Luk
<  Forrige uge
13. august 2020 – 20. august 2020
Næste uge  >

Fredag 14. august 2020 - Kampprogram for fodboldkampe i Sydafrika

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:30 Chippa United – Cape Town City FC 1. Division – Sydafrika
18:00 Highlands Park – Mamelodi Sundowns FC 1. Division – Sydafrika

Lørdag 15. august 2020 - Kampprogram for fodboldkampe i Sydafrika

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Moroka Swallows – Real Kings FC National First Division – Sydafrika
13:30 AmaZulu FC – Baroka FC 1. Division – Sydafrika
13:30 Stellenbosch FC – Lamontville Golden Arrows 1. Division – Sydafrika
15:00 JDR Stars – TS Sporting National First Division – Sydafrika
15:00 Richards Bay – Mbombela United National First Division – Sydafrika
15:00 Tshakhuma FC – Ajax Cape Town National First Division – Sydafrika
15:30 Polokwane City – Kaizer Chiefs 1. Division – Sydafrika
17:00 Steenberg United – University of Pretoria National First Division – Sydafrika
18:00 Orlando Pirates – Bidvest Wits 1. Division – Sydafrika

Søndag 16. august 2020 - Kampprogram for fodboldkampe i Sydafrika

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Jomo Cosmos – Uthongathi FC National First Division – Sydafrika
15:00 Royal Eagles – TS Galaxy National First Division – Sydafrika
15:00 Cape Umoya United – Free State Stars National First Division – Sydafrika
15:30 Black Leopards – Maritzburg United 1. Division – Sydafrika
18:00 SuperSport United – Bloemfontein Celtic 1. Division – Sydafrika

Mandag 17. august 2020 - Kampprogram for fodboldkampe i Sydafrika

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Cape Town City FC – Mamelodi Sundowns FC 1. Division – Sydafrika

Tirsdag 18. august 2020 - Kampprogram for fodboldkampe i Sydafrika

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Ajax Cape Town – Moroka Swallows National First Division – Sydafrika
15:00 University of Pretoria – Richards Bay National First Division – Sydafrika
15:00 TS Sporting – Steenberg United National First Division – Sydafrika
15:30 Bidvest Wits – Lamontville Golden Arrows 1. Division – Sydafrika
15:30 Chippa United – Highlands Park 1. Division – Sydafrika
18:00 Orlando Pirates – Baroka FC 1. Division – Sydafrika

Onsdag 19. august 2020 - Kampprogram for fodboldkampe i Sydafrika

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Mbombela United – Uthongathi FC National First Division – Sydafrika
15:00 Free State Stars – Tshakhuma FC National First Division – Sydafrika
15:00 TS Galaxy – Cape Umoya United National First Division – Sydafrika
15:00 Royal Eagles – Jomo Cosmos National First Division – Sydafrika
15:00 JDR Stars – Real Kings FC National First Division – Sydafrika
15:30 SuperSport United – Polokwane City 1. Division – Sydafrika
18:00 Bloemfontein Celtic – Kaizer Chiefs 1. Division – Sydafrika

Torsdag 20. august 2020 - Kampprogram for fodboldkampe i Sydafrika

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Stellenbosch FC – Cape Town City FC 1. Division – Sydafrika
<  Forrige uge
13. august 2020 – 20. august 2020
Næste uge  >