Luk
<  Forrige uge
26. juli 2020 – 2. august 2020
Næste uge  >

Søndag 26. juli 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 AC Horsens – OB Superligaen Europa League-playoff 1 – 1
14:30 Elfsborg – Varbergs BoIS FC Allsvenskan – Sverige 3 – 3
14:30 Häcken – IFK Göteborg Allsvenskan – Sverige 0 – 0
14:30 Falkenbergs FF – Norrköping Allsvenskan – Sverige 3 – 3
16:00 Kasimpasa – Istanbul Basaksehir Süper Lig – Tyrkiet 3 – 2
17:00 Manchester City – Norwich Premier League – England 5 – 0
17:00 Newcastle – Liverpool Premier League – England 1 – 3
17:00 Southampton – Sheffield United Premier League – England 3 – 1
17:00 West Ham – Aston Villa Premier League – England 1 – 1
17:00 Leicester – Manchester United Premier League – England 0 – 2
17:00 Everton – Bournemouth Premier League – England 1 – 3
17:00 Crystal Palace – Tottenham Premier League – England 1 – 1
17:00 Chelsea – Wolverhampton Premier League – England 2 – 0
17:00 Burnley – Brighton Premier League – England 1 – 2
17:00 Arsenal – Watford Premier League – England 3 – 2
17:15 Bologna – Lecce Serie A – Italien 3 – 2
17:30 AIK – Djurgården Allsvenskan – Sverige 0 – 1
17:30 Sirius – Malmö FF Allsvenskan – Sverige 2 – 5
18:00 Sandefjord – Mjøndalen Eliteserien – Norge 1 – 0
18:00 Viking – Sarpsborg 08 Eliteserien – Norge 3 – 0
18:00 Bodø/Glimt – Molde Eliteserien – Norge 3 – 1
18:00 Start – Stabæk Eliteserien – Norge 0 – 0
18:00 Vålerenga – Strømsgodset Eliteserien – Norge 2 – 0
19:00 FC Midtjylland – AaB Superligaen Mesterskabsspil 1 – 2
19:00 FC København – FC Nordsjælland Superligaen Mesterskabsspil 2 – 1
19:00 AGF – Brøndby IF Superligaen Mesterskabsspil 0 – 1
19:00 Häcken – IK Brage Allsvenskan – Sverige Aflyst
19:30 Verona – Lazio Serie A – Italien 1 – 5
19:30 SPAL – Torino Serie A – Italien 1 – 1
19:30 Roma – Fiorentina Serie A – Italien 2 – 1
19:30 Cagliari – Udinese Serie A – Italien 0 – 1
20:30 Haugesund – Rosenborg Eliteserien – Norge 1 – 0
21:45 Juventus – Sampdoria Serie A – Italien 2 – 0

Mandag 27. juli 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Östersunds FK – Helsingborg Allsvenskan – Sverige 0 – 0
19:00 Mjällby – Kalmar FF Allsvenskan – Sverige 2 – 2
19:00 Hammarby – Örebro Allsvenskan – Sverige 3 – 0

Tirsdag 28. juli 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:30 Parma – Atalanta Serie A – Italien 1 – 2
21:45 Inter – Napoli Serie A – Italien 2 – 0

Onsdag 29. juli 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Strømsgodset – Brann Eliteserien – Norge 3 – 1
18:00 Mjøndalen – Odds Ballklubb Eliteserien – Norge 0 – 2
18:00 Aalesund – Start Eliteserien – Norge 3 – 2
18:00 Kristiansund BK – Sandefjord Eliteserien – Norge 3 – 1
18:00 Sarpsborg 08 – Haugesund Eliteserien – Norge 0 – 0
19:30 Verona – SPAL Serie A – Italien 3 – 0
19:30 Udinese – Lecce Serie A – Italien 1 – 2
19:30 Sassuolo – Genoa Serie A – Italien 5 – 0
19:30 Sampdoria – AC Milan Serie A – Italien 1 – 4
19:30 Lazio – Brescia Serie A – Italien 2 – 0
20:00 AGF – OB Superligaen Europa League-playoff 2 – 1
20:30 Molde – Vålerenga Eliteserien – Norge 4 – 1
21:45 Torino – Roma Serie A – Italien 2 – 3
21:45 Fiorentina – Bologna Serie A – Italien 4 – 0
21:45 Cagliari – Juventus Serie A – Italien 2 – 0

Torsdag 30. juli 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Stabæk – Bodø/Glimt Eliteserien – Norge 2 – 2
20:30 Rosenborg – Viking Eliteserien – Norge 3 – 0

Lørdag 1. august 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Örebro – Falkenbergs FF Allsvenskan – Sverige 1 – 2
15:00 Djurgården – Häcken Allsvenskan – Sverige 3 – 1
18:00 Brescia – Sampdoria Serie A – Italien 1 – 1
18:00 Sandefjord – Molde Eliteserien – Norge 2 – 1
18:30 Arsenal – Chelsea FA Cup – England 2 – 1
20:30 Brann – Vålerenga Eliteserien – Norge 1 – 2
20:45 Napoli – Lazio Serie A – Italien 3 – 1
20:45 AC Milan – Cagliari Serie A – Italien 3 – 0
20:45 Juventus – Roma Serie A – Italien 1 – 3
20:45 Atalanta – Inter Serie A – Italien 0 – 2

Søndag 2. august 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:30 Helsingborg – Hammarby Allsvenskan – Sverige 1 – 1
17:30 IFK Göteborg – Malmö FF Allsvenskan – Sverige 0 – 3
17:30 Varbergs BoIS FC – Östersunds FK Allsvenskan – Sverige 1 – 1
18:00 SPAL – Fiorentina Serie A – Italien 1 – 3
18:00 Kalmar FF – AIK Allsvenskan – Sverige 0 – 0
18:00 Haugesund – Stabæk Eliteserien – Norge 3 – 1
18:00 Viking – Kristiansund BK Eliteserien – Norge 1 – 2
18:00 Sarpsborg 08 – Aalesund Eliteserien – Norge 4 – 0
18:00 Bodø/Glimt – Strømsgodset Eliteserien – Norge 3 – 2
18:00 Start – Mjøndalen Eliteserien – Norge 3 – 0
19:00 IK Brage – Norrköping Allsvenskan – Sverige Aflyst
20:30 Odds Ballklubb – Rosenborg Eliteserien – Norge 2 – 1
20:45 Bologna – Torino Serie A – Italien 1 – 1
20:45 Genoa – Verona Serie A – Italien 3 – 0
20:45 Lecce – Parma Serie A – Italien 3 – 4
20:45 Sassuolo – Udinese Serie A – Italien 0 – 1
<  Forrige uge
26. juli 2020 – 2. august 2020
Næste uge  >