Luk
<  Forrige uge
10. september 2020 – 17. september 2020
Næste uge  >

Torsdag 10. september 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Hobro – Viborg FF 1. Division 1 – 1
19:00 Örebro – Malmö FF Allsvenskan – Sverige 3 – 2
19:00 IFK Göteborg – Hammarby Allsvenskan – Sverige 0 – 4
19:00 Norrköping – Östersunds FK Allsvenskan – Sverige 2 – 2
19:30 Nomme JK Kalju – Mura Europa League Kvalifikation 0 – 4
21:00 Lens – PSG Ligue 1 – Frankrig 1 – 0

Fredag 11. september 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 SønderjyskE – FC Midtjylland Superligaen Grundspil 2 – 0
19:00 HB Køge – Hvidovre IF 1. Division 2 – 1
19:00 FC Helsingør – Silkeborg 1. Division 4 – 2
19:00 Rizespor – Fenerbahce Süper Lig – Tyrkiet 1 – 2
19:00 FC Roskilde – Brønshøj 2. Division Gruppe 2 1 – 0
19:00 HIK – Skovshoved 2. Division Gruppe 2 3 – 2
20:45 Watford – Middlesbrough Championship – England 1 – 0
20:45 Eupen – Gent 1. Division A – Belgien 2 – 1
20:45 Braunschweig – Hertha Berlin DFB Pokal – Tyskland 5 – 4
20:45 TSV Havelse – Mainz 05 DFB Pokal – Tyskland 1 – 5
21:00 Bordeaux – Lyon Ligue 1 – Frankrig 0 – 0

Lørdag 12. september 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 FC Sydvest – VSK Aarhus 2. Division Gruppe 1 0 – 1
13:00 SfB-Oure FA – Thisted 2. Division Gruppe 1 0 – 4
13:00 Vanløse – Roskilde KFUM 2. Division Gruppe 2 2 – 4
13:30 Fulham – Arsenal Premier League – England 0 – 3
13:30 Birmingham – Brentford Championship – England 1 – 0
13:30 Wycombe – Rotherham Championship – England 0 – 1
13:45 FA 2000 – AB Tårnby 2. Division Gruppe 2 1 – 0
14:00 Skive IK – Esbjerg fB 1. Division 0 – 2
14:00 Dalum – Holbæk 2. Division Gruppe 1 2 – 2
14:00 Næsby – Aarhus Fremad 2. Division Gruppe 1 1 – 2
14:00 Frem – Middelfart 2. Division Gruppe 1 2 – 0
14:00 Hillerød – Avarta 2. Division Gruppe 2 1 – 0
14:00 AaB (k) – KoldingQ (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k) 0 – 1
14:00 AGF (k) – HB Køge (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k) 1 – 4
15:00 Nykøbing FC – Slagelse 2. Division Gruppe 2 0 – 0
15:00 Djurgården – Elfsborg Allsvenskan – Sverige 1 – 1
15:30 Nürnberg – RB Leipzig DFB Pokal – Tyskland 0 – 3
15:30 SV Todesfelde – Osnabrück DFB Pokal – Tyskland 0 – 1
15:30 FV Engers – Bochum DFB Pokal – Tyskland 0 – 3
15:30 FSV Union Fürstenwalde – Wolfsburg DFB Pokal – Tyskland 1 – 4
15:30 Oberneuland – Mönchengladbach DFB Pokal – Tyskland 0 – 8
15:30 VSG Altglienicke – FC Köln DFB Pokal – Tyskland 0 – 6
15:30 MTV Eintracht Celle – Augsburg DFB Pokal – Tyskland 0 – 7
15:30 RSV Meinerzhagen – Greuther Fürth DFB Pokal – Tyskland 1 – 6
15:30 1860 München – Eintracht Frankfurt DFB Pokal – Tyskland 1 – 2
16:00 Burnley – Manchester United Premier League – England Udsat
16:00 Manchester City – Aston Villa Premier League – England Udsat
16:00 Crystal Palace – Southampton Premier League – England 1 – 0
16:00 Fremad Amager – Vendsyssel FF 1. Division 6 – 0
16:00 Eibar – Celta Vigo La Liga – Spanien 0 – 0
16:00 Sivasspor – Alanyaspor Süper Lig – Tyrkiet 0 – 2
16:00 Fatih Karagümrük – Yeni Malatyaspor Süper Lig – Tyrkiet 3 – 0
16:00 Derby – Reading Championship – England 0 – 2
16:00 Bristol City – Coventry Championship – England 2 – 1
16:00 Bournemouth – Blackburn Championship – England 3 – 2
16:00 Barnsley – Luton Championship – England 0 – 1
16:00 Huddersfield – Norwich Championship – England 0 – 1
16:00 Millwall – Stoke Championship – England 0 – 0
16:00 Queens Park Rangers – Nottingham Forest Championship – England 2 – 0
16:00 Cardiff – Sheffield Wednesday Championship – England 0 – 2
16:00 Preston – Swansea Championship – England 0 – 1
16:15 Mechelen – Oostende 1. Division A – Belgien 0 – 1
17:00 Montpellier – Nice Ligue 1 – Frankrig 3 – 1
18:00 Kristiansund BK – Viking Eliteserien – Norge 3 – 5
18:15 FC Nordsjælland (k) – Fortuna Hjørring (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k) 1 – 4
18:30 Liverpool – Leeds Premier League – England 4 – 3
18:30 Granada – Athletic Club La Liga – Spanien 2 – 0
18:30 Oud-Heverlee – Standard Liege 1. Division A – Belgien 1 – 0
18:30 Ingolstadt – Fortuna Düsseldorf DFB Pokal – Tyskland 0 – 1
18:30 Karlsruhe – Union Berlin DFB Pokal – Tyskland 0 – 1
18:30 Ulm – Aue DFB Pokal – Tyskland 2 – 0
18:45 Heerenveen – Willem II Æresdivisionen – Holland 2 – 0
19:00 Galatasaray – Gaziantep FK Süper Lig – Tyrkiet 3 – 1
19:00 Göztepe – Denizlispor Süper Lig – Tyrkiet 5 – 1
20:00 Zwolle – Feyenoord Æresdivisionen – Holland 0 – 2
20:30 Stabæk – Haugesund Eliteserien – Norge 2 – 1
20:45 Club Brugge – Waasland-Beveren 1. Division A – Belgien 4 – 1
20:45 Carl Zeiss Jena – Werder Bremen DFB Pokal – Tyskland 0 – 2
21:00 West Ham – Newcastle Premier League – England 0 – 2
21:00 Cadiz – Osasuna La Liga – Spanien 0 – 2
21:00 Saint Etienne – Strasbourg Ligue 1 – Frankrig 2 – 0
21:00 Twente – Fortuna Sittard Æresdivisionen – Holland 2 – 0

Søndag 13. september 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:15 FC Emmen – VVV-Venlo Æresdivisionen – Holland 3 – 5
13:00 Lille – Metz Ligue 1 – Frankrig 1 – 0
13:00 Holstebro Boldklub – Brabrand 2. Division Gruppe 1 1 – 1
13:00 AB – Næstved Boldklub 2. Division Gruppe 2 0 – 0
13:30 Anderlecht – Cercle Brugge 1. Division A – Belgien 2 – 0
14:00 AC Horsens – Randers FC Superligaen Grundspil 0 – 3
14:00 Lyngby – AaB Superligaen Grundspil 0 – 0
14:00 FC Fredericia – Kolding IF 1. Division 2 – 1
14:00 Alaves – Real Betis La Liga – Spanien 0 – 1
14:00 FC THY-Thisted Q (k) – Brøndby IF (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k) 1 – 2
14:30 Heracles – ADO Den Haag Æresdivisionen – Holland 2 – 0
14:30 Sparta Rotterdam – Ajax Æresdivisionen – Holland 0 – 1
14:30 Hammarby – Helsingborg Allsvenskan – Sverige 2 – 2
14:30 Falkenbergs FF – IFK Göteborg Allsvenskan – Sverige 0 – 3
15:00 West Bromwich – Leicester Premier League – England 0 – 3
15:00 Angers – Reims Ligue 1 – Frankrig 1 – 0
15:00 Dijon – Brest Ligue 1 – Frankrig 0 – 2
15:00 Lorient – Lens Ligue 1 – Frankrig 2 – 3
15:00 Nimes – Rennes Ligue 1 – Frankrig 2 – 4
15:00 B93 – Jammerbugt FC 2. Division Gruppe 1 1 – 2
15:30 TSV Steinbach – Sandhausen DFB Pokal – Tyskland 1 – 2
15:30 Elversberg – St. Pauli DFB Pokal – Tyskland 4 – 2
15:30 Eintracht Norderstedt – Bayer Leverkusen DFB Pokal – Tyskland 0 – 7
15:30 Kaiserslautern – Regensburg DFB Pokal – Tyskland 4 – 5
15:30 Chemnitz – Hoffenheim DFB Pokal – Tyskland 4 – 5
15:30 FC Rielasingen-Arlen – Holstein Kiel DFB Pokal – Tyskland 1 – 7
15:30 Hansa Rostock – Stuttgart DFB Pokal – Tyskland 0 – 1
15:30 SC Wiedenbrück – Paderborn DFB Pokal – Tyskland 0 – 5
15:30 FC Schweinfurt – Schalke 04 DFB Pokal – Tyskland Udsat
16:00 Brøndby IF – FC Nordsjælland Superligaen Grundspil 3 – 2
16:00 Valladolid – Real Sociedad La Liga – Spanien 1 – 1
16:00 Ankaragucu – Erzurum BB Süper Lig – Tyrkiet 1 – 2
16:00 Kayserispor – Kasimpasa Süper Lig – Tyrkiet 1 – 0
16:00 St.Truiden – Antwerpen 1. Division A – Belgien 2 – 3
16:45 Groningen – PSV Eindhoven Æresdivisionen – Holland 1 – 3
16:45 RKC Waalwijk – Vitesse Æresdivisionen – Holland 0 – 1
17:00 Barcelona – Elche La Liga – Spanien Udsat
17:00 Real Madrid – Getafe La Liga – Spanien Udsat
17:00 Monaco – Nantes Ligue 1 – Frankrig 2 – 1
17:30 Tottenham – Everton Premier League – England 0 – 1
17:30 Malmö FF – AIK Allsvenskan – Sverige 0 – 0
17:30 Mjällby – Varbergs BoIS FC Allsvenskan – Sverige 2 – 3
18:00 OB – FC København Superligaen Grundspil 3 – 2
18:00 Mjøndalen – Sandefjord Eliteserien – Norge 0 – 2
18:00 Aalesund – Sarpsborg 08 Eliteserien – Norge 0 – 1
18:00 Strømsgodset – Rosenborg Eliteserien – Norge 3 – 3
18:00 Bodø/Glimt – Odds Ballklubb Eliteserien – Norge 6 – 1
18:15 Zulte-Waregem – Charleroi 1. Division A – Belgien 0 – 2
18:30 Magdeburg – Darmstadt DFB Pokal – Tyskland 2 – 3
18:30 Wehen – FC Heidenheim DFB Pokal – Tyskland 1 – 0
18:30 Waldhof Mannheim – Freiburg DFB Pokal – Tyskland 1 – 2
18:35 Villarreal – SD Huesca La Liga – Spanien 1 – 1
19:00 MP Antalyaspor – Genclerbirligi Süper Lig – Tyrkiet 2 – 0
19:00 Trabzonspor – Besiktas Süper Lig – Tyrkiet 1 – 3
19:00 Helsingborg – IK Brage Allsvenskan – Sverige Aflyst
20:30 Vålerenga – Brann Eliteserien – Norge 5 – 1
20:45 Kortrijk – Royal Excel Mouscron 1. Division A – Belgien 3 – 0
21:00 PSG – Marseille Ligue 1 – Frankrig 0 – 1
21:05 Valencia – Levante La Liga – Spanien 4 – 2

Mandag 14. september 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Dynamo Dresden – Hamburger SV DFB Pokal – Tyskland 4 – 1
18:30 Würzburger Kickers – Hannover 96 DFB Pokal – Tyskland 2 – 3
18:30 RW Essen – Bielefeld DFB Pokal – Tyskland 1 – 0
19:00 AGF – Vejle Boldklub Superligaen Grundspil 4 – 2
19:00 Sheffield United – Wolverhampton Premier League – England 0 – 2
19:00 Hatayspor – Istanbul Basaksehir Süper Lig – Tyrkiet 2 – 0
19:00 Kalmar FF – Norrköping Allsvenskan – Sverige 0 – 2
19:00 Häcken – Sirius Allsvenskan – Sverige 1 – 1
19:00 Östersunds FK – Örebro Allsvenskan – Sverige 0 – 0
20:45 Beerschot – Genk 1. Division A – Belgien 5 – 2
20:45 Duisburg – Dortmund DFB Pokal – Tyskland 0 – 5
21:15 Brighton – Chelsea Premier League – England 1 – 3

Tirsdag 15. september 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Hvidovre IF – FC Helsingør 1. Division 0 – 3
19:00 Vendsyssel FF – Hobro 1. Division 3 – 0
19:00 Dynamo Kiev – AZ Alkmaar Champions League Kvalifikation 2 – 0
19:00 Middlesbrough – Barnsley Carabao Cup – England 0 – 2
19:00 Reading – Luton Carabao Cup – England 0 – 1
19:00 Millwall – Cheltenham Carabao Cup – England 3 – 1
19:00 Gillingham – Coventry Carabao Cup – England 6 – 5
19:30 Derby – Preston Carabao Cup – England 1 – 2
20:00 PAOK – Benfica Champions League Kvalifikation 2 – 1
20:00 Bradford – Lincoln City Carabao Cup – England 0 – 5
20:00 Fleetwood – Port Vale Carabao Cup – England 2 – 1
20:00 Oxford – Watford Carabao Cup – England 1 – 4
20:00 Newport – Cambridge United Carabao Cup – England 1 – 0
20:30 Gent – Rapid Wien Champions League Kvalifikation 2 – 1
20:30 Newcastle – Blackburn Carabao Cup – England 1 – 0
20:30 West Ham – Charlton Carabao Cup – England 3 – 0
20:45 Burton – Aston Villa Carabao Cup – England 1 – 3
20:45 Rochdale – Sheffield Wednesday Carabao Cup – England 0 – 2
20:45 Morecambe – Oldham Carabao Cup – England 1 – 0
20:45 Bournemouth – Crystal Palace Carabao Cup – England 11 – 10
20:45 Leyton Orient – Plymouth Carabao Cup – England 3 – 2
21:00 Montpellier – Lyon Ligue 1 – Frankrig 2 – 1

Onsdag 16. september 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Omonia Nicosia – Røde Stjerne Champions League Kvalifikation 5 – 3
18:00 Silkeborg – Skive IK 1. Division 2 – 0
18:30 Viborg FF – Kolding IF 1. Division 4 – 2
18:30 Esbjerg fB – HB Køge 1. Division 1 – 0
18:30 FC Progres Niederkorn – Willem II Europa League Kvalifikation 0 – 5
19:00 Ferencvaros – Dinamo Zagreb Champions League Kvalifikation 2 – 1
19:00 Qarabag FK – Molde Champions League Kvalifikation 5 – 6
19:00 Maccabi Tel Aviv – Dynamo Brest Champions League Kvalifikation 1 – 0
19:00 Hammarby – Lech Poznan Europa League Kvalifikation 0 – 3
19:00 West Bromwich – Harrogate Carabao Cup – England 3 – 0
20:00 B36 Tórshavn – TNS Europa League Kvalifikation 7 – 6
20:00 Ipswich – Fulham Carabao Cup – England 0 – 1
20:30 FC Midtjylland – Young Boys Champions League Kvalifikation 3 – 0
20:45 Leeds – Hull Carabao Cup – England 9 – 10
20:45 Southampton – Brentford Carabao Cup – England 0 – 2
20:45 Bristol City – Northampton Carabao Cup – England 4 – 0
21:00 PSG – Metz Ligue 1 – Frankrig 1 – 0
21:15 Everton – Salford City Carabao Cup – England 3 – 0

Torsdag 17. september 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Kaisar Kyzylorda – APOEL Nicosia Europa League Kvalifikation 1 – 4
14:15 Ventspils – Rosenborg Europa League Kvalifikation 1 – 5
15:30 Renova – Hajduk Split Europa League Kvalifikation 0 – 1
16:00 Teuta Durres – Granada Europa League Kvalifikation 0 – 4
16:00 FC Astana – Buducnost Podgorica Europa League Kvalifikation 0 – 1
16:00 Ararat Armenia – Fola Europa League Kvalifikation 4 – 3
17:00 Lincoln Red Imps FC – Rangers Europa League Kvalifikation 0 – 5
17:30 KuPS – Slovan Bratislava Europa League Kvalifikation 5 – 4
17:45 Botosani – KF Shkendija Europa League Kvalifikation 0 – 1
18:00 IFK Göteborg – FC København Europa League Kvalifikation 1 – 2
18:00 FC Fredericia – Fremad Amager 1. Division 3 – 1
18:00 Lokomotiv Plovdiv – Tottenham Europa League Kvalifikation 1 – 2
18:00 FK Neftchi – Galatasaray Europa League Kvalifikation 1 – 3
18:00 Riteriai – Liberec Europa League Kvalifikation 1 – 5
18:00 Bodø/Glimt – Zalgiris Vilnius Europa League Kvalifikation 3 – 1
18:30 Ol Ljubljana – Zrinjski Mostar Europa League Kvalifikation 2 – 3
18:30 Flora Tallinn – KR Reykjavik Europa League Kvalifikation 2 – 1
18:30 Burnley – Sheffield United Carabao Cup – England 6 – 5
19:00 Falkenbergs FF – Varbergs BoIS FC Allsvenskan – Sverige 2 – 0
19:00 Elfsborg – Mjällby Allsvenskan – Sverige 2 – 2
19:00 FC Sfintul Gheorghe – Partizan Beograd Europa League Kvalifikation 0 – 1
19:00 Lokomotiv Tbilisi – Dynamo Moskva Europa League Kvalifikation 2 – 1
19:00 PFC CSKA-Sofia – BATE Borisov Europa League Kvalifikation 2 – 0
19:00 Laci – Hapoel Beer Sheva Europa League Kvalifikation 1 – 2
19:00 Hibernians – Videoton FC Europa League Kvalifikation 0 – 1
19:00 OFI Kreta – Apollon Limassol Europa League Kvalifikation 0 – 1
19:00 Djurgården – Europa FC Europa League Kvalifikation 2 – 1
19:00 Connah's Quay – Dinamo Tbilisi Europa League Kvalifikation 0 – 1
19:00 Maccabi Haifa – Kairat Almaty Europa League Kvalifikation 2 – 1
19:30 Inter Club d’Escaldes – Dundalk Europa League Kvalifikation 0 – 1
20:00 Shamrock Rovers – AC Milan Europa League Kvalifikation 0 – 2
20:00 Piast Gliwice – Hartberg Europa League Kvalifikation 3 – 2
20:00 Standard Liege – Bala Town Europa League Kvalifikation 2 – 0
20:00 Aris – FC Kolos Kovalivka Europa League Kvalifikation 1 – 2
20:00 Borac Banja Luka – Rio Ave Europa League Kvalifikation 0 – 2
20:00 Kukesi – Wolfsburg Europa League Kvalifikation 0 – 4
20:00 FK Sileks – Drita Europa League Kvalifikation 0 – 2
20:00 Wolverhampton – Stoke Carabao Cup – England 0 – 1
20:15 Mura – AGF Europa League Kvalifikation 3 – 0
20:30 Coleraine – Motherwell Europa League Kvalifikation 2 – 5
20:30 Viking – Aberdeen Europa League Kvalifikation 0 – 2
20:45 Dunajská Streda – Jablonec Europa League Kvalifikation 5 – 3
20:45 Servette – Reims Europa League Kvalifikation 0 – 1
20:45 Osijek – Basel Europa League Kvalifikation 1 – 2
20:45 Linfield – Floriana Europa League Kvalifikation 0 – 1
20:45 Brighton – Portsmouth Carabao Cup – England 4 – 0
21:00 Marseille – Saint Etienne Ligue 1 – Frankrig 0 – 2
21:00 TSC Backa Topola – Steaua Bukarest Europa League Kvalifikation 10 – 11
21:05 Budapest Honved – Malmö FF Europa League Kvalifikation 0 – 2
<  Forrige uge
10. september 2020 – 17. september 2020
Næste uge  >