Luk
<  Forrige uge
11. april 2021 – 18. april 2021
Næste uge  >

Søndag 11. april 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Sydkorea

Tid Hold Liga & Land Resultat
06:30 Ansan Greeners – Jeonnam Dragons K-League 2 – Sydkorea 0 – 1
07:00 Yangju Citizens – Hwaseong K3 League – Sydkorea 0 – 3
08:00 Paju Citizens – Pyeongtaek Citizen K3 League – Sydkorea 2 – 1
08:00 Cheongju FC – Ulsan Citizen K3 League – Sydkorea 2 – 2
08:00 Cheonan City – Gimhae K3 League – Sydkorea 2 – 1
09:00 Jeju United – Suwon Bluewings K-League 1 – Sydkorea 2 – 1
09:00 FC Anyang – Busan I'Park K-League 2 – Sydkorea 2 – 1
09:30 Suwon FC – Ulsan Hyundai K-League 1 – Sydkorea 0 – 1
11:30 Daejeon Citizen – Gyeongnam FC K-League 2 – Sydkorea LIVE HT: 1 – 1
12:00 Jeonbuk FC – Incheon United K-League 1 – Sydkorea LIVE 27': 0 – 0

Onsdag 14. april 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Sydkorea

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Cheongju FC – Gangwon FC Pokal – Sydkorea
12:00 Ansan Greeners – Chungnam Asan FC Pokal – Sydkorea
12:00 Gyeongnam FC – FC Mokpo Pokal – Sydkorea
12:00 Busan Transport Corp – Gwangju FC Pokal – Sydkorea
12:00 Daejeon Citizen – Suwon Bluewings Pokal – Sydkorea
12:00 Gimhae – Bucheon FC 1995 Pokal – Sydkorea
12:00 Gimcheon Sangmu – Jeju United Pokal – Sydkorea
12:00 Pocheon Citizens FC – Yangju Citizens Pokal – Sydkorea
12:00 Suwon FC – Jeonnam Dragons Pokal – Sydkorea
12:00 Seongnam FC – Busan I'Park Pokal – Sydkorea
12:00 Incheon United – FC Anyang Pokal – Sydkorea
12:00 Daegu FC – Chiangrai United AFC Champions League Kvalifikation Udsat
12:00 Pohang Steelers – Ratchaburi FC AFC Champions League Kvalifikation Udsat
12:30 FC Seoul – Seoul E-Land FC Pokal – Sydkorea

Fredag 16. april 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Sydkorea

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Changwon City – Gangneung City K3 League – Sydkorea

Lørdag 17. april 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Sydkorea

Tid Hold Liga & Land Resultat
06:30 Daejeon Citizen – Seoul E-Land FC K-League 2 – Sydkorea
07:00 Suwon FC – Gangwon FC K-League 1 – Sydkorea
08:00 Gimpo FC – Busan Transport Corp K3 League – Sydkorea
08:00 Gyeongju H & N – Daejeon Korail K3 League – Sydkorea
08:00 FC Mokpo – Cheonan City K3 League – Sydkorea
08:00 Ulsan Citizen – Yangju Citizens K3 League – Sydkorea
09:00 Bucheon FC 1995 – Ansan Greeners K-League 2 – Sydkorea
09:30 Incheon United – Jeju United K-League 1 – Sydkorea
09:30 FC Seoul – Daegu FC K-League 1 – Sydkorea
11:30 Gyeongnam FC – Busan I'Park K-League 2 – Sydkorea
12:00 Gwangju FC – Pohang Steelers K-League 1 – Sydkorea

Søndag 18. april 2021 - Kampprogram for fodboldkampe i Sydkorea

Tid Hold Liga & Land Resultat
06:30 FC Anyang – Chungnam Asan FC K-League 2 – Sydkorea
07:00 Suwon Bluewings – Ulsan Hyundai K-League 1 – Sydkorea
07:00 Hwaseong – Pyeongtaek Citizen K3 League – Sydkorea
08:00 Gimhae – Paju Citizens K3 League – Sydkorea
09:00 Jeonnam Dragons – Gimcheon Sangmu K-League 2 – Sydkorea
09:30 Jeonbuk FC – Seongnam FC K-League 1 – Sydkorea
<  Forrige uge
11. april 2021 – 18. april 2021
Næste uge  >