Luk
<  Forrige uge
2. april 2020 – 9. april 2020
Næste uge  >

Torsdag 2. april 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Kolding IF – Vejle Boldklub NordicBet Liga Udsat

Fredag 3. april 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 FC Roskilde – HB Køge NordicBet Liga Udsat
18:30 Bielefeld – Dynamo Dresden 2. Bundesliga – Tyskland Udsat
18:30 Regensburg – Nürnberg 2. Bundesliga – Tyskland Udsat
19:00 Skive IK – Nykøbing FC NordicBet Liga Udsat
19:00 Alanyaspor – Trabzonspor Süper Lig – Tyrkiet Udsat
20:30 Werder Bremen – Mönchengladbach Bundesliga – Tyskland Udsat
20:45 Blackburn – Leeds Championship – England Udsat

Lørdag 4. april 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Fortuna Hjørring (k) – VSK Aarhus (k) Gjensidige Kvindeligaen Slutspil (k) Udsat
12:00 B 93 (k) – Køge (k) Gjensidige Kvindeligaen Kvalifikation (k) Udsat
13:00 Kayserispor – Genclerbirligi Süper Lig – Tyrkiet Udsat
13:00 Hannover 96 – Karlsruhe 2. Bundesliga – Tyskland Udsat
13:00 St. Pauli – FC Heidenheim 2. Bundesliga – Tyskland Udsat
13:00 Wehen – Sandhausen 2. Bundesliga – Tyskland Udsat
13:00 Örebro – Djurgården Allsvenskan – Sverige Udsat
13:00 Odense Q (k) – Vildbjerg (k) Gjensidige Kvindeligaen Kvalifikation (k) Udsat
13:30 Aston Villa – Wolverhampton Premier League – England Udsat
13:30 Bristol City – Cardiff Championship – England Udsat
13:30 Derby – Nottingham Forest Championship – England Udsat
14:00 FC Helsingør – Hillerød 2. Division Gruppe 1 Udsat
14:00 Vanløse – Frem 2. Division Gruppe 1 Udsat
14:00 Brønshøj – Slagelse 2. Division Gruppe 1 Udsat
14:00 Avarta – HIK 2. Division Gruppe 1 Udsat
14:00 Skovshoved – B93 2. Division Gruppe 1 Udsat
14:00 FA 2000 – Holbæk 2. Division Gruppe 1 Udsat
14:00 FC Sydvest – Thisted 2. Division Gruppe 2 Udsat
14:00 Brabrand – Næsby 2. Division Gruppe 2 Udsat
14:00 Middelfart – Aarhus Fremad 2. Division Gruppe 2 Udsat
14:00 VSK Aarhus – Dalum 2. Division Gruppe 2 Udsat
14:00 AB – Vejgaard 2. Division Gruppe 2 Udsat
14:00 Jammerbugt FC – Ringkøbing 2. Division Gruppe 2 Udsat
14:00 Brøndby IF (k) – KoldingQ (k) Gjensidige Kvindeligaen Slutspil (k) Udsat
14:00 Ballerup-Skovlunde (k) – AaB (k) Gjensidige Kvindeligaen Kvalifikation (k) Udsat
15:00 Hvidovre IF – Viborg FF NordicBet Liga Udsat
15:00 Cagliari – Atalanta Serie A – Italien Udsat
15:00 Farum (k) – FC THY-Thisted Q (k) Gjensidige Kvindeligaen Slutspil (k) Udsat
15:30 RB Leipzig – Hertha Berlin Bundesliga – Tyskland Udsat
15:30 Bayer Leverkusen – Wolfsburg Bundesliga – Tyskland Udsat
15:30 Hoffenheim – FC Köln Bundesliga – Tyskland Udsat
15:30 Augsburg – Paderborn Bundesliga – Tyskland Udsat
15:30 Union Berlin – Mainz 05 Bundesliga – Tyskland Udsat
16:00 Arsenal – Norwich Premier League – England Udsat
16:00 Bournemouth – Newcastle Premier League – England Udsat
16:00 Brighton – Manchester United Premier League – England Udsat
16:00 Crystal Palace – Burnley Premier League – England Udsat
16:00 Watford – Southampton Premier League – England Udsat
16:00 Ankaragucu – Istanbul Basaksehir Süper Lig – Tyrkiet Udsat
16:00 Brentford – Wigan Championship – England Udsat
16:00 Charlton – Millwall Championship – England Udsat
16:00 Fulham – Birmingham Championship – England Udsat
16:00 Huddersfield – Preston Championship – England Udsat
16:00 Luton – Reading Championship – England Udsat
16:00 Middlesbrough – Queens Park Rangers Championship – England Udsat
16:00 Stoke – Barnsley Championship – England Udsat
16:00 Swansea – Sheffield Wednesday Championship – England Udsat
16:00 West Bromwich – Hull Championship – England Udsat
16:00 Strømsgodset – Viking Eliteserien – Norge Udsat
17:30 Montpellier – Lille Ligue 1 – Frankrig Udsat
18:00 Napoli – Roma Serie A – Italien Udsat
18:00 Vålerenga – Molde Eliteserien – Norge Udsat
18:30 Sheffield United – Tottenham Premier League – England Udsat
18:30 Dortmund – Bayern München Bundesliga – Tyskland Udsat
18:30 Sparta Rotterdam – Heerenveen Æresdivisionen – Holland Udsat
18:30 PSV Eindhoven – Heracles Æresdivisionen – Holland Udsat
19:00 Galatasaray – Gaziantep FK Süper Lig – Tyrkiet Udsat
19:15 Toulouse – Saint Etienne Ligue 1 – Frankrig Udsat
19:45 VVV-Venlo – Willem II Æresdivisionen – Holland Udsat
20:45 Juventus – Torino Serie A – Italien Udsat
20:45 Utrecht – Groningen Æresdivisionen – Holland Udsat
20:45 AZ Alkmaar – Vitesse Æresdivisionen – Holland Udsat

Søndag 5. april 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:15 RKC Waalwijk – Feyenoord Æresdivisionen – Holland Udsat
12:30 Sassuolo – Lecce Serie A – Italien Udsat
12:30 Yeni Malatyaspor – Göztepe Süper Lig – Tyrkiet Udsat
13:30 Bochum – Holstein Kiel 2. Bundesliga – Tyskland Udsat
13:30 Greuther Fürth – Osnabruck 2. Bundesliga – Tyskland Udsat
13:30 Aue – Darmstadt 2. Bundesliga – Tyskland Udsat
13:45 Næstved Boldklub – Vendsyssel FF NordicBet Liga Udsat
14:00 FC Fredericia – Fremad Amager NordicBet Liga Udsat
14:30 ADO Den Haag – FC Emmen Æresdivisionen – Holland Udsat
14:30 Ajax – Zwolle Æresdivisionen – Holland Udsat
14:30 Hammarby – Kalmar FF Allsvenskan – Sverige Udsat
14:30 Helsingborg – Varbergs BoIS FC Allsvenskan – Sverige Udsat
14:30 Östersunds FK – Mjällby Allsvenskan – Sverige Udsat
15:00 West Ham – Chelsea Premier League – England Udsat
15:00 Brescia – Verona Serie A – Italien Udsat
15:00 Parma – Fiorentina Serie A – Italien Udsat
15:00 Sampdoria – SPAL Serie A – Italien Udsat
15:00 Monaco – Nantes Ligue 1 – Frankrig Udsat
15:00 Konyaspor – Sivasspor Süper Lig – Tyrkiet Udsat
15:00 Kasimpasa – Fenerbahce Süper Lig – Tyrkiet Udsat
15:30 Eintracht Frankfurt – Freiburg Bundesliga – Tyskland Udsat
16:45 Twente – Fortuna Sittard Æresdivisionen – Holland Udsat
17:00 Athletic Club – Real Betis La Liga – Spanien Udsat
17:00 Atletico Madrid – Valladolid La Liga – Spanien Udsat
17:00 Celta Vigo – Alaves La Liga – Spanien Udsat
17:00 Espanyol – Levante La Liga – Spanien Udsat
17:00 Getafe – Eibar La Liga – Spanien Udsat
17:00 Granada – Villarreal La Liga – Spanien Udsat
17:00 Mallorca – Leganes La Liga – Spanien Udsat
17:00 Real Sociedad – Real Madrid La Liga – Spanien Udsat
17:00 Sevilla – Barcelona La Liga – Spanien Udsat
17:00 Valencia – Osasuna La Liga – Spanien Udsat
17:00 Bordeaux – Reims Ligue 1 – Frankrig Udsat
17:00 Dijon – Nice Ligue 1 – Frankrig Udsat
17:00 Amiens – Rennes Ligue 1 – Frankrig Udsat
17:00 Strasbourg – Angers Ligue 1 – Frankrig Udsat
17:30 Manchester City – Liverpool Premier League – England Udsat
17:30 Sirius – Falkenbergs FF Allsvenskan – Sverige Udsat
17:30 IFK Göteborg – Elfsborg Allsvenskan – Sverige Udsat
18:00 Fortuna Düsseldorf – Schalke 04 Bundesliga – Tyskland Udsat
18:00 Inter – Bologna Serie A – Italien Udsat
18:00 Denizlispor – Besiktas Süper Lig – Tyrkiet Udsat
18:00 Bodø/Glimt – Mjøndalen Eliteserien – Norge Udsat
18:00 Kristiansund BK – Start Eliteserien – Norge Udsat
18:00 Stabæk – Odds Ballklubb Eliteserien – Norge Udsat
18:00 Aalesund – Haugesund Eliteserien – Norge Udsat
18:00 Sandefjord – Sarpsborg 08 Eliteserien – Norge Udsat
19:00 IK Brage – Mjällby Allsvenskan – Sverige Aflyst
20:00 Lyon – Nimes Ligue 1 – Frankrig Udsat
20:00 PSG – Metz Ligue 1 – Frankrig Udsat
20:00 Rosenborg – Brann Eliteserien – Norge Udsat
20:45 Lazio – AC Milan Serie A – Italien Udsat
21:00 Brest – Marseille Ligue 1 – Frankrig Udsat

Mandag 6. april 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 MP Antalyaspor – Rizespor Süper Lig – Tyrkiet Udsat
19:00 Häcken – AIK Allsvenskan – Sverige Udsat
19:00 Norrköping – Malmö FF Allsvenskan – Sverige Udsat
20:30 Stuttgart – Hamburger SV 2. Bundesliga – Tyskland Udsat
20:45 Udinese – Genoa Serie A – Italien Udsat
21:00 Everton – Leicester Premier League – England Udsat

Onsdag 8. april 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:45 AZ Alkmaar – Feyenoord Æresdivisionen – Holland
19:00 Vejle Boldklub – Hvidovre IF NordicBet Liga Udsat
19:00 Kolding IF – FC Roskilde NordicBet Liga Udsat

Torsdag 9. april 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:45 Fremad Amager – Skive IK NordicBet Liga Udsat
14:00 Nykøbing FC – Næstved Boldklub NordicBet Liga Udsat
14:00 B93 – Vanløse 2. Division Gruppe 1 Udsat
14:00 HIK – Brønshøj 2. Division Gruppe 1 Udsat
14:00 Frem – FC Helsingør 2. Division Gruppe 1 Udsat
14:00 Hillerød – FA 2000 2. Division Gruppe 1 Udsat
14:00 Slagelse – Avarta 2. Division Gruppe 1 Udsat
14:00 Holbæk – Skovshoved 2. Division Gruppe 1 Udsat
14:00 Aarhus Fremad – VSK Aarhus 2. Division Gruppe 2 Udsat
14:00 Vejgaard – FC Sydvest 2. Division Gruppe 2 Udsat
14:00 Thisted – Brabrand 2. Division Gruppe 2 Udsat
14:00 Ringkøbing – Middelfart 2. Division Gruppe 2 Udsat
14:00 Dalum – Jammerbugt FC 2. Division Gruppe 2 Udsat
14:00 Næsby – AB 2. Division Gruppe 2 Udsat
19:15 Utrecht – Ajax Æresdivisionen – Holland
<  Forrige uge
2. april 2020 – 9. april 2020
Næste uge  >