Luk
<  Forrige uge
17. oktober 2019 – 24. oktober 2019
Næste uge  >

Fredag 18. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 AFC Eskilstuna – GIF Sundsvall Allsvenskan – Sverige
19:00 IK Frej Täby – Halmstad Superettan – Sverige

Lørdag 19. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:30 Helsingborg – Häcken Allsvenskan – Sverige
13:30 GAIS – Varbergs BoIS FC Superettan – Sverige
14:00 BK Forward – Gefle 1. Division Nord – Sverige
14:00 Tvååkers IF – Lunds BK 1. Division Syd – Sverige
15:00 Kungsbacka DFF (k) – KIF Örebro (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
15:00 Sandvikens IF – Nyköpings BIS 1. Division Nord – Sverige
15:00 Oskarshamns AIK – Torns IF 1. Division Syd – Sverige
15:00 Ljungskile – IK Oddevold 1. Division Syd – Sverige
16:00 Östersunds FK – Sirius Allsvenskan – Sverige
16:00 Brommapojkarna – Dalkurd FF Superettan – Sverige
16:00 Västerås SK – Mjällby Superettan – Sverige
16:00 FC Linköping City – Karlslunds IF HFK 1. Division Nord – Sverige
16:00 IF Sylvia – Carlstad United 1. Division Nord – Sverige
16:00 Skövde AIK – Utsiktens BK 1. Division Syd – Sverige
16:00 Åtvidaberg – Lindome GIF 1. Division Syd – Sverige
18:00 Eskilstuna United DFF (k) – Kristianstads DFF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige

Søndag 20. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Djurgården (k) – Piteå IF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
15:00 Hammarby – Malmö FF Allsvenskan – Sverige
15:00 Falkenbergs FF – AIK Allsvenskan – Sverige
15:00 Kopparbergs/Göteborg (k) – Växjö DFF (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
15:00 FC Rosengård (k) – Vittsjö GIK (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
15:00 IK Brage – Jönköpings Södra Superettan – Sverige
15:00 Akropolis IF – Vasalunds IF 1. Division Nord – Sverige
15:00 Sollentuna FF – Team TG FF 1. Division Nord – Sverige
15:00 Bodens BK – Karlstad BK 1. Division Nord – Sverige
16:00 Umeå – Rynninge IK 1. Division Nord – Sverige
16:00 IFK Värnamo – Assyriska IK 1. Division Syd – Sverige
16:00 Landskrona BoIS – Eskilsminne IF 1. Division Syd – Sverige
17:00 Linköpings FC (k) – IF Limhamn Bunkeflo (k) Damallsvenskan (k) – Sverige
17:00 Trollhättan FC – Kristianstad FC 1. Division Syd – Sverige
17:30 Norrköping – Kalmar FF Allsvenskan – Sverige
17:30 Norrby – Trelleborgs FF Superettan – Sverige

Mandag 21. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Örebro – Elfsborg Allsvenskan – Sverige
19:00 IFK Göteborg – Djurgården Allsvenskan – Sverige
19:00 Östers IF – Syrianska Superettan – Sverige

Tirsdag 22. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Örgryte – Degerfors Superettan – Sverige

Onsdag 23. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 FC Midtjylland U19 – Elfsborg U19 UEFA Youth League Domestic Champions Playoff

Torsdag 24. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
21:00 Malmö FF – Lugano Europa League Gruppe B
<  Forrige uge
17. oktober 2019 – 24. oktober 2019
Næste uge  >