Luk
<  Forrige uge
2. november 2019 – 9. november 2019
Næste uge  >

Lørdag 2. november 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Espanyol – Valencia La Liga – Spanien 1 – 2
13:00 Konyaspor – Genclerbirligi Süper Lig – Tyrkiet 1 – 1
13:00 FC Helsingør – Slagelse 2. Division Gruppe 1 5 – 2
13:00 Vanløse – HIK 2. Division Gruppe 1 1 – 0
13:00 St. Pauli – Karlsruhe 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 2
13:00 Greuther Fürth – Darmstadt 2. Bundesliga – Tyskland 3 – 1
13:00 Aue – FC Heidenheim 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 1
13:00 Helsingborg – Elfsborg Allsvenskan – Sverige 1 – 2
13:00 Örebro – Malmö FF Allsvenskan – Sverige 0 – 5
13:00 Falkenbergs FF – AFC Eskilstuna Allsvenskan – Sverige 1 – 0
13:00 Norrköping – Djurgården Allsvenskan – Sverige 2 – 2
13:00 Hammarby – Häcken Allsvenskan – Sverige 4 – 1
13:00 IFK Göteborg – Östersunds FK Allsvenskan – Sverige 7 – 1
13:00 AIK – GIF Sundsvall Allsvenskan – Sverige 2 – 1
13:00 Sirius – Kalmar FF Allsvenskan – Sverige 3 – 0
13:30 Bournemouth – Manchester United Premier League – England 1 – 0
13:30 Wigan – Swansea Championship – England 1 – 2
13:45 FA 2000 – Frem 2. Division Gruppe 1 4 – 4
14:00 Vejle Boldklub – Fremad Amager NordicBet Liga 4 – 0
14:00 Hillerød – B93 2. Division Gruppe 1 0 – 2
14:00 Skovshoved – Brønshøj 2. Division Gruppe 1 0 – 2
14:00 Brabrand – VSK Aarhus 2. Division Gruppe 2 1 – 3
14:00 Dalum – Vejgaard 2. Division Gruppe 2 3 – 1
14:00 Næsby – Jammerbugt FC 2. Division Gruppe 2 2 – 2
14:00 Farum (k) – FC THY-Thisted Q (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k) 3 – 5
15:00 Roma – Napoli Serie A – Italien 2 – 1
15:00 VSK Aarhus (k) – Odense Q (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k) 4 – 0
15:30 Dortmund – Wolfsburg Bundesliga – Tyskland 3 – 0
15:30 RB Leipzig – Mainz 05 Bundesliga – Tyskland 8 – 0
15:30 Bayer Leverkusen – Mönchengladbach Bundesliga – Tyskland 1 – 2
15:30 Eintracht Frankfurt – Bayern München Bundesliga – Tyskland 5 – 1
15:30 Werder Bremen – Freiburg Bundesliga – Tyskland 2 – 2
15:30 Alanyaspor – Istanbul Basaksehir Süper Lig – Tyrkiet 0 – 0
15:30 Trabzonspor – Göztepe Süper Lig – Tyrkiet 0 – 1
16:00 Arsenal – Wolverhampton Premier League – England 1 – 1
16:00 Aston Villa – Liverpool Premier League – England 1 – 2
16:00 Brighton – Norwich Premier League – England 2 – 0
16:00 Manchester City – Southampton Premier League – England 2 – 1
16:00 Sheffield United – Burnley Premier League – England 3 – 0
16:00 West Ham – Newcastle Premier League – England 2 – 3
16:00 Levante – Barcelona La Liga – Spanien 3 – 1
16:00 Cardiff – Birmingham Championship – England 4 – 2
16:00 Derby – Middlesbrough Championship – England 2 – 0
16:00 Fulham – Hull Championship – England 0 – 3
16:00 Leeds – Queens Park Rangers Championship – England 2 – 0
16:00 Luton – Nottingham Forest Championship – England 1 – 2
16:00 Reading – Millwall Championship – England 2 – 1
16:05 Blackburn – Sheffield Wednesday Championship – England 2 – 1
16:05 Brentford – Huddersfield Championship – England 0 – 1
16:30 HB Køge – Viborg FF NordicBet Liga 2 – 1
17:30 Marseille – Lille Ligue 1 – Frankrig 2 – 1
18:00 Bologna – Inter Serie A – Italien 1 – 2
18:00 MP Antalyaspor – Besiktas Süper Lig – Tyrkiet 1 – 2
18:00 Eupen – Genk 1. Division A – Belgien 2 – 0
18:30 Watford – Chelsea Premier League – England 1 – 2
18:30 Union Berlin – Hertha Berlin Bundesliga – Tyskland 1 – 0
18:30 Sevilla – Atletico Madrid La Liga – Spanien 1 – 1
18:30 RKC Waalwijk – Heracles Æresdivisionen – Holland 2 – 0
18:30 Molde – Kristiansund BK Eliteserien – Norge 2 – 0
19:45 Sparta Rotterdam – PSV Eindhoven Æresdivisionen – Holland 2 – 2
20:00 Metz – Montpellier Ligue 1 – Frankrig 2 – 2
20:00 Toulouse – Lyon Ligue 1 – Frankrig 2 – 3
20:00 Angers – Strasbourg Ligue 1 – Frankrig 1 – 0
20:00 Amiens – Brest Ligue 1 – Frankrig 1 – 0
20:00 Waasland-Beveren – Zulte-Waregem 1. Division A – Belgien 1 – 2
20:00 St.Truiden – Oostende 1. Division A – Belgien 1 – 0
20:00 Royal Excel Mouscron – Antwerpen 1. Division A – Belgien 3 – 1
20:30 Club Brugge – Kortrijk 1. Division A – Belgien 3 – 0
20:45 Torino – Juventus Serie A – Italien 0 – 1
20:45 AZ Alkmaar – Twente Æresdivisionen – Holland 3 – 0
21:00 Real Madrid – Real Betis La Liga – Spanien 0 – 0

Søndag 3. november 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
10:30 Ringkøbing – FC Sydvest 2. Division Gruppe 2 2 – 1
12:00 Randers FC – Lyngby Superligaen Grundspil 2 – 1
12:00 Valladolid – Mallorca La Liga – Spanien 3 – 0
12:00 Denizlispor – Sivasspor Süper Lig – Tyrkiet 0 – 2
12:15 FC Emmen – Vitesse Æresdivisionen – Holland 2 – 1
12:30 Atalanta – Cagliari Serie A – Italien 0 – 2
13:00 Holbæk – Avarta 2. Division Gruppe 1 0 – 2
13:00 Thisted – Aarhus Fremad 2. Division Gruppe 2 3 – 1
13:00 KoldingQ (k) – Fortuna Hjørring (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k) 1 – 2
13:05 Charlton – Preston Championship – England 0 – 1
13:30 Stuttgart – Dynamo Dresden 2. Bundesliga – Tyskland 3 – 1
13:30 Bielefeld – Holstein Kiel 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 1
13:30 Wehen – Hamburger SV 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 1
13:45 Næstved Boldklub – FC Fredericia NordicBet Liga 1 – 1
14:00 OB – Hobro Superligaen Grundspil 2 – 1
14:00 FC Nordsjælland – AGF Superligaen Grundspil 0 – 1
14:00 Villarreal – Athletic Club La Liga – Spanien 0 – 0
14:00 Brøndby IF (k) – Ballerup-Skovlunde (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k) 7 – 2
14:30 Utrecht – Fortuna Sittard Æresdivisionen – Holland 6 – 0
14:30 VVV-Venlo – Feyenoord Æresdivisionen – Holland 0 – 3
14:30 Groningen – Willem II Æresdivisionen – Holland 2 – 0
14:30 Kasimpasa – Yeni Malatyaspor Süper Lig – Tyrkiet 2 – 2
14:30 Anderlecht – Cercle Brugge 1. Division A – Belgien 2 – 1
15:00 Crystal Palace – Leicester Premier League – England 0 – 2
15:00 Vendsyssel FF – Nykøbing FC NordicBet Liga 0 – 0
15:00 Genoa – Udinese Serie A – Italien 1 – 3
15:00 Verona – Brescia Serie A – Italien 2 – 1
15:00 Lecce – Sassuolo Serie A – Italien 2 – 2
15:00 Bordeaux – Nantes Ligue 1 – Frankrig 2 – 0
15:00 AB – Middelfart 2. Division Gruppe 2 2 – 3
15:30 Fortuna Düsseldorf – FC Köln Bundesliga – Tyskland 2 – 0
16:00 AaB – FC Midtjylland Superligaen Grundspil 0 – 1
16:00 Osasuna – Alaves La Liga – Spanien 4 – 2
16:45 ADO Den Haag – Heerenveen Æresdivisionen – Holland 1 – 1
17:00 Kayserispor – Fenerbahce Süper Lig – Tyrkiet 1 – 0
17:05 Nice – Reims Ligue 1 – Frankrig 2 – 0
17:30 Everton – Tottenham Premier League – England 1 – 1
18:00 FC København – SønderjyskE Superligaen Grundspil 3 – 0
18:00 Augsburg – Schalke 04 Bundesliga – Tyskland 2 – 3
18:00 Fiorentina – Parma Serie A – Italien 1 – 1
18:00 Ranheim – Stabæk Eliteserien – Norge 0 – 2
18:00 Sarpsborg 08 – Tromsø Eliteserien – Norge 3 – 2
18:00 Bodø/Glimt – Haugesund Eliteserien – Norge 2 – 2
18:00 Viking – Lillestrøm Eliteserien – Norge 3 – 0
18:00 Gent – Standard Liege 1. Division A – Belgien 3 – 1
18:30 Celta Vigo – Getafe La Liga – Spanien 0 – 1
18:30 Leganes – Eibar La Liga – Spanien 1 – 2
20:00 Vålerenga – Brann Eliteserien – Norge 1 – 0
20:00 Mechelen – Charleroi 1. Division A – Belgien 2 – 2
20:45 AC Milan – Lazio Serie A – Italien 1 – 2
21:00 Granada – Real Sociedad La Liga – Spanien 1 – 2
21:05 Saint Etienne – Monaco Ligue 1 – Frankrig 1 – 0

Mandag 4. november 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Ankaragucu – Gaziantep FK Süper Lig – Tyrkiet 1 – 2
19:00 Silkeborg – Brøndby IF Superligaen Grundspil 0 – 1
19:00 Odds Ballklubb – Mjøndalen Eliteserien – Norge 3 – 2
20:30 Bochum – Nürnberg 2. Bundesliga – Tyskland 3 – 1
20:45 SPAL – Sampdoria Serie A – Italien 0 – 1
21:00 Stoke – West Bromwich Championship – England 0 – 2

Tirsdag 5. november 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:55 Barcelona – Slavia Prag Champions League Gruppe F 0 – 0
18:55 Zenit – RB Leipzig Champions League Gruppe G 0 – 2
21:00 Dortmund – Inter Champions League Gruppe F 3 – 2
21:00 Napoli – Salzburg Champions League Gruppe E 1 – 1
21:00 Liverpool – Genk Champions League Gruppe E 2 – 1
21:00 Lyon – Benfica Champions League Gruppe G 3 – 1
21:00 Chelsea – Ajax Champions League Gruppe H 4 – 4
21:00 Valencia – Lille Champions League Gruppe H 4 – 1

Onsdag 6. november 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:50 Vitoria de Guimaraes – Arsenal Europa League Gruppe F 1 – 1
18:00 AB – Esbjerg fB Sydbank Pokalen 1 – 2
18:00 Fremad Amager – AC Horsens Sydbank Pokalen 0 – 3
18:30 FC Fredericia – FC Roskilde NordicBet Liga 2 – 0
18:55 Bayern München – Olympiakos Champions League Gruppe B 2 – 0
18:55 Lokomotiv Moskva – Juventus Champions League Gruppe D 1 – 2
21:00 PSG – Club Brugge Champions League Gruppe A 1 – 0
21:00 Real Madrid – Galatasaray Champions League Gruppe A 6 – 0
21:00 Røde Stjerne – Tottenham Champions League Gruppe B 0 – 4
21:00 Atalanta – Manchester City Champions League Gruppe C 1 – 1
21:00 Dinamo Zagreb – Shakhtar Donetsk Champions League Gruppe C 3 – 3
21:00 Bayer Leverkusen – Atletico Madrid Champions League Gruppe D 2 – 1

Torsdag 7. november 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:00 CS Le Moule – Jeunesse Evolution Coupe De France – Frankrig 0 – 2
01:00 Golden Star – Club Franciscain Coupe De France – Frankrig 0 – 1
11:30 Myanmar – Nepal Venskabskamp 3 – 0
16:50 FC Astana – AZ Alkmaar Europa League Gruppe L 0 – 5
17:05 Egypten – Liberia Venskabskamp 1 – 0
18:55 FC København – Dynamo Kiev Europa League Gruppe B 1 – 1
18:55 APOEL Nicosia – Qarabag FK Europa League Gruppe A 2 – 1
18:55 Dudelange – Sevilla Europa League Gruppe A 2 – 5
18:55 Lugano – Malmö FF Europa League Gruppe B 0 – 0
18:55 FK Krasnodar – Trabzonspor Europa League Gruppe C 3 – 1
18:55 Basel – Getafe Europa League Gruppe C 2 – 1
18:55 Rosenborg – Sporting CP Europa League Gruppe D 0 – 2
18:55 LASK – PSV Eindhoven Europa League Gruppe D 4 – 1
18:55 Lazio – Celtic Europa League Gruppe E 1 – 2
18:55 CFR Cluj – Rennes Europa League Gruppe E 1 – 0
18:55 Standard Liege – Eintracht Frankfurt Europa League Gruppe F 2 – 1
19:00 Nykøbing FC – Vejle Boldklub NordicBet Liga 0 – 0
21:00 Rangers – FC Porto Europa League Gruppe G 2 – 0
21:00 Feyenoord – Young Boys Europa League Gruppe G 1 – 1
21:00 Ferencvaros – CSKA Moskva Europa League Gruppe H 0 – 0
21:00 Espanyol – Ludogorets Europa League Gruppe H 6 – 0
21:00 Wolfsburg – Gent Europa League Gruppe I 1 – 3
21:00 FC Olexandriya – Saint Etienne Europa League Gruppe I 2 – 2
21:00 Mönchengladbach – Roma Europa League Gruppe J 2 – 1
21:00 Wolfsberger AC – Istanbul Basaksehir Europa League Gruppe J 0 – 3
21:00 Wolverhampton – Slovan Bratislava Europa League Gruppe K 1 – 0
21:00 Braga – Besiktas Europa League Gruppe K 3 – 1
21:00 Manchester United – Partizan Beograd Europa League Gruppe L 3 – 0

Fredag 8. november 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:00 Nicaragua – Cuba Venskabskamp 0 – 0
18:00 Viborg FF – Næstved Boldklub NordicBet Liga 2 – 1
18:30 Fenerbahce – Kasimpasa Süper Lig – Tyrkiet 3 – 2
18:30 St. Pauli – Bochum 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 1
18:30 Dynamo Dresden – Wehen 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 0
19:00 Randers FC – AaB Superligaen Grundspil 3 – 3
19:00 Brann – Odds Ballklubb Eliteserien – Norge 1 – 0
20:00 Vitesse – Groningen Æresdivisionen – Holland 1 – 2
20:30 FC Köln – Hoffenheim Bundesliga – Tyskland 1 – 2
20:30 Zulte-Waregem – Anderlecht 1. Division A – Belgien 1 – 2
20:45 Sassuolo – Bologna Serie A – Italien 3 – 1
20:45 Nice – Bordeaux Ligue 1 – Frankrig 1 – 1
20:55 Dulwich Hamlet – Carlisle FA Cup – England 1 – 4
21:00 Norwich – Watford Premier League – England 0 – 2
21:00 Real Sociedad – Leganes La Liga – Spanien 1 – 1

Lørdag 9. november 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 B93 – HIK 2. Division Gruppe 1 1 – 1
13:00 Usbekistan – Kirgisistan Venskabskamp 3 – 1
13:00 Alaves – Valladolid La Liga – Spanien 3 – 0
13:00 Genclerbirligi – Kayserispor Süper Lig – Tyrkiet 2 – 1
13:00 Skovshoved – Vanløse 2. Division Gruppe 1 2 – 1
13:00 Vejgaard – Ringkøbing 2. Division Gruppe 2 3 – 3
13:00 Holstein Kiel – Hamburger SV 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 1
13:00 Sandhausen – Greuther Fürth 2. Bundesliga – Tyskland 3 – 2
13:00 Osnabruck – Stuttgart 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 0
13:30 Chelsea – Crystal Palace Premier League – England 2 – 0
13:30 VSK Aarhus – AB 2. Division Gruppe 2 3 – 0
13:30 Nottingham Forest – Derby Championship – England 1 – 0
13:45 Malaysia – Tadjikistan Venskabskamp 1 – 0
14:00 Namibia – Zambia Venskabskamp 0 – 2
14:00 Frem – Holbæk 2. Division Gruppe 1 2 – 0
14:00 Jammerbugt FC – Thisted 2. Division Gruppe 2 0 – 1
14:00 FC Sydvest – Dalum 2. Division Gruppe 2 3 – 2
14:00 Aarhus Fremad – Brabrand 2. Division Gruppe 2 4 – 1
14:00 Middelfart – Næsby 2. Division Gruppe 2 2 – 1
14:00 Sunderland – Gillingham FA Cup – England 1 – 1
15:00 Brescia – Torino Serie A – Italien 0 – 4
15:00 Brønshøj – FA 2000 2. Division Gruppe 1 1 – 0
15:00 Slagelse – Hillerød 2. Division Gruppe 1 2 – 1
15:30 Hertha Berlin – RB Leipzig Bundesliga – Tyskland 2 – 4
15:30 Mainz 05 – Union Berlin Bundesliga – Tyskland 2 – 3
15:30 Schalke 04 – Fortuna Düsseldorf Bundesliga – Tyskland 3 – 3
15:30 Paderborn – Augsburg Bundesliga – Tyskland 0 – 1
15:30 Sivasspor – Konyaspor Süper Lig – Tyrkiet 2 – 0
15:30 Rizespor – MP Antalyaspor Süper Lig – Tyrkiet 1 – 0
16:00 AC Horsens – Silkeborg Superligaen Grundspil 2 – 1
16:00 Burnley – West Ham Premier League – England 3 – 0
16:00 Newcastle – Bournemouth Premier League – England 2 – 1
16:00 Southampton – Everton Premier League – England 1 – 2
16:00 Tottenham – Sheffield United Premier League – England 1 – 1
16:00 Valencia – Granada La Liga – Spanien 2 – 0
16:00 Birmingham – Fulham Championship – England 0 – 1
16:00 Leeds – Blackburn Championship – England 2 – 1
16:00 Reading – Luton Championship – England 3 – 0
16:00 Oxford City – Solihull Moors FA Cup – England 1 – 5
16:00 Crawley – Scunthorpe FA Cup – England 4 – 1
16:00 Colchester – Coventry FA Cup – England 0 – 2
16:00 Bolton – Plymouth FA Cup – England 0 – 1
16:00 Maidstone – Torquay FA Cup – England 1 – 0
16:00 Cambridge United – Exeter FA Cup – England 1 – 1
16:00 Salford City – Burton FA Cup – England 1 – 1
16:00 Walsall – Darlington FA Cup – England 2 – 2
16:00 Nantwich Town – AFC Fylde FA Cup – England 0 – 1
16:00 AFC Wimbledon – Doncaster FA Cup – England 1 – 1
16:00 Shrewsbury – Bradford FA Cup – England 1 – 1
16:00 Grimsby – Newport FA Cup – England 1 – 1
16:00 Mansfield – Chorley FA Cup – England 1 – 0
16:00 Tranmere – Wycombe FA Cup – England 2 – 2
16:00 Carshalton Athletic – Boston United FA Cup – England 1 – 4
16:00 Cheltenham – Swindon FA Cup – England 1 – 1
16:00 Accrington – Crewe FA Cup – England 0 – 2
16:00 Blackpool – Morecambe FA Cup – England 4 – 1
16:00 Milton Keynes Dons – Port Vale FA Cup – England 0 – 1
16:00 Stevenage – Peterborough FA Cup – England 1 – 1
16:00 Stourbridge – Eastleigh FA Cup – England 2 – 2
16:00 Ebbsfleet United – Notts Co. FA Cup – England 2 – 3
16:00 Maidenhead United – Rotherham FA Cup – England 1 – 3
16:00 Forest Green – Billericay FA Cup – England 4 – 0
16:05 Barnsley – Stoke Championship – England 2 – 4
16:05 Hull – West Bromwich Championship – England 0 – 1
16:05 Millwall – Charlton Championship – England 2 – 1
16:05 Preston – Huddersfield Championship – England 3 – 1
16:05 Queens Park Rangers – Middlesbrough Championship – England 2 – 2
16:05 Sheffield Wednesday – Swansea Championship – England 2 – 2
16:05 Wigan – Brentford Championship – England 0 – 3
16:05 Ipswich – Lincoln City FA Cup – England 1 – 1
17:30 Brest – PSG Ligue 1 – Frankrig 1 – 2
18:00 Inter – Verona Serie A – Italien 2 – 1
18:00 Gaziantep FK – Galatasaray Süper Lig – Tyrkiet 0 – 2
18:00 Haugesund – Viking Eliteserien – Norge 1 – 0
18:00 Charleroi – Eupen 1. Division A – Belgien 1 – 0
18:30 Leicester – Arsenal Premier League – England 2 – 0
18:30 Bayern München – Dortmund Bundesliga – Tyskland 4 – 0
18:30 Eibar – Real Madrid La Liga – Spanien 0 – 4
18:30 Heerenveen – Sparta Rotterdam Æresdivisionen – Holland 2 – 1
19:45 Fortuna Sittard – ADO Den Haag Æresdivisionen – Holland 1 – 0
20:00 Monaco – Dijon Ligue 1 – Frankrig 1 – 0
20:00 Lille – Metz Ligue 1 – Frankrig 0 – 0
20:00 Reims – Angers Ligue 1 – Frankrig 0 – 0
20:00 Strasbourg – Nimes Ligue 1 – Frankrig 4 – 1
20:00 Kortrijk – Waasland-Beveren 1. Division A – Belgien 1 – 3
20:00 Cercle Brugge – St.Truiden 1. Division A – Belgien 2 – 1
20:30 Oostende – Royal Excel Mouscron 1. Division A – Belgien 2 – 2
20:45 Napoli – Genoa Serie A – Italien 0 – 0
20:45 Heracles – VVV-Venlo Æresdivisionen – Holland 6 – 1
21:00 Barcelona – Celta Vigo La Liga – Spanien 4 – 1
<  Forrige uge
2. november 2019 – 9. november 2019
Næste uge  >