varde – Thisted Sydbank Pokalen 3 – 4
17:30 Oman – Libanon Venskabskamp 1 – 0
18:00 Jordan – Paraguay Venskabskamp 2 – 4
18:15 B 1908 – Hvidovre Sydbank Pokalen 2 – 5
18:30 FC Sønderborg – Viborg Sydbank Pokalen 0 – 4
19:00 Vendsyssel – Vejle Boldklub Sydbank Pokalen 1 – 0
19:00 Tunesien – Elfenbenskysten Venskabskamp 1 – 2
20:30 Ukraine – Nigeria Venskabskamp 2 – 2
20:45 England – Kosovo EM Kvalifikation Gruppe A 5 – 3
20:45 Montenegro – Tjekkiet EM Kvalifikation Gruppe A 0 – 3
20:45 Litauen – Portugal EM Kvalifikation Gruppe B 1 – 5
20:45 Luxembourg – Serbien EM Kvalifikation Gruppe B 1 – 3
20:45 Albanien – Island EM Kvalifikation Gruppe H 4 – 2
20:45 Frankrig – Andorra EM Kvalifikation Gruppe H 3 – 0
20:45 Moldova – Tyrkiet EM Kvalifikation Gruppe H 0 – 4
20:45 Irland – Bulgarien Venskabskamp 3 – 1
20:45 Grimsby – Macclesfield Carabao Cup – England 5 – 4
21:00 Marokko – Niger Venskabskamp 1 – 0

Onsdag 11. september 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:00 USA – Uruguay Venskabskamp 1 – 1
02:00 Ecuador – Bolivia Venskabskamp 3 – 0
02:15 Colombia – Venezuela Venskabskamp 0 – 0
03:35 Honduras – Chile Venskabskamp 2 – 1
04:10 Argentina – Mexico Venskabskamp 4 – 0
05:05 Peru – Brasilien Venskabskamp 1 – 0
17:15 Nørresundby – AaB Sydbank Pokalen 0 – 8
17:15 Marstal/Rise – AGF Sydbank Pokalen 2 – 6
20:00 Fremad Amager – Lyngby Sydbank Pokalen 6 – 5
<  Forrige uge
4. september 2019 – 11. september 2019
Næste uge  >