Luk
<  Forrige uge
5. september 2019 – 12. september 2019
Næste uge  >

Torsdag 5. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 Færøerne – Sverige EM Kvalifikation Gruppe F 0 – 4

Fredag 6. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Oskarshamns AIK – Åtvidaberg 1. Division Syd – Sverige 4 – 3
19:00 Umeaa FC Akademi – Kramfors-Alliansen 2. Division Norrland – Sverige 2 – 1
19:00 FK Karlskrona – IFK Berga 2. Division Oestra Goetaland – Sverige 1 – 3

Lørdag 7. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 IFK Mora FK – FC Gute 2. Division Norra Svealand – Sverige 2 – 2
12:00 Hittarps IK – Halmia 2. Division Vaestra Goetaland – Sverige 2 – 1
13:00 Lindome GIF – Torns IF 1. Division Syd – Sverige 3 – 0
13:00 Österlen FF – Nosaby IF 2. Division Oestra Goetaland – Sverige 3 – 0
13:00 Nässjö FF – Ifö Bromölla IF 2. Division Oestra Goetaland – Sverige 1 – 2
13:30 Ullareds IK – Qviding FIF 2. Division Vaestra Goetaland – Sverige 1 – 6
13:45 Eskilstuna United DFF (k) – Kopparbergs/Göteborg (k) Damallsvenskan (k) – Sverige 2 – 1
14:00 KIF Örebro (k) – Kristianstads DFF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige 0 – 1
14:00 Vasalunds IF – Bodens BK 1. Division Nord – Sverige 2 – 1
14:00 BK Forward – Sollentuna FF 1. Division Nord – Sverige 1 – 3
14:00 Tvååkers IF – IFK Värnamo 1. Division Syd – Sverige 0 – 2
14:00 Lunds BK – Landskrona BoIS 1. Division Syd – Sverige 0 – 2
14:00 Eskilsminne IF – Ljungskile 1. Division Syd – Sverige 0 – 1
14:00 Grebbestads IF – IFK Åmål 2. Division Norra Goetaland – Sverige 3 – 1
14:00 IK Gauthiod – Lidköpings FK 2. Division Norra Goetaland – Sverige 2 – 2
14:00 IFK Tidaholm – Sävedalens IF 2. Division Norra Goetaland – Sverige 0 – 4
14:00 Torslanda IK – Vänersborgs FK 2. Division Norra Goetaland – Sverige 0 – 2
14:00 Friska Viljor – Gottne IF 2. Division Norrland – Sverige 1 – 0
14:00 IFK Luleå – Sandviks IK 2. Division Norrland – Sverige 7 – 0
14:00 IFK Timrå – Ytterhogdals IK 2. Division Norrland – Sverige 1 – 3
14:00 Skellefteå – Anundsjö IF 2. Division Norrland – Sverige 4 – 0
14:00 AFK Linköping – Huddinge IF 2. Division Soedra Svealand – Sverige 1 – 4
14:00 FC Stockholm Internazionale – Motala AIF FK 2. Division Soedra Svealand – Sverige 2 – 2
14:00 Enskede IK – Värmbols FC 2. Division Soedra Svealand – Sverige 3 – 0
14:00 Sundbybergs IK – Enköping 2. Division Norra Svealand – Sverige 0 – 2
14:00 KSF Prespa Birlik – BK Olympic 2. Division Vaestra Goetaland – Sverige 1 – 5
14:00 Stafsinge IF – Eslövs 2. Division Vaestra Goetaland – Sverige 2 – 1
14:00 Assyriska BK – Ängelholms FF 2. Division Vaestra Goetaland – Sverige 3 – 0
14:00 FC Rosengård – Vinbergs IF 2. Division Vaestra Goetaland – Sverige 1 – 1
14:00 Husqvarna FF – Råslätts SK 2. Division Oestra Goetaland – Sverige 1 – 0
14:00 Hässleholms IF – Räppe GOIF 2. Division Oestra Goetaland – Sverige 1 – 1
15:00 IF Limhamn Bunkeflo (k) – Piteå IF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige 1 – 1
15:00 Kungsbacka DFF (k) – Vittsjö GIK (k) Damallsvenskan (k) – Sverige 0 – 1
15:00 Carlstad United – Rynninge IK 1. Division Nord – Sverige 3 – 3
15:00 Örebro Syrianska IF – Nordvärmland FF 2. Division Norra Goetaland – Sverige 3 – 2
15:00 Kungsaengens IF – Karlbergs BK 2. Division Norra Svealand – Sverige 1 – 3
15:00 Dalstorps IF – FK Älmeboda/Linneryd 2. Division Oestra Goetaland – Sverige 3 – 0
15:00 Asarums IF FK – IFK Hässleholm 2. Division Oestra Goetaland – Sverige 3 – 2
16:00 Vänersborgs IF – Stenungsunds IF 2. Division Norra Goetaland – Sverige 1 – 0
16:00 IFK Östersund – Täfteå IK 2. Division Norrland – Sverige 0 – 3
16:00 IFK Aspudden-Tellus – Tyresö 2. Division Soedra Svealand – Sverige 2 – 1
16:00 Assyriska IF Norrköping – Arameiska-Syrianska IF 2. Division Soedra Svealand – Sverige 2 – 1
16:00 Gamla Upsala – Valbo FF 2. Division Norra Svealand – Sverige 0 – 2
16:00 IFK Stocksund – Hudiksvalls FF 2. Division Norra Svealand – Sverige 5 – 3
16:00 IFK Lidingö – Skiljebo SK 2. Division Norra Svealand – Sverige 2 – 4
16:00 Onsala BK – IFK Malmö FK 2. Division Vaestra Goetaland – Sverige 3 – 1

Søndag 8. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 FC Rosengård (k) – Djurgården (k) Damallsvenskan (k) – Sverige 3 – 1
15:00 FC Linköping City – Umeå 1. Division Nord – Sverige 0 – 0
15:00 Piteå – IFK Umeå 2. Division Norrland – Sverige 5 – 1
15:00 Södertälje FK – Newroz FC 2. Division Soedra Svealand – Sverige 1 – 4
15:00 Kvarnsvedens IK – Täby FK 2. Division Norra Svealand – Sverige 1 – 1
16:00 Karlstad BK – Akropolis IF 1. Division Nord – Sverige 1 – 2
16:00 Nyköpings BIS – Karlslunds IF HFK 1. Division Nord – Sverige 4 – 1
16:00 Kristianstad FC – Assyriska IK 1. Division Syd – Sverige 2 – 1
16:00 Assyriska FF – IFK Haninge BRB 2. Division Soedra Svealand – Sverige 1 – 1
16:30 Team TG FF – Gefle 1. Division Nord – Sverige 0 – 3
17:00 Sandvikens IF – IF Sylvia 1. Division Nord – Sverige 2 – 0
17:00 Vårgårda IK – IFK Uddevalla 2. Division Norra Goetaland – Sverige 6 – 1
20:45 Sverige – Norge EM Kvalifikation Gruppe F 1 – 1

Mandag 9. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Växjö DFF (k) – Linköpings FC (k) Damallsvenskan (k) – Sverige 1 – 0
19:00 IK Oddevold – Utsiktens BK 1. Division Syd – Sverige 1 – 1
19:00 Trollhättan FC – Skövde AIK 1. Division Syd – Sverige 2 – 1

Tirsdag 10. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Sverige U21 – Irland U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 1 1 – 3

Onsdag 11. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:45 Kopparbergs/Göteborg (k) – Bayern München (k) Champions League Slutspil (k) 1 – 2
19:00 Piteå IF (k) – Brøndby IF (k) Champions League Slutspil (k) 0 – 1
<  Forrige uge
5. september 2019 – 12. september 2019
Næste uge  >