Luk
<  Forrige uge
15. april 2021 – 22. april 2021
Næste uge  >

Torsdag 15. april 2021 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:30 SønderjyskE – FC Midtjylland Sydbank Pokalen 3 – 1
19:00 Randers FC – AGF Sydbank Pokalen 1 – 1
20:00 Rotherham – Coventry Championship – England 0 – 1
21:00 Manchester United – Granada Europa League Slutspil 2 – 0
21:00 Slavia Prag – Arsenal Europa League Slutspil 0 – 4
21:00 Roma – Ajax Europa League Slutspil 1 – 1
21:00 Villarreal – Dinamo Zagreb Europa League Slutspil 2 – 1

Fredag 16. april 2021 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Konyaspor – Kayserispor Süper Lig – Tyrkiet 0 – 0
15:00 Genclerbirligi – Sivasspor Süper Lig – Tyrkiet 2 – 3
18:00 Viborg FF – Esbjerg fB 1. Division Oprykningsspil 4 – 0
18:00 MP Antalyaspor – Rizespor Süper Lig – Tyrkiet 2 – 3
18:00 Besiktas – Ankaragücü Süper Lig – Tyrkiet 2 – 2
18:30 Darmstadt – Greuther Fürth 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 2
18:30 Braunschweig – Paderborn 2. Bundesliga – Tyskland 0 – 0
19:00 Vejle Boldklub – AaB Superligaen Nedrykningsspil 1 – 1
19:00 Skive IK – Kolding IF 1. Division Kvalifikationsspil 2 – 1
19:00 HIK – Avarta 2. Division Gruppe 2 4 – 1
19:00 Blackburn – Derby Championship – England 2 – 1
19:00 Reading – Cardiff Championship – England 1 – 1
20:30 RB Leipzig – Hoffenheim Bundesliga – Tyskland 0 – 0
21:00 Everton – Tottenham Premier League – England 2 – 2
21:00 Lille – Montpellier Ligue 1 – Frankrig 1 – 1

Lørdag 17. april 2021 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:30 Denizlispor – Erzurum BB Süper Lig – Tyrkiet 2 – 3
12:45 Angers – Rennes Ligue 1 – Frankrig 0 – 3
13:00 SfB-Oure FA – Holstebro Boldklub 2. Division Gruppe 1 3 – 2
13:00 St. Pauli – Würzburger Kickers 2. Bundesliga – Tyskland 4 – 0
13:00 ASA Aarhus (k) – B 93 (k) Gjensidige Kvindeligaen Kvalifikation (k) 2 – 0
13:15 HB Køge – Silkeborg 1. Division Oprykningsspil 0 – 3
13:30 Newcastle – West Ham Premier League – England 3 – 2
13:30 VSK Aarhus – FC Sydvest 2. Division Gruppe 1 1 – 0
13:30 Stoke – Preston Championship – England 0 – 0
13:30 Sheffield Wednesday – Bristol City Championship – England 1 – 1
13:30 Nottingham Forest – Huddersfield Championship – England 0 – 2
13:30 Middlesbrough – Queens Park Rangers Championship – England 1 – 2
13:30 Luton – Watford Championship – England 1 – 0
13:30 Brentford – Millwall Championship – England 0 – 0
13:30 Swansea – Wycombe Championship – England 2 – 2
14:00 Vendsyssel FF – Hvidovre IF 1. Division Kvalifikationsspil 1 – 0
14:00 Næsby – B93 2. Division Gruppe 1 1 – 1
14:00 Jammerbugt FC – Aarhus Fremad 2. Division Gruppe 1 3 – 0
14:00 Middelfart – Dalum 2. Division Gruppe 1 0 – 1
14:00 Holbæk – Frem 2. Division Gruppe 1 3 – 0
14:00 Hillerød – Skovshoved 2. Division Gruppe 2 1 – 0
14:00 AB Tårnby – FC Roskilde 2. Division Gruppe 2 1 – 3
14:00 Brøndby IF (k) – Fortuna Hjørring (k) Gjensidige Kvindeligaen Slutspil (k) 4 – 1
14:00 FC Nordsjælland (k) – KoldingQ (k) Gjensidige Kvindeligaen Slutspil (k) 1 – 0
14:00 Sundby BK (k) – AGF (k) Gjensidige Kvindeligaen Kvalifikation (k) 3 – 5
14:00 AaB (k) – Odense Q (k) Gjensidige Kvindeligaen Kvalifikation (k) 1 – 2
15:00 Fremad Amager – Hobro 1. Division Kvalifikationsspil 0 – 0
15:00 Crotone – Udinese Serie A – Italien 1 – 2
15:00 Sampdoria – Verona Serie A – Italien 3 – 1
15:00 Trabzonspor – Hatayspor Süper Lig – Tyrkiet 1 – 1
15:00 Yeni Malatyaspor – Alanyaspor Süper Lig – Tyrkiet 1 – 0
15:00 Nykøbing FC – Roskilde KFUM 2. Division Gruppe 2 2 – 1
15:00 Hammarby – Mjällby Allsvenskan – Sverige 2 – 0
15:30 Mönchengladbach – Eintracht Frankfurt Bundesliga – Tyskland 4 – 0
15:30 Wolfsburg – Bayern München Bundesliga – Tyskland 2 – 3
15:30 Freiburg – Schalke 04 Bundesliga – Tyskland 4 – 0
15:30 Union Berlin – Stuttgart Bundesliga – Tyskland 2 – 1
15:30 Augsburg – Bielefeld Bundesliga – Tyskland 0 – 0
16:00 Southampton – Crystal Palace Premier League – England Udsat
16:00 HB Køge (k) – FC THY-Thisted Q (k) Gjensidige Kvindeligaen Slutspil (k) 3 – 0
17:00 Marseille – Lorient Ligue 1 – Frankrig 3 – 2
18:00 Sassuolo – Fiorentina Serie A – Italien 3 – 1
18:00 Göztepe – Galatasaray Süper Lig – Tyrkiet 1 – 3
18:30 Bayer Leverkusen – FC Köln Bundesliga – Tyskland 3 – 0
18:30 Chelsea – Manchester City FA Cup – England 1 – 0
18:30 Charleroi – Eupen 1. Division A – Belgien 2 – 3
20:45 Cagliari – Parma Serie A – Italien 4 – 3
20:45 Royal Antwerp – Genk 1. Division A – Belgien 3 – 2
21:00 Norwich – Bournemouth Championship – England 1 – 3
21:15 Wolverhampton – Sheffield United Premier League – England 1 – 0
21:30 Athletic Club – Barcelona Copa Del Rey – Spanien 0 – 4

Søndag 18. april 2021 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:30 AC Milan – Genoa Serie A – Italien 2 – 1
13:00 PSG – Saint Etienne Ligue 1 – Frankrig 3 – 2
13:00 Thisted – Brabrand 2. Division Gruppe 1 0 – 2
13:00 Næstved Boldklub – FA 2000 2. Division Gruppe 2 0 – 0
13:00 AB – Vanløse 2. Division Gruppe 2 2 – 1
13:00 Slagelse – Brønshøj 2. Division Gruppe 2 2 – 1
13:00 Rotherham – Birmingham Championship – England 0 – 1
13:30 Bochum – Hannover 96 2. Bundesliga – Tyskland 4 – 3
13:30 Regensburg – FC Heidenheim 2. Bundesliga – Tyskland 0 – 3
13:30 Osnabrück – Fortuna Düsseldorf 2. Bundesliga – Tyskland 0 – 3
14:00 AC Horsens – Lyngby Superligaen Nedrykningsspil 1 – 3
14:00 OB – SønderjyskE Superligaen Nedrykningsspil 1 – 1
14:00 FC Fredericia – FC Helsingør 1. Division Oprykningsspil 2 – 0
14:00 Osasuna – Elche La Liga – Spanien 2 – 0
14:00 Real Sociedad – Sevilla La Liga – Spanien 1 – 2
14:30 Arsenal – Fulham Premier League – England 1 – 1
15:00 Lazio – Benevento Serie A – Italien LIVE 84': 4 – 2
15:00 Atalanta – Juventus Serie A – Italien LIVE 86': 0 – 0
15:00 Bologna – Spezia Serie A – Italien LIVE 83': 4 – 1
15:00 Brest – Lens Ligue 1 – Frankrig LIVE 84': 1 – 1
15:00 Dijon – Nice Ligue 1 – Frankrig LIVE 88': 2 – 0
15:00 Nimes – Strasbourg Ligue 1 – Frankrig LIVE 79': 1 – 0
15:00 Reims – Metz Ligue 1 – Frankrig LIVE 86': 0 – 0
15:00 Gaziantep FK – Kasimpasa Süper Lig – Tyrkiet LIVE 81': 1 – 2
15:00 Degerfors – Kalmar FF Allsvenskan – Sverige LIVE 86': 0 – 1
15:00 Häcken – Malmö FF Allsvenskan – Sverige LIVE 81': 1 – 2
15:00 Östersunds FK – Örebro Allsvenskan – Sverige LIVE 85': 5 – 0
15:30 Dortmund – Werder Bremen Bundesliga – Tyskland LIVE 54': 3 – 1
16:00 FC København – FC Nordsjælland Superligaen Mesterskabsspil LIVE 42': 1 – 0
16:00 Coventry – Barnsley Championship – England LIVE 43': 1 – 0
16:15 Alaves – SD Huesca La Liga – Spanien LIVE 27': 0 – 0
16:15 Atletico Madrid – Eibar La Liga – Spanien LIVE 27': 0 – 0
17:00 Manchester United – Burnley Premier League – England
17:05 Bordeaux – Monaco Ligue 1 – Frankrig
17:30 Djurgården – Norrköping Allsvenskan – Sverige
17:30 Sirius – Halmstad Allsvenskan – Sverige
18:00 Brøndby IF – AGF Superligaen Mesterskabsspil
18:00 Mainz 05 – Hertha Berlin Bundesliga – Tyskland Udsat
18:00 Torino – Roma Serie A – Italien
18:00 Istanbul Basaksehir – Fenerbahce Süper Lig – Tyrkiet
18:00 St.Truiden – Anderlecht 1. Division A – Belgien
18:00 Kortrijk – Mechelen 1. Division A – Belgien
18:00 Club Brugge – Royal Excel Mouscron 1. Division A – Belgien
18:00 Oostende – Cercle Brugge 1. Division A – Belgien
18:00 Zulte-Waregem – Gent 1. Division A – Belgien
18:00 Standard Liege – Beerschot 1. Division A – Belgien
18:00 Oud-Heverlee – Waasland-Beveren 1. Division A – Belgien
18:30 Real Betis – Valencia La Liga – Spanien
18:30 Cadiz – Celta Vigo La Liga – Spanien
19:30 Leicester – Southampton FA Cup – England
20:45 Napoli – Inter Serie A – Italien
21:00 Getafe – Real Madrid La Liga – Spanien
21:00 Levante – Villarreal La Liga – Spanien
21:00 Nantes – Lyon Ligue 1 – Frankrig

Mandag 19. april 2021 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Randers FC – FC Midtjylland Superligaen Mesterskabsspil
19:00 IFK Göteborg – AIK Allsvenskan – Sverige
19:00 Varbergs BoIS FC – Elfsborg Allsvenskan – Sverige
21:00 Leeds – Liverpool Premier League – England

Tirsdag 20. april 2021 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Kayserispor – Genclerbirligi Süper Lig – Tyrkiet
15:00 Rizespor – Konyaspor Süper Lig – Tyrkiet
15:00 Fatih Karagümrük – Göztepe Süper Lig – Tyrkiet
18:00 Sivasspor – Besiktas Süper Lig – Tyrkiet
18:00 Hatayspor – MP Antalyaspor Süper Lig – Tyrkiet
18:30 FC Köln – RB Leipzig Bundesliga – Tyskland
18:30 Würzburger Kickers – Darmstadt 2. Bundesliga – Tyskland
18:30 Greuther Fürth – Braunschweig 2. Bundesliga – Tyskland
18:30 Aue – Nürnberg 2. Bundesliga – Tyskland
18:45 GFA Rumilly Vallieres – Toulouse Coupe De France – Frankrig
19:00 Norwich – Watford Championship – England
19:00 Brentford – Cardiff Championship – England
20:00 Preston – Derby Championship – England
20:00 Sheffield Wednesday – Blackburn Championship – England
20:00 Swansea – Queens Park Rangers Championship – England
20:30 Bayern München – Bayer Leverkusen Bundesliga – Tyskland
20:30 Eintracht Frankfurt – Augsburg Bundesliga – Tyskland
20:30 Bielefeld – Schalke 04 Bundesliga – Tyskland
20:45 Verona – Fiorentina Serie A – Italien
21:00 Chelsea – Brighton Premier League – England
21:00 Canet Roussillon – Montpellier Coupe De France – Frankrig

Onsdag 21. april 2021 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Ankaragücü – Denizlispor Süper Lig – Tyrkiet
15:00 Erzurum BB – Yeni Malatyaspor Süper Lig – Tyrkiet
17:30 Brøndby IF (k) – FC Nordsjælland (k) Gjensidige Kvindeligaen Slutspil (k)
18:00 Lyngby – SønderjyskE Superligaen Nedrykningsspil
18:00 AaB – OB Superligaen Nedrykningsspil
18:00 Galatasaray – Trabzonspor Süper Lig – Tyrkiet
18:00 FC THY-Thisted Q (k) – Fortuna Hjørring (k) Gjensidige Kvindeligaen Slutspil (k)
18:30 Hertha Berlin – Freiburg Bundesliga – Tyskland Udsat
18:30 AC Milan – Sassuolo Serie A – Italien
18:30 Hannover 96 – Regensburg 2. Bundesliga – Tyskland
18:30 FC Heidenheim – Bochum 2. Bundesliga – Tyskland
18:30 Paderborn – Osnabrück 2. Bundesliga – Tyskland
18:30 Fortuna Düsseldorf – St. Pauli 2. Bundesliga – Tyskland
18:45 PSG – Angers Coupe De France – Frankrig
19:00 Tottenham – Southampton Premier League – England
19:00 Levante – Sevilla La Liga – Spanien
19:00 Osasuna – Valencia La Liga – Spanien
19:00 Rotherham – Middlesbrough Championship – England
19:00 Millwall – Bournemouth Championship – England
19:00 KoldingQ (k) – HB Køge (k) Gjensidige Kvindeligaen Slutspil (k)
20:00 FC Nordsjælland – Brøndby IF Superligaen Mesterskabsspil
20:00 Real Betis – Athletic Club La Liga – Spanien
20:00 Stoke – Coventry Championship – England
20:00 Wycombe – Bristol City Championship – England
20:30 Dortmund – Union Berlin Bundesliga – Tyskland
20:30 Hoffenheim – Mönchengladbach Bundesliga – Tyskland
20:30 Werder Bremen – Mainz 05 Bundesliga – Tyskland
20:30 Stuttgart – Wolfsburg Bundesliga – Tyskland
20:45 Genoa – Benevento Serie A – Italien
20:45 Udinese – Cagliari Serie A – Italien
20:45 Spezia – Inter Serie A – Italien
20:45 Juventus – Parma Serie A – Italien
20:45 Crotone – Sampdoria Serie A – Italien
20:45 Bologna – Torino Serie A – Italien
20:45 Birmingham – Nottingham Forest Championship – England
20:45 Luton – Reading Championship – England
20:45 Huddersfield – Barnsley Championship – England
21:00 Alaves – Villarreal La Liga – Spanien
21:00 Elche – Valladolid La Liga – Spanien
21:10 Lyon – Monaco Coupe De France – Frankrig
21:15 Aston Villa – Manchester City Premier League – England
22:00 Cadiz – Real Madrid La Liga – Spanien

Torsdag 22. april 2021 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Alanyaspor – Gaziantep FK Süper Lig – Tyrkiet
17:45 AGF – Randers FC Superligaen Mesterskabsspil
18:00 Vejle Boldklub – AC Horsens Superligaen Nedrykningsspil
18:00 Kasimpasa – Istanbul Basaksehir Süper Lig – Tyrkiet
18:30 Roma – Atalanta Serie A – Italien
18:45 Ajax – Utrecht Æresdivisionen – Holland
19:00 Atletico Madrid – SD Huesca La Liga – Spanien
20:15 FC Midtjylland – FC København Superligaen Mesterskabsspil
20:30 Sandhausen – Hamburger SV 2. Bundesliga – Tyskland
20:45 Napoli – Lazio Serie A – Italien
21:00 Leicester – West Bromwich Premier League – England
21:00 Granada – Eibar La Liga – Spanien
21:00 Real Sociedad – Celta Vigo La Liga – Spanien
22:00 Barcelona – Getafe La Liga – Spanien
<  Forrige uge
15. april 2021 – 22. april 2021
Næste uge  >