Luk
<  Forrige uge
18. september 2019 – 25. september 2019
Næste uge  >

Onsdag 18. september 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:55 Club Brugge – Galatasaray Champions League Gruppe A 0 – 0
18:55 Olympiakos – Tottenham Champions League Gruppe B 2 – 2
20:30 DR Congo – Rwanda Venskabskamp 2 – 3
21:00 PSG – Real Madrid Champions League Gruppe A 3 – 0
21:00 Bayern München – Røde Stjerne Champions League Gruppe B 3 – 0
21:00 Shakhtar Donetsk – Manchester City Champions League Gruppe C 0 – 3
21:00 Dinamo Zagreb – Atalanta Champions League Gruppe C 4 – 0
21:00 Atletico Madrid – Juventus Champions League Gruppe D 2 – 2
21:00 Bayer Leverkusen – Lokomotiv Moskva Champions League Gruppe D 1 – 2

Torsdag 19. september 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Vejle Boldklub – FC Roskilde NordicBet Liga 2 – 0
18:55 FC København – Lugano Europa League Gruppe B 1 – 0
18:55 APOEL Nicosia – Dudelange Europa League Gruppe A 3 – 4
18:55 Qarabag FK – Sevilla Europa League Gruppe A 0 – 3
18:55 Dynamo Kiev – Malmö FF Europa League Gruppe B 1 – 0
18:55 Basel – FK Krasnodar Europa League Gruppe C 5 – 0
18:55 Getafe – Trabzonspor Europa League Gruppe C 1 – 0
18:55 PSV Eindhoven – Sporting CP Europa League Gruppe D 3 – 2
18:55 LASK – Rosenborg Europa League Gruppe D 1 – 0
18:55 CFR Cluj – Lazio Europa League Gruppe E 2 – 1
18:55 Rennes – Celtic Europa League Gruppe E 1 – 1
18:55 Standard Liege – Vitoria de Guimaraes Europa League Gruppe F 2 – 0
18:55 Eintracht Frankfurt – Arsenal Europa League Gruppe F 0 – 3
20:00 Viborg – Vendsyssel NordicBet Liga 1 – 1
21:00 FC Porto – Young Boys Europa League Gruppe G 2 – 1
21:00 Rangers – Feyenoord Europa League Gruppe G 1 – 0
21:00 Espanyol – Ferencvaros Europa League Gruppe H 1 – 1
21:00 Ludogorets – CSKA Moskva Europa League Gruppe H 5 – 1
21:00 Gent – Saint Etienne Europa League Gruppe I 3 – 2
21:00 Wolfsburg – FC Olexandria Europa League Gruppe I 3 – 1
21:00 Mönchengladbach – Wolfsberger AC Europa League Gruppe J 0 – 4
21:00 Roma – Istanbul Basaksehir Europa League Gruppe J 4 – 0
21:00 Slovan Bratislava – Besiktas Europa League Gruppe K 4 – 2
21:00 Wolverhampton – Braga Europa League Gruppe K 0 – 1
21:00 Manchester United – FC Astana Europa League Gruppe L 1 – 0
21:00 Partizan Beograd – AZ Alkmaar Europa League Gruppe L 2 – 2

Fredag 20. september 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Hvidovre – HB Køge NordicBet Liga 2 – 2
18:30 FC Heidenheim – Darmstadt 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 0
18:30 Holstein Kiel – Hannover 96 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 2
19:00 OB – AGF Superligaen Grundspil 1 – 2
19:00 FC Helsingør – B93 2. Division Gruppe 1 5 – 0
19:00 GIF Sundsvall – Djurgården Allsvenskan – Sverige 1 – 4
19:30 Göztepe – Konyaspor Superlig – Tyrkiet 1 – 0
20:00 Twente – Heracles Æresdivisionen – Holland 2 – 3
20:30 Schalke 04 – Mainz 05 Bundesliga – Tyskland 2 – 1
20:30 Kortrijk – Mechelen 1. Division A – Belgien 2 – 3
20:45 Cagliari – Genoa Serie A – Italien 3 – 1
20:45 Strasbourg – Nantes Ligue 1 – Frankrig 2 – 1
21:00 Southampton – Bournemouth Premier League – England 1 – 3
21:00 Osasuna – Real Betis La Liga – Spanien 0 – 0

Lørdag 21. september 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Vejgaard – Aarhus Fremad 2. Division Gruppe 2 0 – 3
13:00 Villarreal – Valladolid La Liga – Spanien 2 – 0
13:00 Stuttgart – Greuther Fürth 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 0
13:00 Nürnberg – Karlsruhe 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 1
13:00 Sandhausen – Bochum 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 1
13:00 Wehen – Bielefeld 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 5
13:00 Brøndby IF (k) – KoldingQ (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 7 – 1
13:00 Odense Q (k) – Fortuna Hjørring (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 5 – 8
13:00 Farum (k) – Ballerup-Skovlunde (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 3 – 0
13:30 Leicester – Tottenham Premier League – England 2 – 1
13:30 VSK Aarhus – FC Sydvest 2. Division Gruppe 2 0 – 3
13:30 Leeds – Derby Championship – England 1 – 1
13:30 Falkenbergs FF – Östersunds FK Allsvenskan – Sverige 1 – 0
14:00 Kasimpasa – MP Antalyaspor Superlig – Tyrkiet 3 – 0
14:00 Frem – Vanløse 2. Division Gruppe 1 1 – 1
14:00 Hillerød – HIK 2. Division Gruppe 1 3 – 1
14:00 Næsby – Thisted 2. Division Gruppe 2 1 – 1
14:00 Middelfart – Brabrand 2. Division Gruppe 2 1 – 1
15:00 Udinese – Brescia Serie A – Italien 0 – 1
15:00 Skovshoved – FA 2000 2. Division Gruppe 1 1 – 2
15:00 FC THY-Thisted Q (k) – VSK Aarhus (k) 3F Ligaen Grundspil (k) 2 – 2
15:30 Bayern München – FC Köln Bundesliga – Tyskland 4 – 0
15:30 Bayer Leverkusen – Union Berlin Bundesliga – Tyskland 2 – 0
15:30 Hertha Berlin – Paderborn Bundesliga – Tyskland 2 – 1
15:30 Freiburg – Augsburg Bundesliga – Tyskland 1 – 1
16:00 Burnley – Norwich Premier League – England 2 – 0
16:00 Everton – Sheffield United Premier League – England 0 – 2
16:00 Manchester City – Watford Premier League – England 8 – 0
16:00 Levante – Eibar La Liga – Spanien 0 – 0
16:00 Brentford – Stoke Championship – England 0 – 0
16:00 Bristol City – Swansea Championship – England 0 – 0
16:00 Cardiff – Middlesbrough Championship – England 1 – 0
16:00 Luton – Hull Championship – England 0 – 3
16:00 Millwall – Queens Park Rangers Championship – England 1 – 2
16:00 Nottingham Forest – Barnsley Championship – England 1 – 0
16:00 Reading – Blackburn Championship – England 1 – 2
16:00 Sheffield Wednesday – Fulham Championship – England 1 – 1
16:00 Wigan – Charlton Championship – England 2 – 0
16:00 Norrköping – Örebro Allsvenskan – Sverige 3 – 0
16:00 Kalmar FF – Häcken Allsvenskan – Sverige 1 – 1
16:05 Birmingham – Preston Championship – England 0 – 1
16:30 Kayserispor – Denizlispor Superlig – Tyrkiet 1 – 1
17:35 Marseille – Montpellier Ligue 1 – Frankrig 1 – 1
18:00 Juventus – Verona Serie A – Italien 2 – 1
18:00 Brann – Haugesund Eliteserien – Norge 0 – 0
18:00 Charleroi – St.Truiden 1. Division A – Belgien 0 – 3
18:05 IFK Göteborg – Sirius Allsvenskan – Sverige 2 – 1
18:30 Newcastle – Brighton Premier League – England 0 – 0
18:30 Werder Bremen – RB Leipzig Bundesliga – Tyskland 0 – 3
18:30 Atletico Madrid – Celta Vigo La Liga – Spanien 0 – 0
18:30 Sparta Rotterdam – RKC Waalwijk Æresdivisionen – Holland 4 – 0
19:00 Fenerbahce – Ankaragucu Superlig – Tyrkiet 2 – 1
19:45 Willem II – VVV-Venlo Æresdivisionen – Holland 1 – 0
19:45 Groningen – Zwolle Æresdivisionen – Holland 2 – 0
20:00 Reims – Monaco Ligue 1 – Frankrig 0 – 0
20:00 Metz – Amiens Ligue 1 – Frankrig 1 – 2
20:00 Bordeaux – Brest Ligue 1 – Frankrig 2 – 2
20:00 Nimes – Toulouse Ligue 1 – Frankrig 1 – 0
20:00 Nice – Dijon Ligue 1 – Frankrig 2 – 1
20:00 Waasland-Beveren – Royal Excel Mouscron 1. Division A – Belgien 1 – 1
20:00 Antwerpen – Cercle Brugge 1. Division A – Belgien 3 – 1
20:30 Genk – Oostende 1. Division A – Belgien 3 – 1
20:45 AC Milan – Inter Serie A – Italien 0 – 2
20:45 Vitesse – Fortuna Sittard Æresdivisionen – Holland 4 – 2
21:00 Granada – Barcelona La Liga – Spanien 2 – 0

Søndag 22. september 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Hobro – SønderjyskE Superligaen Grundspil 1 – 1
12:00 Getafe – Mallorca La Liga – Spanien 4 – 2
12:15 Heerenveen – Utrecht Æresdivisionen – Holland 1 – 1
12:30 Sassuolo – SPAL Serie A – Italien 3 – 0
13:00 Rizespor – Gazisehir Gaziantep FK Superlig – Tyrkiet 1 – 2
13:00 Avarta – Holbæk 2. Division Gruppe 1 2 – 2
13:00 Slagelse – Brønshøj 2. Division Gruppe 1 0 – 1
13:00 Jammerbugt FC – Dalum 2. Division Gruppe 2 3 – 0
13:00 West Bromwich – Huddersfield Championship – England 4 – 2
13:30 Hamburger SV – Aue 2. Bundesliga – Tyskland 4 – 0
13:30 Dynamo Dresden – Regensburg 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 1
13:30 Osnabruck – St. Pauli 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 1
13:45 Næstved – Viborg NordicBet Liga 2 – 2
14:00 FC Nordsjælland – AaB Superligaen Grundspil 2 – 1
14:00 Silkeborg – Lyngby Superligaen Grundspil 2 – 3
14:00 Nykøbing FC – Vendsyssel NordicBet Liga 0 – 3
14:00 FC Fredericia – Fremad Amager NordicBet Liga 1 – 2
14:00 Espanyol – Real Sociedad La Liga – Spanien 1 – 3
14:30 FC Emmen – Feyenoord Æresdivisionen – Holland 3 – 3
14:30 Standard Liege – Eupen 1. Division A – Belgien 3 – 0
15:00 Crystal Palace – Wolverhampton Premier League – England 1 – 1
15:00 West Ham – Manchester United Premier League – England 2 – 0
15:00 Kolding IF – Skive NordicBet Liga 4 – 2
15:00 Bologna – Roma Serie A – Italien 1 – 2
15:00 Lecce – Napoli Serie A – Italien 1 – 4
15:00 Sampdoria – Torino Serie A – Italien 1 – 0
15:00 Rennes – Lille Ligue 1 – Frankrig 1 – 1
15:00 AB – Ringkøbing 2. Division Gruppe 2 1 – 2
15:00 Hammarby – AIK Allsvenskan – Sverige 2 – 1
15:30 Mönchengladbach – Fortuna Düsseldorf Bundesliga – Tyskland 2 – 1
15:30 Genclerbirligi – Alanyaspor Superlig – Tyrkiet 1 – 1
16:00 Esbjerg fB – Brøndby IF Superligaen Grundspil 3 – 1
16:00 Valencia – Leganes La Liga – Spanien 1 – 1
16:45 PSV Eindhoven – Ajax Æresdivisionen – Holland 1 – 1
16:45 ADO Den Haag – AZ Alkmaar Æresdivisionen – Holland 0 – 1
17:05 Angers – Saint Etienne Ligue 1 – Frankrig LIVE 88': 3 – 1
17:30 Arsenal – Aston Villa Premier League – England LIVE 62': 1 – 2
17:30 Chelsea – Liverpool Premier League – England LIVE 63': 0 – 2
17:30 Helsingborg – AFC Eskilstuna Allsvenskan – Sverige LIVE 65': 2 – 1
17:30 Elfsborg – Malmö FF Allsvenskan – Sverige LIVE 65': 0 – 1
18:00 FC København – FC Midtjylland Superligaen Grundspil LIVE HT: 0 – 0
18:00 Eintracht Frankfurt – Dortmund Bundesliga – Tyskland LIVE HT: 1 – 1
18:00 Atalanta – Fiorentina Serie A – Italien LIVE HT: 0 – 1
18:00 Yeni Malatyaspor – Galatasaray Superlig – Tyrkiet LIVE HT: 0 – 1
18:00 Vålerenga – Viking Eliteserien – Norge LIVE HT: 0 – 2
18:00 Ranheim – Bodø/Glimt Eliteserien – Norge LIVE HT: 1 – 0
18:00 Odd Ballklubb – Sarpsborg 08 Eliteserien – Norge LIVE HT: 2 – 0
18:00 Tromsø – Strømsgodset Eliteserien – Norge LIVE HT: 0 – 0
18:00 Lillestrøm – Kristiansund BK Eliteserien – Norge LIVE HT: 1 – 0
18:00 Club Brugge – Anderlecht 1. Division A – Belgien LIVE HT: 1 – 1
18:30 Athletic Club – Alaves La Liga – Spanien LIVE 20': 0 – 0
20:00 Mjøndalen – Rosenborg Eliteserien – Norge
20:00 Zulte-Waregem – Gent 1. Division A – Belgien
20:45 Lazio – Parma Serie A – Italien
21:00 Sevilla – Real Madrid La Liga – Spanien
21:00 Lyon – PSG Ligue 1 – Frankrig

Mandag 23. september 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Randers FC – AC Horsens Superligaen Grundspil
19:00 Sivasspor – Trabzonspor Superlig – Tyrkiet
19:00 Besiktas – Istanbul Basaksehir Superlig – Tyrkiet
19:00 Stabæk – Molde Eliteserien – Norge
20:30 Wolfsburg – Hoffenheim Bundesliga – Tyskland

Tirsdag 24. september 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:30 Otterup – OB Sydbank Pokalen
19:00 Valladolid – Granada La Liga – Spanien
19:00 Verona – Udinese Serie A – Italien
19:00 Dijon – Marseille Ligue 1 – Frankrig
19:00 Kalmar FF – GIF Sundsvall Allsvenskan – Sverige
19:00 Djurgården – Falkenbergs FF Allsvenskan – Sverige
20:00 Real Betis – Levante La Liga – Spanien
20:45 Portsmouth – Southampton Carabao Cup – England
20:45 Luton – Leicester Carabao Cup – England
20:45 Preston – Manchester City Carabao Cup – England
20:45 Colchester – Tottenham Carabao Cup – England
20:45 Watford – Swansea Carabao Cup – England
20:45 Sheffield Wednesday – Everton Carabao Cup – England
20:45 Crawley – Stoke Carabao Cup – England
20:45 Arsenal – Nottingham Forest Carabao Cup – England
21:00 Barcelona – Villarreal La Liga – Spanien
21:00 Brescia – Juventus Serie A – Italien
21:00 Monaco – Nice Ligue 1 – Frankrig

Onsdag 25. september 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:30 Vejgaard – AaB Sydbank Pokalen
16:30 Hillerød – FC København Sydbank Pokalen
16:30 Avarta – FC Fredericia Sydbank Pokalen
18:00 Marienlyst – Esbjerg fB Sydbank Pokalen
18:00 AB – Viborg Sydbank Pokalen
18:30 Hvidovre – SønderjyskE Sydbank Pokalen
18:30 PSV Eindhoven – Groningen Æresdivisionen – Holland
19:00 HB Køge – Nykøbing FC Sydbank Pokalen
19:00 Leganes – Athletic Club La Liga – Spanien
19:00 Mallorca – Atletico Madrid La Liga – Spanien
19:00 Roma – Atalanta Serie A – Italien
19:00 Brest – Lyon Ligue 1 – Frankrig
19:00 Nantes – Rennes Ligue 1 – Frankrig
19:00 Saint Etienne – Metz Ligue 1 – Frankrig
19:00 Montpellier – Nimes Ligue 1 – Frankrig
19:00 Toulouse – Angers Ligue 1 – Frankrig
19:00 Lille – Strasbourg Ligue 1 – Frankrig
19:00 Amiens – Bordeaux Ligue 1 – Frankrig
19:00 Örebro – Östersunds FK Allsvenskan – Sverige
19:00 Häcken – Elfsborg Allsvenskan – Sverige
19:00 AIK – IFK Göteborg Allsvenskan – Sverige
19:00 Sirius – Hammarby Allsvenskan – Sverige
19:30 Skive – Brøndby IF Sydbank Pokalen
20:00 Valencia – Getafe La Liga – Spanien
20:45 Milton Keynes Dons – Liverpool Carabao Cup – England
20:45 Burton – Bournemouth Carabao Cup – England
20:45 Sheffield United – Sunderland Carabao Cup – England
20:45 Brighton – Aston Villa Carabao Cup – England
20:45 Oxford – West Ham Carabao Cup – England
20:45 Wolverhampton – Reading Carabao Cup – England
20:45 Chelsea – Grimsby Carabao Cup – England
20:45 Ajax – Fortuna Sittard Æresdivisionen – Holland
21:00 Real Madrid – Osasuna La Liga – Spanien
21:00 Fiorentina – Sampdoria Serie A – Italien
21:00 Genoa – Bologna Serie A – Italien
21:00 Inter – Lazio Serie A – Italien
21:00 Napoli – Cagliari Serie A – Italien
21:00 Parma – Sassuolo Serie A – Italien
21:00 SPAL – Lecce Serie A – Italien
21:00 PSG – Reims Ligue 1 – Frankrig
21:00 Manchester United – Rochdale Carabao Cup – England
<  Forrige uge
18. september 2019 – 25. september 2019
Næste uge  >