Luk
<  Forrige uge
8. september 2021 – 15. september 2021
Næste uge  >

Onsdag 8. september 2021 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:15 Aalborg Freja – Helsted Fremad Sydbank Pokalen 2 – 1
18:00 Armenien – Liechtenstein VM-kvalifikation UEFA Gruppe J 1 – 1
18:30 Bulgarien – Georgien Venskabskamp 4 – 1
19:30 Noerrebro FF – Hvidovre IF Sydbank Pokalen 1 – 3
20:45 Grækenland – Sverige VM Kvalifikation UEFA Gruppe B 2 – 1
20:45 Kosovo – Spanien VM Kvalifikation UEFA Gruppe B 0 – 2
20:45 Italien – Litauen VM Kvalifikation UEFA Gruppe C 5 – 0
20:45 Nordirland – Schweiz VM Kvalifikation UEFA Gruppe C 0 – 0
20:45 Hviderusland – Belgien VM Kvalifikation UEFA Gruppe E 0 – 1
20:45 Wales – Estland VM Kvalifikation UEFA Gruppe E 0 – 0
20:45 Albanien – San Marino VM Kvalifikation UEFA Gruppe I 5 – 0
20:45 Ungarn – Andorra VM Kvalifikation UEFA Gruppe I 2 – 1
20:45 Polen – England VM Kvalifikation UEFA Gruppe I 1 – 1
20:45 Island – Tyskland VM-kvalifikation UEFA Gruppe J 0 – 4
20:45 Nordmakedonien – Rumænien VM-kvalifikation UEFA Gruppe J 0 – 0
20:45 Tjekkiet – Ukraine Venskabskamp 1 – 1
21:00 Guatemala – Nicaragua Venskabskamp 2 – 2

Fredag 10. september 2021 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
00:30 Uruguay – Ecuador VM Kvalifikation CONMEBOL 1 – 0
00:30 Paraguay – Venezuela VM Kvalifikation CONMEBOL 2 – 1
01:00 Colombia – Chile VM Kvalifikation CONMEBOL 3 – 1
01:30 Argentina – Bolivia VM Kvalifikation CONMEBOL 3 – 0
02:30 Brasilien – Peru VM Kvalifikation CONMEBOL 2 – 0
18:00 FC Midtjylland – FC Nordsjælland Superligaen Grundspil 2 – 0
18:30 Fremad Amager – Nykøbing FC NordicBet Liga 3 – 1
18:30 AaB (k) – AGF (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k) 0 – 1
19:00 Esbjerg fB – Hobro NordicBet Liga 2 – 1
20:00 Brøndby IF – Silkeborg Superligaen Grundspil 1 – 1
20:45 Club Brugge – Oostende 1. Division A – Belgien 3 – 0
21:00 Lorient – Lille Ligue 1 – Frankrig 2 – 1
21:00 Birmingham – Derby Championship – England 2 – 0

Lørdag 11. september 2021 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:10 Brøndby IF (k) – Fortuna Hjørring (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k) 0 – 3
13:30 Crystal Palace – Tottenham Premier League – England 3 – 0
13:30 Karlsruhe – Holstein Kiel 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 2
13:30 Hannover 96 – St. Pauli 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 0
13:30 Ingolstadt – Werder Bremen 2. Bundesliga – Tyskland 0 – 3
15:00 Empoli – Venezia Serie A – Italien 1 – 2
15:00 Malmö FF – Norrköping Allsvenskan – Sverige 1 – 1
15:00 Sirius – Östersunds FK Allsvenskan – Sverige 1 – 0
15:00 KoldingQ (k) – FC THY-Thisted Q (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k) 0 – 1
15:30 Greuther Fürth – Wolfsburg Bundesliga – Tyskland 0 – 2
15:30 Hoffenheim – Mainz 05 Bundesliga – Tyskland 0 – 2
15:30 Freiburg – FC Köln Bundesliga – Tyskland 1 – 1
15:30 Union Berlin – Augsburg Bundesliga – Tyskland 0 – 0
15:30 Bayer Leverkusen – Dortmund Bundesliga – Tyskland 3 – 4
16:00 Arsenal – Norwich Premier League – England 1 – 0
16:00 Brentford – Brighton Premier League – England 0 – 1
16:00 Leicester – Manchester City Premier League – England 0 – 1
16:00 Manchester United – Newcastle Premier League – England 4 – 1
16:00 Southampton – West Ham Premier League – England 0 – 0
16:00 Watford – Wolverhampton Premier League – England 0 – 2
16:00 Fatih Karagümrük – Adana Demirspor Süper Lig – Tyrkiet 4 – 0
16:00 Konyaspor – Altay Süper Lig – Tyrkiet 3 – 1
16:00 Blackburn – Luton Championship – England 2 – 2
16:00 Blackpool – Fulham Championship – England 1 – 0
16:00 Bournemouth – Barnsley Championship – England 3 – 0
16:00 Bristol City – Preston Championship – England 0 – 0
16:00 Coventry – Middlesbrough Championship – England 2 – 0
16:00 Reading – Queens Park Rangers Championship – England 3 – 3
16:00 Sheffield United – Peterborough Championship – England 6 – 2
16:00 Stoke – Huddersfield Championship – England 2 – 1
16:00 West Bromwich – Millwall Championship – England 1 – 1
16:00 Swansea – Hull Championship – England 0 – 0
16:15 Eupen – Royal Antwerp 1. Division A – Belgien 0 – 1
16:30 Twente – Utrecht Æresdivisionen – Holland 1 – 0
17:00 PSG – Clermont Foot Ligue 1 – Frankrig 4 – 0
18:00 Napoli – Juventus Serie A – Italien 2 – 1
18:00 Lillestrøm – Brann Eliteserien – Norge 2 – 3
18:00 Stabæk – Viking Eliteserien – Norge 1 – 3
18:30 Chelsea – Aston Villa Premier League – England 3 – 0
18:30 RB Leipzig – Bayern München Bundesliga – Tyskland 1 – 4
18:30 Levante – Rayo Vallecano La Liga – Spanien 1 – 1
18:30 Villarreal – Alaves La Liga – Spanien Udsat
18:30 Zulte-Waregem – Cercle Brugge 1. Division A – Belgien 2 – 4
18:45 Zwolle – Ajax Æresdivisionen – Holland 0 – 2
18:45 Cambuur – Go Ahead Eagles Æresdivisionen – Holland 5 – 2
19:00 Besiktas – Yeni Malatyaspor Süper Lig – Tyrkiet 3 – 0
19:00 Kayserispor – Kasimpasa Süper Lig – Tyrkiet 2 – 0
20:30 Hamburger SV – Sandhausen 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 1
20:45 Atalanta – Fiorentina Serie A – Italien 1 – 2
21:00 Athletic Club – Mallorca La Liga – Spanien 2 – 0
21:00 Sevilla – Barcelona La Liga – Spanien Udsat
21:00 Monaco – Marseille Ligue 1 – Frankrig 0 – 2
21:00 AZ Alkmaar – PSV Eindhoven Æresdivisionen – Holland 0 – 3

Søndag 12. september 2021 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:15 Nijmegen – Willem II Æresdivisionen – Holland 0 – 0
12:30 Sampdoria – Inter Serie A – Italien 2 – 2
12:45 FC Helsingør – Hvidovre IF NordicBet Liga 2 – 2
13:00 Montpellier – Saint Etienne Ligue 1 – Frankrig 2 – 0
13:00 AB – Brabrand 2. Division 1 – 2
13:00 B93 – Middelfart 2. Division 4 – 0
13:00 HB Køge (k) – FC Nordsjælland (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k) 1 – 0
13:30 FC Heidenheim – Dynamo Dresden 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 1
13:30 Paderborn – Schalke 04 2. Bundesliga – Tyskland 0 – 1
13:30 Aue – Fortuna Düsseldorf 2. Bundesliga – Tyskland 0 – 1
13:30 Regensburg – Nürnberg 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 2
13:30 Hansa Rostock – Darmstadt 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 1
13:30 Anderlecht – Mechelen 1. Division A – Belgien 7 – 2
13:45 FA 2000 – Skive IK 2. Division 1 – 0
14:00 Viborg FF – AaB Superligaen Grundspil 2 – 3
14:00 Jammerbugt FC – HB Køge NordicBet Liga 4 – 3
14:00 Espanyol – Atletico Madrid La Liga – Spanien 1 – 2
14:00 Aarhus Fremad – Næstved Boldklub 2. Division 1 – 1
14:30 Sparta Rotterdam – Fortuna Sittard Æresdivisionen – Holland 3 – 1
14:30 Groningen – Heerenveen Æresdivisionen – Holland 1 – 1
15:00 AC Horsens – FC Fredericia NordicBet Liga 1 – 3
15:00 Cagliari – Genoa Serie A – Italien 2 – 3
15:00 Spezia – Udinese Serie A – Italien 0 – 1
15:00 Torino – Salernitana Serie A – Italien 4 – 0
15:00 Bordeaux – Lens Ligue 1 – Frankrig 2 – 3
15:00 Brest – Angers Ligue 1 – Frankrig 1 – 1
15:00 Metz – Troyes Ligue 1 – Frankrig 0 – 2
15:00 Rennes – Reims Ligue 1 – Frankrig 0 – 2
15:00 Kolding IF – Hillerød 2. Division 1 – 1
15:00 Thisted – HIK 2. Division 3 – 1
15:00 Kalmar FF – Degerfors Allsvenskan – Sverige 4 – 1
15:00 Djurgården – Hammarby Allsvenskan – Sverige 4 – 1
15:30 Eintracht Frankfurt – Stuttgart Bundesliga – Tyskland 1 – 1
15:30 Nottingham Forest – Cardiff Championship – England 1 – 2
16:00 Randers FC – FC København Superligaen Grundspil 0 – 2
16:00 Fenerbahce – Sivasspor Süper Lig – Tyrkiet 1 – 1
16:00 Rizespor – Hatayspor Süper Lig – Tyrkiet 0 – 2
16:00 Gent – Charleroi 1. Division A – Belgien 2 – 3
16:15 Osasuna – Valencia La Liga – Spanien 1 – 4
16:45 RKC Waalwijk – Vitesse Æresdivisionen – Holland 1 – 2
17:05 Nantes – Nice Ligue 1 – Frankrig 0 – 2
17:30 Leeds – Liverpool Premier League – England 0 – 3
17:30 Bochum – Hertha Berlin Bundesliga – Tyskland 1 – 3
17:30 IFK Göteborg – Halmstad Allsvenskan – Sverige 2 – 0
18:00 AGF – Vejle Boldklub Superligaen Grundspil 1 – 0
18:00 AC Milan – Lazio Serie A – Italien 2 – 0
18:00 Strømsgodset – Kristiansund BK Eliteserien – Norge 1 – 2
18:00 Molde – Mjøndalen Eliteserien – Norge 4 – 0
18:00 Bodø/Glimt – Odds Ballklubb Eliteserien – Norge 1 – 1
18:00 Haugesund – Sarpsborg 08 Eliteserien – Norge 2 – 1
18:00 Sandefjord – Vålerenga Eliteserien – Norge 3 – 0
18:30 Cadiz – Real Sociedad La Liga – Spanien 0 – 2
18:30 RFC Seraing – Standard Liege 1. Division A – Belgien 0 – 1
19:00 Trabzonspor – Galatasaray Süper Lig – Tyrkiet 2 – 2
19:00 Göztepe – Istanbul Basaksehir Süper Lig – Tyrkiet 2 – 1
19:30 Mönchengladbach – Bielefeld Bundesliga – Tyskland 3 – 1
20:00 Rosenborg – Tromsø Eliteserien – Norge 3 – 2
20:45 Roma – Sassuolo Serie A – Italien 2 – 1
20:45 Lyon – Strasbourg Ligue 1 – Frankrig 3 – 1
21:00 Real Madrid – Celta Vigo La Liga – Spanien 5 – 2
21:00 Genk – Union St.Gilloise 1. Division A – Belgien 1 – 1
21:00 Oud-Heverlee – Kortrijk 1. Division A – Belgien 2 – 1

Mandag 13. september 2021 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 OB – SønderjyskE Superligaen Grundspil 2 – 1
19:00 Gaziantep FK – MP Antalyaspor Süper Lig – Tyrkiet 2 – 0
19:00 Alanyaspor – Giresunspor Süper Lig – Tyrkiet 1 – 0
19:00 Örebro – Varbergs BoIS FC Allsvenskan – Sverige 0 – 3
19:00 Mjällby – AIK Allsvenskan – Sverige 0 – 0
19:00 Elfsborg – Häcken Allsvenskan – Sverige 4 – 2
20:00 Getafe – Elche La Liga – Spanien 0 – 1
20:00 Beerschot – St.Truiden 1. Division A – Belgien 0 – 1
20:45 Bologna – Verona Serie A – Italien 1 – 0
21:00 Everton – Burnley Premier League – England 3 – 1
22:00 Granada – Real Betis La Liga – Spanien 1 – 2

Tirsdag 14. september 2021 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:30 Maccabi Tel Aviv – Alashkert FC Europa Conference League Gruppe A 4 – 1
16:30 Maccabi Haifa – Feyenoord Europa Conference League Gruppe E 0 – 0
18:45 Sevilla – Salzburg Champions League Gruppe G 1 – 1
18:45 Young Boys – Manchester United Champions League Gruppe F 2 – 1
20:45 Blackburn – Hull Championship – England 2 – 0
20:45 Blackpool – Huddersfield Championship – England 0 – 3
20:45 Bournemouth – Queens Park Rangers Championship – England 2 – 1
20:45 Sheffield United – Preston Championship – England 2 – 2
21:00 Chelsea – Zenit Champions League Gruppe H 1 – 0
21:00 Malmö FF – Juventus Champions League Gruppe H 0 – 3
21:00 Lille – Wolfsburg Champions League Gruppe G 0 – 0
21:00 Villarreal – Atalanta Champions League Gruppe F 2 – 2
21:00 Barcelona – Bayern München Champions League Gruppe E 0 – 3
21:00 Dynamo Kiev – Benfica Champions League Gruppe E 0 – 0
21:00 Reading – Peterborough Championship – England 3 – 1
21:00 West Bromwich – Derby Championship – England 0 – 0

Onsdag 15. september 2021 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:30 Spartak Moskva – Legia Warszawa Europa League Gruppe C 0 – 1
18:45 FC Sheriff – Shakhtar Donetsk Champions League Gruppe D 2 – 0
18:45 Besiktas – Dortmund Champions League Gruppe C 1 – 2
20:45 Birmingham – Fulham Championship – England 1 – 4
20:45 Bristol City – Luton Championship – England 1 – 1
20:45 Nottingham Forest – Middlesbrough Championship – England 0 – 2
20:45 Stoke – Barnsley Championship – England 1 – 1
20:45 Coventry – Cardiff Championship – England 1 – 0
20:45 Swansea – Millwall Championship – England 0 – 0
21:00 Manchester City – RB Leipzig Champions League Gruppe A 6 – 3
21:00 Club Brugge – PSG Champions League Gruppe A 1 – 1
21:00 Atletico Madrid – FC Porto Champions League Gruppe B 0 – 0
21:00 Liverpool – AC Milan Champions League Gruppe B 3 – 2
21:00 Inter – Real Madrid Champions League Gruppe D 0 – 1
21:00 Sporting CP – Ajax Champions League Gruppe C 1 – 5
<  Forrige uge
8. september 2021 – 15. september 2021
Næste uge  >