Luk
<  Forrige uge
7. august 2019 – 14. august 2019
Næste uge  >

Onsdag 7. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Eskilsminne IF – Lunds BK 1. Division Syd – Sverige 0 – 1
19:00 Värmbols FC – Newroz FC 2. Division Soedra Svealand – Sverige 4 – 1
19:00 Huddinge IF – Assyriska FF 2. Division Soedra Svealand – Sverige 1 – 2
19:30 IFK Östersund – IFK Timrå 2. Division Norrland – Sverige 4 – 0

Torsdag 8. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 FC Sheriff – AIK Europa League Kvalifikation 1 – 2
19:00 Malmö FF – Zrinjski Mostar Europa League Kvalifikation 3 – 0
20:00 Norrköping – Hapoel Beer Sheva Europa League Kvalifikation 1 – 1

Fredag 9. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Växjö DFF (k) – Djurgården (k) Damallsvenskan (k) – Sverige 2 – 1
19:00 Varbergs BoIS FC – IK Frej Täby Superettan – Sverige 2 – 2
19:00 Vänersborgs IF – Vänersborgs FK 2. Division Norra Goetaland – Sverige 3 – 1
19:00 Umeaa FC Akademi – Sandviks IK 2. Division Norrland – Sverige 0 – 1
19:00 Kramfors-Alliansen – Anundsjö IF 2. Division Norrland – Sverige 4 – 2
19:00 FK Älmeboda/Linneryd – IFK Berga 2. Division Oestra Goetaland – Sverige 1 – 0
19:30 IFK Aspudden-Tellus – AFK Linköping 2. Division Soedra Svealand – Sverige 3 – 1

Lørdag 10. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Grebbestads IF – Torslanda IK 2. Division Norra Goetaland – Sverige 6 – 1
13:00 Onsala BK – Halmia 2. Division Vaestra Goetaland – Sverige 3 – 2
13:30 Ullareds IK – Hittarps IK 2. Division Vaestra Goetaland – Sverige 4 – 1
13:45 KIF Örebro (k) – Piteå IF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige 1 – 0
14:00 Vittsjö GIK (k) – IF Limhamn Bunkeflo (k) Damallsvenskan (k) – Sverige 4 – 0
14:00 Rynninge IK – BK Forward 1. Division Nord – Sverige 2 – 1
14:00 Stenungsunds IF – Nordvärmland FF 2. Division Norra Goetaland – Sverige 0 – 1
14:00 IK Gauthiod – Sävedalens IF 2. Division Norra Goetaland – Sverige 3 – 2
14:00 IFK Timrå – Täfteå IK 2. Division Norrland – Sverige 6 – 0
14:00 Friska Viljor – IFK Luleå 2. Division Norrland – Sverige 1 – 1
14:00 Skellefteå – IFK Östersund 2. Division Norrland – Sverige 2 – 1
14:00 FC Stockholm Internazionale – Huddinge IF 2. Division Soedra Svealand – Sverige 1 – 4
14:00 Enskede IK – Assyriska IF Norrköping 2. Division Soedra Svealand – Sverige 3 – 1
14:00 Karlbergs BK – Enköping 2. Division Norra Svealand – Sverige 2 – 3
14:00 Kungsaengens IF – FC Gute 2. Division Norra Svealand – Sverige 3 – 3
14:00 Täby FK – Valbo FF 2. Division Norra Svealand – Sverige 1 – 0
14:00 Sundbybergs IK – IFK Stocksund 2. Division Norra Svealand – Sverige 1 – 3
14:00 IFK Malmö FK – Vinbergs IF 2. Division Vaestra Goetaland – Sverige 0 – 9
14:00 KSF Prespa Birlik – Qviding FIF 2. Division Vaestra Goetaland – Sverige 2 – 3
14:00 Assyriska BK – Eslövs 2. Division Vaestra Goetaland – Sverige 0 – 1
14:00 FC Rosengård – Stafsinge IF 2. Division Vaestra Goetaland – Sverige 1 – 0
14:00 FK Karlskrona – Husqvarna FF 2. Division Oestra Goetaland – Sverige 1 – 0
15:00 Kopparbergs/Göteborg (k) – Kungsbacka DFF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige 6 – 0
15:00 FC Rosengård (k) – Eskilstuna United DFF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige 2 – 1
15:00 Gefle – Vasalunds IF 1. Division Nord – Sverige 3 – 3
15:00 Carlstad United – Nyköpings BIS 1. Division Nord – Sverige 2 – 1
15:00 Örebro Syrianska IF – IFK Tidaholm 2. Division Norra Goetaland – Sverige 2 – 1
15:00 Asarums IF FK – Nässjö FF 2. Division Oestra Goetaland – Sverige 2 – 1
15:00 Räppe GOIF – Nosaby IF 2. Division Oestra Goetaland – Sverige 1 – 1
15:00 Dalstorps IF – Ifö Bromölla IF 2. Division Oestra Goetaland – Sverige 0 – 1
15:00 Hässleholms IF – Råslätts SK 2. Division Oestra Goetaland – Sverige 1 – 1
16:00 Djurgården – Sirius Allsvenskan – Sverige 4 – 0
16:00 Halmstad – Dalkurd FF Superettan – Sverige 2 – 0
16:00 Akropolis IF – Karlslunds IF HFK 1. Division Nord – Sverige 4 – 3
16:00 Assyriska IK – Torns IF 1. Division Syd – Sverige 1 – 0
16:00 Tvååkers IF – Lindome GIF 1. Division Syd – Sverige 1 – 0
16:00 Lidköpings FK – IFK Uddevalla 2. Division Norra Goetaland – Sverige 2 – 0
16:00 Ytterhogdals IK – IFK Umeå 2. Division Norrland – Sverige 4 – 0
16:00 Motala AIF FK – Värmbols FC 2. Division Soedra Svealand – Sverige 2 – 1
16:00 Gamla Upsala – Skiljebo SK 2. Division Norra Svealand – Sverige 1 – 0
16:00 IFK Lidingö – IFK Mora FK 2. Division Norra Svealand – Sverige 1 – 1
16:00 Österlen FF – IFK Hässleholm 2. Division Oestra Goetaland – Sverige 3 – 2
17:00 Linköpings FC (k) – Kristianstads DFF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige 0 – 0
18:00 Norrby – Degerfors Superettan – Sverige 1 – 0
18:05 GIF Sundsvall – Östersunds FK Allsvenskan – Sverige 1 – 1

Søndag 11. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Karlstad BK – Team TG FF 1. Division Nord – Sverige 3 – 0
14:00 Sollentuna FF – Bodens BK 1. Division Nord – Sverige 2 – 3
14:00 Lunds BK – Utsiktens BK 1. Division Syd – Sverige 2 – 1
15:00 Häcken – Malmö FF Allsvenskan – Sverige 1 – 1
15:00 AFC Eskilstuna – AIK Allsvenskan – Sverige 2 – 4
15:00 Trelleborgs FF – Brommapojkarna Superettan – Sverige 1 – 1
15:00 IK Brage – Östers IF Superettan – Sverige 5 – 1
15:00 Umeå – IF Sylvia 1. Division Nord – Sverige 1 – 1
15:00 Piteå – Gottne IF 2. Division Norrland – Sverige 4 – 0
15:00 Södertälje FK – Arameiska-Syrianska IF 2. Division Soedra Svealand – Sverige 2 – 4
16:00 Skövde AIK – Oskarshamns AIK 1. Division Syd – Sverige 3 – 0
16:00 Landskrona BoIS – Ljungskile 1. Division Syd – Sverige 1 – 1
16:00 Kvarnsvedens IK – Hudiksvalls FF 2. Division Norra Svealand – Sverige 2 – 2
17:00 FC Linköping City – Sandvikens IF 1. Division Nord – Sverige 1 – 3
17:00 IK Oddevold – Åtvidaberg 1. Division Syd – Sverige 3 – 1
17:00 IFK Värnamo – Trollhättan FC 1. Division Syd – Sverige 5 – 1
17:00 Vårgårda IK – IFK Åmål 2. Division Norra Goetaland – Sverige 1 – 2
17:00 Assyriska FF – Tyresö 2. Division Soedra Svealand – Sverige 1 – 1
17:00 Ängelholms FF – BK Olympic 2. Division Vaestra Goetaland – Sverige 0 – 1
17:30 Hammarby – Helsingborg Allsvenskan – Sverige 2 – 1
17:30 Norrköping – Elfsborg Allsvenskan – Sverige 2 – 0
17:30 GAIS – Mjällby Superettan – Sverige 1 – 2
17:30 Västerås SK – Örgryte Superettan – Sverige 2 – 0

Mandag 12. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Kalmar FF – Örebro Allsvenskan – Sverige 1 – 1
19:00 IFK Göteborg – Falkenbergs FF Allsvenskan – Sverige 1 – 1
19:00 Jönköpings Södra – Syrianska Superettan – Sverige 3 – 1
19:00 Kristianstad FC – Eskilsminne IF 1. Division Syd – Sverige 1 – 3
19:30 Newroz FC – IFK Haninge BRB 2. Division Soedra Svealand – Sverige 4 – 2

Onsdag 14. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Lunds BK – Varbergs BoIS FC Svenska Cupen – Sverige 0 – 1
18:30 Carlstad United – AFC Eskilstuna Svenska Cupen – Sverige 2 – 3
18:30 IFK Stocksund – Östersunds FK Svenska Cupen – Sverige 0 – 1
19:00 KIF Örebro (k) – Kopparbergs/Göteborg (k) Damallsvenskan (k) – Sverige 0 – 3
19:00 Kristianstads DFF (k) – Växjö DFF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige 3 – 1
19:00 Kungsbacka DFF (k) – Linköpings FC (k) Damallsvenskan (k) – Sverige 2 – 1
19:00 Piteå IF (k) – Vittsjö GIK (k) Damallsvenskan (k) – Sverige 0 – 0
19:00 FC Rosengård (k) – IF Limhamn Bunkeflo (k) Damallsvenskan (k) – Sverige 3 – 0
19:00 Eskilstuna United DFF (k) – Djurgården (k) Damallsvenskan (k) – Sverige 4 – 2
19:30 Huddinge IF – Södertälje FK 2. Division Soedra Svealand – Sverige 7 – 2
<  Forrige uge
7. august 2019 – 14. august 2019
Næste uge  >