Luk
<  Forrige uge
11. oktober 2020 – 18. oktober 2020
Næste uge  >

Søndag 11. oktober 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Honduras – Nicaragua Venskabskamp 1 – 1
04:05 Costa Rica – Panama Venskabskamp 0 – 1
13:00 Thisted – Næsby 2. Division Gruppe 1 4 – 2
13:00 AB – Skovshoved 2. Division Gruppe 2 3 – 2
13:30 Holbæk – Aarhus Fremad 2. Division Gruppe 1 3 – 0
14:00 HB Køge (k) – Brøndby IF (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k) 5 – 0
14:30 Malawi – Zimbabwe Venskabskamp 0 – 0
15:00 Irland – Wales UEFA Nations League B Gruppe 4 0 – 0
15:00 Kasakhstan – Albanien UEFA Nations League C Gruppe 4 0 – 0
15:00 Sydafrika – Zambia Venskabskamp 1 – 2
15:00 Tanzania – Burundi Venskabskamp 0 – 1
16:00 Comorerne – Libyen Venskabskamp 2 – 1
17:00 Benin – Gabon Venskabskamp 2 – 0
18:00 Bosnien – Holland UEFA Nations League A Gruppe 1 0 – 0
18:00 England – Belgien UEFA Nations League A Gruppe 2 2 – 1
18:00 Kroatien – Sverige UEFA Nations League A Gruppe 3 2 – 1
18:00 Norge – Rumænien UEFA Nations League B Gruppe 1 4 – 0
18:00 Finland – Bulgarien UEFA Nations League B Gruppe 4 2 – 0
18:00 Armenien – Georgien UEFA Nations League C Gruppe 2 2 – 2
18:00 Estland – Nordmakedonien UEFA Nations League C Gruppe 2 3 – 3
18:00 Litauen – Hviderusland UEFA Nations League C Gruppe 4 2 – 2
20:45 Island – Danmark UEFA Nations League A Gruppe 2 0 – 3
20:45 Polen – Italien UEFA Nations League A Gruppe 1 0 – 0
20:45 Frankrig – Portugal UEFA Nations League A Gruppe 3 0 – 0
20:45 Nordirland – Østrig UEFA Nations League B Gruppe 1 0 – 1
20:45 Israel – Tjekkiet UEFA Nations League B Gruppe 2 1 – 2
20:45 Skotland – Slovakiet UEFA Nations League B Gruppe 2 1 – 0
20:45 Rusland – Tyrkiet UEFA Nations League B Gruppe 3 1 – 1
20:45 Serbien – Ungarn UEFA Nations League B Gruppe 3 0 – 1
20:45 Grækenland – Moldova UEFA Nations League C Gruppe 3 2 – 0
20:45 Kosovo – Slovenien UEFA Nations League C Gruppe 3 0 – 1

Mandag 12. oktober 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:00 Togo – Sudan Venskabskamp 1 – 1
16:30 Ghana – Qatar Venskabskamp 5 – 1
16:30 Forenede Arabiske Emirater – Usbekistan Venskabskamp 1 – 2
18:00 Madagaskar – Burkina Faso Venskabskamp 1 – 2

Tirsdag 13. oktober 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Gambia – Guinea Venskabskamp Aflyst
16:00 Ballerup-Skovlunde – Næstved Boldklub Sydbank Pokalen 4 – 3
16:00 Mali – Iran Venskabskamp Aflyst
16:05 Cameroun – Sydsudan Venskabskamp 0 – 0
16:50 Japan – Elfenbenskysten Venskabskamp 1 – 0
18:00 Aserbajdsjan – Cypern UEFA Nations League C Gruppe 1 0 – 0
18:00 Letland – Malta UEFA Nations League D Gruppe 1 0 – 1
20:00 Marokko – DR Congo Venskabskamp 1 – 1
20:30 Nigeria – Tunesien Venskabskamp 1 – 1
20:45 Tyskland – Schweiz UEFA Nations League A Gruppe 4 3 – 3
20:45 Ukraine – Spanien UEFA Nations League A Gruppe 4 1 – 0
20:45 Montenegro – Luxembourg UEFA Nations League C Gruppe 1 1 – 2
20:45 Færøerne – Andorra UEFA Nations League D Gruppe 1 2 – 0
20:45 Liechtenstein – San Marino UEFA Nations League D Gruppe 2 0 – 0
21:00 Mexico – Algeriet Venskabskamp 2 – 2
21:00 Senegal – Mauretanien Venskabskamp Aflyst
22:00 Bolivia – Argentina VM Kvalifikation CONMEBOL 1 – 2
23:00 Ecuador – Uruguay VM Kvalifikation CONMEBOL 4 – 2

Onsdag 14. oktober 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Venezuela – Paraguay VM Kvalifikation CONMEBOL 0 – 1
02:00 Peru – Brasilien VM Kvalifikation CONMEBOL 2 – 4
02:30 Chile – Colombia VM Kvalifikation CONMEBOL 2 – 2
04:00 Costa Rica – Panama Venskabskamp 0 – 1
18:00 Finland – Irland UEFA Nations League B Gruppe 4 1 – 0
18:00 Litauen – Albanien UEFA Nations League C Gruppe 4 0 – 0
20:45 England – Danmark UEFA Nations League A Gruppe 2 0 – 1
20:45 Italien – Holland UEFA Nations League A Gruppe 1 1 – 1
20:45 Polen – Bosnien UEFA Nations League A Gruppe 1 3 – 0
20:45 Island – Belgien UEFA Nations League A Gruppe 2 1 – 2
20:45 Kroatien – Frankrig UEFA Nations League A Gruppe 3 1 – 2
20:45 Portugal – Sverige UEFA Nations League A Gruppe 3 3 – 0
20:45 Norge – Nordirland UEFA Nations League B Gruppe 1 1 – 0
20:45 Rumænien – Østrig UEFA Nations League B Gruppe 1 0 – 1
20:45 Skotland – Tjekkiet UEFA Nations League B Gruppe 2 1 – 0
20:45 Slovakiet – Israel UEFA Nations League B Gruppe 2 2 – 3
20:45 Rusland – Ungarn UEFA Nations League B Gruppe 3 0 – 0
20:45 Tyrkiet – Serbien UEFA Nations League B Gruppe 3 2 – 2
20:45 Bulgarien – Wales UEFA Nations League B Gruppe 4 0 – 1
20:45 Estland – Armenien UEFA Nations League C Gruppe 2 1 – 1
20:45 Nordmakedonien – Georgien UEFA Nations League C Gruppe 2 1 – 1
20:45 Hviderusland – Kasakhstan UEFA Nations League C Gruppe 4 2 – 0
20:45 Grækenland – Kosovo UEFA Nations League C Gruppe 3 0 – 0
20:45 Moldova – Slovenien UEFA Nations League C Gruppe 3 0 – 4

Torsdag 15. oktober 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 Düren – Bayern München DFB Pokal – Tyskland 0 – 3

Fredag 16. oktober 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Viborg FF – Fremad Amager 1. Division 3 – 1
18:30 Hvidovre IF – Silkeborg 1. Division 1 – 5
19:00 Dijon – Rennes Ligue 1 – Frankrig 1 – 1
20:45 Derby – Watford Championship – England 0 – 1
21:00 Nimes – PSG Ligue 1 – Frankrig 0 – 4

Lørdag 17. oktober 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:30 Rizespor – Ankaragucu Süper Lig – Tyrkiet 5 – 3
13:00 Granada – Sevilla La Liga – Spanien 1 – 0
13:00 SfB-Oure FA – VSK Aarhus 2. Division Gruppe 1 1 – 2
13:00 Greuther Fürth – Hamburger SV 2. Bundesliga – Tyskland 0 – 1
13:00 Karlsruhe – Sandhausen 2. Bundesliga – Tyskland 3 – 0
13:00 Braunschweig – Bochum 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 1
13:30 Everton – Liverpool Premier League – England 2 – 2
13:45 FA 2000 – Vanløse 2. Division Gruppe 2 1 – 0
14:00 Kolding IF – Esbjerg fB 1. Division 1 – 1
14:00 Frem – Thisted 2. Division Gruppe 1 1 – 1
14:00 Brabrand – Aarhus Fremad 2. Division Gruppe 1 1 – 1
14:00 Dalum – Middelfart 2. Division Gruppe 1 4 – 3
14:00 Holbæk – FC Sydvest 2. Division Gruppe 1 2 – 3
14:00 Skovshoved – Næstved Boldklub 2. Division Gruppe 2 3 – 3
14:00 Hillerød – Nykøbing FC 2. Division Gruppe 2 1 – 3
14:00 AB Tårnby – Roskilde KFUM 2. Division Gruppe 2 1 – 2
14:00 Brøndby IF (k) – FC Nordsjælland (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k) 0 – 0
14:00 KoldingQ (k) – HB Køge (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k) 3 – 3
14:00 AaB (k) – Fortuna Hjørring (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k) 1 – 4
15:00 Hobro – HB Køge 1. Division 3 – 1
15:00 Napoli – Atalanta Serie A – Italien 4 – 1
15:00 Kayserispor – Sivasspor Süper Lig – Tyrkiet 1 – 3
15:00 Konyaspor – Yeni Malatyaspor Süper Lig – Tyrkiet 1 – 1
15:00 B93 – Næsby 2. Division Gruppe 1 2 – 3
15:00 Brønshøj – AB 2. Division Gruppe 2 1 – 2
15:00 Falkenbergs FF – Örebro Allsvenskan – Sverige 2 – 1
15:00 FC THY-Thisted Q (k) – AGF (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k) 1 – 3
15:30 Hoffenheim – Dortmund Bundesliga – Tyskland 0 – 1
15:30 Freiburg – Werder Bremen Bundesliga – Tyskland 1 – 1
15:30 Hertha Berlin – Stuttgart Bundesliga – Tyskland 0 – 2
15:30 Mainz 05 – Bayer Leverkusen Bundesliga – Tyskland 0 – 1
15:30 Augsburg – RB Leipzig Bundesliga – Tyskland 0 – 2
16:00 FC Midtjylland – OB Superligaen Grundspil 3 – 1
16:00 Chelsea – Southampton Premier League – England 3 – 3
16:00 Celta Vigo – Atletico Madrid La Liga – Spanien 0 – 2
16:00 Blackburn – Nottingham Forest Championship – England 0 – 1
16:00 Birmingham – Sheffield Wednesday Championship – England 0 – 1
16:00 Barnsley – Bristol City Championship – England 2 – 2
16:00 Bournemouth – Queens Park Rangers Championship – England 0 – 0
16:00 Brentford – Coventry Championship – England 2 – 0
16:00 Wycombe – Millwall Championship – England 1 – 2
16:00 Rotherham – Norwich Championship – England 1 – 2
16:00 Middlesbrough – Reading Championship – England 0 – 0
16:00 Luton – Stoke Championship – England 0 – 2
16:00 Swansea – Huddersfield Championship – England 1 – 2
16:15 Cercle Brugge – Gent 1. Division A – Belgien 5 – 2
17:00 Reims – Lorient Ligue 1 – Frankrig 1 – 3
18:00 Inter – AC Milan Serie A – Italien 1 – 2
18:00 Sampdoria – Lazio Serie A – Italien 3 – 0
18:00 Trabzonspor – Istanbul Basaksehir Süper Lig – Tyrkiet 0 – 2
18:00 Mjøndalen – Brann Eliteserien – Norge 2 – 0
18:30 Manchester City – Arsenal Premier League – England 1 – 0
18:30 Bielefeld – Bayern München Bundesliga – Tyskland 1 – 4
18:30 Real Madrid – Cadiz La Liga – Spanien 0 – 1
18:30 Mechelen – Kortrijk 1. Division A – Belgien 1 – 2
18:30 Beerschot – St.Truiden 1. Division A – Belgien 6 – 3
18:45 Heracles – RKC Waalwijk Æresdivisionen – Holland 0 – 1
20:00 AZ Alkmaar – VVV-Venlo Æresdivisionen – Holland 2 – 2
20:30 Mönchengladbach – Wolfsburg Bundesliga – Tyskland 1 – 1
20:30 Molde – Bodø/Glimt Eliteserien – Norge 4 – 2
20:45 Crotone – Juventus Serie A – Italien 1 – 1
20:45 Standard Liege – Club Brugge 1. Division A – Belgien 1 – 1
21:00 Newcastle – Manchester United Premier League – England 1 – 4
21:00 Getafe – Barcelona La Liga – Spanien 1 – 0
21:00 Marseille – Bordeaux Ligue 1 – Frankrig 3 – 1
21:00 Willem II – Twente Æresdivisionen – Holland 0 – 3

Søndag 18. oktober 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Eibar – Osasuna La Liga – Spanien 0 – 0
12:15 Feyenoord – Sparta Rotterdam Æresdivisionen – Holland 1 – 1
12:30 Bologna – Sassuolo Serie A – Italien 3 – 4
12:30 Hatayspor – Erzurum BB Süper Lig – Tyrkiet Udsat
13:00 Sheffield United – Fulham Premier League – England 1 – 1
13:00 Strasbourg – Lyon Ligue 1 – Frankrig 2 – 3
13:00 Holstebro Boldklub – Jammerbugt FC 2. Division Gruppe 1 2 – 2
13:00 Avarta – HIK 2. Division Gruppe 2 0 – 1
13:00 Slagelse – FC Roskilde 2. Division Gruppe 2 3 – 1
13:00 Preston – Cardiff Championship – England 0 – 1
13:30 Aue – FC Heidenheim 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 1
13:30 Paderborn – Hannover 96 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 0
13:30 Fortuna Düsseldorf – Regensburg 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 2
13:30 Würzburger Kickers – Holstein Kiel 2. Bundesliga – Tyskland 0 – 2
13:30 Zulte-Waregem – Antwerpen 1. Division A – Belgien 1 – 3
14:00 AGF – AC Horsens Superligaen Grundspil 3 – 0
14:00 Vejle Boldklub – Lyngby Superligaen Grundspil 3 – 2
14:00 Athletic Club – Levante La Liga – Spanien 2 – 0
14:30 Ajax – Heerenveen Æresdivisionen – Holland 5 – 1
14:30 ADO Den Haag – Vitesse Æresdivisionen – Holland 0 – 2
14:30 Elfsborg – Kalmar FF Allsvenskan – Sverige 3 – 1
14:30 Hammarby – Mjällby Allsvenskan – Sverige 4 – 2
14:30 Sirius – Östersunds FK Allsvenskan – Sverige 2 – 3
15:00 Crystal Palace – Brighton Premier League – England 1 – 1
15:00 Vendsyssel FF – FC Fredericia 1. Division 1 – 1
15:00 Spezia – Fiorentina Serie A – Italien 2 – 2
15:00 Torino – Cagliari Serie A – Italien 2 – 3
15:00 Angers – Metz Ligue 1 – Frankrig 1 – 1
15:00 Monaco – Montpellier Ligue 1 – Frankrig 1 – 1
15:00 Nantes – Brest Ligue 1 – Frankrig 3 – 1
15:00 MP Antalyaspor – Gaziantep FK Süper Lig – Tyrkiet 1 – 1
15:00 Fatih Karagümrük – Kasimpasa Süper Lig – Tyrkiet 1 – 1
15:30 FC Helsingør – Skive IK 1. Division 2 – 1
15:30 FC Köln – Eintracht Frankfurt Bundesliga – Tyskland 1 – 1
16:00 SønderjyskE – Brøndby IF Superligaen Grundspil 2 – 0
16:00 Villarreal – Valencia La Liga – Spanien 2 – 1
16:00 Royal Excel Mouscron – Eupen 1. Division A – Belgien 0 – 2
16:45 Groningen – Utrecht Æresdivisionen – Holland 0 – 0
16:45 Zwolle – PSV Eindhoven Æresdivisionen – Holland 0 – 3
17:00 Saint Etienne – Nice Ligue 1 – Frankrig 1 – 3
17:30 Tottenham – West Ham Premier League – England 3 – 3
17:30 AIK – IFK Göteborg Allsvenskan – Sverige 2 – 0
17:30 Varbergs BoIS FC – Norrköping Allsvenskan – Sverige 1 – 3
18:00 FC København – AaB Superligaen Grundspil 1 – 2
18:00 Schalke 04 – Union Berlin Bundesliga – Tyskland 1 – 1
18:00 Udinese – Parma Serie A – Italien 3 – 2
18:00 Göztepe – Fenerbahce Süper Lig – Tyrkiet 2 – 3
18:00 Strømsgodset – Start Eliteserien – Norge 1 – 1
18:00 Kristiansund BK – Rosenborg Eliteserien – Norge 0 – 0
18:00 Haugesund – Sarpsborg 08 Eliteserien – Norge 2 – 0
18:00 Stabæk – Aalesund Eliteserien – Norge 4 – 0
18:15 Genk – Charleroi 1. Division A – Belgien 2 – 1
18:30 Alaves – Elche La Liga – Spanien 0 – 2
18:30 SD Huesca – Valladolid La Liga – Spanien 2 – 2
19:00 Sirius – IK Brage Allsvenskan – Sverige Aflyst
20:00 FC Emmen – Fortuna Sittard Æresdivisionen – Holland 2 – 2
20:15 Leicester – Aston Villa Premier League – England 0 – 1
20:30 Sandefjord – Vålerenga Eliteserien – Norge 0 – 3
20:30 Anderlecht – Oud-Heverlee 1. Division A – Belgien 2 – 2
20:45 Roma – Benevento Serie A – Italien 5 – 2
21:00 Real Betis – Real Sociedad La Liga – Spanien 0 – 3
21:00 Lille – Lens Ligue 1 – Frankrig 4 – 0
<  Forrige uge
11. oktober 2020 – 18. oktober 2020
Næste uge  >