Luk
<  Forrige uge
3. oktober 2019 – 10. oktober 2019
Næste uge  >

Torsdag 3. oktober 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
04:06 Mexico – Trinidad og Tobago Venskabskamp 2 – 0
15:00 Bangladesh – Bhutan Venskabskamp 2 – 0
16:50 FC Astana – Partizan Beograd Europa League Gruppe L 1 – 2
18:30 Thisted – AC Horsens Sydbank Pokalen 1 – 2
18:30 Kolding IF – FC Fredericia NordicBet Liga 1 – 2
18:55 Feyenoord – FC Porto Europa League Gruppe G 2 – 0
18:55 Young Boys – Rangers Europa League Gruppe G 2 – 1
18:55 CSKA Moskva – Espanyol Europa League Gruppe H 0 – 2
18:55 Ferencvaros – Ludogorets Europa League Gruppe H 0 – 3
18:55 Saint Etienne – Wolfsburg Europa League Gruppe I 1 – 1
18:55 FC Olexandriya – Gent Europa League Gruppe I 1 – 1
18:55 Wolfsberger AC – Roma Europa League Gruppe J 1 – 1
18:55 Istanbul Basaksehir – Mönchengladbach Europa League Gruppe J 1 – 1
18:55 Braga – Slovan Bratislava Europa League Gruppe K 2 – 2
18:55 Besiktas – Wolverhampton Europa League Gruppe K 0 – 1
18:55 AZ Alkmaar – Manchester United Europa League Gruppe L 0 – 0
21:00 Malmö FF – FC København Europa League Gruppe B 1 – 1
21:00 Dudelange – Qarabag FK Europa League Gruppe A 1 – 4
21:00 Sevilla – APOEL Nicosia Europa League Gruppe A 1 – 0
21:00 Lugano – Dynamo Kiev Europa League Gruppe B 0 – 0
21:00 FK Krasnodar – Getafe Europa League Gruppe C 1 – 2
21:00 Trabzonspor – Basel Europa League Gruppe C 2 – 2
21:00 Rosenborg – PSV Eindhoven Europa League Gruppe D 1 – 4
21:00 Sporting CP – LASK Europa League Gruppe D 2 – 1
21:00 Celtic – CFR Cluj Europa League Gruppe E 2 – 0
21:00 Lazio – Rennes Europa League Gruppe E 2 – 1
21:00 Arsenal – Standard Liege Europa League Gruppe F 4 – 0
21:00 Vitoria de Guimaraes – Eintracht Frankfurt Europa League Gruppe F 0 – 1

Fredag 4. oktober 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Stuttgart – Wehen 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 2
18:30 Darmstadt – Karlsruhe 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 1
19:00 FC Nordsjælland – Lyngby Superligaen Grundspil 1 – 1
19:00 Mjøndalen – Strømsgodset Eliteserien – Norge 1 – 1
19:30 Yeni Malatyaspor – Denizlispor Süper Lig – Tyrkiet 5 – 1
19:30 Fenerbahce – MP Antalyaspor Süper Lig – Tyrkiet 0 – 1
20:00 Groningen – RKC Waalwijk Æresdivisionen – Holland 3 – 0
20:30 Hertha Berlin – Fortuna Düsseldorf Bundesliga – Tyskland 3 – 1
20:30 Charleroi – Anderlecht 1. Division A – Belgien 1 – 2
20:45 Amiens – Marseille Ligue 1 – Frankrig 3 – 1
20:45 Birmingham – Middlesbrough Championship – England 2 – 1
21:00 Real Betis – Eibar La Liga – Spanien 1 – 1

Lørdag 5. oktober 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Jammerbugt FC – VSK Aarhus 2. Division Gruppe 2 0 – 0
13:00 Leganes – Levante La Liga – Spanien 1 – 2
13:00 Vanløse – B93 2. Division Gruppe 1 1 – 1
13:00 Vejgaard – Dalum 2. Division Gruppe 2 0 – 1
13:00 Hamburger SV – Greuther Fürth 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 0
13:00 Dynamo Dresden – Hannover 96 2. Bundesliga – Tyskland 0 – 2
13:00 Sandhausen – Aue 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 2
13:15 Hvidovre IF – Næstved Boldklub NordicBet Liga 3 – 1
13:30 Brighton – Tottenham Premier League – England 3 – 0
13:30 Fulham – Charlton Championship – England 2 – 2
13:30 GIF Sundsvall – Norrköping Allsvenskan – Sverige 4 – 4
13:45 FA 2000 – Brønshøj 2. Division Gruppe 1 2 – 0
14:00 Kasimpasa – Konyaspor Süper Lig – Tyrkiet 1 – 4
14:00 Middelfart – Ringkøbing 2. Division Gruppe 2 1 – 1
14:00 Næsby – Brabrand 2. Division Gruppe 2 0 – 0
14:00 Aarhus Fremad – AB 2. Division Gruppe 2 1 – 3
14:45 Malaysia – Sri Lanka Venskabskamp 6 – 0
15:00 SPAL – Parma Serie A – Italien 1 – 0
15:00 Skovshoved – Frem 2. Division Gruppe 1 0 – 4
15:30 Bayern München – Hoffenheim Bundesliga – Tyskland 1 – 2
15:30 Bayer Leverkusen – RB Leipzig Bundesliga – Tyskland 1 – 1
15:30 Freiburg – Dortmund Bundesliga – Tyskland 2 – 2
15:30 Paderborn – Mainz 05 Bundesliga – Tyskland 1 – 2
16:00 Hobro – AaB Superligaen Grundspil 0 – 2
16:00 Burnley – Everton Premier League – England 1 – 0
16:00 Liverpool – Leicester Premier League – England 2 – 1
16:00 Norwich – Aston Villa Premier League – England 1 – 5
16:00 Watford – Sheffield United Premier League – England 0 – 0
16:00 Real Madrid – Granada La Liga – Spanien 4 – 2
16:00 Bristol City – Reading Championship – England 1 – 0
16:00 Derby – Luton Championship – England 2 – 0
16:00 Huddersfield – Hull Championship – England 3 – 0
16:00 Millwall – Leeds Championship – England 2 – 1
16:00 Nottingham Forest – Brentford Championship – England 1 – 0
16:00 Preston – Barnsley Championship – England 5 – 1
16:00 Queens Park Rangers – Blackburn Championship – England 4 – 2
16:00 Sheffield Wednesday – Wigan Championship – England 1 – 0
16:00 Swansea – Stoke Championship – England 1 – 2
16:00 West Bromwich – Cardiff Championship – England 4 – 2
16:00 AIK – Örebro Allsvenskan – Sverige 2 – 0
16:00 Sirius – Helsingborg Allsvenskan – Sverige 2 – 1
16:30 Göztepe – Kayserispor Süper Lig – Tyrkiet 4 – 0
17:30 PSG – Angers Ligue 1 – Frankrig 4 – 0
18:00 Jordan – Singapore Venskabskamp 0 – 0
18:00 Verona – Sampdoria Serie A – Italien 2 – 0
18:00 Odd Ballklubb – Vålerenga Eliteserien – Norge 1 – 1
18:00 Eupen – Mechelen 1. Division A – Belgien 0 – 2
18:30 West Ham – Crystal Palace Premier League – England 1 – 2
18:30 Schalke 04 – FC Köln Bundesliga – Tyskland 1 – 1
18:30 Valencia – Alaves La Liga – Spanien 2 – 1
18:30 Heracles – FC Emmen Æresdivisionen – Holland 2 – 0
19:00 Genclerbirligi – Galatasaray Süper Lig – Tyrkiet 0 – 0
19:45 Sparta Rotterdam – Twente Æresdivisionen – Holland 2 – 1
19:45 Vitesse – Utrecht Æresdivisionen – Holland 2 – 1
20:00 Dijon – Strasbourg Ligue 1 – Frankrig 1 – 0
20:00 Montpellier – Monaco Ligue 1 – Frankrig 3 – 1
20:00 Toulouse – Bordeaux Ligue 1 – Frankrig 1 – 3
20:00 Brest – Metz Ligue 1 – Frankrig 2 – 0
20:00 Nantes – Nice Ligue 1 – Frankrig 1 – 0
20:00 Waasland-Beveren – Oostende 1. Division A – Belgien 3 – 1
20:00 Zulte-Waregem – Cercle Brugge 1. Division A – Belgien 6 – 0
20:30 Kortrijk – St.Truiden 1. Division A – Belgien 4 – 0
20:45 Genoa – AC Milan Serie A – Italien 1 – 2
20:45 Heerenveen – Zwolle Æresdivisionen – Holland 1 – 0
21:00 Osasuna – Villarreal La Liga – Spanien 2 – 1

Søndag 6. oktober 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
10:30 Hillerød – Avarta 2. Division Gruppe 1 0 – 3
12:00 Esbjerg fB – SønderjyskE Superligaen Grundspil 1 – 2
12:00 Mallorca – Espanyol La Liga – Spanien 2 – 0
12:15 ADO Den Haag – Ajax Æresdivisionen – Holland 0 – 2
12:30 Fiorentina – Udinese Serie A – Italien 1 – 0
13:00 Sivasspor – Ankaragucu Süper Lig – Tyrkiet 3 – 1
13:00 Slagelse – FC Helsingør 2. Division Gruppe 1 1 – 3
13:00 Holbæk – HIK 2. Division Gruppe 1 1 – 2
13:00 Thisted – FC Sydvest 2. Division Gruppe 2 3 – 0
13:30 Mönchengladbach – Augsburg Bundesliga – Tyskland 5 – 1
13:30 Nürnberg – St. Pauli 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 1
13:30 FC Heidenheim – Bochum 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 3
13:30 Holstein Kiel – Regensburg 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 2
13:45 FC Roskilde – Viborg FF NordicBet Liga 0 – 2
14:00 Brøndby IF – FC København Superligaen Grundspil 3 – 1
14:00 OB – AC Horsens Superligaen Grundspil 3 – 0
14:00 HB Køge – Skive IK NordicBet Liga 0 – 2
14:00 Nykøbing FC – Fremad Amager NordicBet Liga 2 – 2
14:00 Celta Vigo – Athletic Club La Liga – Spanien 1 – 0
14:30 Fortuna Sittard – Feyenoord Æresdivisionen – Holland 4 – 2
14:30 Club Brugge – Gent 1. Division A – Belgien 4 – 0
15:00 Arsenal – Bournemouth Premier League – England 1 – 0
15:00 Manchester City – Wolverhampton Premier League – England 0 – 2
15:00 Southampton – Chelsea Premier League – England 1 – 4
15:00 Vejle Boldklub – Vendsyssel FF NordicBet Liga 1 – 0
15:00 Atalanta – Lecce Serie A – Italien 3 – 1
15:00 Bologna – Lazio Serie A – Italien 2 – 2
15:00 Roma – Cagliari Serie A – Italien 1 – 1
15:00 Lille – Nimes Ligue 1 – Frankrig 2 – 2
15:00 Kalmar FF – AFC Eskilstuna Allsvenskan – Sverige 0 – 0
15:00 Häcken – Östersunds FK Allsvenskan – Sverige 1 – 1
15:05 Djurgården – Hammarby Allsvenskan – Sverige 1 – 2
15:30 Wolfsburg – Union Berlin Bundesliga – Tyskland 1 – 0
15:30 Besiktas – Alanyaspor Süper Lig – Tyrkiet 2 – 0
16:00 Randers FC – AGF Superligaen Grundspil 2 – 0
16:00 Valladolid – Atletico Madrid La Liga – Spanien 0 – 0
16:45 PSV Eindhoven – VVV-Venlo Æresdivisionen – Holland 4 – 1
16:45 Willem II – AZ Alkmaar Æresdivisionen – Holland 1 – 1
17:05 Rennes – Reims Ligue 1 – Frankrig 0 – 1
17:30 Newcastle – Manchester United Premier League – England 1 – 0
17:30 Elfsborg – Falkenbergs FF Allsvenskan – Sverige 4 – 0
17:30 Malmö FF – IFK Göteborg Allsvenskan – Sverige 1 – 0
18:00 Silkeborg – FC Midtjylland Superligaen Grundspil 1 – 2
18:00 Eintracht Frankfurt – Werder Bremen Bundesliga – Tyskland 2 – 2
18:00 Torino – Napoli Serie A – Italien 0 – 0
18:00 Gazisehir Gaziantep FK – Istanbul Basaksehir Süper Lig – Tyrkiet 1 – 2
18:00 Rizespor – Trabzonspor Süper Lig – Tyrkiet 1 – 2
18:00 Haugesund – Rosenborg Eliteserien – Norge 2 – 1
18:00 Ranheim – Sarpsborg 08 Eliteserien – Norge 0 – 2
18:00 Tromsø – Kristiansund BK Eliteserien – Norge 5 – 0
18:00 Lillestrøm – Bodø/Glimt Eliteserien – Norge 0 – 0
18:00 Stabæk – Viking Eliteserien – Norge 0 – 0
18:00 Antwerpen – Standard Liege 1. Division A – Belgien 2 – 2
18:30 Real Sociedad – Getafe La Liga – Spanien 1 – 2
20:00 Brann – Molde Eliteserien – Norge 0 – 0
20:00 Genk – Royal Excel Mouscron 1. Division A – Belgien 2 – 1
20:45 Inter – Juventus Serie A – Italien 1 – 2
21:00 Barcelona – Sevilla La Liga – Spanien 4 – 0
21:00 Saint Etienne – Lyon Ligue 1 – Frankrig 1 – 0

Mandag 7. oktober 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:30 Osnabruck – Bielefeld 2. Bundesliga – Tyskland 0 – 1

Onsdag 9. oktober 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Bahrain – Aserbajdsjan Venskabskamp 2 – 3
19:00 Vendsyssel FF – FC Nordsjælland Sydbank Pokalen 0 – 2
20:45 Tyskland – Argentina Venskabskamp 2 – 2

Torsdag 10. oktober 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Brasilien – Senegal Venskabskamp 1 – 1
14:00 Thailand – Congo Venskabskamp 1 – 1
16:00 Kasakhstan – Cypern EM Kvalifikation Gruppe I 1 – 2
16:00 Togo – Kap Verde Venskabskamp 1 – 2
17:00 Gabon – Burkina Faso Venskabskamp 1 – 0
18:00 Hviderusland – Estland EM Kvalifikation Gruppe C 0 – 0
18:00 Kosovo – Gibraltar Venskabskamp 1 – 0
20:45 Holland – Nordirland EM Kvalifikation Gruppe C 3 – 1
20:45 Kroatien – Ungarn EM Kvalifikation Gruppe E 3 – 0
20:45 Slovakiet – Wales EM Kvalifikation Gruppe E 1 – 1
20:45 Østrig – Israel EM Kvalifikation Gruppe G 3 – 1
20:45 Nordmakedonien – Slovenien EM Kvalifikation Gruppe G 2 – 1
20:45 Letland – Polen EM Kvalifikation Gruppe G 0 – 3
20:45 Belgien – San Marino EM Kvalifikation Gruppe I 9 – 0
20:45 Rusland – Skotland EM Kvalifikation Gruppe I 4 – 0
20:45 Serbien – Paraguay Venskabskamp 1 – 0
21:50 Algeriet – DR Congo Venskabskamp 1 – 1
<  Forrige uge
3. oktober 2019 – 10. oktober 2019
Næste uge  >