Luk
<  Forrige uge
22. september 2021 – 29. september 2021
Næste uge  >

Onsdag 22. september 2021 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:00 Gaziantep FK – Istanbul Basaksehir Süper Lig – Tyrkiet 1 – 0
16:30 B 1913 – SønderjyskE Sydbank Pokalen 3 – 4
16:30 Kjellerup – FC Midtjylland Sydbank Pokalen 0 – 5
16:30 VSK Aarhus – FC Nordsjælland Sydbank Pokalen 1 – 2
16:30 Vanløse – Vejle Boldklub Sydbank Pokalen 3 – 4
16:30 Aalborg Freja – IF Lyseng Sydbank Pokalen 6 – 5
18:00 Fremad Amager – Randers FC Sydbank Pokalen 2 – 3
18:00 Nykøbing FC – FC København Sydbank Pokalen 3 – 0
18:30 Marienlyst – Middelfart Sydbank Pokalen 1 – 2
18:30 Salernitana – Verona Serie A – Italien 2 – 2
18:30 Spezia – Juventus Serie A – Italien 2 – 3
18:45 Go Ahead Eagles – PSV Eindhoven Æresdivisionen – Holland 1 – 2
18:45 Nijmegen – Utrecht Æresdivisionen – Holland 0 – 3
19:00 Lille – Reims Ligue 1 – Frankrig 2 – 1
19:00 Monaco – Saint Etienne Ligue 1 – Frankrig 3 – 1
19:00 Montpellier – Bordeaux Ligue 1 – Frankrig 3 – 3
19:00 Nantes – Brest Ligue 1 – Frankrig 3 – 1
19:00 Rennes – Clermont Foot Ligue 1 – Frankrig 6 – 0
19:00 Kayserispor – Galatasaray Süper Lig – Tyrkiet 3 – 0
19:00 Göztepe – Hatayspor Süper Lig – Tyrkiet 0 – 2
19:00 Elfsborg – Malmö FF Allsvenskan – Sverige 0 – 1
19:00 Djurgården – Degerfors Allsvenskan – Sverige 3 – 2
19:00 Sirius – Norrköping Allsvenskan – Sverige 2 – 4
19:00 Örebro – Östersunds FK Allsvenskan – Sverige 2 – 0
19:30 Espanyol – Alaves La Liga – Spanien 1 – 0
19:30 Sevilla – Valencia La Liga – Spanien 3 – 1
20:00 Groningen – Vitesse Æresdivisionen – Holland 0 – 1
20:30 Brighton – Swansea Carabao Cup – England 2 – 0
20:45 Cagliari – Empoli Serie A – Italien 0 – 2
20:45 AC Milan – Venezia Serie A – Italien 2 – 0
20:45 Arsenal – AFC Wimbledon Carabao Cup – England 3 – 0
20:45 Manchester United – West Ham Carabao Cup – England 0 – 1
20:45 Chelsea – Aston Villa Carabao Cup – England 5 – 4
20:45 Millwall – Leicester Carabao Cup – England 0 – 2
20:45 Wolverhampton – Tottenham Carabao Cup – England 4 – 5
20:45 Royal Antwerp – Genk 1. Division A – Belgien 4 – 2
21:00 Angers – Marseille Ligue 1 – Frankrig 0 – 0
21:00 Lens – Strasbourg Ligue 1 – Frankrig 0 – 1
21:00 Lorient – Nice Ligue 1 – Frankrig 1 – 0
21:00 Lyon – Troyes Ligue 1 – Frankrig 3 – 1
21:00 Metz – PSG Ligue 1 – Frankrig 1 – 2
21:00 Feyenoord – Heerenveen Æresdivisionen – Holland 3 – 1
21:00 Zwolle – Sparta Rotterdam Æresdivisionen – Holland 1 – 1
22:00 Real Madrid – Mallorca La Liga – Spanien 6 – 1
22:00 Villarreal – Elche La Liga – Spanien 4 – 1

Torsdag 23. september 2021 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:00 Konyaspor – Trabzonspor Süper Lig – Tyrkiet 2 – 2
18:00 Frem – AGF Sydbank Pokalen 0 – 3
18:00 AC Horsens – Silkeborg Sydbank Pokalen 3 – 2
18:30 Sampdoria – Napoli Serie A – Italien 0 – 4
18:30 Torino – Lazio Serie A – Italien 1 – 1
18:45 Cambuur – Heracles Æresdivisionen – Holland 2 – 1
19:00 Alanyaspor – Kasimpasa Süper Lig – Tyrkiet 2 – 0
19:00 Fenerbahce – Giresunspor Süper Lig – Tyrkiet 2 – 1
19:00 Hammarby – IFK Göteborg Allsvenskan – Sverige 3 – 0
19:00 Kalmar FF – AIK Allsvenskan – Sverige 1 – 1
19:00 Varbergs BoIS FC – Häcken Allsvenskan – Sverige 1 – 1
19:00 Mjällby – Halmstad Allsvenskan – Sverige 0 – 0
19:30 Granada – Real Sociedad La Liga – Spanien 2 – 3
19:30 Osasuna – Real Betis La Liga – Spanien 1 – 3
19:45 Allerød FK – Brøndby IF Sydbank Pokalen 1 – 8
20:45 Roma – Udinese Serie A – Italien 1 – 0
20:45 Anderlecht – Gent 1. Division A – Belgien 1 – 1
21:00 Twente – AZ Alkmaar Æresdivisionen – Holland 3 – 1
22:00 Cadiz – Barcelona La Liga – Spanien 0 – 0

Fredag 24. september 2021 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 FC Heidenheim – Darmstadt 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 1
18:30 Regensburg – Aue 2. Bundesliga – Tyskland 3 – 2
19:00 HB Køge – FC Fredericia NordicBet Liga 3 – 0
19:00 FC Helsingør – Hobro NordicBet Liga 2 – 2
19:00 Altay – Besiktas Süper Lig – Tyrkiet 2 – 1
20:30 Greuther Fürth – Bayern München Bundesliga – Tyskland 1 – 3
20:45 Coventry – Peterborough Championship – England 3 – 0
20:45 Club Brugge – Oud-Heverlee 1. Division A – Belgien 1 – 1
21:00 West Bromwich – Queens Park Rangers Championship – England 2 – 1

Lørdag 25. september 2021 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
02:00 El Salvador – Guatemala Venskabskamp 0 – 2
12:30 Sivasspor – Fatih Karagümrük Süper Lig – Tyrkiet 4 – 0
13:00 Fortuna Hjørring (k) – HB Køge (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k) 2 – 2
13:30 Chelsea – Manchester City Premier League – England 0 – 1
13:30 Manchester United – Aston Villa Premier League – England 0 – 1
13:30 Reading – Middlesbrough Championship – England 1 – 0
13:30 Karlsruhe – St. Pauli 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 3
13:30 Paderborn – Holstein Kiel 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 2
13:30 Ingolstadt – Fortuna Düsseldorf 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 2
13:45 FA 2000 – Aarhus Fremad 2. Division 1 – 1
14:00 Lyngby – Hvidovre IF NordicBet Liga 3 – 1
14:00 Alaves – Atletico Madrid La Liga – Spanien 1 – 0
14:00 Middelfart – Hillerød 2. Division 1 – 3
14:00 Brabrand – HIK 2. Division 0 – 1
15:00 Fremad Amager – Vendsyssel FF NordicBet Liga 1 – 0
15:00 Spezia – AC Milan Serie A – Italien 1 – 2
15:00 MP Antalyaspor – Yeni Malatyaspor Süper Lig – Tyrkiet 1 – 0
15:00 Kolding IF – Skive IK 2. Division 1 – 2
15:00 Thisted – Næstved Boldklub 2. Division 2 – 1
15:30 Hoffenheim – Wolfsburg Bundesliga – Tyskland 3 – 1
15:30 Union Berlin – Bielefeld Bundesliga – Tyskland 1 – 0
15:30 Bayer Leverkusen – Mainz 05 Bundesliga – Tyskland 1 – 0
15:30 Eintracht Frankfurt – FC Köln Bundesliga – Tyskland 1 – 1
15:30 RB Leipzig – Hertha Berlin Bundesliga – Tyskland 6 – 0
16:00 Everton – Norwich Premier League – England 2 – 0
16:00 Leeds – West Ham Premier League – England 1 – 2
16:00 Leicester – Burnley Premier League – England 2 – 2
16:00 Watford – Newcastle Premier League – England 1 – 1
16:00 Birmingham – Preston Championship – England 0 – 0
16:00 Blackpool – Barnsley Championship – England 1 – 0
16:00 Bournemouth – Luton Championship – England 2 – 1
16:00 Bristol City – Fulham Championship – England 1 – 1
16:00 Nottingham Forest – Millwall Championship – England 1 – 1
16:00 Sheffield United – Derby Championship – England 1 – 0
16:00 Stoke – Hull Championship – England 2 – 0
16:00 Blackburn – Cardiff Championship – England 5 – 1
16:00 Swansea – Huddersfield Championship – England 1 – 0
16:00 FC Nordsjælland (k) – AGF (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k) 3 – 1
16:15 Valencia – Athletic Club La Liga – Spanien 1 – 1
16:15 Beerschot – Eupen 1. Division A – Belgien 0 – 3
16:30 Willem II – PSV Eindhoven Æresdivisionen – Holland 2 – 1
17:00 Saint Etienne – Nice Ligue 1 – Frankrig 0 – 3
17:30 Malmö FF – Örebro Allsvenskan – Sverige 5 – 1
18:00 Inter – Atalanta Serie A – Italien 2 – 2
18:00 Adana Demirspor – Gaziantep FK Süper Lig – Tyrkiet 4 – 0
18:00 Lillestrøm – Tromsø Eliteserien – Norge 1 – 2
18:00 Strømsgodset – Sarpsborg 08 Eliteserien – Norge 5 – 0
18:30 Brentford – Liverpool Premier League – England 3 – 3
18:30 Mönchengladbach – Dortmund Bundesliga – Tyskland 1 – 0
18:30 Sevilla – Espanyol La Liga – Spanien 2 – 0
18:30 Zulte-Waregem – Kortrijk 1. Division A – Belgien 2 – 2
18:45 Ajax – Groningen Æresdivisionen – Holland 3 – 0
18:45 Vitesse – Fortuna Sittard Æresdivisionen – Holland 1 – 1
19:00 Strasbourg – Lille Ligue 1 – Frankrig 1 – 2
20:30 Hansa Rostock – Schalke 04 2. Bundesliga – Tyskland 0 – 2
20:45 Genoa – Verona Serie A – Italien 3 – 3
20:45 Standard Liege – St.Truiden 1. Division A – Belgien 1 – 2
21:00 Real Madrid – Villarreal La Liga – Spanien 0 – 0
21:00 Lyon – Lorient Ligue 1 – Frankrig 1 – 1
21:00 PSG – Montpellier Ligue 1 – Frankrig 2 – 0
21:00 Feyenoord – Nijmegen Æresdivisionen – Holland 5 – 3
21:00 Utrecht – Zwolle Æresdivisionen – Holland 5 – 1

Søndag 26. september 2021 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:15 Sparta Rotterdam – Cambuur Æresdivisionen – Holland
12:30 Juventus – Sampdoria Serie A – Italien
12:30 Giresunspor – Kayserispor Süper Lig – Tyrkiet
13:00 Bordeaux – Rennes Ligue 1 – Frankrig
13:00 AB – B93 2. Division
13:00 AaB (k) – KoldingQ (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k)
13:30 Hamburger SV – Nürnberg 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Hannover 96 – Sandhausen 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Dynamo Dresden – Werder Bremen 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Union St.Gilloise – Royal Antwerp 1. Division A – Belgien
14:00 FC Midtjylland – Randers FC Superligaen Grundspil
14:00 Viborg FF – OB Superligaen Grundspil
14:00 Jammerbugt FC – Esbjerg fB NordicBet Liga
14:00 Mallorca – Osasuna La Liga – Spanien
14:30 AZ Alkmaar – Go Ahead Eagles Æresdivisionen – Holland
14:30 Heerenveen – Twente Æresdivisionen – Holland
15:00 Southampton – Wolverhampton Premier League – England
15:00 AC Horsens – Nykøbing FC NordicBet Liga
15:00 Empoli – Bologna Serie A – Italien
15:00 Sassuolo – Salernitana Serie A – Italien
15:00 Udinese – Fiorentina Serie A – Italien
15:00 Brest – Metz Ligue 1 – Frankrig
15:00 Reims – Nantes Ligue 1 – Frankrig
15:00 Troyes – Angers Ligue 1 – Frankrig
15:00 Istanbul Basaksehir – Rizespor Süper Lig – Tyrkiet
15:00 Hatayspor – Fenerbahce Süper Lig – Tyrkiet
15:00 Mjällby – Elfsborg Allsvenskan – Sverige
15:00 Östersunds FK – Djurgården Allsvenskan – Sverige
15:00 FC THY-Thisted Q (k) – Brøndby IF (k) Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k)
15:30 Bochum – Stuttgart Bundesliga – Tyskland
16:00 FC Nordsjælland – FC København Superligaen Grundspil
16:00 Gent – Cercle Brugge 1. Division A – Belgien
16:15 Barcelona – Levante La Liga – Spanien
16:45 Heracles – RKC Waalwijk Æresdivisionen – Holland
17:00 Clermont Foot – Monaco Ligue 1 – Frankrig
17:30 Arsenal – Tottenham Premier League – England
17:30 Freiburg – Augsburg Bundesliga – Tyskland
17:30 Norrköping – Varbergs BoIS FC Allsvenskan – Sverige
17:30 Häcken – Hammarby Allsvenskan – Sverige
18:00 Brøndby IF – AaB Superligaen Grundspil
18:00 Lazio – Roma Serie A – Italien
18:00 Galatasaray – Göztepe Süper Lig – Tyrkiet
18:00 Haugesund – Odds Ballklubb Eliteserien – Norge
18:00 Brann – Kristiansund BK Eliteserien – Norge
18:00 Rosenborg – Mjøndalen Eliteserien – Norge
18:00 Molde – Viking Eliteserien – Norge
18:00 Sandefjord – Stabæk Eliteserien – Norge
18:30 Real Sociedad – Elche La Liga – Spanien
18:30 Rayo Vallecano – Cadiz La Liga – Spanien
18:30 Oostende – Anderlecht 1. Division A – Belgien
20:00 Vejle Boldklub – Silkeborg Superligaen Grundspil
20:00 Bodø/Glimt – Vålerenga Eliteserien – Norge
20:45 Napoli – Cagliari Serie A – Italien
20:45 Marseille – Lens Ligue 1 – Frankrig
21:00 Real Betis – Getafe La Liga – Spanien
21:00 Genk – RFC Seraing 1. Division A – Belgien
21:00 Charleroi – Mechelen 1. Division A – Belgien

Mandag 27. september 2021 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 AGF – SønderjyskE Superligaen Grundspil
19:00 Kasimpasa – Konyaspor Süper Lig – Tyrkiet
19:00 Trabzonspor – Alanyaspor Süper Lig – Tyrkiet
19:00 IFK Göteborg – Kalmar FF Allsvenskan – Sverige
19:00 Halmstad – Sirius Allsvenskan – Sverige
19:00 Degerfors – AIK Allsvenskan – Sverige
20:45 Venezia – Torino Serie A – Italien
21:00 Crystal Palace – Brighton Premier League – England
21:00 Celta Vigo – Granada La Liga – Spanien

Tirsdag 28. september 2021 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:45 Shakhtar Donetsk – Inter Champions League Gruppe D
18:45 Ajax – Besiktas Champions League Gruppe C
20:45 Huddersfield – Blackburn Championship – England
20:45 Hull – Blackpool Championship – England
20:45 Middlesbrough – Sheffield United Championship – England
20:45 Preston – Stoke Championship – England
20:45 Queens Park Rangers – Birmingham Championship – England
20:45 Cardiff – West Bromwich Championship – England
21:00 PSG – Manchester City Champions League Gruppe A
21:00 RB Leipzig – Club Brugge Champions League Gruppe A
21:00 AC Milan – Atletico Madrid Champions League Gruppe B
21:00 FC Porto – Liverpool Champions League Gruppe B
21:00 Real Madrid – FC Sheriff Champions League Gruppe D
21:00 Dortmund – Sporting CP Champions League Gruppe C

Onsdag 29. september 2021 - Kampprogram for standard fodboldkampe

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:15 FA 2000 – Hvidovre IF Sydbank Pokalen
18:45 Zenit – Malmö FF Champions League Gruppe H
18:45 Atalanta – Young Boys Champions League Gruppe F
19:00 Stabæk – Strømsgodset Eliteserien – Norge
20:45 Barnsley – Nottingham Forest Championship – England
20:45 Derby – Reading Championship – England
20:45 Luton – Coventry Championship – England
20:45 Millwall – Bristol City Championship – England
20:45 Peterborough – Bournemouth Championship – England
20:45 Fulham – Swansea Championship – England
21:00 Juventus – Chelsea Champions League Gruppe H
21:00 Salzburg – Lille Champions League Gruppe G
21:00 Wolfsburg – Sevilla Champions League Gruppe G
21:00 Manchester United – Villarreal Champions League Gruppe F
21:00 Bayern München – Dynamo Kiev Champions League Gruppe E
21:00 Benfica – Barcelona Champions League Gruppe E
<  Forrige uge
22. september 2021 – 29. september 2021
Næste uge  >