LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2018 Casino24 Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
21. maj 2018 – 28. maj 2018
Næste uge  >

Mandag 21. maj 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Elfsborg – IFK Göteborg Allsvenskan – Sverige
19:00 Trollhättan FC – Stenungsunds IF 2. Division Norra Götaland – Sverige

Tirsdag 22. maj 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Örebro – Kalmar FF Allsvenskan – Sverige
19:00 Hässleholms IF – Kristianstad FC Svenska Cupen – Sverige
19:00 Östers IF – GAIS Superettan – Sverige
19:30 IF Sylvia – Oskarshamns AIK Svenska Cupen – Sverige

Onsdag 23. maj 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Östersunds FK – Sirius Allsvenskan – Sverige
19:00 Häcken – AIK Allsvenskan – Sverige
19:00 Norrköping – GIF Sundsvall Allsvenskan – Sverige
19:00 Enskede IK – Sollentuna FF Svenska Cupen – Sverige
19:00 Jönköpings Södra – Degerfors Superettan – Sverige
19:00 Landskrona BoIS – Halmstad Superettan – Sverige
19:00 IK Frej Täby – IK Brage Superettan – Sverige
19:00 Örgryte – IFK Värnamo Superettan – Sverige
19:45 Tyreso – Arameiska-Syrianska IF Svenska Cupen – Sverige

Torsdag 24. maj 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Dalkurd FF – Elfsborg Allsvenskan – Sverige
19:00 Trelleborgs FF – Brommapojkarna Allsvenskan – Sverige
19:00 IFK Göteborg – Djurgården Allsvenskan – Sverige
19:00 Hammarby IF (k) – Linköpings FC (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
19:00 Djurgården (k) – IF Limhamn Bunkeflo (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
19:00 AFC Eskilstuna – Gefle Superettan – Sverige
19:00 Norrby – Helsingborg Superettan – Sverige
19:00 Härnösands FF – IFK Timrå 2. Division Norrland – Sverige
19:00 Nosaby IF – Sölvesborgs GOIF 2. Division Östra Götaland – Sverige
19:30 Valbo FF – Bollnäs 2. Division Norra Svealand – Sverige

Fredag 25. maj 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Falkenbergs FF – Varbergs BoIS FC Superettan – Sverige
19:00 Torns IF – Eskilsminne IF 1. Division Syd – Sverige
19:00 Torslanda IK – Hisingsbacka FC 2. Division Norra Götaland – Sverige
19:00 FBK Karlstad – Karlstad BK 2. Division Norra Götaland – Sverige
19:00 IFK Umeå – Täfteå IK 2. Division Norrland – Sverige
19:00 Gottne IF – Kramfors-Alliansen 2. Division Norrland – Sverige
19:00 Hittarps IK – Halmia 2. Division Västra Götaland – Sverige

Lørdag 26. maj 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Gällivare Malmbergets FF – Hudiksvalls FF 2. Division Norrland – Sverige
13:00 Ytterhogdals IK – Bodens BK 2. Division Norrland – Sverige
14:00 Vänersborgs IF – Vårgårda IK 2. Division Norra Götaland – Sverige
14:00 Morön BK – Kramfors-Alliansen 2. Division Norrland – Sverige Aflyst
14:00 IFK Haninge BRB – IK Sleipner 2. Division Södra Svealand – Sverige
14:00 Huddinge IF – Eskilstuna City 2. Division Södra Svealand – Sverige
14:00 Värmdö IF – IFK Aspudden-Tellus 2. Division Södra Svealand – Sverige
14:00 Skiljebo SK – Karlbergs BK 2. Division Norra Svealand – Sverige
14:00 Sundbybergs IK – Täby FK 2. Division Norra Svealand – Sverige
14:00 Högaborgs BK – Lindome GIF 2. Division Västra Götaland – Sverige
14:00 Ullareds IK – BK Olympic 2. Division Västra Götaland – Sverige
14:00 IFK Berga – Ifö Bromölla IF 2. Division Östra Götaland – Sverige
14:00 Hässleholms IF – Lindsdals IF 2. Division Östra Götaland – Sverige
15:00 Kristianstads DFF (k) – Eskilstuna United DFF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
15:00 Umeå – Karlslunds IF HFK 1. Division Nord – Sverige
15:00 IK Gauthiod – Vänersborgs FK 2. Division Norra Götaland – Sverige
15:00 Piteå – IFK Luleå 2. Division Norrland – Sverige
15:00 Södertälje FK – Värmbols FC 2. Division Södra Svealand – Sverige
15:00 Räppe GOIF – Dalstorps IF 2. Division Östra Götaland – Sverige
15:00 Råslätts SK – Asarums IF FK 2. Division Östra Götaland – Sverige
15:00 Assyriska IK – IFK Hässleholm 2. Division Östra Götaland – Sverige
16:00 AIK – Norrköping Allsvenskan – Sverige
16:00 IK Brage – Örgryte Superettan – Sverige
16:00 BK Forward – Akropolis IF 1. Division Nord – Sverige
16:00 Nyköpings BIS – Syrianska 1. Division Nord – Sverige
16:00 Tvååkers IF – Ängelholms FF 1. Division Syd – Sverige
16:00 Oskarshamns AIK – Utsiktens BK 1. Division Syd – Sverige
16:00 Stenungsunds IF – Örebro Syrianska IF 2. Division Norra Götaland – Sverige
16:00 Nordvärmland FF – Skoftebyns IF 2. Division Norra Götaland – Sverige
16:00 IFK Uddevalla – Trollhättan FC 2. Division Norra Götaland – Sverige
16:00 IF Sylvia – Nora-Pershyttan BK 2. Division Södra Svealand – Sverige
16:00 Motala AIF FK – AFK Linköping 2. Division Södra Svealand – Sverige
16:00 IFK Stocksund – Gamla Upsala 2. Division Norra Svealand – Sverige
16:00 IFK Mora FK – Strömsbergs IF 2. Division Norra Svealand – Sverige
18:00 Östersunds FK – Häcken Allsvenskan – Sverige

Søndag 27. maj 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Hammarby IF (k) – Djurgården (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
14:00 Kopparbergs/Göteborg (k) – Piteå IF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
14:00 IFK Östersund – Friska Viljor 2. Division Norrland – Sverige
14:00 Kvarnby IK – Sävedalens IF 2. Division Västra Götaland – Sverige
15:00 Kalmar FF – Hammarby Allsvenskan – Sverige
15:00 Malmø FF – Dalkurd FF Allsvenskan – Sverige
15:00 GIF Sundsvall – IFK Göteborg Allsvenskan – Sverige
15:00 Växjö DFF (k) – IFK Kalmar (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
15:00 Halmstad – Östers IF Superettan – Sverige
15:00 Team TG FF – Rynninge IK 1. Division Nord – Sverige
15:00 FC Rosengård – Assyriska BK 2. Division Västra Götaland – Sverige
15:00 Varbergs GIF FK – Vinbergs IF 2. Division Västra Götaland – Sverige
15:00 Österlen FF – Nässjö FF 2. Division Östra Götaland – Sverige
15:30 Skellefteå – Arameiska-Syrianska IF 1. Division Nord – Sverige
16:00 Carlstad United – FC Linköping City 1. Division Nord – Sverige
16:00 Åtvidaberg – Kristianstad FC 1. Division Syd – Sverige
16:00 FK Karlskrona – Ljungskile 1. Division Syd – Sverige
16:00 Mjällby – Grebbestads IF 1. Division Syd – Sverige
16:00 Newroz FC – Enskede IK 2. Division Södra Svealand – Sverige
16:30 FC Gute – BKV Norrtälje 2. Division Norra Svealand – Sverige
17:00 Sandvikens IF – Västerås SK 1. Division Nord – Sverige
17:00 Assyriska FF – Sollentuna FF 1. Division Nord – Sverige
17:00 IK Oddevold – Lunds BK 1. Division Syd – Sverige
17:00 Vasalunds IF – IFK Lidingö 2. Division Norra Svealand – Sverige
17:30 Brommapojkarna – Örebro Allsvenskan – Sverige
17:30 Elfsborg – Trelleborgs FF Allsvenskan – Sverige
17:30 Sirius – Djurgården Allsvenskan – Sverige
17:30 FC Rosengård (k) – Vittsjö GIK (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
17:30 GAIS – IK Frej Täby Superettan – Sverige

Mandag 28. maj 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Helsingborg – Jönköpings Södra Superettan – Sverige
19:00 Gefle – Landskrona BoIS Superettan – Sverige
19:00 AFC Eskilstuna – Norrby Superettan – Sverige
19:00 IFK Malmö FK – KSF Prespa Birlik 2. Division Västra Götaland – Sverige
<  Forrige uge
21. maj 2018 – 28. maj 2018
Næste uge  >