Luk
<  Forrige uge
25. oktober 2020 – 31. oktober 2020
Næste uge  >

Søndag 25. oktober 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:30 Yeni Malatyaspor – Genclerbirligi Süper Lig – Tyrkiet
12:15 Fortuna Sittard – Groningen Æresdivisionen – Holland
12:30 Cagliari – Crotone Serie A – Italien
13:00 Fremad Amager – Silkeborg 1. Division
13:00 Lens – Nantes Ligue 1 – Frankrig
13:00 Avarta – Slagelse 2. Division Gruppe 2
13:00 AB – FA 2000 2. Division Gruppe 2
13:00 Næstved Boldklub – AB Tårnby 2. Division Gruppe 2
13:30 Sandhausen – Paderborn 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Bochum – Aue 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 FC Heidenheim – Osnabrück 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Antwerpen – Beerschot 1. Division A – Belgien
14:00 AC Horsens – FC Nordsjælland Superligaen Grundspil
14:00 Hvidovre IF – Viborg FF 1. Division
14:00 Valladolid – Alaves La Liga – Spanien
14:00 Alanyaspor – Fatih Karagümrük Süper Lig – Tyrkiet
14:30 Vitesse – PSV Eindhoven Æresdivisionen – Holland
14:30 Sparta Rotterdam – Heracles Æresdivisionen – Holland
14:30 Kalmar FF – Falkenbergs FF Allsvenskan – Sverige
14:30 Östersunds FK – Hammarby Allsvenskan – Sverige
15:00 Southampton – Everton Premier League – England
15:00 Etiopien – Zambia Venskabskamp
15:00 Benevento – Napoli Serie A – Italien
15:00 Parma – Spezia Serie A – Italien
15:00 Bordeaux – Nimes Ligue 1 – Frankrig
15:00 Brest – Strasbourg Ligue 1 – Frankrig
15:00 Metz – Saint Etienne Ligue 1 – Frankrig
15:00 Montpellier – Reims Ligue 1 – Frankrig
15:30 Wolfsburg – Bielefeld Bundesliga – Tyskland
16:00 Randers FC – SønderjyskE Superligaen Grundspil
16:00 Cadiz – Villarreal La Liga – Spanien
16:00 Oostende – Zulte-Waregem 1. Division A – Belgien
16:45 RKC Waalwijk – Feyenoord Æresdivisionen – Holland
17:00 Nice – Lille Ligue 1 – Frankrig
17:00 Fenerbahce – Trabzonspor Süper Lig – Tyrkiet
17:30 Wolverhampton – Newcastle Premier League – England
17:30 Malmö FF – IFK Göteborg Allsvenskan – Sverige
17:30 Örebro – Helsingborg Allsvenskan – Sverige
18:00 AGF – FC København Superligaen Grundspil
18:00 Werder Bremen – Hoffenheim Bundesliga – Tyskland
18:00 Fiorentina – Udinese Serie A – Italien
18:00 Aalesund – Odds Ballklubb Eliteserien – Norge
18:00 Molde – Strømsgodset Eliteserien – Norge
18:00 Vålerenga – Kristiansund BK Eliteserien – Norge
18:00 Sarpsborg 08 – Rosenborg Eliteserien – Norge
18:15 St.Truiden – Standard Liege 1. Division A – Belgien
18:30 Getafe – Granada La Liga – Spanien
19:00 Elfsborg – IK Brage Allsvenskan – Sverige Aflyst
20:00 ADO Den Haag – AZ Alkmaar Æresdivisionen – Holland
20:15 Arsenal – Leicester Premier League – England
20:30 Bodø/Glimt – Mjøndalen Eliteserien – Norge
20:45 Juventus – Verona Serie A – Italien
20:45 Charleroi – Waasland-Beveren 1. Division A – Belgien
21:00 Real Sociedad – SD Huesca La Liga – Spanien
21:00 Lyon – Monaco Ligue 1 – Frankrig

Mandag 26. oktober 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Sydsudan – Zambia Venskabskamp
18:00 Denizlispor – Besiktas Süper Lig – Tyrkiet
18:00 Sivasspor – Rizespor Süper Lig – Tyrkiet
18:30 Brighton – West Bromwich Premier League – England
19:00 AaB – Vejle Boldklub Superligaen Grundspil
19:00 Norrköping – AIK Allsvenskan – Sverige
19:00 Varbergs BoIS FC – Elfsborg Allsvenskan – Sverige
20:30 Bayer Leverkusen – Augsburg Bundesliga – Tyskland
20:45 AC Milan – Roma Serie A – Italien
20:45 Gent – Genk 1. Division A – Belgien
21:00 Burnley – Tottenham Premier League – England
21:00 Levante – Celta Vigo La Liga – Spanien

Tirsdag 27. oktober 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Sampdoria – Salernitana Coppa Italia – Italien
15:00 Bologna – Reggina Coppa Italia – Italien
15:00 Entella – Pisa Coppa Italia – Italien
18:00 Pordenone Calcio – Monza Coppa Italia – Italien
18:55 Lokomotiv Moskva – Bayern München Champions League Gruppe A
18:55 Shakhtar Donetsk – Inter Champions League Gruppe B
19:00 Viking – Haugesund Eliteserien – Norge
20:45 Wycombe – Watford Championship – England
20:45 Middlesbrough – Coventry Championship – England
20:45 Brentford – Norwich Championship – England
20:45 Blackburn – Reading Championship – England
20:45 Barnsley – Queens Park Rangers Championship – England
20:45 Swansea – Stoke Championship – England
21:00 Liverpool – FC Midtjylland Champions League Gruppe D
21:00 Atletico Madrid – Salzburg Champions League Gruppe A
21:00 Mönchengladbach – Real Madrid Champions League Gruppe B
21:00 FC Porto – Olympiakos Champions League Gruppe C
21:00 Marseille – Manchester City Champions League Gruppe C
21:00 Atalanta – Ajax Champions League Gruppe D

Onsdag 28. oktober 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Torino – Lecce Coppa Italia – Italien
14:30 Cagliari – Cremonese Coppa Italia – Italien
15:00 Cittadella – Spezia Coppa Italia – Italien
15:00 Cosenza – Monopoli Coppa Italia – Italien
16:00 Brescia – Perugia Coppa Italia – Italien
16:00 Benevento – Empoli Coppa Italia – Italien
17:00 Verona – Venezia Coppa Italia – Italien
17:00 Crotone – SPAL Coppa Italia – Italien
17:00 Genoa – Catanzaro Coppa Italia – Italien
18:00 Parma – Pescara Coppa Italia – Italien
18:00 Cosenza – Reggiana Coppa Italia – Italien Aflyst
18:00 Udinese – Bassano Virtus Coppa Italia – Italien
18:00 Fiorentina – Calcio Padova Coppa Italia – Italien
18:30 Osnabrück – Darmstadt 2. Bundesliga – Tyskland
18:55 FK Krasnodar – Chelsea Champions League Gruppe E
18:55 Istanbul Basaksehir – PSG Champions League Gruppe H
19:00 Häcken – Djurgården Allsvenskan – Sverige
19:00 IK Brage – Häcken Allsvenskan – Sverige Aflyst
20:00 Preston – Millwall Championship – England
20:45 Bournemouth – Bristol City Championship – England
20:45 Birmingham – Huddersfield Championship – England
20:45 Luton – Nottingham Forest Championship – England
20:45 Rotherham – Sheffield Wednesday Championship – England
20:45 Derby – Cardiff Championship – England
21:00 Sevilla – Rennes Champions League Gruppe E
21:00 Club Brugge – Lazio Champions League Gruppe F
21:00 Dortmund – Zenit Champions League Gruppe F
21:00 Ferencvaros – Dynamo Kiev Champions League Gruppe G
21:00 Juventus – Barcelona Champions League Gruppe G
21:00 Manchester United – RB Leipzig Champions League Gruppe H

Torsdag 29. oktober 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:55 AEK Athen – Leicester Europa League Gruppe G
18:55 Zorya – Braga Europa League Gruppe G
18:55 AC Milan – Sparta Prag Europa League Gruppe H
18:55 Lille – Celtic Europa League Gruppe H
18:55 Qarabag FK – Villarreal Europa League Gruppe I
18:55 Sivasspor – Maccabi Tel Aviv Europa League Gruppe I
18:55 LASK – Ludogorets Europa League Gruppe J
18:55 Antwerpen – Tottenham Europa League Gruppe J
18:55 CSKA Moskva – Dinamo Zagreb Europa League Gruppe K
18:55 Feyenoord – Wolfsberger AC Europa League Gruppe K
18:55 Gent – Hoffenheim Europa League Gruppe L
18:55 Røde Stjerne – Liberec Europa League Gruppe L
19:00 Sirius – AIK Allsvenskan – Sverige
21:00 Roma – PFC CSKA-Sofia Europa League Gruppe A
21:00 CFR Cluj – Young Boys Europa League Gruppe A
21:00 Arsenal – Dundalk Europa League Gruppe B
21:00 Molde – Rapid Wien Europa League Gruppe B
21:00 Slavia Prag – Bayer Leverkusen Europa League Gruppe C
21:00 Nice – Hapoel Beer Sheva Europa League Gruppe C
21:00 Benfica – Standard Liege Europa League Gruppe D
21:00 Rangers – Lech Poznan Europa League Gruppe D
21:00 Omonia Nicosia – PSV Eindhoven Europa League Gruppe E
21:00 Granada – PAOK Europa League Gruppe E
21:00 Real Sociedad – Napoli Europa League Gruppe F
21:00 AZ Alkmaar – Rijeka Europa League Gruppe F

Fredag 30. oktober 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Viborg FF – FC Helsingør 1. Division
18:00 Fatih Karagümrük – Erzurum BB Süper Lig – Tyrkiet
18:00 Trabzonspor – Kasimpasa Süper Lig – Tyrkiet
18:30 Fortuna Düsseldorf – FC Heidenheim 2. Bundesliga – Tyskland
18:30 Hamburger SV – St. Pauli 2. Bundesliga – Tyskland
19:00 Vejle Boldklub – Randers FC Superligaen Grundspil
19:00 Kolding IF – Hvidovre IF 1. Division
20:30 Schalke 04 – Stuttgart Bundesliga – Tyskland
20:45 Coventry – Reading Championship – England
20:45 Genk – Eupen 1. Division A – Belgien
21:00 Wolverhampton – Crystal Palace Premier League – England
21:00 Eibar – Cadiz La Liga – Spanien
21:00 Marseille – Lens Ligue 1 – Frankrig

Lørdag 31. oktober 2020 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:30 Genclerbirligi – Gaziantep FK Süper Lig – Tyrkiet
13:00 Esbjerg fB – FC Fredericia 1. Division
13:00 Vanløse – AB 2. Division Gruppe 2
13:00 Paderborn – Regensburg 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 Aue – Holstein Kiel 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 Braunschweig – Nürnberg 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 Osnabrück – Sandhausen 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Sheffield United – Manchester City Premier League – England
13:30 Bristol City – Norwich Championship – England
13:45 FA 2000 – FC Roskilde 2. Division Gruppe 2
14:00 Real Madrid – SD Huesca La Liga – Spanien
14:00 Göztepe – Alanyaspor Süper Lig – Tyrkiet
14:00 Brabrand – SfB-Oure FA 2. Division Gruppe 1
14:00 Aarhus Fremad – Jammerbugt FC 2. Division Gruppe 1
14:00 Næsby – Dalum 2. Division Gruppe 1
14:00 Frem – VSK Aarhus 2. Division Gruppe 1
14:00 Holbæk – Holstebro Boldklub 2. Division Gruppe 1
14:00 Skovshoved – Roskilde KFUM 2. Division Gruppe 2
14:00 AB Tårnby – Avarta 2. Division Gruppe 2
14:00 Fortuna Hjørring (k) – Brøndby IF (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k)
14:00 AGF (k) – AaB (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k)
15:00 Hobro – Fremad Amager 1. Division
15:00 Crotone – Atalanta Serie A – Italien
15:00 B93 – FC Sydvest 2. Division Gruppe 1
15:00 Brønshøj – Hillerød 2. Division Gruppe 2
15:30 Eintracht Frankfurt – Werder Bremen Bundesliga – Tyskland
15:30 FC Köln – Bayern München Bundesliga – Tyskland
15:30 Augsburg – Mainz 05 Bundesliga – Tyskland
15:30 Bielefeld – Dortmund Bundesliga – Tyskland
16:00 FC Nordsjælland – FC Midtjylland Superligaen Grundspil
16:00 Burnley – Chelsea Premier League – England
16:00 Athletic Club – Sevilla La Liga – Spanien
16:00 Luton – Brentford Championship – England
16:00 Bournemouth – Derby Championship – England
16:00 Barnsley – Watford Championship – England
16:00 Middlesbrough – Nottingham Forest Championship – England
16:00 Millwall – Huddersfield Championship – England
16:00 Wycombe – Sheffield Wednesday Championship – England
16:00 Stoke – Rotherham Championship – England
16:00 Preston – Birmingham Championship – England
16:00 Swansea – Blackburn Championship – England
16:00 Queens Park Rangers – Cardiff Championship – England
16:15 Beerschot – Oud-Heverlee 1. Division A – Belgien
17:00 Rennes – Brest Ligue 1 – Frankrig
17:00 Galatasaray – Ankaragucu Süper Lig – Tyrkiet
18:00 Inter – Parma Serie A – Italien
18:00 Odds Ballklubb – Sarpsborg 08 Eliteserien – Norge
18:30 Liverpool – West Ham Premier League – England
18:30 Mönchengladbach – RB Leipzig Bundesliga – Tyskland
18:30 Osasuna – Atletico Madrid La Liga – Spanien
18:30 Charleroi – Cercle Brugge 1. Division A – Belgien
18:45 Twente – Zwolle Æresdivisionen – Holland
20:00 Ajax – Fortuna Sittard Æresdivisionen – Holland
20:00 Groningen – VVV-Venlo Æresdivisionen – Holland
20:30 Haugesund – Aalesund Eliteserien – Norge
20:45 Bologna – Cagliari Serie A – Italien
20:45 Club Brugge – Mechelen 1. Division A – Belgien
21:00 Alaves – Barcelona La Liga – Spanien
21:00 Nantes – PSG Ligue 1 – Frankrig
21:00 Willem II – Vitesse Æresdivisionen – Holland
<  Forrige uge
25. oktober 2020 – 31. oktober 2020
Næste uge  >