Luk
<  Forrige uge
17. oktober 2019 – 24. oktober 2019
Næste uge  >

Fredag 18. oktober 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Viborg FF – Fremad Amager NordicBet Liga 5 – 0
18:30 Hvidovre IF – Vendsyssel FF NordicBet Liga 1 – 1
18:30 Greuther Fürth – Dynamo Dresden 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 0
18:30 Aue – Nürnberg 2. Bundesliga – Tyskland 4 – 3
19:00 AaB – OB Superligaen Grundspil 1 – 0
19:00 AFC Eskilstuna – GIF Sundsvall Allsvenskan – Sverige 1 – 0
19:30 Galatasaray – Sivasspor Süper Lig – Tyrkiet 3 – 2
20:30 Eintracht Frankfurt – Bayer Leverkusen Bundesliga – Tyskland 3 – 0
20:30 Royal Excel Mouscron – Club Brugge 1. Division A – Belgien 0 – 1
20:45 Nice – PSG Ligue 1 – Frankrig 1 – 4
20:45 Cardiff – Sheffield Wednesday Championship – England 1 – 1
21:00 Granada – Osasuna La Liga – Spanien 1 – 0

Lørdag 19. oktober 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Eibar – Barcelona La Liga – Spanien
13:00 Vanløse – Slagelse 2. Division Gruppe 1
13:00 Regensburg – Sandhausen 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 St. Pauli – Darmstadt 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 Wehen – FC Heidenheim 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 KoldingQ (k) – Farum (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k)
13:00 Odense Q (k) – FC THY-Thisted Q (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k)
13:30 Everton – West Ham Premier League – England
13:30 Blackburn – Huddersfield Championship – England
13:30 Helsingborg – Häcken Allsvenskan – Sverige
13:45 FA 2000 – Avarta 2. Division Gruppe 1
14:00 MP Antalyaspor – Genclerbirligi Süper Lig – Tyrkiet
14:00 Hillerød – Brønshøj 2. Division Gruppe 1
14:00 Brabrand – Middelfart 2. Division Gruppe 2
14:00 Aarhus Fremad – Vejgaard 2. Division Gruppe 2
14:00 Næsby – VSK Aarhus 2. Division Gruppe 2
14:00 Jammerbugt FC – FC Sydvest 2. Division Gruppe 2
15:00 Lazio – Atalanta Serie A – Italien
15:00 Skovshoved – HIK 2. Division Gruppe 1 Udsat
15:30 Augsburg – Bayern München Bundesliga – Tyskland
15:30 Union Berlin – Freiburg Bundesliga – Tyskland
15:30 RB Leipzig – Wolfsburg Bundesliga – Tyskland
15:30 Werder Bremen – Hertha Berlin Bundesliga – Tyskland
15:30 Fortuna Düsseldorf – Mainz 05 Bundesliga – Tyskland
16:00 Aston Villa – Brighton Premier League – England
16:00 Bournemouth – Norwich Premier League – England
16:00 Chelsea – Newcastle Premier League – England
16:00 Leicester – Burnley Premier League – England
16:00 Tottenham – Watford Premier League – England
16:00 Wolverhampton – Southampton Premier League – England
16:00 Atletico Madrid – Valencia La Liga – Spanien
16:00 Barnsley – Swansea Championship – England
16:00 Brentford – Millwall Championship – England
16:00 Charlton – Derby Championship – England
16:00 Hull – Queens Park Rangers Championship – England
16:00 Leeds – Birmingham Championship – England
16:00 Luton – Bristol City Championship – England
16:00 Middlesbrough – West Bromwich Championship – England
16:00 Reading – Preston Championship – England
16:00 Stoke – Fulham Championship – England
16:00 Östersunds FK – Sirius Allsvenskan – Sverige
16:15 Vejle Boldklub – Kolding IF NordicBet Liga
16:30 Trabzonspor – Gazisehir Gaziantep FK Süper Lig – Tyrkiet
16:30 Istanbul Basaksehir – Göztepe Süper Lig – Tyrkiet
17:30 Lyon – Dijon Ligue 1 – Frankrig
18:00 Napoli – Verona Serie A – Italien
18:00 Kristiansund BK – Rosenborg Eliteserien – Norge
18:00 Standard Liege – Genk 1. Division A – Belgien
18:30 Crystal Palace – Manchester City Premier League – England
18:30 Dortmund – Mönchengladbach Bundesliga – Tyskland
18:30 Getafe – Leganes La Liga – Spanien
18:30 AZ Alkmaar – Heerenveen Æresdivisionen – Holland
18:30 RKC Waalwijk – Ajax Æresdivisionen – Holland
19:00 Ankaragucu – Besiktas Süper Lig – Tyrkiet
19:45 Twente – Willem II Æresdivisionen – Holland
20:00 Reims – Montpellier Ligue 1 – Frankrig
20:00 Angers – Brest Ligue 1 – Frankrig
20:00 Metz – Nantes Ligue 1 – Frankrig
20:00 Toulouse – Lille Ligue 1 – Frankrig
20:00 Nimes – Amiens Ligue 1 – Frankrig
20:00 Kortrijk – Zulte-Waregem 1. Division A – Belgien
20:00 Oostende – Eupen 1. Division A – Belgien
20:30 Vålerenga – Stabæk Eliteserien – Norge
20:30 Gent – Waasland-Beveren 1. Division A – Belgien
20:45 Juventus – Bologna Serie A – Italien
20:45 Utrecht – PSV Eindhoven Æresdivisionen – Holland
20:45 VVV-Venlo – Vitesse Æresdivisionen – Holland
21:00 Mallorca – Real Madrid La Liga – Spanien

Søndag 20. oktober 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 AC Horsens – Hobro Superligaen Grundspil
12:00 Alaves – Celta Vigo La Liga – Spanien
12:15 Zwolle – ADO Den Haag Æresdivisionen – Holland
12:30 Sassuolo – Inter Serie A – Italien
13:00 Kayserispor – Kasimpasa Süper Lig – Tyrkiet
13:00 Holbæk – FC Helsingør 2. Division Gruppe 1
13:00 Thisted – AB 2. Division Gruppe 2
13:00 Ringkøbing – Dalum 2. Division Gruppe 2
13:00 VSK Aarhus (k) – Brøndby IF (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k)
13:30 Stuttgart – Holstein Kiel 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Hannover 96 – Osnabruck 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Bochum – Karlsruhe 2. Bundesliga – Tyskland
13:45 Næstved Boldklub – Skive IK NordicBet Liga
14:00 SønderjyskE – FC Nordsjælland Superligaen Grundspil
14:00 AGF – Silkeborg Superligaen Grundspil
14:00 HB Køge – FC Roskilde NordicBet Liga
14:00 Nykøbing FC – FC Fredericia NordicBet Liga
14:00 Real Sociedad – Real Betis La Liga – Spanien
14:30 FC Emmen – Fortuna Sittard Æresdivisionen – Holland
14:30 Groningen – Sparta Rotterdam Æresdivisionen – Holland
14:30 Fortuna Hjørring (k) – Ballerup-Skovlunde (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k)
14:30 Mechelen – Antwerpen 1. Division A – Belgien
15:00 Cagliari – SPAL Serie A – Italien
15:00 Sampdoria – Roma Serie A – Italien
15:00 Udinese – Torino Serie A – Italien
15:00 Bordeaux – Saint Etienne Ligue 1 – Frankrig
15:00 Wigan – Nottingham Forest Championship – England
15:00 Falkenbergs FF – AIK Allsvenskan – Sverige
15:00 Hammarby – Malmö FF Allsvenskan – Sverige
15:30 FC Köln – Paderborn Bundesliga – Tyskland
15:30 Alanyaspor – Rizespor Süper Lig – Tyrkiet
16:00 FC København – Esbjerg fB Superligaen Grundspil
16:00 Espanyol – Villarreal La Liga – Spanien
16:45 Feyenoord – Heracles Æresdivisionen – Holland
17:00 Monaco – Rennes Ligue 1 – Frankrig
17:30 Manchester United – Liverpool Premier League – England
17:30 Norrköping – Kalmar FF Allsvenskan – Sverige
18:00 Lyngby – Brøndby IF Superligaen Grundspil
18:00 Hoffenheim – Schalke 04 Bundesliga – Tyskland
18:00 Parma – Genoa Serie A – Italien
18:00 Denizlispor – Fenerbahce Süper Lig – Tyrkiet
18:00 Molde – Haugesund Eliteserien – Norge
18:00 Ranheim – Odd Ballklubb Eliteserien – Norge
18:00 Strømsgodset – Lillestrøm Eliteserien – Norge
18:00 Viking – Tromsø Eliteserien – Norge
18:00 Anderlecht – St.Truiden 1. Division A – Belgien
18:30 Athletic Club – Valladolid La Liga – Spanien
20:00 Sarpsborg 08 – Brann Eliteserien – Norge
20:00 Cercle Brugge – Charleroi 1. Division A – Belgien
20:45 AC Milan – Lecce Serie A – Italien
21:00 Sevilla – Levante La Liga – Spanien
21:00 Marseille – Strasbourg Ligue 1 – Frankrig

Mandag 21. oktober 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 FC Midtjylland – Randers FC Superligaen Grundspil
19:00 Konyaspor – Yeni Malatyaspor Süper Lig – Tyrkiet
19:00 Örebro – Elfsborg Allsvenskan – Sverige
19:00 IFK Göteborg – Djurgården Allsvenskan – Sverige
19:00 Bodø/Glimt – Mjøndalen Eliteserien – Norge
20:30 Bielefeld – Hamburger SV 2. Bundesliga – Tyskland
20:45 Brescia – Fiorentina Serie A – Italien
21:00 Sheffield United – Arsenal Premier League – England

Tirsdag 22. oktober 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:55 Shakhtar Donetsk – Dinamo Zagreb Champions League Gruppe C
18:55 Atletico Madrid – Bayer Leverkusen Champions League Gruppe D
19:00 Frem – B93 2. Division Gruppe 1
20:45 Birmingham – Blackburn Championship – England
20:45 Millwall – Cardiff Championship – England
20:45 Queens Park Rangers – Reading Championship – England
20:45 Sheffield Wednesday – Stoke Championship – England
20:45 Swansea – Brentford Championship – England
20:45 Preston – Leeds Championship – England
21:00 Galatasaray – Real Madrid Champions League Gruppe A
21:00 Club Brugge – PSG Champions League Gruppe A
21:00 Olympiakos – Bayern München Champions League Gruppe B
21:00 Tottenham – Røde Stjerne Champions League Gruppe B
21:00 Manchester City – Atalanta Champions League Gruppe C
21:00 Juventus – Lokomotiv Moskva Champions League Gruppe D
21:00 West Bromwich – Barnsley Championship – England

Onsdag 23. oktober 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:55 RB Leipzig – Zenit Champions League Gruppe G
18:55 Ajax – Chelsea Champions League Gruppe H
20:45 Bristol City – Charlton Championship – England
20:45 Derby – Wigan Championship – England
20:45 Fulham – Luton Championship – England
20:45 Huddersfield – Middlesbrough Championship – England
20:45 Nottingham Forest – Hull Championship – England
21:00 Slavia Prag – Barcelona Champions League Gruppe F
21:00 Inter – Dortmund Champions League Gruppe F
21:00 Genk – Liverpool Champions League Gruppe E
21:00 Salzburg – Napoli Champions League Gruppe E
21:00 Benfica – Lyon Champions League Gruppe G
21:00 Lille – Valencia Champions League Gruppe H

Torsdag 24. oktober 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:15 Næstved Boldklub – Viborg FF NordicBet Liga
18:55 Qarabag FK – APOEL Nicosia Europa League Gruppe A
18:55 Young Boys – Feyenoord Europa League Gruppe G
18:55 FC Porto – Rangers Europa League Gruppe G
18:55 Ludogorets – Espanyol Europa League Gruppe H
18:55 CSKA Moskva – Ferencvaros Europa League Gruppe H
18:55 Saint Etienne – FC Olexandriya Europa League Gruppe I
18:55 Gent – Wolfsburg Europa League Gruppe I
18:55 Roma – Mönchengladbach Europa League Gruppe J
18:55 Istanbul Basaksehir – Wolfsberger AC Europa League Gruppe J
18:55 Besiktas – Braga Europa League Gruppe K
18:55 Slovan Bratislava – Wolverhampton Europa League Gruppe K
18:55 Partizan Beograd – Manchester United Europa League Gruppe L
18:55 AZ Alkmaar – FC Astana Europa League Gruppe L
19:30 FC Fredericia – HB Køge NordicBet Liga
21:00 Dynamo Kiev – FC København Europa League Gruppe B
21:00 Sevilla – Dudelange Europa League Gruppe A
21:00 Malmö FF – Lugano Europa League Gruppe B
21:00 Getafe – Basel Europa League Gruppe C
21:00 Trabzonspor – FK Krasnodar Europa League Gruppe C
21:00 PSV Eindhoven – LASK Europa League Gruppe D
21:00 Sporting CP – Rosenborg Europa League Gruppe D
21:00 Rennes – CFR Cluj Europa League Gruppe E
21:00 Celtic – Lazio Europa League Gruppe E
21:00 Eintracht Frankfurt – Standard Liege Europa League Gruppe F
21:00 Arsenal – Vitoria de Guimaraes Europa League Gruppe F
<  Forrige uge
17. oktober 2019 – 24. oktober 2019
Næste uge  >