Luk
<  Forrige uge
2. november 2019 – 9. november 2019
Næste uge  >

Lørdag 2. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Helsingborg – Elfsborg Allsvenskan – Sverige 1 – 2
13:00 Sirius – Kalmar FF Allsvenskan – Sverige 3 – 0
13:00 AIK – GIF Sundsvall Allsvenskan – Sverige 2 – 1
13:00 IFK Göteborg – Östersunds FK Allsvenskan – Sverige 7 – 1
13:00 Hammarby – Häcken Allsvenskan – Sverige 4 – 1
13:00 Norrköping – Djurgården Allsvenskan – Sverige 2 – 2
13:00 Falkenbergs FF – AFC Eskilstuna Allsvenskan – Sverige 1 – 0
13:00 Örebro – Malmö FF Allsvenskan – Sverige 0 – 5
13:30 BK Olympic – IFK Berga 2. Division Oprykning Gruppe 2 – Sverige 2 – 3
14:00 Sandvikens IF – Vasalunds IF 1. Division Nord – Sverige 1 – 3
14:00 Sollentuna FF – Gefle 1. Division Nord – Sverige 0 – 1
14:00 FC Linköping City – Nyköpings BIS 1. Division Nord – Sverige 3 – 0
14:00 Akropolis IF – Rynninge IK 1. Division Nord – Sverige 2 – 0
14:00 Umeå – Team TG FF 1. Division Nord – Sverige 3 – 0
14:00 BK Forward – Karlstad BK 1. Division Nord – Sverige 2 – 3
14:00 Karlslunds IF HFK – Carlstad United 1. Division Nord – Sverige 1 – 4
14:00 Bodens BK – IF Sylvia 1. Division Nord – Sverige 7 – 0
14:00 Tvååkers IF – Eskilsminne IF 1. Division Syd – Sverige 1 – 0
14:00 Landskrona BoIS – Lindome GIF 1. Division Syd – Sverige 2 – 0
14:00 Ljungskile – Torns IF 1. Division Syd – Sverige 2 – 1
14:00 Trollhättan FC – IK Oddevold 1. Division Syd – Sverige 4 – 1
14:00 IFK Värnamo – Kristianstad FC 1. Division Syd – Sverige 4 – 0
14:00 Åtvidaberg – Lunds BK 1. Division Syd – Sverige 2 – 2
14:00 Skövde AIK – Assyriska IK 1. Division Syd – Sverige 3 – 0
14:00 Oskarshamns AIK – Utsiktens BK 1. Division Syd – Sverige 1 – 2
14:00 Motala AIF FK – Ytterhogdals IK 2. Division Oprykning Gruppe 1 – Sverige 2 – 0

Søndag 3. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 Syrianska – Halmstad Superettan – Sverige 0 – 2
15:00 Varbergs BoIS FC – Mjällby Superettan – Sverige 1 – 1
15:00 Dalkurd FF – Degerfors Superettan – Sverige 1 – 3
15:00 GAIS – Trelleborgs FF Superettan – Sverige 0 – 0
15:00 IK Brage – Västerås SK Superettan – Sverige 2 – 1
15:00 Norrby – Örgryte Superettan – Sverige 4 – 4
15:00 Östers IF – IK Frej Täby Superettan – Sverige 4 – 0
15:00 Jönköpings Södra – Brommapojkarna Superettan – Sverige 2 – 2

Onsdag 6. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 IK Brage – Kalmar FF Allsvenskan Kvalifikation – Sverige 0 – 2
19:00 Motala AIF FK – Sollentuna FF 1. Division Kvalifikation – Sverige 1 – 2
19:00 IFK Berga – Oskarshamns AIK 1. Division Kvalifikation – Sverige 0 – 2

Torsdag 7. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:55 Lugano – Malmö FF Europa League Gruppe B 0 – 0
19:00 Umeå – IK Frej Täby Superettan Kvalifikation – Sverige 1 – 1
19:05 Landskrona BoIS – Östers IF Superettan Kvalifikation – Sverige 1 – 1

Fredag 8. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:35 USA (k) – Sverige (k) Venskabskampe (k) 3 – 2
17:00 Häcken – Ljungskile Træningskamp 1 – 1

Lørdag 9. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Sverige

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Enskede IK – AIK Svenska Cupen – Sverige 0 – 7
<  Forrige uge
2. november 2019 – 9. november 2019
Næste uge  >