Luk
<  Forrige uge
16. november 2019 – 23. november 2019
Næste uge  >

Lørdag 16. november 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:35 Colombia – Peru Venskabskamp 1 – 0
13:00 Brøndby IF (k) – Fortuna Hjørring (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k) 2 – 2
13:00 Ballerup-Skovlunde (k) – FC THY-Thisted Q (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k) 0 – 2
13:00 Farum (k) – Odense Q (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k) 3 – 0
13:00 KoldingQ (k) – VSK Aarhus (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k) 0 – 1
14:00 Madagaskar – Etiopien Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe K 1 – 0
14:00 Noeux-les-Mines – FC Bastia-Borgo Coupe De France – Frankrig 0 – 2
14:00 AS Auch – Rodez Coupe De France – Frankrig 0 – 5
14:00 Saint-Flour – ACA Ajaccio Coupe De France – Frankrig 3 – 1
14:00 Fabregues – Agde Coupe De France – Frankrig 3 – 1
14:00 ASM Belfort – Ajaccio Coupe De France – Frankrig 1 – 0
14:00 Charitoise US – Auxerre Coupe De France – Frankrig 0 – 4
14:30 Bergerac Perigord – Clermont Foot Coupe De France – Frankrig 1 – 0
15:00 Cypern – Skotland EM Kvalifikation Gruppe I 1 – 2
15:00 Marseille Ardziv – Le Puy Coupe De France – Frankrig 0 – 1
15:00 Epinal – Sochaux Coupe De France – Frankrig 2 – 0
15:00 Chateauroux – Niort Coupe De France – Frankrig 7 – 8
16:00 Jura Sud – St Pierroise JS Coupe De France – Frankrig 0 – 1
16:30 Theix – Red Star Coupe De France – Frankrig 2 – 3
17:00 Vauban Strasbourg – Hienghene Sport Coupe De France – Frankrig 3 – 1
17:00 Lens – Boulogne Coupe De France – Frankrig 3 – 1
17:00 Fréjus – Grenoble Coupe De France – Frankrig 2 – 1
17:00 Sarre-Union – Creteil Coupe De France – Frankrig 0 – 2
17:00 Amneville – Paris FC Coupe De France – Frankrig 0 – 2
17:00 Tours – Chauray Coupe De France – Frankrig 2 – 0
17:30 Lorient – Guingamp Coupe De France – Frankrig 3 – 0
18:00 Aserbajdsjan – Wales EM Kvalifikation Gruppe E 0 – 2
18:00 Slovenien – Letland EM Kvalifikation Gruppe G 1 – 0
18:00 Rusland – Belgien EM Kvalifikation Gruppe I 1 – 4
18:00 San Marino – Kasakhstan EM Kvalifikation Gruppe I 1 – 3
18:00 Gonfreville – Le Touquet Coupe De France – Frankrig 1 – 0
18:00 Cambrai – Quevilly Coupe De France – Frankrig 0 – 1
18:00 Trelissac – Stade Montois Coupe De France – Frankrig 2 – 0
18:00 Alberes Argeles – Pau Coupe De France – Frankrig 0 – 1
18:00 RC Grasse – US Marseille Endoume Catalans Coupe De France – Frankrig 2 – 0
18:00 Montceau – Geispolsheim Coupe De France – Frankrig 4 – 2
18:00 Lons-le-Saunier – Annecy FC Coupe De France – Frankrig 1 – 2
18:00 Moulins Yzeure – St-Pryve St-Hilaire Coupe De France – Frankrig 1 – 2
18:00 US Granville – AG Caen Coupe De France – Frankrig 2 – 0
18:00 Chateau-Gontier – C Chartres Football Coupe De France – Frankrig 0 – 1
18:00 Murs Erignes – Caen Coupe De France – Frankrig 0 – 6
18:00 Challans – Le Poire Sur Vie Coupe De France – Frankrig 3 – 0
18:00 US Montagnarde – Stade Briochin Coupe De France – Frankrig 1 – 2
18:00 La Fleche – Linas Monthlery Coupe De France – Frankrig 2 – 3
19:00 Marssac RS – St Medard EJ Coupe De France – Frankrig 2 – 1
19:00 Ales – AS Lattes Coupe De France – Frankrig 1 – 0
19:00 Villemomble Sports – Orléans Coupe De France – Frankrig 1 – 5
19:00 Bourges Foot – Sable Fc Coupe De France – Frankrig 4 – 6
20:00 Elfenbenskysten – Niger Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe K 1 – 0
20:00 Beauvais – Chambly Coupe De France – Frankrig 1 – 4
20:45 Tyskland – Hviderusland EM Kvalifikation Gruppe C 4 – 0
20:45 Nordirland – Holland EM Kvalifikation Gruppe C 0 – 0
20:45 Kroatien – Slovakiet EM Kvalifikation Gruppe E 3 – 1
20:45 Østrig – Nordmakedonien EM Kvalifikation Gruppe G 2 – 1
20:45 Israel – Polen EM Kvalifikation Gruppe G 1 – 2

Søndag 17. november 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
03:00 Vénus – Besancon Coupe De France – Frankrig 1 – 4
12:30 US St Marienne – Versailles Coupe De France – Frankrig 2 – 3
13:45 Næstved Boldklub – Fremad Amager NordicBet Liga 0 – 1
14:00 Tchad – Mali Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe A 0 – 2
14:00 Uganda – Malawi Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe B 2 – 0
14:00 Sydsudan – Burkina Faso Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe B 1 – 2
14:00 Sydafrika – Sudan Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe C 1 – 0
14:00 Benin – Sierra Leone Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe L 1 – 0
14:00 Eswatini – Senegal Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe I 1 – 4
14:00 Evreux – FC Mtsapere Coupe De France – Frankrig 3 – 0
14:00 Gravelines – Rouen Coupe De France – Frankrig 2 – 3
14:00 Lumbrois – Grande Synthe Coupe De France – Frankrig 5 – 7
14:00 St. Omer – Dieppe Coupe De France – Frankrig 0 – 1
14:00 Tourcoing – Am Pascal Calais Coupe De France – Frankrig 5 – 0
14:00 Pont Ste Maxence – USM Senlis Coupe De France – Frankrig 1 – 2
14:00 Prix-les-Mezieres – Wasquehal Coupe De France – Frankrig 2 – 0
14:00 Maximin – Valenciennes Coupe De France – Frankrig 0 – 2
14:00 Mozac US – Cournon Coupe De France – Frankrig 2 – 3
14:00 Nancy – Belfort Sud Coupe De France – Frankrig 2 – 1
14:00 US Vandoeuvre – Luneville Coupe De France – Frankrig 2 – 0
14:00 AS Sundhoffen – Mulhouse Coupe De France – Frankrig 0 – 3
14:00 Annecy le Vieux – FC de Limonest Coupe De France – Frankrig 0 – 4
14:00 4 Rivieres 70 FC – Chassieu Decines Coupe De France – Frankrig 3 – 1
14:00 CA Boulay – Meaux Academy Cs Coupe De France – Frankrig 2 – 1
14:00 Reims Sainte-Anne – Cormontreuil Coupe De France – Frankrig 5 – 4
14:00 Cep Lorient – Plabennec Coupe De France – Frankrig 1 – 3
14:00 Spc Le Rheu – Paimpol FC Coupe De France – Frankrig 4 – 3
14:00 Nanterre Ents – Laval Coupe De France – Frankrig 2 – 0
14:00 St Liguaire Niort – Vendee Fontenay Foot Coupe De France – Frankrig 1 – 3
15:00 Serbien – Ukraine EM Kvalifikation Gruppe B 2 – 2
15:00 Litauen – New Zealand Venskabskamp 1 – 0
15:00 Skive IK – Kolding IF NordicBet Liga 0 – 2
15:00 Marcquois – Croix Coupe De France – Frankrig 0 – 1
15:00 AS Erstein – Thaon Coupe De France – Frankrig 0 – 2
15:00 US Oberschaeffolheim – Raon L Etape Coupe De France – Frankrig 1 – 3
15:05 Luxembourg – Portugal EM Kvalifikation Gruppe B 0 – 2
17:00 Guinea – Namibia Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe A 2 – 0
17:00 Rwanda – Cameroun Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe F 0 – 1
17:00 Lesotho – Nigeria Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe L 2 – 4
17:00 Congo – Guinea-Bissau Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe I 3 – 0
18:00 Bulgarien – Tjekkiet EM Kvalifikation Gruppe A 1 – 0
18:00 Kosovo – England EM Kvalifikation Gruppe A 0 – 4
20:00 Gabon – Angola Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe D 2 – 1
20:45 Albanien – Frankrig EM Kvalifikation Gruppe H 0 – 2
20:45 Andorra – Tyrkiet EM Kvalifikation Gruppe H 0 – 2
20:45 Moldova – Island EM Kvalifikation Gruppe H 1 – 2

Mandag 18. november 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 São Tomé og Príncipe – Ghana Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe C 0 – 1
14:00 Comorerne – Egypten Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe G 0 – 0
17:00 Gambia – DR Congo Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe D 2 – 2
17:00 Kap Verde – Mozambique Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe F 2 – 2
17:00 Kenya – Togo Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe G 1 – 1
20:00 Botswana – Algeriet Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe H 0 – 1
20:20 Argentina – Uruguay Venskabskamp 2 – 2
20:45 Irland – Danmark EM Kvalifikation Gruppe D 1 – 1
20:45 Grækenland – Finland EM Kvalifikation Gruppe J 2 – 1
20:45 Italien – Armenien EM Kvalifikation Gruppe J 9 – 1
20:45 Liechtenstein – Bosnien EM Kvalifikation Gruppe J 0 – 3
20:45 Gibraltar – Schweiz EM Kvalifikation Gruppe D 1 – 6
20:45 Malta – Norge EM Kvalifikation Gruppe F 1 – 2
20:45 Spanien – Rumænien EM Kvalifikation Gruppe F 5 – 0
20:45 Sverige – Færøerne EM Kvalifikation Gruppe F 3 – 0

Tirsdag 19. november 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:25 Japan – Venezuela Venskabskamp 1 – 4
14:00 Burundi – Marokko Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe E 0 – 3
14:00 Etiopien – Elfenbenskysten Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe K 2 – 1
14:30 Brasilien – Sydkorea Venskabskamp 3 – 0
17:00 Mauretanien – Centralafrikanske Republik Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe E 2 – 0
17:00 Niger – Madagaskar Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe K 2 – 6
17:00 Zambia – Zimbabwe Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe H 1 – 2
17:30 Saudi-Arabien – Paraguay Venskabskamp 0 – 0
18:00 Kroatien – Georgien Venskabskamp 2 – 1
18:00 Montenegro – Hviderusland Venskabskamp 2 – 0
20:00 Libyen – Tanzania Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe J 2 – 1
20:00 Ækvatorialguinea – Tunesien Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe J 0 – 1
20:00 Toulouse Rodeo F.C – US Colomiers Coupe De France – Frankrig 0 – 1
20:00 Bourgoin Jallieu – Villefranche Beaujolais Coupe De France – Frankrig 0 – 2
20:45 Tyskland – Nordirland EM Kvalifikation Gruppe C 6 – 1
20:45 Holland – Estland EM Kvalifikation Gruppe C 5 – 0
20:45 Slovakiet – Aserbajdsjan EM Kvalifikation Gruppe E 2 – 0
20:45 Wales – Ungarn EM Kvalifikation Gruppe E 2 – 0
20:45 Nordmakedonien – Israel EM Kvalifikation Gruppe G 1 – 0
20:45 Letland – Østrig EM Kvalifikation Gruppe G 1 – 0
20:45 Polen – Slovenien EM Kvalifikation Gruppe G 3 – 2
20:45 Belgien – Cypern EM Kvalifikation Gruppe I 6 – 1
20:45 San Marino – Rusland EM Kvalifikation Gruppe I 0 – 5
20:45 Skotland – Kasakhstan EM Kvalifikation Gruppe I 3 – 1
20:45 Gillingham – Sunderland FA Cup – England 1 – 0
20:45 Exeter – Cambridge United FA Cup – England 1 – 0
20:45 Eastleigh – Stourbridge FA Cup – England 3 – 0
20:45 Burton – Salford City FA Cup – England 4 – 1
20:45 Bradford – Shrewsbury FA Cup – England 0 – 1
20:45 Swindon – Cheltenham FA Cup – England 0 – 1
20:45 Peterborough – Stevenage FA Cup – England 2 – 0
20:45 Rochdale – Wrexham FA Cup – England 1 – 0
20:45 Bromley – Bristol Rovers FA Cup – England 0 – 1
20:50 Doncaster – AFC Wimbledon FA Cup – England 2 – 0

Onsdag 20. november 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:00 Ecuador – Colombia Venskabskamp 0 – 1
02:30 Peru – Chile Venskabskamp Aflyst
20:45 Lincoln City – Ipswich FA Cup – England 0 – 1
20:45 Newport – Grimsby FA Cup – England 2 – 0
20:45 Darlington – Walsall FA Cup – England 0 – 1
20:45 Wycombe – Tranmere FA Cup – England 1 – 2

Torsdag 21. november 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Fremad Amager – HB Køge NordicBet Liga 1 – 1
20:00 Guatemala – Antigua og Barbuda Venskabskamp 8 – 0
20:30 Antwerpen – Gent 1. Division A – Belgien 3 – 2

Fredag 22. november 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Galatasaray – Istanbul Basaksehir Süper Lig – Tyrkiet 0 – 1
18:30 Bochum – Osnabruck 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 1
18:30 Aue – St. Pauli 2. Bundesliga – Tyskland 3 – 1
19:00 FC Nordsjælland – Randers FC Superligaen Grundspil 3 – 0
20:30 Dortmund – Paderborn Bundesliga – Tyskland 3 – 3
20:30 Club Brugge – Oostende 1. Division A – Belgien 2 – 0
20:45 PSG – Lille Ligue 1 – Frankrig 2 – 0
20:45 Fulham – Queens Park Rangers Championship – England 2 – 1
21:00 Levante – Mallorca La Liga – Spanien 2 – 1

Lørdag 23. november 2019 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Leganes – Barcelona La Liga – Spanien 1 – 2
13:00 Denizlispor – Rizespor Süper Lig – Tyrkiet 2 – 0
13:00 Hamburger SV – Dynamo Dresden 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 1
13:00 Bielefeld – Sandhausen 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 1
13:00 Wehen – Holstein Kiel 2. Bundesliga – Tyskland 3 – 6
13:30 West Ham – Tottenham Premier League – England 2 – 3
13:30 Charlton – Cardiff Championship – England 2 – 2
15:00 FC Roskilde – Vejle Boldklub NordicBet Liga 0 – 4
15:00 Atalanta – Juventus Serie A – Italien 1 – 3
15:30 Bayer Leverkusen – Freiburg Bundesliga – Tyskland 1 – 1
15:30 Eintracht Frankfurt – Wolfsburg Bundesliga – Tyskland 0 – 2
15:30 Werder Bremen – Schalke 04 Bundesliga – Tyskland 1 – 2
15:30 Fortuna Düsseldorf – Bayern München Bundesliga – Tyskland 0 – 4
15:30 Union Berlin – Mönchengladbach Bundesliga – Tyskland 2 – 0
15:30 Ankaragucu – Trabzonspor Süper Lig – Tyrkiet 0 – 3
16:00 Arsenal – Southampton Premier League – England 2 – 2
16:00 Bournemouth – Wolverhampton Premier League – England 1 – 2
16:00 Brighton – Leicester Premier League – England 0 – 2
16:00 Crystal Palace – Liverpool Premier League – England 1 – 2
16:00 Everton – Norwich Premier League – England 0 – 2
16:00 Watford – Burnley Premier League – England 0 – 3
16:00 Real Betis – Valencia La Liga – Spanien 2 – 1
16:00 Blackburn – Barnsley Championship – England 3 – 2
16:00 Brentford – Reading Championship – England 1 – 0
16:00 Bristol City – Nottingham Forest Championship – England 0 – 0
16:00 Derby – Preston Championship – England 1 – 0
16:00 Huddersfield – Birmingham Championship – England 1 – 1
16:00 Luton – Leeds Championship – England 1 – 2
16:00 Stoke – Wigan Championship – England 2 – 1
16:00 Swansea – Millwall Championship – England 0 – 1
16:00 West Bromwich – Sheffield Wednesday Championship – England 2 – 1
17:30 Lyon – Nice Ligue 1 – Frankrig 2 – 1
17:45 Vendsyssel FF – Viborg FF NordicBet Liga 1 – 0
18:00 AC Milan – Napoli Serie A – Italien 1 – 1
18:00 Konyaspor – Besiktas Süper Lig – Tyrkiet 0 – 1
18:00 Eupen – Standard Liege 1. Division A – Belgien 1 – 2
18:00 Sainte Genevieve – Entente SSG Coupe De France – Frankrig 0 – 1
18:00 Dinan-Lehon – St Pontivyen Coupe De France – Frankrig 0 – 1
18:00 Alerte S Montlouis – AF Vire Coupe De France – Frankrig 1 – 2
18:30 Manchester City – Chelsea Premier League – England 2 – 1
18:30 RB Leipzig – FC Köln Bundesliga – Tyskland 4 – 1
18:30 Granada – Atletico Madrid La Liga – Spanien 1 – 1
18:30 Utrecht – AZ Alkmaar Æresdivisionen – Holland 0 – 3
19:45 Zwolle – Fortuna Sittard Æresdivisionen – Holland 3 – 1
19:45 Ajax – Heracles Æresdivisionen – Holland 4 – 1
20:00 Brest – Nantes Ligue 1 – Frankrig 1 – 1
20:00 Metz – Reims Ligue 1 – Frankrig 1 – 1
20:00 Amiens – Strasbourg Ligue 1 – Frankrig 0 – 4
20:00 Angers – Nimes Ligue 1 – Frankrig 1 – 0
20:00 Dijon – Rennes Ligue 1 – Frankrig 2 – 1
20:00 Mechelen – Zulte-Waregem 1. Division A – Belgien 0 – 2
20:00 Waasland-Beveren – Cercle Brugge 1. Division A – Belgien 1 – 1
20:30 Royal Excel Mouscron – Genk 1. Division A – Belgien 2 – 2
20:45 ADO Den Haag – Willem II Æresdivisionen – Holland 3 – 3
20:55 Torino – Inter Serie A – Italien 0 – 3
21:00 Real Madrid – Real Sociedad La Liga – Spanien 3 – 1
22:00 El Salvador – Bolivia Venskabskamp Aflyst
<  Forrige uge
16. november 2019 – 23. november 2019
Næste uge  >