Luk
<  Forrige uge
21. august 2019 – 28. august 2019
Næste uge  >

Onsdag 21. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:30 Gottne IF – Brommapojkarna Svenska Cupen – Sverige 2 – 4
18:00 Tvååkers IF – Trelleborgs FF Svenska Cupen – Sverige 2 – 0
18:00 Qviding FIF – Häcken Svenska Cupen – Sverige 1 – 3
18:30 FC Rosengård – Kalmar FF Svenska Cupen – Sverige 1 – 2
18:30 Husqvarna FF – Mjällby Svenska Cupen – Sverige 0 – 4
18:30 Utsiktens BK – Örgryte Svenska Cupen – Sverige 0 – 1
18:30 Eskilsminne IF – Norrby Svenska Cupen – Sverige 1 – 0
18:30 FK Karlskrona – Östers IF Svenska Cupen – Sverige 2 – 1
18:30 Råslätts SK – GAIS Svenska Cupen – Sverige 0 – 1
18:30 Trollhättan FC – Halmstad Svenska Cupen – Sverige 1 – 2
18:30 Nyköpings BIS – Örebro Svenska Cupen – Sverige 0 – 1
18:30 Forssa BK – Syrianska Svenska Cupen – Sverige 2 – 4
18:30 Enskede IK – AIK Svenska Cupen – Sverige Udsat
18:30 IFK Luleå – Hammarby Svenska Cupen – Sverige 1 – 3
18:30 Karlstad BK – Sirius Svenska Cupen – Sverige 4 – 6
18:30 Gamla Upsala – Västerås SK Svenska Cupen – Sverige 1 – 3
18:30 Sollentuna FF – Degerfors Svenska Cupen – Sverige 4 – 3
18:30 Sandvikens IF – IK Frej Täby Svenska Cupen – Sverige 2 – 1
18:30 FC Gute – Dalkurd FF Svenska Cupen – Sverige 2 – 4
18:30 IFK Lidingö – GIF Sundsvall Svenska Cupen – Sverige 1 – 3
18:30 IFK Timrå – Norrköping Svenska Cupen – Sverige 1 – 6
19:00 Torns IF – Jönköpings Södra Svenska Cupen – Sverige 1 – 2
19:00 Djurgården (k) – KIF Örebro (k) Damallsvenskan (k) – Sverige 1 – 4
19:30 IFK Mora FK – Sundbybergs IK 2. Division Norra Svealand – Sverige 1 – 4

Torsdag 22. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:50 Vårgårda IK – Falkenbergs FF Svenska Cupen – Sverige 0 – 4
18:00 IK Gauthiod – Elfsborg Svenska Cupen – Sverige 1 – 3
18:00 BK Astrio – IFK Göteborg Svenska Cupen – Sverige 0 – 4
18:30 IFK Värnamo – Malmö FF Svenska Cupen – Sverige Udsat
18:30 Oskarshamns AIK – Helsingborg Svenska Cupen – Sverige 2 – 1
18:30 Akropolis IF – Djurgården Svenska Cupen – Sverige 1 – 2
19:00 Malmö FF – Bnei Yehuda Europa League Kvalifikation 3 – 0
19:00 Hässleholms IF – IFK Hässleholm 2. Division Oestra Goetaland – Sverige 6 – 3
20:45 Celtic – AIK Europa League Kvalifikation 2 – 0

Fredag 23. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:15 Hittarps IK – Stafsinge IF 2. Division Vaestra Goetaland – Sverige 4 – 4

Lørdag 24. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Piteå – Ytterhogdals IK 2. Division Norrland – Sverige 0 – 1
13:00 Onsala BK – Vinbergs IF 2. Division Vaestra Goetaland – Sverige 1 – 2
13:00 Nässjö FF – Husqvarna FF 2. Division Oestra Goetaland – Sverige 3 – 3
13:30 Ullareds IK – Eslövs 2. Division Vaestra Goetaland – Sverige 2 – 1
14:00 Kopparbergs/Göteborg (k) – Linköpings FC (k) Damallsvenskan (k) – Sverige 1 – 1
14:00 BK Forward – Nyköpings BIS 1. Division Nord – Sverige 2 – 4
14:00 Lunds BK – Skövde AIK 1. Division Syd – Sverige 2 – 1
14:00 Tvååkers IF – Utsiktens BK 1. Division Syd – Sverige 2 – 2
14:00 Stenungsunds IF – IFK Uddevalla 2. Division Norra Goetaland – Sverige 2 – 1
14:00 Torslanda IK – IFK Tidaholm 2. Division Norra Goetaland – Sverige 2 – 2
14:00 Grebbestads IF – Sävedalens IF 2. Division Norra Goetaland – Sverige 2 – 0
14:00 Friska Viljor – Täfteå IK 2. Division Norrland – Sverige 5 – 2
14:00 IFK Luleå – IFK Östersund 2. Division Norrland – Sverige 1 – 0
14:00 Skellefteå – Sandviks IK 2. Division Norrland – Sverige 4 – 0
14:00 IFK Timrå – Gottne IF 2. Division Norrland – Sverige 1 – 4
14:00 Kramfors-Alliansen – IFK Umeå 2. Division Norrland – Sverige 0 – 2
14:00 Enskede IK – Huddinge IF 2. Division Soedra Svealand – Sverige 1 – 0
14:00 FC Stockholm Internazionale – Värmbols FC 2. Division Soedra Svealand – Sverige 1 – 2
14:00 Motala AIF FK – IFK Haninge BRB 2. Division Soedra Svealand – Sverige 1 – 2
14:00 Karlbergs BK – Valbo FF 2. Division Norra Svealand – Sverige 2 – 1
14:00 IFK Mora FK – IFK Stocksund 2. Division Norra Svealand – Sverige 0 – 3
14:00 FC Rosengård – Halmia 2. Division Vaestra Goetaland – Sverige 0 – 1
14:00 Assyriska BK – Qviding FIF 2. Division Vaestra Goetaland – Sverige 2 – 3
14:00 KSF Prespa Birlik – Ängelholms FF 2. Division Vaestra Goetaland – Sverige 1 – 0
14:00 FK Karlskrona – Ifö Bromölla IF 2. Division Oestra Goetaland – Sverige 3 – 0
14:00 FK Älmeboda/Linneryd – Nosaby IF 2. Division Oestra Goetaland – Sverige 4 – 2
15:00 Kungsbacka DFF (k) – Eskilstuna United DFF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige 0 – 4
15:00 Gefle – Umeå 1. Division Nord – Sverige 1 – 2
15:00 Vänersborgs IF – Nordvärmland FF 2. Division Norra Goetaland – Sverige 1 – 1
15:00 Kungsaengens IF – Enköping 2. Division Norra Svealand – Sverige 1 – 0
15:00 Kvarnsvedens IK – Skiljebo SK 2. Division Norra Svealand – Sverige 1 – 0
15:00 Sundbybergs IK – FC Gute 2. Division Norra Svealand – Sverige 5 – 1
15:00 Gamla Upsala – Täby FK 2. Division Norra Svealand – Sverige 0 – 1
15:00 Dalstorps IF – IFK Berga 2. Division Oestra Goetaland – Sverige 0 – 1
15:00 Österlen FF – Räppe GOIF 2. Division Oestra Goetaland – Sverige 0 – 3
15:00 Asarums IF FK – Råslätts SK 2. Division Oestra Goetaland – Sverige 1 – 1
16:00 Sirius – Örebro Allsvenskan – Sverige 3 – 4
16:00 Syrianska – Västerås SK Superettan – Sverige 1 – 2
16:00 Carlstad United – Bodens BK 1. Division Nord – Sverige 3 – 1
16:00 Sollentuna FF – Karlslunds IF HFK 1. Division Nord – Sverige 1 – 2
16:00 Kristianstad FC – Lindome GIF 1. Division Syd – Sverige 1 – 0
16:00 Åtvidaberg – Eskilsminne IF 1. Division Syd – Sverige 1 – 1
16:00 IFK Aspudden-Tellus – Arameiska-Syrianska IF 2. Division Soedra Svealand – Sverige 4 – 0
16:00 IFK Lidingö – Hudiksvalls FF 2. Division Norra Svealand – Sverige 0 – 0

Søndag 25. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 IK Frej Täby – Degerfors Superettan – Sverige 2 – 3
14:00 Vittsjö GIK (k) – Växjö DFF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige 2 – 0
14:00 Piteå IF (k) – FC Rosengård (k) Damallsvenskan (k) – Sverige 1 – 1
14:00 Rynninge IK – Vasalunds IF 1. Division Nord – Sverige 2 – 7
14:00 Umeaa FC Akademi – Anundsjö IF 2. Division Norrland – Sverige
15:00 Norrköping – Helsingborg Allsvenskan – Sverige LIVE 78': 2 – 0
15:00 Östersunds FK – AIK Allsvenskan – Sverige LIVE 79': 1 – 1
15:00 AFC Eskilstuna – Häcken Allsvenskan – Sverige LIVE 81': 0 – 0
15:00 Kristianstads DFF (k) – Djurgården (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
15:00 Östers IF – Örgryte Superettan – Sverige LIVE 79': 1 – 2
15:00 Mjällby – Dalkurd FF Superettan – Sverige LIVE 79': 0 – 2
15:00 Akropolis IF – IF Sylvia 1. Division Nord – Sverige
15:00 Assyriska IK – Oskarshamns AIK 1. Division Syd – Sverige
15:00 Örebro Syrianska IF – Vänersborgs FK 2. Division Norra Goetaland – Sverige
15:00 Södertälje FK – Tyresö 2. Division Soedra Svealand – Sverige
16:00 Karlstad BK – FC Linköping City 1. Division Nord – Sverige
16:00 Team TG FF – Sandvikens IF 1. Division Nord – Sverige
16:00 IK Oddevold – Torns IF 1. Division Syd – Sverige
16:00 Landskrona BoIS – IFK Värnamo 1. Division Syd – Sverige
17:00 KIF Örebro (k) – IF Limhamn Bunkeflo (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
17:00 Vårgårda IK – Lidköpings FK 2. Division Norra Goetaland – Sverige
17:00 IK Gauthiod – IFK Åmål 2. Division Norra Goetaland – Sverige
17:00 Assyriska FF – Newroz FC 2. Division Soedra Svealand – Sverige
17:30 Malmö FF – Djurgården Allsvenskan – Sverige
17:30 GAIS – Brommapojkarna Superettan – Sverige

Mandag 26. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Falkenbergs FF – Hammarby Allsvenskan – Sverige
19:00 GIF Sundsvall – Elfsborg Allsvenskan – Sverige
19:00 IFK Göteborg – Kalmar FF Allsvenskan – Sverige
19:00 Trelleborgs FF – Varbergs BoIS FC Superettan – Sverige
19:00 Norrby – IK Brage Superettan – Sverige
19:00 Trollhättan FC – Ljungskile 1. Division Syd – Sverige
19:00 IFK Malmö FK – BK Olympic 2. Division Vaestra Goetaland – Sverige
19:30 AFK Linköping – Assyriska IF Norrköping 2. Division Soedra Svealand – Sverige

Tirsdag 27. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Halmstad – Jönköpings Södra Superettan – Sverige
<  Forrige uge
21. august 2019 – 28. august 2019
Næste uge  >