Luk
<  Forrige uge
4. juni 2021 – 11. juni 2021
Næste uge  >

Fredag 4. juni 2021 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:00 Uruguay – Paraguay VM Kvalifikation CONMEBOL 0 – 0
02:00 Argentina – Chile VM Kvalifikation CONMEBOL 1 – 1
04:00 Peru – Colombia VM Kvalifikation CONMEBOL 0 – 3
15:00 Rwanda – Centralafrikanske Republik Venskabskamp 2 – 0
18:00 Finland – Estland Venskabskamp 0 – 1
18:00 Nordmakedonien – Kasakhstan Venskabskamp 4 – 0
18:00 Malta – Kosovo Venskabskamp 1 – 2
18:00 Kosovo – Kasakhstan Venskabskamp Aflyst
18:00 Letland – Litauen Venskabskamp 3 – 1
19:30 Spanien – Portugal Venskabskamp 0 – 0
20:00 Ungarn – Cypern Venskabskamp 1 – 0
20:30 Nigeria – Cameroun Venskabskamp 0 – 1
20:45 Færøerne – Island Venskabskamp 0 – 1
20:45 Italien – Tjekkiet Venskabskamp 4 – 0
20:45 Slovenien – Gibraltar Venskabskamp 6 – 0

Lørdag 5. juni 2021 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:30 Brasilien – Ecuador VM Kvalifikation CONMEBOL 2 – 0
13:00 Holstebro Boldklub – Dalum 2. Division Gruppe 1 2 – 2
14:00 FC THY-Thisted Q (k) – KoldingQ (k) Gjensidige Kvindeligaen Slutspil (k) 1 – 0
14:00 HB Køge (k) – Brøndby IF (k) Gjensidige Kvindeligaen Slutspil (k) 3 – 1
14:00 Fortuna Hjørring (k) – FC Nordsjælland (k) Gjensidige Kvindeligaen Slutspil (k) 0 – 5
14:00 B 93 (k) – Sundby BK (k) Gjensidige Kvindeligaen Kvalifikation (k) 0 – 2
14:00 Odense Q (k) – AGF (k) Gjensidige Kvindeligaen Kvalifikation (k) 1 – 1
14:00 ASA Aarhus (k) – AaB (k) Gjensidige Kvindeligaen Kvalifikation (k) 0 – 1
15:00 Brabrand – FC Sydvest 2. Division Gruppe 1 5 – 0
15:00 Middelfart – Frem 2. Division Gruppe 1 2 – 1
15:00 VSK Aarhus – SfB-Oure FA 2. Division Gruppe 1 2 – 2
15:00 B93 – Aarhus Fremad 2. Division Gruppe 1 0 – 5
15:00 Holbæk – Jammerbugt FC 2. Division Gruppe 1 1 – 3
15:00 Roskilde KFUM – FA 2000 2. Division Gruppe 2 2 – 1
15:00 Slagelse – Vanløse 2. Division Gruppe 2 0 – 1
15:00 Hillerød – FC Roskilde 2. Division Gruppe 2 2 – 3
15:00 Skovshoved – Avarta 2. Division Gruppe 2 1 – 0
15:00 Næstved Boldklub – Brønshøj 2. Division Gruppe 2 5 – 1
15:00 Nykøbing FC – HIK 2. Division Gruppe 2 2 – 0
15:00 AB – AB Tårnby 2. Division Gruppe 2 1 – 1
15:15 Næsby – Thisted 2. Division Gruppe 1 2 – 0
16:00 Guinea – Togo Venskabskamp 0 – 2
17:00 Rusland – Bulgarien Venskabskamp 1 – 0
18:00 Wales – Albanien Venskabskamp 0 – 0
19:00 Gambia – Niger Venskabskamp 2 – 0
19:05 Elfenbenskysten – Burkina Faso Venskabskamp 2 – 1
20:45 Sverige – Armenien Venskabskamp 3 – 1
20:45 Montenegro – Israel Venskabskamp 1 – 3
21:00 Senegal – Zambia Venskabskamp 3 – 1
21:30 Tunesien – DR Congo Venskabskamp 1 – 0

Søndag 6. juni 2021 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:30 Østrig – Slovakiet Venskabskamp 0 – 0
18:00 Danmark – Bosnien Venskabskamp 2 – 0
18:00 England – Rumænien Venskabskamp 1 – 0
18:00 Moldova – Aserbajdsjan Venskabskamp 1 – 0
18:00 Holland – Georgien Venskabskamp 3 – 0
18:00 Luxembourg – Skotland Venskabskamp 0 – 1
19:00 Norge – Grækenland Venskabskamp 1 – 2
20:45 Belgien – Kroatien Venskabskamp 1 – 0
21:00 Tyskland U21 – Portugal U21 EM U21 Finaler 1 – 0
21:50 Algeriet – Mali Venskabskamp 1 – 0

Mandag 7. juni 2021 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
09:00 Serbien – Jamaica Venskabskamp 1 – 1
12:00 Kasakhstan – Malta Venskabskamp Aflyst
15:00 Hviderusland – Sierra Leone Venskabskamp Aflyst
18:00 Ukraine – Cypern Venskabskamp 4 – 0
20:45 Tyskland – Letland Venskabskamp 7 – 1
20:45 Andorra – Gibraltar Venskabskamp 0 – 0
20:45 Færøerne – Liechtenstein Venskabskamp 5 – 1

Tirsdag 8. juni 2021 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:00 Kosovo – Guinea Venskabskamp 1 – 2
17:00 Cameroun – Nigeria Venskabskamp 0 – 0
18:00 Polen – Island Venskabskamp 2 – 2
18:00 Benin – Zambia Venskabskamp 2 – 2
19:00 Gambia – Togo Venskabskamp 1 – 0
20:00 Ungarn – Irland Venskabskamp 0 – 0
20:15 Tjekkiet – Albanien Venskabskamp 3 – 1
20:45 Spanien – Litauen Venskabskamp Aflyst
21:00 Senegal – Kap Verde Venskabskamp 2 – 0
21:00 Marokko – Ghana Venskabskamp 1 – 0
21:10 Frankrig – Bulgarien Venskabskamp 3 – 0
23:00 Ecuador – Peru VM Kvalifikation CONMEBOL 1 – 2

Onsdag 9. juni 2021 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:30 Venezuela – Uruguay VM Kvalifikation CONMEBOL 0 – 0
01:00 Colombia – Argentina VM Kvalifikation CONMEBOL 2 – 2
02:30 Paraguay – Brasilien VM Kvalifikation CONMEBOL 0 – 2
03:30 Chile – Bolivia VM Kvalifikation CONMEBOL 1 – 1
20:00 Niger – Congo Venskabskamp 0 – 1
20:45 Portugal – Israel Venskabskamp 4 – 0

Torsdag 10. juni 2021 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:05 USA – Costa Rica Venskabskamp 4 – 0
18:00 Estland – Letland Venskabskamp 2 – 1
18:00 Sydafrika – Uganda Venskabskamp 3 – 2

Fredag 11. juni 2021 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:25 Japan – Serbien Venskabskamp 1 – 0
16:00 Guinea – Niger Venskabskamp 2 – 1
17:30 Mauretanien – Liberia Venskabskamp 1 – 0
19:00 Sudan – Zambia Venskabskamp 3 – 2
19:00 Gambia – Kosovo Venskabskamp 0 – 1
21:00 Tyrkiet – Italien EM Gruppe A 0 – 3
21:00 Guinea-Bissau – Kap Verde Venskabskamp Aflyst
21:30 Tunesien – Algeriet Venskabskamp 0 – 2
<  Forrige uge
4. juni 2021 – 11. juni 2021
Næste uge  >