Luk
<  Forrige uge
24. september 2020 – 1. oktober 2020
Næste uge  >

Torsdag 24. september 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:00 Ararat Armenia – NK Celje Europa League Kvalifikation 1 – 0
17:30 KuPS – Suduva Europa League Kvalifikation 2 – 0
18:00 Viktoria Plzen – SønderjyskE Europa League Kvalifikation 3 – 0
18:00 Videoton FC – Reims Europa League Kvalifikation 4 – 1
18:30 FK Rostov – Maccabi Haifa Europa League Kvalifikation 1 – 2
19:00 Malmö FF – NK Lokomotiva Europa League Kvalifikation 5 – 0
19:00 Djurgården – CFR Cluj Europa League Kvalifikation 0 – 1
19:00 Rosenborg – Alanyaspor Europa League Kvalifikation 1 – 0
19:00 PFC CSKA-Sofia – B36 Tórshavn Europa League Kvalifikation 3 – 1
19:00 Besiktas – Rio Ave Europa League Kvalifikation 3 – 5
19:00 Mura – PSV Eindhoven Europa League Kvalifikation 1 – 5
19:00 Floriana – Flora Tallinn Europa League Kvalifikation 2 – 4
19:00 Charleroi – Partizan Beograd Europa League Kvalifikation 2 – 1
19:00 Riga FC – Celtic Europa League Kvalifikation 0 – 1
19:30 Hapoel Beer Sheva – Motherwell Europa League Kvalifikation 3 – 0
19:30 Steaua Bukarest – Liberec Europa League Kvalifikation 0 – 2
20:00 FC København – Piast Gliwice Europa League Kvalifikation 3 – 0
20:00 Bristol City – Aston Villa Carabao Cup – England 0 – 3
20:00 FK Sarajevo – Buducnost Podgorica Europa League Kvalifikation 2 – 1
20:00 KF Shkendija – Tottenham Europa League Kvalifikation 1 – 3
20:00 Galatasaray – Hajduk Split Europa League Kvalifikation 2 – 0
20:00 KI Klaksvik – Dinamo Tbilisi Europa League Kvalifikation 6 – 1
20:00 Granada – Lokomotiv Tbilisi Europa League Kvalifikation 2 – 0
20:00 Standard Liege – Vojvodina Europa League Kvalifikation 2 – 1
20:00 APOEL Nicosia – Zrinjski Mostar Europa League Kvalifikation 6 – 4
20:00 FC Sheriff – Dundalk Europa League Kvalifikation 4 – 6
20:15 Wolfsburg – Desna Europa League Kvalifikation 2 – 0
20:30 St. Gallen – AEK Athen Europa League Kvalifikation 0 – 1
20:30 AC Milan – Bodø/Glimt Europa League Kvalifikation 3 – 2
20:30 Legia Warszawa – Drita Europa League Kvalifikation 2 – 0
20:30 Basel – Anorthosis Europa League Kvalifikation 3 – 2
20:30 LASK – Dunajská Streda Europa League Kvalifikation 7 – 0
20:45 Lincoln City – Liverpool Carabao Cup – England 2 – 7
20:45 Manchester City – Bournemouth Carabao Cup – England 2 – 1
20:45 Rijeka – FC Kolos Kovalivka Europa League Kvalifikation 2 – 0
21:00 Willem II – Rangers Europa League Kvalifikation 0 – 4
21:00 Sporting CP – Aberdeen Europa League Kvalifikation 1 – 0

Fredag 25. september 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Næstved Boldklub – Roskilde KFUM 2. Division Gruppe 2 3 – 0
18:30 Osnabrück – Hannover 96 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 1
18:30 Aue – Greuther Fürth 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 1
19:00 Vendsyssel FF – Kolding IF 1. Division 1 – 0
19:00 Hvidovre IF – Hobro 1. Division 1 – 2
19:00 Esbjerg fB – FC Helsingør 1. Division 2 – 1
19:00 Fatih Karagümrük – Istanbul Basaksehir Süper Lig – Tyrkiet 2 – 0
19:00 FC Roskilde – Hillerød 2. Division Gruppe 2 0 – 1
20:00 Twente – Groningen Æresdivisionen – Holland 3 – 1
20:30 Hertha Berlin – Eintracht Frankfurt Bundesliga – Tyskland 1 – 3
20:45 Huddersfield – Nottingham Forest Championship – England 1 – 0
20:45 Kortrijk – Antwerpen 1. Division A – Belgien 1 – 3
21:00 Lille – Nantes Ligue 1 – Frankrig 2 – 0

Lørdag 26. september 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:30 Kayserispor – Erzurum BB Süper Lig – Tyrkiet 1 – 3
13:00 Alaves – Getafe La Liga – Spanien 0 – 0
13:00 FC Sydvest – Jammerbugt FC 2. Division Gruppe 1 2 – 3
13:00 Vanløse – Avarta 2. Division Gruppe 2 2 – 0
13:00 Fortuna Düsseldorf – Würzburger Kickers 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 0
13:00 Darmstadt – Regensburg 2. Bundesliga – Tyskland 0 – 0
13:00 Braunschweig – Holstein Kiel 2. Bundesliga – Tyskland 0 – 0
13:30 Brighton – Manchester United Premier League – England 2 – 3
13:30 VSK Aarhus – Holbæk 2. Division Gruppe 1 0 – 1
13:30 FA 2000 – Slagelse 2. Division Gruppe 2 0 – 0
13:30 Watford – Luton Championship – England 1 – 0
13:30 Wycombe – Swansea Championship – England 0 – 2
14:00 Skive IK – Fremad Amager 1. Division 0 – 2
14:00 Middelfart – Næsby 2. Division Gruppe 1 5 – 0
14:00 Dalum – Frem 2. Division Gruppe 1 0 – 0
15:00 Torino – Atalanta Serie A – Italien 2 – 4
15:00 Hatayspor – Kasimpasa Süper Lig – Tyrkiet 1 – 0
15:00 Göztepe – Gaziantep FK Süper Lig – Tyrkiet 2 – 2
15:00 B93 – Brabrand 2. Division Gruppe 1 3 – 2
15:00 Skovshoved – AB Tårnby 2. Division Gruppe 2 3 – 0
15:00 Nykøbing FC – Brønshøj 2. Division Gruppe 2 6 – 3
15:00 Örebro – Sirius Allsvenskan – Sverige 2 – 1
15:00 Brøndby IF (k) – FC THY-Thisted Q (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k) 4 – 0
15:30 Mönchengladbach – Union Berlin Bundesliga – Tyskland 1 – 1
15:30 Bayer Leverkusen – RB Leipzig Bundesliga – Tyskland 1 – 1
15:30 Mainz 05 – Stuttgart Bundesliga – Tyskland 1 – 4
15:30 Augsburg – Dortmund Bundesliga – Tyskland 2 – 0
15:30 Bielefeld – FC Köln Bundesliga – Tyskland 1 – 0
16:00 Crystal Palace – Everton Premier League – England 1 – 2
16:00 Valencia – SD Huesca La Liga – Spanien 1 – 1
16:00 Derby – Blackburn Championship – England 0 – 4
16:00 Birmingham – Rotherham Championship – England 1 – 1
16:00 Barnsley – Coventry Championship – England 0 – 0
16:00 Millwall – Brentford Championship – England 1 – 1
16:00 Preston – Stoke Championship – England 0 – 1
16:00 Queens Park Rangers – Middlesbrough Championship – England 1 – 1
16:00 Cardiff – Reading Championship – England 1 – 2
16:15 Beerschot – Waasland-Beveren 1. Division A – Belgien 3 – 2
16:30 Zwolle – Sparta Rotterdam Æresdivisionen – Holland 4 – 0
17:00 FC Midtjylland – Randers FC Superligaen Grundspil 1 – 0
17:00 Saint Etienne – Rennes Ligue 1 – Frankrig 0 – 3
18:00 Cagliari – Lazio Serie A – Italien 0 – 2
18:00 Sampdoria – Benevento Serie A – Italien 2 – 3
18:00 Trabzonspor – Yeni Malatyaspor Süper Lig – Tyrkiet 3 – 1
18:00 Molde – Sandefjord Eliteserien – Norge 0 – 1
18:30 West Bromwich – Chelsea Premier League – England 3 – 3
18:30 Schalke 04 – Werder Bremen Bundesliga – Tyskland 1 – 3
18:30 Elche – Real Sociedad La Liga – Spanien 0 – 3
18:30 Mechelen – St.Truiden 1. Division A – Belgien 2 – 0
18:45 Fortuna Sittard – AZ Alkmaar Æresdivisionen – Holland 3 – 3
20:00 Heerenveen – VVV-Venlo Æresdivisionen – Holland 1 – 0
20:30 Strømsgodset – Sarpsborg 08 Eliteserien – Norge 0 – 0
20:45 Gent – Oud-Heverlee 1. Division A – Belgien 2 – 3
20:50 Inter – Fiorentina Serie A – Italien 4 – 3
21:00 Burnley – Southampton Premier League – England 0 – 1
21:00 Real Betis – Real Madrid La Liga – Spanien 2 – 3
21:00 Marseille – Metz Ligue 1 – Frankrig 1 – 1
21:00 Ajax – Vitesse Æresdivisionen – Holland 2 – 1

Søndag 27. september 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Osasuna – Levante La Liga – Spanien 1 – 3
12:15 Feyenoord – ADO Den Haag Æresdivisionen – Holland 4 – 2
12:30 Spezia – Sassuolo Serie A – Italien 1 – 4
12:30 Rizespor – Alanyaspor Süper Lig – Tyrkiet 1 – 1
13:00 Sheffield United – Leeds Premier League – England 0 – 1
13:00 Bordeaux – Nice Ligue 1 – Frankrig 0 – 0
13:00 Thisted – Aarhus Fremad 2. Division Gruppe 1 1 – 0
13:00 Holstebro Boldklub – SfB-Oure FA 2. Division Gruppe 1 4 – 1
13:00 AB – HIK 2. Division Gruppe 2 0 – 0
13:30 HB Køge – Viborg FF 1. Division 0 – 3
13:30 St. Pauli – FC Heidenheim 2. Bundesliga – Tyskland 4 – 2
13:30 Karlsruhe – Bochum 2. Bundesliga – Tyskland LIVE 90': 0 – 1
13:30 Nürnberg – Sandhausen 2. Bundesliga – Tyskland LIVE 90': 1 – 0
13:30 Standard Liege – Zulte-Waregem 1. Division A – Belgien 2 – 2
14:00 AGF – OB Superligaen Grundspil LIVE 64': 2 – 1
14:00 SønderjyskE – AaB Superligaen Grundspil LIVE 61': 1 – 0
14:00 FC Fredericia – Silkeborg 1. Division LIVE 65': 1 – 0
14:00 Eibar – Athletic Club La Liga – Spanien LIVE 65': 1 – 1
14:00 Bristol City – Sheffield Wednesday Championship – England LIVE 66': 1 – 0
14:00 Fortuna Hjørring (k) – FC Nordsjælland (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k) LIVE 67': 3 – 1
14:00 KoldingQ (k) – AaB (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k) LIVE 66': 4 – 0
14:30 Utrecht – RKC Waalwijk Æresdivisionen – Holland LIVE HT: 1 – 0
14:30 Malmö FF – Häcken Allsvenskan – Sverige LIVE HT: 2 – 0
14:30 Falkenbergs FF – Hammarby Allsvenskan – Sverige LIVE HT: 1 – 0
14:30 Helsingborg – Östersunds FK Allsvenskan – Sverige LIVE HT: 0 – 0
15:00 Tottenham – Newcastle Premier League – England LIVE 23': 0 – 0
15:00 Verona – Udinese Serie A – Italien LIVE 20': 0 – 0
15:00 Angers – Brest Ligue 1 – Frankrig LIVE 22': 1 – 1
15:00 Dijon – Montpellier Ligue 1 – Frankrig LIVE 23': 1 – 0
15:00 Monaco – Strasbourg Ligue 1 – Frankrig LIVE 23': 1 – 0
15:00 Nimes – Lens Ligue 1 – Frankrig LIVE 23': 0 – 0
15:00 Sivasspor – Ankaragucu Süper Lig – Tyrkiet LIVE 23': 0 – 0
15:00 Konyaspor – Besiktas Süper Lig – Tyrkiet LIVE 22': 0 – 0
15:30 Hoffenheim – Bayern München Bundesliga – Tyskland
16:00 Brøndby IF – AC Horsens Superligaen Grundspil
16:00 Atletico Madrid – Granada La Liga – Spanien
16:00 HB Køge (k) – AGF (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k)
16:00 Anderlecht – Eupen 1. Division A – Belgien
16:45 Heracles – PSV Eindhoven Æresdivisionen – Holland
16:45 FC Emmen – Willem II Æresdivisionen – Holland
17:00 Lorient – Lyon Ligue 1 – Frankrig
17:00 Bournemouth – Norwich Championship – England
17:30 Manchester City – Leicester Premier League – England
17:30 Djurgården – Norrköping Allsvenskan – Sverige
17:30 Elfsborg – IFK Göteborg Allsvenskan – Sverige
18:00 Vejle Boldklub – FC København Superligaen Grundspil
18:00 Freiburg – Wolfsburg Bundesliga – Tyskland
18:00 Crotone – AC Milan Serie A – Italien
18:00 Napoli – Genoa Serie A – Italien
18:00 Galatasaray – Fenerbahce Süper Lig – Tyrkiet
18:00 Mjøndalen – Viking Eliteserien – Norge
18:00 Aalesund – Rosenborg Eliteserien – Norge
18:00 Haugesund – Odds Ballklubb Eliteserien – Norge
18:00 Kristiansund BK – Brann Eliteserien – Norge
18:00 Stabæk – Start Eliteserien – Norge
18:15 Club Brugge – Cercle Brugge 1. Division A – Belgien
18:30 Cadiz – Sevilla La Liga – Spanien
18:30 Valladolid – Celta Vigo La Liga – Spanien
19:00 IK Brage – Kalmar FF Allsvenskan – Sverige Aflyst
20:00 West Ham – Wolverhampton Premier League – England
20:30 Bodø/Glimt – Vålerenga Eliteserien – Norge
20:45 Roma – Juventus Serie A – Italien
20:45 Royal Excel Mouscron – Charleroi 1. Division A – Belgien
21:00 Barcelona – Villarreal La Liga – Spanien
21:00 Reims – PSG Ligue 1 – Frankrig

Mandag 28. september 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:45 Fulham – Aston Villa Premier League – England
19:00 FC Nordsjælland – Lyngby Superligaen Grundspil
19:00 MP Antalyaspor – Denizlispor Süper Lig – Tyrkiet
19:00 Kalmar FF – Varbergs BoIS FC Allsvenskan – Sverige
19:00 AIK – Mjällby Allsvenskan – Sverige
20:30 Paderborn – Hamburger SV 2. Bundesliga – Tyskland
20:45 Bologna – Parma Serie A – Italien
20:45 Genk – Oostende 1. Division A – Belgien
21:00 Liverpool – Arsenal Premier League – England

Tirsdag 29. september 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Hobro – Skive IK 1. Division
18:00 FC Roskilde – Næstved Boldklub 2. Division Gruppe 2
19:00 Fremad Amager – Esbjerg fB 1. Division
19:00 Real Sociedad – Valencia La Liga – Spanien
20:45 Tottenham – Chelsea Carabao Cup – England
20:45 Monza – Triestina Coppa Italia – Italien
21:00 Dynamo Kiev – Gent Champions League Kvalifikation
21:00 Omonia Nicosia – Olympiakos Champions League Kvalifikation
21:00 Ferencvaros – Molde Champions League Kvalifikation
21:30 Getafe – Real Betis La Liga – Spanien

Onsdag 30. september 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Reggina – Teramo Coppa Italia – Italien
15:00 Cremonese – S.S. Arezzo Coppa Italia – Italien
15:00 Cosenza – Alessandria Coppa Italia – Italien
15:00 Cittadella – Novara Coppa Italia – Italien
15:00 Frosinone – Calcio Padova Coppa Italia – Italien
15:00 Pisa – Juve Stabia Coppa Italia – Italien
15:30 Pescara – San Nicolo Coppa Italia – Italien
16:00 Venezia – Carrarese Coppa Italia – Italien
16:00 Bassano Virtus – Pro Patria Coppa Italia – Italien
16:00 Entella – Albinoleffe Coppa Italia – Italien
17:00 Empoli – Renate Coppa Italia – Italien
17:00 Ascoli Calcio 1898 FC – Perugia Coppa Italia – Italien
18:00 Viborg FF – Vendsyssel FF 1. Division
18:00 Benevento – Inter Serie A – Italien
18:00 Udinese – Spezia Serie A – Italien
18:00 Reggiana – Monopoli Coppa Italia – Italien
18:00 Lecce – FeralpiSalo Coppa Italia – Italien
18:00 Pordenone Calcio – Casarano Coppa Italia – Italien
18:00 Salernitana – Sudtirol Coppa Italia – Italien
18:00 Chievo – Catanzaro Coppa Italia – Italien
18:30 Newport – Newcastle Carabao Cup – England
19:00 Kolding IF – Silkeborg 1. Division
19:00 FC Helsingør – HB Køge 1. Division
19:00 SD Huesca – Atletico Madrid La Liga – Spanien
19:00 Villarreal – Alaves La Liga – Spanien
20:00 Burnley – Manchester City Carabao Cup – England
20:00 Brescia – Trapani Coppa Italia – Italien
20:45 Lazio – Atalanta Serie A – Italien
20:45 Everton – West Ham Carabao Cup – England
20:45 Brighton – Manchester United Carabao Cup – England
21:00 FC Midtjylland – Slavia Prag Champions League Kvalifikation
21:00 PAOK – FK Krasnodar Champions League Kvalifikation
21:00 Salzburg – Maccabi Tel Aviv Champions League Kvalifikation
21:00 SPAL – Bari Coppa Italia – Italien
21:30 Eibar – Elche La Liga – Spanien
21:30 Real Madrid – Valladolid La Liga – Spanien

Torsdag 1. oktober 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
04:00 Mexico – Costa Rica Venskabskamp Aflyst
04:00 Mexico – Guatemala Venskabskamp
16:00 Ararat Armenia – Røde Stjerne Europa League Kvalifikation
18:30 Brentford – Fulham Carabao Cup – England
18:30 CFR Cluj – KuPS Europa League Kvalifikation
19:00 Hvidovre IF – FC Fredericia 1. Division
19:00 Athletic Club – Cadiz La Liga – Spanien
19:00 Sevilla – Levante La Liga – Spanien
19:00 Rosenborg – PSV Eindhoven Europa League Kvalifikation
19:00 Charleroi – Lech Poznan Europa League Kvalifikation
19:00 Dinamo Zagreb – Flora Tallinn Europa League Kvalifikation
19:00 Malmö FF – Granada Europa League Kvalifikation
19:00 Liberec – APOEL Nicosia Europa League Kvalifikation
19:30 Hapoel Beer Sheva – Viktoria Plzen Europa League Kvalifikation
20:00 FC København – Rijeka Europa League Kvalifikation
20:00 Aston Villa – Stoke Carabao Cup – England
20:00 Dynamo Brest – Ludogorets Europa League Kvalifikation
20:00 FK Sarajevo – Celtic Europa League Kvalifikation
20:00 Legia Warszawa – Qarabag FK Europa League Kvalifikation
20:00 Standard Liege – Videoton FC Europa League Kvalifikation
20:30 Young Boys – KF Tirana Europa League Kvalifikation
20:30 Basel – PFC CSKA-Sofia Europa League Kvalifikation
20:30 Dundalk – KI Klaksvik Europa League Kvalifikation
20:45 Liverpool – Arsenal Carabao Cup – England
20:45 AEK Athen – Wolfsburg Europa League Kvalifikation
20:45 Rangers – Galatasaray Europa League Kvalifikation
21:00 Tottenham – Maccabi Haifa Europa League Kvalifikation
21:00 Rio Ave – AC Milan Europa League Kvalifikation
21:00 Sporting CP – LASK Europa League Kvalifikation
21:30 Celta Vigo – Barcelona La Liga – Spanien
<  Forrige uge
24. september 2020 – 1. oktober 2020
Næste uge  >