LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
<  Forrige uge
25. april 2019 – 2. maj 2019
Næste uge  >

Fredag 26. april 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Hoffenheim U19 – FC Porto U19 UEFA Youth League Slutspil
18:00 Lippstadt – Viktoria Köln Regionalliga Vest – Tyskland
18:00 FSV Union Fürstenwalde – BFC Dynamo Regionalliga Nordøst – Tyskland
18:00 Germania Friedrichstal – Nöttingen Oberliga Baden-Württemberg – Tyskland
18:30 FC Köln – Darmstadt 2. Bundesliga – Tyskland
18:30 Ingolstadt – Dynamo Dresden 2. Bundesliga – Tyskland
18:30 VSG Altglienicke – Babelsberg Regionalliga Nordøst – Tyskland
18:30 SV Seligenporten – SC Eltersdorf Oberliga Bayern Nord – Tyskland
19:00 Sonnenhof Großaspach – Hallescher FC 3. Liga – Tyskland
19:00 Wolfsburg II – St. Pauli II Regionalliga Nord – Tyskland
19:00 Elversberg – TSV Steinbach Regionalliga Sydvest – Tyskland
19:00 Bayern München II – SV Heimstetten Regionalliga Bayern – Tyskland
19:00 FV Illertissen – TSV Buchbach Regionalliga Bayern – Tyskland
19:00 SV Curslack-Neuengamme – TuS Osdorf Oberliga Hamborg – Tyskland
19:00 Brinkumer SV – Werder Bremen III Oberliga Bremen – Tyskland
19:00 FV Engers – TSV Schott Mainz Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
19:00 FSV Wacker Nordhausen II – BSG Wismut Gera Oberliga NOFV-Süd – Tyskland
19:30 Bonner SC – Gladbach II Regionalliga Vest – Tyskland
19:30 Lübeck – SV Drochtersen/Assel Regionalliga Nord – Tyskland
19:30 HSV Barmbek-Uhlenhorst – TSV Concordia Oberliga Hamborg – Tyskland
19:30 Oberneuland – BSC Hastedt Oberliga Bremen – Tyskland
19:30 Cloppenburg – Delmenhorst Oberliga Niedersachsen – Tyskland
19:30 Tennis Borussia – Brandenburger SC Süd Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
19:30 Malchower SV – FC Anker Wismar Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
20:30 Augsburg – Bayer Leverkusen Bundesliga – Tyskland

Lørdag 27. april 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Würzburger Kickers II – ASV Neumarkt Oberliga Bayern Nord – Tyskland
13:00 Sandhausen – Holstein Kiel 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 St. Pauli – Regensburg 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 Magdeburg – Greuther Fürth 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 Hamburger SV II – SSV Jeddeloh Regionalliga Nord – Tyskland
13:00 Bremer SV – OSC Bremerhaven Oberliga Bremen – Tyskland
13:15 1860 München – Karlsruhe 3. Liga – Tyskland
13:30 ZFC Meuselwitz – Germania Halberstadt Regionalliga Nordøst – Tyskland
13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – VfB Auerbach Regionalliga Nordøst – Tyskland
13:30 Oberlausitz Neugersdorf – Chemnitz Regionalliga Nordøst – Tyskland
13:30 SC Weiche Flensburg II – TSV Schilksee Oberliga Flens – Tyskland
14:00 Aalen – KFC Uerdingen 3. Liga – Tyskland
14:00 Cottbus – Osnabruck 3. Liga – Tyskland
14:00 Hansa Rostock – Sportfreunde Lotte 3. Liga – Tyskland
14:00 Würzburger Kickers – Fortuna Köln 3. Liga – Tyskland
14:00 Meppen – FSV Zwickau 3. Liga – Tyskland
14:00 SV Straelen – Alemannia Aachen Regionalliga Vest – Tyskland
14:00 Wuppertal – SV Rödinghausen Regionalliga Vest – Tyskland
14:00 FC Kaan-Marienborn 07 – Fortuna Düsseldorf II Regionalliga Vest – Tyskland
14:00 FC Köln II – SC Wiedenbrück Regionalliga Vest – Tyskland
14:00 TV Herkenrath – Oberhausen Regionalliga Vest – Tyskland
14:00 Werder Bremen II – BSV Rehden Regionalliga Nord – Tyskland
14:00 Mainz 05 II – Saarbrücken Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 Ulm – Freiburg II Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 FCA Walldorf – Eintracht Stadtallendorf Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 Hoffenheim II – FSV Frankfurt Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 Kickers Offenbach – Pirmasens Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 Wormatia Worms – TSG Balingen Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 SpVgg Bayreuth – Viktoria Aschaffenburg Regionalliga Bayern – Tyskland
14:00 Nürnberg II – VfR Garching Regionalliga Bayern – Tyskland
14:00 Burghausen – Greuther Fürth II Regionalliga Bayern – Tyskland
14:00 VfB Eichstaett – FC Schweinfurt Regionalliga Bayern – Tyskland
14:00 FC Pipinsried – 1860 Rosenheim Regionalliga Bayern – Tyskland
14:00 SV Schalding-Heining – Augsburg II Regionalliga Bayern – Tyskland
14:00 Meiendorfer SV – TuS Dassendorf Oberliga Hamborg – Tyskland
14:00 SG Aumund-Vegesack – Geestemuende Oberliga Bremen – Tyskland
14:00 Eintracht Braunschweig II – VfV Hildesheim Oberliga Niedersachsen – Tyskland
14:00 Reutlingen – Göppinger SV Oberliga Baden-Württemberg – Tyskland
14:00 FV Ravensburg – Neckarsulmer Sport Union Oberliga Baden-Württemberg – Tyskland
14:00 Freiberg – St.Kickers Oberliga Baden-Württemberg – Tyskland
14:00 TSV Rain/Lech – TSV Kottern Oberliga Bayern Syd – Tyskland
14:00 Hessen Kassel – SV Rot-Weiss Hadamar Oberliga Hessen – Tyskland
14:00 VfB Dillingen – Eintracht Trier Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
14:00 Ludwigsfelder FC – Union Sandersdorf Oberliga NOFV-Süd – Tyskland
14:00 Carl Zeiss Jena II – FC Eilenburg Oberliga NOFV-Süd – Tyskland
14:00 Askania Bernburg – FC International Leipzig Oberliga NOFV-Süd – Tyskland
14:00 FC Gütersloh – SC Paderborn 07 II Oberliga Vestfalen – Tyskland
14:00 TSB Flensburg – Union Neumünster Oberliga Flens – Tyskland
14:00 TSV Kropp – NTSV Strand Oberliga Flens – Tyskland
14:00 Eutin 08 – TSV Bordesholm Oberliga Flens – Tyskland
14:30 TSV Emmelshausen – FSV Jaegersburg Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
14:30 SV Röchling – FC Karbach Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
15:00 Holstein Kiel II – Hannover 96 II Regionalliga Nord – Tyskland
15:00 FC 08 Villingen – FC Normannia Gmünd Oberliga Baden-Württemberg – Tyskland
15:00 TSV Schwaben Augsburg – SV Türkgücü Ataspor Oberliga Bayern Syd – Tyskland
15:00 SV Kirchanschoring – TSV Dachau Oberliga Bayern Syd – Tyskland
15:00 DJK Vilzing – TSV 1861 Nördlingen Oberliga Bayern Syd – Tyskland
15:00 Jahn Forchheim – DJK Ammerthal Oberliga Bayern Nord – Tyskland
15:00 Ansbach – TSV Aubstadt Oberliga Bayern Nord – Tyskland
15:00 Hünfelder SV – FC Giessen Oberliga Hessen – Tyskland
15:00 SC Waldgirmes – SG Barockstadt Fulda Lehnerz Oberliga Hessen – Tyskland
15:00 FC Ederbergland – Bayern Alzenau Oberliga Hessen – Tyskland
15:00 Buchonia Flieden – SC Viktoria 06 Griesheim Oberliga Hessen – Tyskland
15:00 FSC Lohfelden – Turk Gucu Friedberg Oberliga Hessen – Tyskland
15:00 VfL Halle 96 – Hohenstein-Ernstthal Oberliga NOFV-Süd – Tyskland
15:30 Dortmund – Schalke 04 Bundesliga – Tyskland
15:30 RB Leipzig – Freiburg Bundesliga – Tyskland
15:30 Eintracht Frankfurt – Hertha Berlin Bundesliga – Tyskland
15:30 Hannover 96 – Mainz 05 Bundesliga – Tyskland
15:30 Fortuna Düsseldorf – Werder Bremen Bundesliga – Tyskland
15:30 SV Linx – TSV Ilshofen Oberliga Baden-Württemberg – Tyskland
15:30 FSV 08 Bissingen – SV Oberachern Oberliga Baden-Württemberg – Tyskland
15:30 TSG Backnang – 1. CfR Pforzheim Oberliga Baden-Württemberg – Tyskland
15:30 SV Spielberg – Bahlinger SC Oberliga Baden-Württemberg – Tyskland
15:30 Hertha Wiesbach – TuS Mechtersheim Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
15:30 Hassia Bingen – Arminia Ludwigshafen Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
15:30 SC Idar-Oberstein – Koblenz Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
16:00 FC Sonthofen – FC Ismaning Oberliga Bayern Syd – Tyskland
16:00 SpVgg Hankofen-Hailing – SV Pullach Oberliga Bayern Syd – Tyskland
16:00 TSV Grossbardorf – ATSV Erlangen Oberliga Bayern Nord – Tyskland
16:00 FSV Erlangen-Bruck – TSV Abtswind Oberliga Bayern Nord – Tyskland
16:00 FC Sand – Wuerzburger Oberliga Bayern Nord – Tyskland
16:00 Düren – VfL Vichttal Oberliga Mittelrhein – Tyskland
16:00 FC Monheim – SW Essen Oberliga Niederrhein – Tyskland
16:30 Kaiserslautern II – Pfeddersheim Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
18:00 SC Verl – Dortmund II Regionalliga Vest – Tyskland
18:00 Ingolstadt II – FC Memmingen Regionalliga Bayern – Tyskland
18:30 Stuttgart – Mönchengladbach Bundesliga – Tyskland

Søndag 28. april 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:00 Borussia Mönchengladbach (k) – 1. FC Frankfurt (k) Bundesliga (k) – Tyskland
11:15 Wedeler TSV – VfL Pinneberg Oberliga Hamborg – Tyskland
11:30 Condor Hamburg – Niendorfer TSV Oberliga Hamborg – Tyskland
12:00 Barcelona (k) – Bayern München (k) Champions League Slutspil (k)
13:00 Unterhaching – Carl Zeiss Jena 3. Liga – Tyskland
13:30 Union Berlin – Hamburger SV 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Aue – Bochum 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Paderborn – FC Heidenheim 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Bischofswerdaer FV – RW Erfurt Regionalliga Nordøst – Tyskland
13:30 Hertha Berlin II – Berliner AK 07 Regionalliga Nordøst – Tyskland
13:30 Wacker Nordhausen – Budissa Bautzen Regionalliga Nordøst – Tyskland
13:30 Optik Rathenow – Lokomotive Leipzig Regionalliga Nordøst – Tyskland
14:00 Wolfsburg (k) – SC Sand (k) Bundesliga (k) – Tyskland
14:00 SC Freiburg (k) – SGS Essen (k) Bundesliga (k) – Tyskland
14:00 MSV Duisburg (k) – TSG 1899 Hoffenheim (k) Bundesliga (k) – Tyskland
14:00 Bayer Leverkusen (k) – Turbine Potsdam (k) Bundesliga (k) – Tyskland
14:00 Braunschweig – Preußen Münster 3. Liga – Tyskland
14:00 Eintracht Norderstedt – Lupo-Martini Wolfsburg Regionalliga Nord – Tyskland
14:00 TSV Havelse – Oldenburg Regionalliga Nord – Tyskland
14:00 Stuttgart II – SC Hessen Dreieich Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 Homburg – Waldhof Mannheim Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 TSV Buchholz – Altonaer FC 93 Oberliga Hamborg – Tyskland
14:00 Spelle-Venhaus – Heeslinger SC Oberliga Niedersachsen – Tyskland
14:00 TuS RW Koblenz – FV Diefflen Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
14:00 1. FC Lok Stendal – Hertha Zehlendorf Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
14:00 Staaken – SV Altluedersdorf Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
14:00 Greifswalder SV – Torgelower SV Greif Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
14:00 CFC Hertha 06 – TSG Neustrelitz Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
14:00 FC Strausberg – Hansa Rostock II Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
14:00 Plauen – FSV Luckenwalde Oberliga NOFV-Süd – Tyskland
14:00 Einheit Rudolstadt – BW Zorbau Oberliga NOFV-Süd – Tyskland
14:00 Neumünster – Lübeck II Oberliga Flens – Tyskland
14:00 TSV Lägerdorf – Heider SV Oberliga Flens – Tyskland
14:00 SV Eichede – Inter Türkspor Kiel Oberliga Flens – Tyskland
14:30 Teutonia Ottensen – HEBC Hamburg Oberliga Hamborg – Tyskland
14:30 SpVg BW 90 Berlin – SV Lichtenberg 47 Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
15:00 VfL Oldenburg – FC Germania Egestorf-Langreder Regionalliga Nord – Tyskland
15:00 FC Hansa Lüneburg – SC Weiche Flensburg Regionalliga Nord – Tyskland
15:00 SV Rugenbergen – Victoria Hamburg Oberliga Hamborg – Tyskland
15:00 TSV Sasel – FC Suederelbe Oberliga Hamborg – Tyskland
15:00 Vatan Sport Bremen – BTS Neustadt Oberliga Bremen – Tyskland
15:00 SC Borgfeld – TuS Schwachhausen Oberliga Bremen – Tyskland
15:00 HSC Hannover – VfL Oythe Oberliga Niedersachsen – Tyskland
15:00 Arminia Hannover – Eintracht Northeim Oberliga Niedersachsen – Tyskland
15:00 MTV Gifhorn – TuS Bersenbrück Oberliga Niedersachsen – Tyskland
15:00 TB Uphusen – MTV Wolfenbüttel Oberliga Niedersachsen – Tyskland
15:00 FC Hagen/Uthlede – FC Wunstorf Oberliga Niedersachsen – Tyskland
15:00 TuS Holzkirchen – 1860 München II Oberliga Bayern Syd – Tyskland
15:00 TSV Schwabmünchen – FC Unterföhring Oberliga Bayern Syd – Tyskland
15:00 ASV Vach – DJK Gebenbach Oberliga Bayern Nord – Tyskland
15:00 DJK Don Bosco Bamberg – SpVgg Bayern Hof Oberliga Bayern Nord – Tyskland
15:00 Borussia Freialdenhoven – Viktoria Arnoldsweiler Oberliga Mittelrhein – Tyskland
15:00 SV Breinig – FC Wegberg-Beeck Oberliga Mittelrhein – Tyskland
15:00 Bergisch Gladbach – FC Hennef 05 Oberliga Mittelrhein – Tyskland
15:00 SpVgg Neu Isenburg – FV Bad Vilbel Oberliga Hessen – Tyskland
15:00 TV Jahn Hiesfeld – VfB Speldorf Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 Velbert – SC Düsseldorf West Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 TSV Meerbusch – Ratinger SV Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 SpVg Schonnebeck – Sportfreunde Baumberg Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 FC Bocholt – SC Velbert Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 TuRU Düsseldorf – Union Nettetal Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 FC Kleve – FSV Duisburg Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 Sportfreunde Siegen – TuS Haltern Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 SV Schermbeck – TuS Ennepetal Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 TuS Erndtebrück – Hammer SpVg Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 TSG Sprockhövel – FC Brünninghausen Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 Westfalia Rhynern – SC Westfalia Herne Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 ASC Dortmund – FC Gievenbeck Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 RW Ahlen – Eintracht Rheine Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 Holzwickeder – Schalke 04 II Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 SV Frisia 03 RL – SV Todesfelde Oberliga Flens – Tyskland
15:15 SSV Merten – DJK BW Friesdorf Oberliga Mittelrhein – Tyskland
15:15 SpVg Frechen 20 – VfL Alfter Oberliga Mittelrhein – Tyskland
15:30 Hoffenheim – Wolfsburg Bundesliga – Tyskland
15:30 SFL Bremerhaven – Blumenthaler SV Oberliga Bremen – Tyskland
15:30 Habenhauser FV – Leher Oberliga Bremen – Tyskland
15:30 SV Deutz 05 – TSC Euskirchen Oberliga Mittelrhein – Tyskland Aflyst
15:30 Siegburger SV 04 – FC Hürth Oberliga Mittelrhein – Tyskland
15:30 FC 1931 Eddersheim – KSV Baunatal Oberliga Hessen – Tyskland
16:00 VfB Hilden – VfB Homberg Oberliga Niederrhein – Tyskland
18:00 Nürnberg – Bayern München Bundesliga – Tyskland

Mandag 29. april 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Wehen – Kaiserslautern 3. Liga – Tyskland
20:15 RW Essen – Wattenscheid Regionalliga Vest – Tyskland
20:30 Duisburg – Bielefeld 2. Bundesliga – Tyskland

Tirsdag 30. april 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Jahn Forchheim – SC Eltersdorf Oberliga Bayern Nord – Tyskland
18:45 SV Todesfelde – Neumünster Oberliga Flens – Tyskland
19:00 TuS Dassendorf – Niendorfer TSV Oberliga Hamborg – Tyskland
19:00 VfB Dillingen – SV Röchling Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
20:00 SC Idar-Oberstein – TSV Emmelshausen Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland

Onsdag 1. maj 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Cloppenburg – Eintracht Braunschweig II Oberliga Niedersachsen – Tyskland
13:00 SV Türkgücü Ataspor – TSV Schwabmünchen Oberliga Bayern Syd – Tyskland
14:00 FC Kaan-Marienborn 07 – TV Herkenrath Regionalliga Vest – Tyskland
14:00 Göppinger SV – FSV 08 Bissingen Oberliga Baden-Württemberg – Tyskland
14:00 FC Normannia Gmünd – SV Spielberg Oberliga Baden-Württemberg – Tyskland
14:00 St.Kickers – FV Ravensburg Oberliga Baden-Württemberg – Tyskland
14:00 1. CfR Pforzheim – Freiberg Oberliga Baden-Württemberg – Tyskland
14:00 1860 München II – TSV 1861 Nördlingen Oberliga Bayern Syd – Tyskland
14:00 SV Pullach – TSV Rain/Lech Oberliga Bayern Syd – Tyskland
14:00 Pfeddersheim – TSV Schott Mainz Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
14:00 Koblenz – Kaiserslautern II Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
14:00 Eintracht Trier – FV Engers Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
14:30 ASV Neumarkt – SpVgg Bayern Hof Oberliga Bayern Nord – Tyskland
15:00 SV Linx – Germania Friedrichstal Oberliga Baden-Württemberg – Tyskland
15:00 TSV Ilshofen – TSG Backnang Oberliga Baden-Württemberg – Tyskland
15:00 SV Oberachern – Nöttingen Oberliga Baden-Württemberg – Tyskland
15:00 Neckarsulmer Sport Union – FC 08 Villingen Oberliga Baden-Württemberg – Tyskland
15:00 TSV Grossbardorf – FC Sand Oberliga Bayern Nord – Tyskland
15:00 DJK Ammerthal – TSV Aubstadt Oberliga Bayern Nord – Tyskland
15:00 Bayern Alzenau – KSV Baunatal Oberliga Hessen – Tyskland
15:00 Holzwickeder – FC Gievenbeck Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:30 FSV Jaegersburg – FV Diefflen Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
15:30 FC Karbach – Arminia Ludwigshafen Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
15:30 TuS Mechtersheim – TuS RW Koblenz Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
15:30 Hassia Bingen – Hertha Wiesbach Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
16:00 SV Heimstetten – VfB Eichstaett Regionalliga Bayern – Tyskland
16:00 MTV Wolfenbüttel – Delmenhorst Oberliga Niedersachsen – Tyskland
17:00 Sportfreunde Siegen – FC Gütersloh Oberliga Vestfalen – Tyskland
17:30 Westfalia Rhynern – Hammer SpVg Oberliga Vestfalen – Tyskland

Torsdag 2. maj 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:30 FC Wunstorf – Arminia Hannover Oberliga Niedersachsen – Tyskland
20:00 FC Wegberg-Beeck – Borussia Freialdenhoven Oberliga Mittelrhein – Tyskland
21:00 Eintracht Frankfurt – Chelsea Europa League Slutspil
<  Forrige uge
25. april 2019 – 2. maj 2019
Næste uge  >