LeoVegas.dk ready? betfair Gratis Chance Casino24 Advertisement
<  Forrige uge
23. juli 2018 – 30. juli 2018
Næste uge  >

Mandag 23. juli 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Freiburg – Al-Sadd Træningskamp Aflyst

Tirsdag 24. juli 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:15 Italien U19 (k) – Tyskland U19 (k) EM U19 Gruppe B (k)
18:30 VfB Eichstaett – FC Pipinsried Regionalliga Bayern – Tyskland
18:30 Greuther Fürth II – SV Schalding-Heining Regionalliga Bayern – Tyskland
18:30 Nürnberg II – TSV Buchbach Regionalliga Bayern – Tyskland
18:30 ZFC Meuselwitz – RB Leipzig Træningskamp
19:00 1860 Rosenheim – Augsburg II Regionalliga Bayern – Tyskland
19:00 Burghausen – FV Illertissen Regionalliga Bayern – Tyskland
19:00 FC Memmingen – Viktoria Aschaffenburg Regionalliga Bayern – Tyskland
19:00 SV Heimstetten – VfR Garching Regionalliga Bayern – Tyskland
19:00 FC Schweinfurt – SpVgg Bayreuth Regionalliga Bayern – Tyskland
19:00 Wuppertal – Bayer Leverkusen Træningskamp

Onsdag 25. juli 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Bochum – Monaco Træningskamp
18:30 Sandhausen – Stuttgart Træningskamp

Torsdag 26. juli 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:00 Juventus – Bayern München Champions Cup
02:00 Dortmund – Benfica Champions Cup
18:30 RB Leipzig – Häcken Europa League Kvalifikation
19:00 Gladbach – Augsburg Træningskamp

Fredag 27. juli 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Freiburg – Swansea Træningskamp
18:30 Viktoria Aschaffenburg – SV Heimstetten Regionalliga Bayern – Tyskland
18:30 VfR Garching – FC Schweinfurt Regionalliga Bayern – Tyskland
18:30 SpVgg Bayreuth – Greuther Fürth II Regionalliga Bayern – Tyskland
18:30 TSV Schwaben Augsburg – DJK Vilzing Oberliga Bayern Syd – Tyskland
18:30 Ansbach – SV Seligenporten Oberliga Bayern Nord – Tyskland
18:30 FC Sand – Würzburger Kickers II Oberliga Bayern Nord – Tyskland
19:00 Braunschweig – Karlsruhe 3. Liga – Tyskland
19:00 SC Wiedenbrück – SC Verl Regionalliga Vest – Tyskland
19:00 Hannover 96 II – TSV Havelse Regionalliga Nord – Tyskland
19:00 Kickers Offenbach – Elversberg Regionalliga Sydvest – Tyskland
19:00 TSV Buchbach – 1860 Rosenheim Regionalliga Bayern – Tyskland
19:00 Wacker Nordhausen – Hertha Berlin II Regionalliga Nordøst – Tyskland
19:00 SC Eltersdorf – TSV Abtswind Oberliga Bayern Nord – Tyskland
19:00 VFB Ginsheim – SC Viktoria 06 Griesheim Oberliga Hessen – Tyskland
19:00 SC Idar-Oberstein – Kaiserslautern II Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
19:00 Koblenz – FV Engers Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
19:00 Bielefeld – Werder Bremen Træningskamp
19:30 HEBS Hamburg – Altonaer FC 93 Oberliga Hamborg – Tyskland
19:30 FC Unterföhring – FC Ismaning Oberliga Bayern Syd – Tyskland
19:30 KSV Baunatal – SG Barockstadt Fulda Lehnerz Oberliga Hessen – Tyskland
19:30 FC 1931 Eddersheim – SpVgg Neu Isenburg Oberliga Hessen – Tyskland

Lørdag 28. juli 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Duisburg – Athletic Club Træningskamp
13:00 TuS Dassendorf – Wedeler TSV Oberliga Hamborg – Tyskland
13:30 VSG Altglienicke – RW Erfurt Regionalliga Nordøst – Tyskland
13:30 Optik Rathenow – Oberlausitz Neugersdorf Regionalliga Nordøst – Tyskland
13:30 Lokomotive Leipzig – ZFC Meuselwitz Regionalliga Nordøst – Tyskland
13:30 Budissa Bautzen – FC Viktoria 1889 Berlin Regionalliga Nordøst – Tyskland
13:30 Chemnitz – FSV Union Fürstenwalde Regionalliga Nordøst – Tyskland
14:00 Aalen – Wehen 3. Liga – Tyskland
14:00 Osnabruck – Würzburger Kickers 3. Liga – Tyskland
14:00 Carl Zeiss Jena – Sonnenhof Großaspach 3. Liga – Tyskland
14:00 Fortuna Köln – Preußen Münster 3. Liga – Tyskland
14:00 FSV Zwickau – Hallescher FC 3. Liga – Tyskland
14:00 Kaiserslautern – 1860 München 3. Liga – Tyskland
14:00 FC Kaan-Marienborn 07 – FC Köln II Regionalliga Vest – Tyskland
14:00 Bonner SC – Dortmund II Regionalliga Vest – Tyskland
14:00 Wuppertal – TV Herkenrath Regionalliga Vest – Tyskland
14:00 SV Rödinghausen – RW Essen Regionalliga Vest – Tyskland
14:00 Fortuna Düsseldorf II – Lippstadt Regionalliga Vest – Tyskland
14:00 Oberhausen – SV Straelen Regionalliga Vest – Tyskland
14:00 Wattenscheid – Gladbach II Regionalliga Vest – Tyskland
14:00 FC Germania Egestorf-Langreder – Hamburger SV II Regionalliga Nord – Tyskland
14:00 SSV Jeddeloh – SC Weiche Flensburg Regionalliga Nord – Tyskland
14:00 Lübeck – Oldenburg Regionalliga Nord – Tyskland
14:00 Werder Bremen II – Wolfsburg II Regionalliga Nord – Tyskland
14:00 BSV Rehden – Eintracht Norderstedt Regionalliga Nord – Tyskland
14:00 Stuttgart II – Freiburg II Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 Pirmasens – FCA Walldorf Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 TSG Balingen – Mainz 05 II Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 Waldhof Mannheim – Ulm Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 Eintracht Stadtallendorf – SC Hessen Dreieich Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 Wormatia Worms – Homburg Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 Augsburg II – FC Memmingen Regionalliga Bayern – Tyskland
14:00 Ingolstadt II – Nürnberg II Regionalliga Bayern – Tyskland
14:00 FV Illertissen – VfB Eichstaett Regionalliga Bayern – Tyskland
14:00 Meiendorfer SV – FC Suederelbe Oberliga Hamborg – Tyskland
14:00 SV Pullach – TSV Kottern Oberliga Bayern Syd – Tyskland
14:00 DJK Don Bosco Bamberg – FSV Erlangen-Bruck Oberliga Bayern Nord – Tyskland
14:00 Dynamo Dresden – Aston Villa Træningskamp
15:00 SV Türkgücü Ataspor – TSV Dachau Oberliga Bayern Syd – Tyskland
15:00 FSC Lohfelden – Hessen Kassel Oberliga Hessen – Tyskland
15:00 Bayern Alzenau – SV Rot-Weiss Hadamar Oberliga Hessen – Tyskland
15:00 FC Giessen – SC Waldgirmes Oberliga Hessen – Tyskland
15:00 Eintracht Trier – TuS RW Koblenz Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
15:30 Hassia Bingen – Pfeddersheim Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
15:30 VfB Dillingen – TSV Emmelshausen Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
15:30 FC Karbach – FV Diefflen Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
15:30 FSV Jaegersburg – TSV Schott Mainz Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
15:30 Hertha Wiesbach – SV Röchling Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
15:30 Queens Park Rangers – Union Berlin Træningskamp
15:30 St. Pauli – Stoke Træningskamp
16:00 Lupo-Martini Wolfsburg – SV Drochtersen/Assel Regionalliga Nord – Tyskland
16:00 SpVgg Hankofen-Hailing – TuS Holzkirchen Oberliga Bayern Syd – Tyskland
16:00 TSV Grossbardorf – Jahn Forchheim Oberliga Bayern Nord – Tyskland
16:00 Hamburger SV – Monaco Træningskamp
16:00 Millwall – Bochum Træningskamp
17:00 TSV Rain/Lech – SV Kirchanschoring Oberliga Bayern Syd – Tyskland
17:00 SpVgg Bayern Hof – ATSV Erlangen Oberliga Bayern Nord – Tyskland
17:00 Hünfelder SV – Buchonia Flieden Oberliga Hessen – Tyskland
17:00 Hoffenheim – Heerenveen Træningskamp
18:00 DJK Ammerthal – DJK Gebenbach Oberliga Bayern Nord – Tyskland
18:00 Fortuna Sittard – Bayer Leverkusen Træningskamp
19:00 Lyon – Wolfsburg Træningskamp

Søndag 29. juli 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
01:00 Bayern München – Manchester City Champions Cup
10:45 Teutonia Ottensen – VfL Pinneberg Oberliga Hamborg – Tyskland
11:30 SV Schalding-Heining – Burghausen Regionalliga Bayern – Tyskland
11:30 Condor Hamburg – TuS Osdorf Oberliga Hamborg – Tyskland
13:00 Cottbus – Hansa Rostock 3. Liga – Tyskland
13:30 Germania Halberstadt – Babelsberg Regionalliga Nordøst – Tyskland
13:30 VfB Auerbach – BFC Dynamo Regionalliga Nordøst – Tyskland
14:00 KFC Uerdingen – Unterhaching 3. Liga – Tyskland
14:00 Viktoria Köln – Alemannia Aachen Regionalliga Vest – Tyskland
14:00 St. Pauli II – FC Hansa Lüneburg Regionalliga Nord – Tyskland
14:00 TSV Steinbach – Hoffenheim II Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 Saarbrücken – FSV Frankfurt Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 SV Rugenbergen – TSV Concordia Oberliga Hamborg – Tyskland
14:00 TSV Buchholz – HSV Barmbek-Uhlenhorst Oberliga Hamborg – Tyskland
14:00 Niendorfer TSV – Victoria Hamburg Oberliga Hamborg – Tyskland
14:30 Groningen – Werder Bremen Træningskamp
14:30 Stuttgart – Eibar Træningskamp
15:00 VfL Oldenburg – Holstein Kiel II Regionalliga Nord – Tyskland
15:00 SV Curslack-Neuengamme – TSV Sasel Oberliga Hamborg – Tyskland
15:00 ASV Vach – ASV Neumarkt Oberliga Bayern Nord – Tyskland
15:00 Turk Gucu Friedberg – FV Bad Vilbel Oberliga Hessen – Tyskland
15:00 Aue – Schalke 04 Træningskamp
16:00 Jahn Regensburg II – 1860 München II Oberliga Bayern Syd – Tyskland
17:00 TSV Schwabmünchen – TSV 1861 Nördlingen Oberliga Bayern Syd – Tyskland
17:00 Gladbach – Ingolstadt Træningskamp

Mandag 30. juli 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Stuttgart – Istanbul Basaksehir Træningskamp
18:30 Werder Bremen – VVV-Venlo Træningskamp
19:00 Sportfreunde Lotte – Meppen 3. Liga – Tyskland
19:00 TuS Mechtersheim – Arminia Ludwigshafen Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
<  Forrige uge
23. juli 2018 – 30. juli 2018
Næste uge  >