Luk
<  Forrige uge
3. oktober 2019 – 10. oktober 2019
Næste uge  >

Torsdag 3. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:00 Danmark U17 – Sverige U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 4 5 – 1
19:00 Vänersborgs FK – IFK Åmål 2. Division Norra Goetaland – Sverige 3 – 1
21:00 Malmö FF – FC København Europa League Gruppe B 1 – 1

Fredag 4. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 IFK Östersund – Ytterhogdals IK 2. Division Norrland – Sverige 0 – 1
20:15 Ungarn (k) – Sverige (k) EM Kval. Gruppe F (k) 0 – 5

Lørdag 5. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Hittarps IK – IFK Malmö FK 2. Division Vaestra Goetaland – Sverige 1 – 0
13:00 Nässjö FF – FK Älmeboda/Linneryd 2. Division Oestra Goetaland – Sverige 1 – 3
13:00 FK Karlskrona – Dalstorps IF 2. Division Oestra Goetaland – Sverige 0 – 0
13:30 GIF Sundsvall – Norrköping Allsvenskan – Sverige 4 – 4
13:30 Varbergs BoIS FC – Västerås SK Superettan – Sverige 4 – 0
13:30 Sandvikens IF – Bodens BK 1. Division Nord – Sverige 2 – 2
13:30 Ullareds IK – KSF Prespa Birlik 2. Division Vaestra Goetaland – Sverige 1 – 2
14:00 Rynninge IK – Gefle 1. Division Nord – Sverige 0 – 1
14:00 Tvååkers IF – Kristianstad FC 1. Division Syd – Sverige 2 – 1
14:00 Torns IF – Utsiktens BK 1. Division Syd – Sverige 2 – 0
14:00 Eskilsminne IF – Lindome GIF 1. Division Syd – Sverige 1 – 0
14:00 Grebbestads IF – Vårgårda IK 2. Division Norra Goetaland – Sverige 4 – 0
14:00 Torslanda IK – Stenungsunds IF 2. Division Norra Goetaland – Sverige 3 – 2
14:00 IK Gauthiod – IFK Uddevalla 2. Division Norra Goetaland – Sverige 9 – 0
14:00 IFK Tidaholm – Lidköpings FK 2. Division Norra Goetaland – Sverige 1 – 1
14:00 Täfteå IK – Anundsjö IF 2. Division Norrland – Sverige 6 – 1
14:00 Sandviks IK – Gottne IF 2. Division Norrland – Sverige 0 – 1
14:00 IFK Timrå – IFK Umeå 2. Division Norrland – Sverige 9 – 1
14:00 Skellefteå – Umeaa FC Akademi 2. Division Norrland – Sverige 0 – 1
14:00 Friska Viljor – Piteå 2. Division Norrland – Sverige 6 – 1
14:00 Enskede IK – FC Stockholm Internazionale 2. Division Soedra Svealand – Sverige 3 – 0
14:00 Huddinge IF – Tyresö 2. Division Soedra Svealand – Sverige 2 – 3
14:00 Assyriska IF Norrköping – Newroz FC 2. Division Soedra Svealand – Sverige 5 – 3
14:00 Sundbybergs IK – Kungsaengens IF 2. Division Norra Svealand – Sverige 6 – 0
14:00 Eslövs – Vinbergs IF 2. Division Vaestra Goetaland – Sverige 1 – 3
14:00 Stafsinge IF – Ängelholms FF 2. Division Vaestra Goetaland – Sverige 1 – 2
14:00 Assyriska BK – BK Olympic 2. Division Vaestra Goetaland – Sverige 1 – 1
14:00 FC Rosengård – Onsala BK 2. Division Vaestra Goetaland – Sverige 2 – 5
14:00 Hässleholms IF – Nosaby IF 2. Division Oestra Goetaland – Sverige 1 – 3
14:00 Ifö Bromölla IF – IFK Hässleholm 2. Division Oestra Goetaland – Sverige 1 – 1
14:00 Råslätts SK – IFK Berga 2. Division Oestra Goetaland – Sverige 1 – 4
14:00 Husqvarna FF – Räppe GOIF 2. Division Oestra Goetaland – Sverige 2 – 0
15:00 Sävedalens IF – Nordvärmland FF 2. Division Norra Goetaland – Sverige 1 – 6
15:00 Örebro Syrianska IF – Vänersborgs IF 2. Division Norra Goetaland – Sverige 4 – 0
15:00 IFK Luleå – Kramfors-Alliansen 2. Division Norrland – Sverige 2 – 0
15:00 Hudiksvalls FF – Enköping 2. Division Norra Svealand – Sverige 2 – 1
15:00 Kvarnsvedens IK – Valbo FF 2. Division Norra Svealand – Sverige 2 – 3
15:00 Halmia – Qviding FIF 2. Division Vaestra Goetaland – Sverige 0 – 3
15:00 Asarums IF FK – Österlen FF 2. Division Oestra Goetaland – Sverige 2 – 1
15:30 Sverige U19 (k) – Bosnien U19 (k) EM Kvalifikation U19 1.Runde Gruppe 10 (k) 2 – 2
16:00 AIK – Örebro Allsvenskan – Sverige 2 – 0
16:00 Sirius – Helsingborg Allsvenskan – Sverige 2 – 1
16:00 Mjällby – Östers IF Superettan – Sverige 3 – 2
16:00 IF Sylvia – Vasalunds IF 1. Division Nord – Sverige 1 – 2
16:00 Trollhättan FC – Oskarshamns AIK 1. Division Syd – Sverige 0 – 2
16:00 Åtvidaberg – Ljungskile 1. Division Syd – Sverige 1 – 1
16:00 IFK Aspudden-Tellus – Assyriska FF 2. Division Soedra Svealand – Sverige 2 – 0
16:00 Arameiska-Syrianska IF – Värmbols FC 2. Division Soedra Svealand – Sverige 3 – 1
16:00 IFK Lidingö – Gamla Upsala 2. Division Norra Svealand – Sverige 3 – 0
16:00 IFK Mora FK – Karlbergs BK 2. Division Norra Svealand – Sverige 1 – 3
16:00 IFK Stocksund – Täby FK 2. Division Norra Svealand – Sverige 1 – 3
16:30 FC Gute – Skiljebo SK 2. Division Norra Svealand – Sverige 2 – 1
18:00 Degerfors – Brommapojkarna Superettan – Sverige 2 – 1

Søndag 6. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Nyköpings BIS – Team TG FF 1. Division Nord – Sverige 1 – 1
14:00 Umeå – Karlslunds IF HFK 1. Division Nord – Sverige 3 – 3
15:00 Häcken – Östersunds FK Allsvenskan – Sverige 1 – 1
15:00 Kalmar FF – AFC Eskilstuna Allsvenskan – Sverige 0 – 0
15:00 Syrianska – Örgryte Superettan – Sverige 1 – 0
15:00 Dalkurd FF – IK Frej Täby Superettan – Sverige 1 – 1
15:00 Halmstad – Norrby Superettan – Sverige 3 – 0
15:00 Karlstad BK – Carlstad United 1. Division Nord – Sverige 1 – 2
15:00 Akropolis IF – BK Forward 1. Division Nord – Sverige 2 – 1
15:05 Djurgården – Hammarby Allsvenskan – Sverige 1 – 2
16:00 FC Linköping City – Sollentuna FF 1. Division Nord – Sverige 4 – 0
16:00 IFK Värnamo – Lunds BK 1. Division Syd – Sverige 3 – 1
16:00 Södertälje FK – IFK Haninge BRB 2. Division Soedra Svealand – Sverige 0 – 5
17:00 Skövde AIK – Landskrona BoIS 1. Division Syd – Sverige 1 – 1
17:00 IK Oddevold – Assyriska IK 1. Division Syd – Sverige 0 – 1
17:30 Elfsborg – Falkenbergs FF Allsvenskan – Sverige 4 – 0
17:30 Malmö FF – IFK Göteborg Allsvenskan – Sverige 1 – 0
17:30 Jönköpings Södra – GAIS Superettan – Sverige 1 – 2
17:30 Trelleborgs FF – IK Brage Superettan – Sverige 2 – 2

Mandag 7. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 AFK Linköping – Motala AIF FK 2. Division Soedra Svealand – Sverige 1 – 2

Tirsdag 8. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Belgien U19 (k) – Sverige U19 (k) EM Kvalifikation U19 1.Runde Gruppe 10 (k) 1 – 0
18:45 Sverige (k) – Slovakiet (k) EM Kval. Gruppe F (k) 7 – 0
<  Forrige uge
3. oktober 2019 – 10. oktober 2019
Næste uge  >