Luk
<  Forrige uge
19. marts 2020 – 26. marts 2020
Næste uge  >

Torsdag 19. marts 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Zambia – Mali Venskabskamp Udsat
18:55 Wolverhampton – Olympiakos Europa League Slutspil Udsat
18:55 Bayer Leverkusen – Rangers Europa League Slutspil Udsat
18:55 Shakhtar Donetsk – Wolfsburg Europa League Slutspil Udsat
18:55 Getafe – Inter Europa League Slutspil Udsat
21:00 FC København – Istanbul Basaksehir Europa League Slutspil Udsat
21:00 Roma – Sevilla Europa League Slutspil Udsat
21:00 Manchester United – LASK Europa League Slutspil Udsat
21:00 Basel – Eintracht Frankfurt Europa League Slutspil Udsat

Fredag 20. marts 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Saudi-Arabien – Montenegro Venskabskamp Aflyst
18:00 Fenerbahce – Kayserispor Süper Lig – Tyrkiet Udsat
18:30 Næstved Boldklub – HB Køge NordicBet Liga Udsat
18:30 Sandhausen – Regensburg 2. Bundesliga – Tyskland Udsat
18:30 Karlsruhe – Bochum 2. Bundesliga – Tyskland Udsat
19:00 Kolding IF – Viborg FF NordicBet Liga Udsat
19:00 Skive IK – Vendsyssel FF NordicBet Liga Udsat
19:00 FC Helsingør – HIK 2. Division Gruppe 1 Udsat
20:00 Heracles – Sparta Rotterdam Æresdivisionen – Holland Udsat
20:30 Mainz 05 – RB Leipzig Bundesliga – Tyskland Udsat
20:45 Lazio – Fiorentina Serie A – Italien Udsat
20:45 Fiorentina – Sassuolo Serie A – Italien Udsat
20:45 Lille – Monaco Ligue 1 – Frankrig Udsat
21:00 Tottenham – West Ham Premier League – England Udsat
21:00 Osasuna – Atletico Madrid La Liga – Spanien Udsat

Lørdag 21. marts 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Uganda – Mali Venskabskamp Udsat
12:00 Etiopien – Zambia Venskabskamp Aflyst
12:00 Gaziantep FK – Ankaragucu Süper Lig – Tyrkiet Udsat
12:00 AB – Aarhus Fremad 2. Division Gruppe 2 Udsat
13:00 Valladolid – Celta Vigo La Liga – Spanien Udsat
13:00 Hamburger SV – Bielefeld 2. Bundesliga – Tyskland Udsat
13:00 Holstein Kiel – Stuttgart 2. Bundesliga – Tyskland Udsat
13:00 Osnabruck – Hannover 96 2. Bundesliga – Tyskland Udsat
13:30 Chelsea – Manchester City Premier League – England Udsat
13:30 Leicester – Chelsea FA Cup – England Udsat
13:30 VSK Aarhus – Middelfart 2. Division Gruppe 2 Udsat
13:30 Queens Park Rangers – Fulham Championship – England Udsat
13:45 FA 2000 – B93 2. Division Gruppe 1 Udsat
14:00 Næsby – FC Sydvest 2. Division Gruppe 2 Udsat
14:00 Jammerbugt FC – Vejgaard 2. Division Gruppe 2 Udsat
14:00 Brabrand – Dalum 2. Division Gruppe 2 Udsat
15:00 Hvidovre IF – Nykøbing FC NordicBet Liga Udsat
15:00 Brescia – Genoa Serie A – Italien Udsat
15:00 Torino – Lazio Serie A – Italien Udsat
15:00 Yeni Malatyaspor – Kasimpasa Süper Lig – Tyrkiet Udsat
15:00 Sivasspor – Denizlispor Süper Lig – Tyrkiet Udsat
15:00 Brønshøj – Frem 2. Division Gruppe 1 Udsat
15:00 Skovshoved – Slagelse 2. Division Gruppe 1 Udsat
15:30 Paderborn – Hoffenheim Bundesliga – Tyskland Udsat
15:30 Freiburg – Werder Bremen Bundesliga – Tyskland Udsat
15:30 Schalke 04 – Augsburg Bundesliga – Tyskland Udsat
15:30 FC Köln – Fortuna Düsseldorf Bundesliga – Tyskland Udsat
16:00 Burnley – Watford Premier League – England Udsat
16:00 Newcastle – Aston Villa Premier League – England Udsat
16:00 Norwich – Everton Premier League – England Udsat
16:00 Real Madrid – Valencia La Liga – Spanien Udsat
16:00 Barnsley – Blackburn Championship – England Udsat
16:00 Birmingham – Huddersfield Championship – England Udsat
16:00 Cardiff – Charlton Championship – England Udsat
16:00 Hull – Middlesbrough Championship – England Udsat
16:00 Leeds – Luton Championship – England Udsat
16:00 Millwall – Swansea Championship – England Udsat
16:00 Preston – Derby Championship – England Udsat
16:00 Reading – Brentford Championship – England Udsat
16:00 Sheffield Wednesday – West Bromwich Championship – England Udsat
16:00 Wigan – Stoke Championship – England Udsat
17:30 Rennes – Lyon Ligue 1 – Frankrig Udsat
18:00 Sampdoria – Bologna Serie A – Italien Udsat
18:00 Genoa – Juventus Serie A – Italien Udsat
18:00 Besiktas – MP Antalyaspor Süper Lig – Tyrkiet Udsat
18:30 Liverpool – Crystal Palace Premier League – England Udsat
18:30 Hertha Berlin – Union Berlin Bundesliga – Tyskland Udsat
18:30 Alaves – Real Sociedad La Liga – Spanien Udsat
18:30 Twente – ADO Den Haag Æresdivisionen – Holland Udsat
19:45 Zwolle – VVV-Venlo Æresdivisionen – Holland Udsat
19:45 Vitesse – Willem II Æresdivisionen – Holland Udsat
20:00 Nice – Montpellier Ligue 1 – Frankrig Udsat
20:00 Metz – Brest Ligue 1 – Frankrig Udsat
20:00 Nimes – Bordeaux Ligue 1 – Frankrig Udsat
20:00 Angers – Toulouse Ligue 1 – Frankrig Udsat
20:00 Dijon – Amiens Ligue 1 – Frankrig Udsat
20:00 Newcastle – Manchester City FA Cup – England Udsat
20:45 Juventus – Lecce Serie A – Italien Udsat
20:45 SPAL – AC Milan Serie A – Italien Udsat
20:45 Heerenveen – RKC Waalwijk Æresdivisionen – Holland Udsat
21:00 Eibar – Athletic Club La Liga – Spanien Udsat

Søndag 22. marts 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:30 Genclerbirligi – Konyaspor Süper Lig – Tyrkiet Udsat
12:00 Villarreal – Mallorca La Liga – Spanien Udsat
12:15 Fortuna Sittard – PSV Eindhoven Æresdivisionen – Holland Udsat
12:30 Sassuolo – Verona Serie A – Italien Udsat
12:30 Bologna – Cagliari Serie A – Italien Udsat
13:00 Avarta – Hillerød 2. Division Gruppe 1 Udsat
13:00 Holbæk – Vanløse 2. Division Gruppe 1 Udsat
13:00 Thisted – Ringkøbing 2. Division Gruppe 2 Udsat
13:30 Mönchengladbach – Bayer Leverkusen Bundesliga – Tyskland Udsat
13:30 Nürnberg – Aue 2. Bundesliga – Tyskland Udsat
13:30 FC Heidenheim – Wehen 2. Bundesliga – Tyskland Udsat
13:30 Dynamo Dresden – Greuther Fürth 2. Bundesliga – Tyskland Udsat
13:45 FC Roskilde – Fremad Amager NordicBet Liga Udsat
14:00 FC København – Randers FC Superligaen Grundspil Udsat
14:00 SønderjyskE – Silkeborg Superligaen Grundspil Udsat
14:00 AaB – AGF Superligaen Grundspil Udsat
14:00 OB – Esbjerg fB Superligaen Grundspil Udsat
14:00 AC Horsens – Brøndby IF Superligaen Grundspil Udsat
14:00 FC Nordsjælland – FC Midtjylland Superligaen Grundspil Udsat
14:00 Hobro – Lyngby Superligaen Grundspil Udsat
14:00 Real Betis – Granada La Liga – Spanien Udsat
14:00 Rizespor – Galatasaray Süper Lig – Tyrkiet Udsat
14:30 Sheffield United – Arsenal FA Cup – England Udsat
14:30 Feyenoord – Ajax Æresdivisionen – Holland Udsat
14:30 FC Emmen – Utrecht Æresdivisionen – Holland Udsat
15:00 Leicester – Brighton Premier League – England Udsat
15:00 Wolverhampton – Bournemouth Premier League – England Udsat
15:00 Cagliari – Torino Serie A – Italien Udsat
15:00 Napoli – SPAL Serie A – Italien Udsat
15:00 Udinese – Atalanta Serie A – Italien Udsat
15:00 Atalanta – Napoli Serie A – Italien Udsat
15:00 Lecce – Sampdoria Serie A – Italien Udsat
15:00 Verona – Parma Serie A – Italien Udsat
15:00 Saint Etienne – Strasbourg Ligue 1 – Frankrig Udsat
15:30 Bayern München – Eintracht Frankfurt Bundesliga – Tyskland Udsat
16:00 Manchester United – Sheffield United Premier League – England Udsat
16:00 FC Fredericia – Vejle Boldklub NordicBet Liga Udsat
16:00 Getafe – Espanyol La Liga – Spanien Udsat
16:00 Nottingham Forest – Bristol City Championship – England Udsat
16:45 Groningen – AZ Alkmaar Æresdivisionen – Holland Udsat
17:00 Reims – Nantes Ligue 1 – Frankrig Udsat
17:00 Istanbul Basaksehir – Alanyaspor Süper Lig – Tyrkiet Udsat
17:00 Göztepe – Trabzonspor Süper Lig – Tyrkiet Udsat
17:30 Southampton – Arsenal Premier League – England Udsat
17:30 Norwich – Manchester United FA Cup – England Udsat
18:00 Wolfsburg – Dortmund Bundesliga – Tyskland Udsat
18:00 AC Milan – Roma Serie A – Italien Udsat
18:00 Roma – Udinese Serie A – Italien Udsat
18:30 Levante – Sevilla La Liga – Spanien Udsat
20:45 Parma – Inter Serie A – Italien Udsat
20:45 Inter – Brescia Serie A – Italien Udsat
21:00 Barcelona – Leganes La Liga – Spanien Udsat
21:00 Marseille – PSG Ligue 1 – Frankrig Udsat

Mandag 23. marts 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Mali – Namibia Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe A Udsat
18:00 Guinea – Tchad Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe A Udsat
18:00 Burkina Faso – Malawi Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe B Udsat
18:00 Uganda – Sydsudan Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe B Udsat
18:00 Ghana – Sudan Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe C Udsat
18:00 Sydafrika – São Tomé og Príncipe Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe C Udsat
18:00 DR Congo – Angola Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe D Udsat
18:00 Gabon – Gambia Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe D Udsat
18:00 Marokko – Centralafrikanske Republik Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe E Udsat
18:00 Mauretanien – Burundi Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe E Udsat
18:00 Kap Verde – Rwanda Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe F Udsat
18:00 Cameroun – Mozambique Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe F Udsat
18:00 Egypten – Togo Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe G Udsat
18:00 Kenya – Comorerne Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe G Udsat
18:00 Benin – Lesotho Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe L Udsat
18:00 Nigeria – Sierra Leone Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe L Udsat
18:00 Elfenbenskysten – Madagaskar Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe K Udsat
18:00 Niger – Etiopien Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe K Udsat
18:00 Libyen – Ækvatorialguinea Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe J Udsat
18:00 Tunesien – Tanzania Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe J Udsat
18:00 Congo – Eswatini Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe I Udsat
18:00 Senegal – Guinea-Bissau Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe I Udsat
18:00 Zambia – Botswana Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe H Udsat
18:00 Algeriet – Zimbabwe Africa Cup Of Nations Kvalifikation Gruppe H Udsat
20:30 Darmstadt – St. Pauli 2. Bundesliga – Tyskland Udsat

Torsdag 26. marts 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Usbekistan – Armenien Venskabskamp Aflyst
16:00 Aserbajdsjan – Liechtenstein Venskabskamp Aflyst
17:30 Kroatien – Schweiz Venskabskamp Aflyst
18:00 Estland – Ny Kaledonien Venskabskamp Aflyst
18:00 Cypern – Luxembourg Venskabskamp Aflyst
19:00 Malta – Gibraltar Venskabskamp Aflyst
20:45 Spanien – Tyskland Venskabskamp Aflyst
20:45 Holland – USA Venskabskamp Aflyst
20:45 Montenegro – Letland Venskabskamp Aflyst
23:30 Paraguay – Peru VM Kvalifikation CONMEBOL Udsat
23:45 Uruguay – Chile VM Kvalifikation CONMEBOL Udsat
<  Forrige uge
19. marts 2020 – 26. marts 2020
Næste uge  >