Luk
<  Forrige uge
1. april 2021 – 8. april 2021
Næste uge  >

Torsdag 1. april 2021 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 AB – Avarta 2. Division Gruppe 2 4 – 0
14:00 Brabrand – Jammerbugt FC 2. Division Gruppe 1 0 – 0
14:00 Dalum – Thisted 2. Division Gruppe 1 1 – 4

Fredag 2. april 2021 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:00 Queens Park Rangers – Coventry Championship – England 3 – 0
16:00 Preston – Norwich Championship – England 1 – 1
16:00 Millwall – Rotherham Championship – England 1 – 0
16:00 Derby – Luton Championship – England 2 – 0
16:00 Bristol City – Stoke Championship – England 0 – 2
16:00 Bournemouth – Middlesbrough Championship – England 3 – 1
16:00 Watford – Sheffield Wednesday Championship – England 1 – 0
16:00 Wycombe – Blackburn Championship – England 1 – 0
16:00 Cardiff – Nottingham Forest Championship – England 0 – 1
18:30 Barnsley – Reading Championship – England 1 – 1
21:00 Levante – SD Huesca La Liga – Spanien 0 – 2
21:00 Birmingham – Swansea Championship – England 1 – 0

Lørdag 3. april 2021 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:30 AC Milan – Sampdoria Serie A – Italien 1 – 1
12:30 Kayserispor – Göztepe Süper Lig – Tyrkiet 1 – 1
13:00 Monaco – Metz Ligue 1 – Frankrig 4 – 0
13:00 Bochum – Holstein Kiel 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 1
13:00 FC Heidenheim – Greuther Fürth 2. Bundesliga – Tyskland 0 – 1
13:00 Karlsruhe – Osnabrück 2. Bundesliga – Tyskland 0 – 1
13:30 Chelsea – West Bromwich Premier League – England 2 – 5
13:30 Huddersfield – Brentford Championship – England 1 – 1
14:00 Granada – Villarreal La Liga – Spanien 0 – 3
14:00 Holbæk – Næsby 2. Division Gruppe 1 0 – 2
14:00 Hillerød – Brønshøj 2. Division Gruppe 2 2 – 0
14:00 KoldingQ (k) – Brøndby IF (k) Gjensidige Kvindeligaen Slutspil (k) 1 – 2
14:00 Fortuna Hjørring (k) – HB Køge (k) Gjensidige Kvindeligaen Slutspil (k) 1 – 2
14:00 Odense Q (k) – Sundby BK (k) Gjensidige Kvindeligaen Kvalifikation (k) 3 – 0
14:00 AGF (k) – ASA Aarhus (k) Gjensidige Kvindeligaen Kvalifikation (k) 2 – 0
15:00 Fremad Amager – Vendsyssel FF 1. Division Kvalifikationsspil 3 – 0
15:00 Napoli – Crotone Serie A – Italien 4 – 3
15:00 Genoa – Fiorentina Serie A – Italien 1 – 1
15:00 Benevento – Parma Serie A – Italien 2 – 2
15:00 Sassuolo – Roma Serie A – Italien 2 – 2
15:00 Lazio – Spezia Serie A – Italien 2 – 1
15:00 Atalanta – Udinese Serie A – Italien 3 – 2
15:00 Cagliari – Verona Serie A – Italien 0 – 2
15:00 Sivasspor – Trabzonspor Süper Lig – Tyrkiet 0 – 0
15:00 Rizespor – Fatih Karagümrük Süper Lig – Tyrkiet 0 – 0
15:00 FC THY-Thisted Q (k) – FC Nordsjælland (k) Gjensidige Kvindeligaen Slutspil (k) 1 – 0
15:30 Dortmund – Eintracht Frankfurt Bundesliga – Tyskland 1 – 2
15:30 Bayer Leverkusen – Schalke 04 Bundesliga – Tyskland 2 – 1
15:30 Wolfsburg – FC Köln Bundesliga – Tyskland 1 – 0
15:30 Mainz 05 – Bielefeld Bundesliga – Tyskland 1 – 1
15:30 Augsburg – Hoffenheim Bundesliga – Tyskland 2 – 1
16:00 Leeds – Sheffield United Premier League – England 2 – 1
16:00 B 93 (k) – AaB (k) Gjensidige Kvindeligaen Kvalifikation (k) 0 – 1
16:15 Real Madrid – Eibar La Liga – Spanien 2 – 0
16:15 Oostende – Waasland-Beveren 1. Division A – Belgien 0 – 2
17:00 PSG – Lille Ligue 1 – Frankrig 0 – 1
18:00 Torino – Juventus Serie A – Italien 2 – 2
18:00 Hatayspor – Galatasaray Süper Lig – Tyrkiet 3 – 0
18:30 Leicester – Manchester City Premier League – England 0 – 2
18:30 RB Leipzig – Bayern München Bundesliga – Tyskland 0 – 1
18:30 Osasuna – Getafe La Liga – Spanien 0 – 0
18:30 St.Truiden – Mechelen 1. Division A – Belgien 2 – 1
18:45 VVV-Venlo – Groningen Æresdivisionen – Holland 0 – 1
20:00 Twente – Vitesse Æresdivisionen – Holland 1 – 2
20:00 Willem II – AZ Alkmaar Æresdivisionen – Holland 0 – 1
20:30 Mönchengladbach – Freiburg Bundesliga – Tyskland 2 – 1
20:45 Bologna – Inter Serie A – Italien 0 – 1
20:45 Kortrijk – Club Brugge 1. Division A – Belgien 1 – 2
21:00 Arsenal – Liverpool Premier League – England 0 – 3
21:00 Lens – Lyon Ligue 1 – Frankrig 1 – 1
21:00 Sparta Rotterdam – Zwolle Æresdivisionen – Holland 3 – 2
21:30 Athletic Club – Real Sociedad Copa Del Rey – Spanien 0 – 1

Søndag 4. april 2021 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:15 Feyenoord – Fortuna Sittard Æresdivisionen – Holland 2 – 0
12:30 Erzurum BB – Konyaspor Süper Lig – Tyrkiet 1 – 2
13:00 Southampton – Burnley Premier League – England 3 – 2
13:00 HB Køge – Viborg FF 1. Division Oprykningsspil 1 – 1
13:00 Angers – Montpellier Ligue 1 – Frankrig 1 – 1
13:30 Sandhausen – Würzburger Kickers 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 0
13:30 Hannover 96 – Hamburger SV 2. Bundesliga – Tyskland 3 – 3
13:30 Darmstadt – Fortuna Düsseldorf 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 2
13:30 Regensburg – Aue 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 1
13:30 Nürnberg – Paderborn 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 1
13:30 Cercle Brugge – Beerschot 1. Division A – Belgien 2 – 1
14:00 Kolding IF – Hvidovre IF 1. Division Kvalifikationsspil 1 – 1
14:00 Alaves – Celta Vigo La Liga – Spanien 1 – 3
14:30 ADO Den Haag – Utrecht Æresdivisionen – Holland 1 – 4
14:30 PSV Eindhoven – Heracles Æresdivisionen – Holland 3 – 0
15:00 Skive IK – Hobro 1. Division Kvalifikationsspil 1 – 0
15:00 Bordeaux – Strasbourg Ligue 1 – Frankrig 2 – 3
15:00 Lorient – Brest Ligue 1 – Frankrig 1 – 0
15:00 Nantes – Nice Ligue 1 – Frankrig 1 – 2
15:00 Reims – Rennes Ligue 1 – Frankrig 2 – 2
15:00 Istanbul Basaksehir – Yeni Malatyaspor Süper Lig – Tyrkiet 3 – 1
15:00 Ankaragücü – MP Antalyaspor Süper Lig – Tyrkiet 1 – 0
15:00 Alanyaspor – Genclerbirligi Süper Lig – Tyrkiet 1 – 2
15:05 Newcastle – Tottenham Premier League – England 2 – 2
15:30 Stuttgart – Werder Bremen Bundesliga – Tyskland 1 – 0
16:00 AC Horsens – OB Superligaen Nedrykningsspil 1 – 1
16:15 Elche – Real Betis La Liga – Spanien 1 – 1
16:45 FC Emmen – RKC Waalwijk Æresdivisionen – Holland 3 – 1
16:45 Heerenveen – Ajax Æresdivisionen – Holland 1 – 2
17:05 Nimes – Saint Etienne Ligue 1 – Frankrig 0 – 2
17:30 Aston Villa – Fulham Premier League – England 3 – 1
18:00 Union Berlin – Hertha Berlin Bundesliga – Tyskland 1 – 1
18:00 Kasimpasa – Besiktas Süper Lig – Tyrkiet 1 – 0
18:05 FC Nordsjælland – AGF Superligaen Mesterskabsspil 2 – 0
18:15 Standard Liege – Gent 1. Division A – Belgien 2 – 1
18:30 Cadiz – Valencia La Liga – Spanien 2 – 1
20:30 Manchester United – Brighton Premier League – England 2 – 1
20:45 Charleroi – Royal Excel Mouscron 1. Division A – Belgien 1 – 1
21:00 Sevilla – Atletico Madrid La Liga – Spanien 1 – 0
21:00 Marseille – Dijon Ligue 1 – Frankrig 2 – 0

Mandag 5. april 2021 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Thisted – FC Sydvest 2. Division Gruppe 1 3 – 0
13:00 SfB-Oure FA – B93 2. Division Gruppe 1 0 – 5
13:00 Slagelse – FA 2000 2. Division Gruppe 2 1 – 2
13:00 Næstved Boldklub – FC Roskilde 2. Division Gruppe 2 2 – 3
13:00 HIK – Roskilde KFUM 2. Division Gruppe 2 2 – 1
13:30 VSK Aarhus – Frem 2. Division Gruppe 1 1 – 0
13:30 Middlesbrough – Watford Championship – England 1 – 1
13:30 Oud-Heverlee – Genk 1. Division A – Belgien 2 – 3
14:00 AaB – SønderjyskE Superligaen Nedrykningsspil 3 – 2
14:00 FC Fredericia – Esbjerg fB 1. Division Oprykningsspil 1 – 3
14:00 Jammerbugt FC – Holstebro Boldklub 2. Division Gruppe 1 1 – 0
14:00 Middelfart – Brabrand 2. Division Gruppe 1 2 – 1
14:00 Dalum – Aarhus Fremad 2. Division Gruppe 1 1 – 1
14:30 AB Tårnby – Skovshoved 2. Division Gruppe 2 2 – 2
15:00 Silkeborg – FC Helsingør 1. Division Oprykningsspil 2 – 0
15:00 Nykøbing FC – Vanløse 2. Division Gruppe 2 1 – 1
16:00 FC København – Randers FC Superligaen Mesterskabsspil 2 – 1
16:00 Stoke – Millwall Championship – England 1 – 2
16:00 Rotherham – Wycombe Championship – England 0 – 3
16:00 Reading – Derby Championship – England 3 – 1
16:00 Nottingham Forest – Queens Park Rangers Championship – England 3 – 1
16:00 Luton – Barnsley Championship – England 1 – 2
16:00 Coventry – Bristol City Championship – England 3 – 1
16:00 Blackburn – Bournemouth Championship – England 0 – 2
16:00 Swansea – Preston Championship – England 0 – 1
16:00 Zulte-Waregem – Eupen 1. Division A – Belgien 2 – 1
18:00 FC Midtjylland – Brøndby IF Superligaen Mesterskabsspil 1 – 0
18:00 Fenerbahce – Denizlispor Süper Lig – Tyrkiet 1 – 0
18:15 Royal Antwerp – Anderlecht 1. Division A – Belgien 1 – 4
18:30 Sheffield Wednesday – Cardiff Championship – England 5 – 0
19:00 Everton – Crystal Palace Premier League – England 1 – 1
20:30 St. Pauli – Braunschweig 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 0
21:00 Barcelona – Valladolid La Liga – Spanien 1 – 0
21:15 Wolverhampton – West Ham Premier League – England 2 – 3

Tirsdag 6. april 2021 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Göztepe – Rizespor Süper Lig – Tyrkiet 2 – 0
15:00 Fatih Karagümrük – Hatayspor Süper Lig – Tyrkiet 1 – 0
18:00 Trabzonspor – Kayserispor Süper Lig – Tyrkiet 1 – 1
18:30 Lyngby – Vejle Boldklub Superligaen Nedrykningsspil 0 – 0
18:30 FC Heidenheim – Holstein Kiel 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 0
18:45 Monaco – Metz Coupe De France – Frankrig 5 – 4
19:00 Waasland-Beveren – St.Truiden 1. Division A – Belgien 2 – 4
20:00 Brentford – Birmingham Championship – England 0 – 0
20:45 Norwich – Huddersfield Championship – England 7 – 0
21:00 Manchester City – Dortmund Champions League Slutspil 2 – 1
21:00 Real Madrid – Liverpool Champions League Slutspil 3 – 1

Onsdag 7. april 2021 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Genclerbirligi – Erzurum BB Süper Lig – Tyrkiet 1 – 1
15:00 Konyaspor – Ankaragücü Süper Lig – Tyrkiet 1 – 1
16:45 GFA Rumilly Vallieres – Le Puy Coupe De France – Frankrig 4 – 0
16:45 Sedan – Angers Coupe De France – Frankrig 0 – 1
18:00 Besiktas – Alanyaspor Süper Lig – Tyrkiet 3 – 0
18:00 MP Antalyaspor – Sivasspor Süper Lig – Tyrkiet 2 – 4
18:30 Regensburg – Werder Bremen DFB Pokal – Tyskland 0 – 1
18:45 Juventus – Napoli Serie A – Italien 2 – 1
18:45 Inter – Sassuolo Serie A – Italien 2 – 1
18:45 Saumur – Toulouse Coupe De France – Frankrig 1 – 2
18:45 Canet Roussillon – Boulogne Coupe De France – Frankrig 1 – 0
18:45 Voltigeurs de Chateaubriant – Montpellier Coupe De France – Frankrig 0 – 1
19:00 AB – Hillerød 2. Division Gruppe 2 0 – 1
19:00 Beerschot – Charleroi 1. Division A – Belgien 2 – 1
21:00 FC Porto – Chelsea Champions League Slutspil 0 – 2
21:00 Bayern München – PSG Champions League Slutspil 2 – 3
21:00 Real Sociedad – Athletic Club La Liga – Spanien 1 – 1

Torsdag 8. april 2021 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Gaziantep FK – Istanbul Basaksehir Süper Lig – Tyrkiet 2 – 0
15:00 Denizlispor – Kasimpasa Süper Lig – Tyrkiet 1 – 1
16:30 FC Midtjylland – SønderjyskE Sydbank Pokalen 1 – 0
18:00 Yeni Malatyaspor – Fenerbahce Süper Lig – Tyrkiet 1 – 1
18:30 Hannover 96 – Würzburger Kickers 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 2
19:00 AGF – Randers FC Sydbank Pokalen 0 – 2
19:00 Red Star – Lyon Coupe De France – Frankrig 6 – 7
21:00 Granada – Manchester United Europa League Slutspil 0 – 2
21:00 Arsenal – Slavia Prag Europa League Slutspil 1 – 1
21:00 Ajax – Roma Europa League Slutspil 1 – 2
21:00 Dinamo Zagreb – Villarreal Europa League Slutspil 0 – 1
<  Forrige uge
1. april 2021 – 8. april 2021
Næste uge  >