Luk
<  Forrige uge
19. september 2019 – 26. september 2019
Næste uge  >

Torsdag 19. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:55 Dynamo Kiev – Malmö FF Europa League Gruppe B

Fredag 20. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 GIF Sundsvall – Djurgården Allsvenskan – Sverige
19:00 Örgryte – IK Brage Superettan – Sverige
19:00 IK Frej Täby – GAIS Superettan – Sverige

Lørdag 21. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Qviding FIF – Hittarps IK 2. Division Vaestra Goetaland – Sverige
13:00 Lindome GIF – Ljungskile 1. Division Syd – Sverige
13:30 Falkenbergs FF – Östersunds FK Allsvenskan – Sverige
13:30 Varbergs BoIS FC – Syrianska Superettan – Sverige
14:00 IFK Åmål – Torslanda IK 2. Division Norra Goetaland – Sverige
14:00 Stenungsunds IF – IK Gauthiod 2. Division Norra Goetaland – Sverige
14:00 Anundsjö IF – Friska Viljor 2. Division Norrland – Sverige
14:00 Gottne IF – IFK Luleå 2. Division Norrland – Sverige
14:00 IFK Umeå – Täfteå IK 2. Division Norrland – Sverige
14:00 Ytterhogdals IK – Skellefteå 2. Division Norrland – Sverige
14:00 Kramfors-Alliansen – IFK Timrå 2. Division Norrland – Sverige
14:00 Huddinge IF – Assyriska IF Norrköping 2. Division Soedra Svealand – Sverige
14:00 Tyresö – AFK Linköping 2. Division Soedra Svealand – Sverige
14:00 Motala AIF FK – Södertälje FK 2. Division Soedra Svealand – Sverige
14:00 IFK Haninge BRB – Arameiska-Syrianska IF 2. Division Soedra Svealand – Sverige
14:00 Karlbergs BK – Kvarnsvedens IK 2. Division Norra Svealand – Sverige
14:00 Täby FK – Sundbybergs IK 2. Division Norra Svealand – Sverige
14:00 Enköping – IFK Lidingö 2. Division Norra Svealand – Sverige
14:00 Skiljebo SK – IFK Mora FK 2. Division Norra Svealand – Sverige
14:00 KSF Prespa Birlik – Onsala BK 2. Division Vaestra Goetaland – Sverige
14:00 IFK Malmö FK – Assyriska BK 2. Division Vaestra Goetaland – Sverige
14:00 BK Olympic – Eslövs 2. Division Vaestra Goetaland – Sverige
14:00 IFK Berga – Asarums IF FK 2. Division Oestra Goetaland – Sverige
14:00 IFK Hässleholm – Nässjö FF 2. Division Oestra Goetaland – Sverige
14:00 Ifö Bromölla IF – Husqvarna FF 2. Division Oestra Goetaland – Sverige
14:00 Nosaby IF – Råslätts SK 2. Division Oestra Goetaland – Sverige
14:00 FK Älmeboda/Linneryd – Hässleholms IF 2. Division Oestra Goetaland – Sverige
15:00 IF Limhamn Bunkeflo (k) – Kristianstads DFF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
15:00 Djurgården (k) – Kopparbergs/Göteborg (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
15:00 Nyköpings BIS – Rynninge IK 1. Division Nord – Sverige
15:00 Karlstad BK – IF Sylvia 1. Division Nord – Sverige
15:00 Tvååkers IF – Åtvidaberg 1. Division Syd – Sverige
15:00 Vänersborgs FK – IFK Tidaholm 2. Division Norra Goetaland – Sverige
15:00 Nordvärmland FF – Grebbestads IF 2. Division Norra Goetaland – Sverige
15:00 Sandviks IK – IFK Östersund 2. Division Norrland – Sverige
15:00 Piteå – Umeaa FC Akademi 2. Division Norrland – Sverige
15:00 Gamla Upsala – Kungsaengens IF 2. Division Norra Svealand – Sverige
15:00 Valbo FF – Hudiksvalls FF 2. Division Norra Svealand – Sverige
15:00 Halmia – Stafsinge IF 2. Division Vaestra Goetaland – Sverige
15:00 Räppe GOIF – FK Karlskrona 2. Division Oestra Goetaland – Sverige
15:00 Österlen FF – Dalstorps IF 2. Division Oestra Goetaland – Sverige
16:00 Norrköping – Örebro Allsvenskan – Sverige
16:00 Kalmar FF – Häcken Allsvenskan – Sverige
16:00 Jönköpings Södra – Norrby Superettan – Sverige
16:00 Dalkurd FF – Östers IF Superettan – Sverige
16:00 Torns IF – Eskilsminne IF 1. Division Syd – Sverige
16:00 Assyriska IK – Utsiktens BK 1. Division Syd – Sverige
16:00 IFK Uddevalla – Sävedalens IF 2. Division Norra Goetaland – Sverige
16:00 Lidköpings FK – Örebro Syrianska IF 2. Division Norra Goetaland – Sverige
16:00 Ängelholms FF – FC Rosengård 2. Division Vaestra Goetaland – Sverige
18:00 IFK Göteborg – Sirius Allsvenskan – Sverige

Søndag 22. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 FC Rosengård (k) – KIF Örebro (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
13:00 Umeå – BK Forward 1. Division Nord – Sverige
15:00 Hammarby – AIK Allsvenskan – Sverige
15:00 Piteå IF (k) – Linköpings FC (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
15:00 Västerås SK – Degerfors Superettan – Sverige
15:00 Mjällby – Brommapojkarna Superettan – Sverige
15:00 FC Linköping City – Team TG FF 1. Division Nord – Sverige
15:00 Bodens BK – Gefle 1. Division Nord – Sverige
16:00 Carlstad United – Akropolis IF 1. Division Nord – Sverige
16:00 Värmbols FC – IFK Aspudden-Tellus 2. Division Soedra Svealand – Sverige
16:00 Assyriska FF – FC Stockholm Internazionale 2. Division Soedra Svealand – Sverige
16:30 FC Gute – IFK Stocksund 2. Division Norra Svealand – Sverige
17:00 Eskilstuna United DFF (k) – Vittsjö GIK (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
17:00 Vasalunds IF – Sollentuna FF 1. Division Nord – Sverige
17:00 Sandvikens IF – Karlslunds IF HFK 1. Division Nord – Sverige
17:00 Kristianstad FC – Oskarshamns AIK 1. Division Syd – Sverige
17:00 IK Oddevold – Lunds BK 1. Division Syd – Sverige
17:00 IFK Värnamo – Skövde AIK 1. Division Syd – Sverige
17:00 Trollhättan FC – Landskrona BoIS 1. Division Syd – Sverige
17:00 Vårgårda IK – Vänersborgs IF 2. Division Norra Goetaland – Sverige
17:00 Vinbergs IF – Ullareds IK 2. Division Vaestra Goetaland – Sverige
17:30 Helsingborg – AFC Eskilstuna Allsvenskan – Sverige
17:30 Elfsborg – Malmö FF Allsvenskan – Sverige
17:30 Halmstad – Trelleborgs FF Superettan – Sverige

Mandag 23. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Växjö DFF (k) – Kungsbacka DFF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
19:30 Newroz FC – Enskede IK 2. Division Soedra Svealand – Sverige

Tirsdag 24. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Kalmar FF – GIF Sundsvall Allsvenskan – Sverige
19:00 Djurgården – Falkenbergs FF Allsvenskan – Sverige
19:00 GAIS – Örgryte Superettan – Sverige
19:00 Varbergs BoIS FC – Jönköpings Södra Superettan – Sverige

Onsdag 25. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Örebro – Östersunds FK Allsvenskan – Sverige
19:00 Häcken – Elfsborg Allsvenskan – Sverige
19:00 AIK – IFK Göteborg Allsvenskan – Sverige
19:00 Sirius – Hammarby Allsvenskan – Sverige
19:00 Bayern München (k) – Kopparbergs/Göteborg (k) Champions League Slutspil (k)
19:00 Trelleborgs FF – Mjällby Superettan – Sverige
19:00 Brommapojkarna – IK Frej Täby Superettan – Sverige
19:00 Östers IF – Halmstad Superettan – Sverige
19:00 Norrby – Västerås SK Superettan – Sverige
19:00 Syrianska – Dalkurd FF Superettan – Sverige

Torsdag 26. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Brøndby IF (k) – Piteå IF (k) Champions League Slutspil (k)
19:00 Norrköping – AFC Eskilstuna Allsvenskan – Sverige
19:00 Malmö FF – Helsingborg Allsvenskan – Sverige
19:00 Linköpings FC (k) – Djurgården (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
19:00 IK Brage – Degerfors Superettan – Sverige
<  Forrige uge
19. september 2019 – 26. september 2019
Næste uge  >