LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2018 Casino24 Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
21. maj 2018 – 28. maj 2018
Næste uge  >

Mandag 21. maj 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 TSV Marl-Huels – FC Brünninghausen Oberliga Vestfalen – Tyskland Aflyst
15:00 TuS Haltern – SC Paderborn 07 II Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 FC Kaan-Marienborn 07 – Lippstadt Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 Sportfreunde Siegen – SC Hassel Oberliga Vestfalen – Tyskland Aflyst
15:00 RW Ahlen – TSG Sprockhövel Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 Schalke 04 II – TuS Ennepetal Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 SC Westfalia Herne – ASC Dortmund Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 FC Gütersloh – Hammer SpVg Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 Arminia Bielefeld II – Eintracht Rheine Oberliga Vestfalen – Tyskland
18:00 Tyskland U17 (k) – Spanien U17 (k) EM U17 Slutspil (k)
20:30 Holstein Kiel – Wolfsburg Bundesliga Kvalifikation – Tyskland

Tirsdag 22. maj 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:15 Aue – Karlsruhe 2. Bundesliga Kvalifikation – Tyskland

Onsdag 23. maj 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
04:00 Los Angeles FC – Dortmund Træningskamp
19:30 TuS Mechtersheim – TuS RW Koblenz Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland

Torsdag 24. maj 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:30 Saarbrücken – 1860 München Regionalliga Oprykningsslutspil – Tyskland
18:00 Wolfsburg (k) – Lyon (k) Champions League Slutspil (k)
19:00 KFC Uerdingen – Waldhof Mannheim Regionalliga Oprykningsslutspil – Tyskland
19:00 SC Weiche Flensburg – Cottbus Regionalliga Oprykningsslutspil – Tyskland
19:15 1. FC Lok Stendal – SV Merseburg 99 Oberliga NOFV-Süd – Tyskland
19:30 FC Anker Wismar – FC Mecklenburg Schwerin Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
19:30 TuS Ennepetal – FC Brünninghausen Oberliga Vestfalen – Tyskland

Fredag 25. maj 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 TSV Rain/Lech – FC Memmingen Regionalliga Bayern Kvalifikation – Tyskland
18:30 TSV Aubstadt – SpVgg Bayreuth Regionalliga Bayern Kvalifikation – Tyskland
19:00 Vorwarts-Wacker – Condor Hamburg Oberliga Hamborg – Tyskland
19:00 SV Rugenbergen – Hamburger SV III Oberliga Hamborg – Tyskland
19:00 TuS Dassendorf – TSV Concordia Oberliga Hamborg – Tyskland
19:00 SV Curslack-Neuengamme – TSV Buchholz Oberliga Hamborg – Tyskland
19:00 Niendorfer TSV – Wedeler TSV Oberliga Hamborg – Tyskland
19:00 FC Türkiye Wilhelmsburg – TuS Osdorf Oberliga Hamborg – Tyskland
19:00 VfL Pinneberg – HSV Barmbek-Uhlenhorst Oberliga Hamborg – Tyskland
19:00 TSV Sasel – FC Suederelbe Oberliga Hamborg – Tyskland
19:30 SV Rot-Weiss Hadamar – SC Waldgirmes Oberliga Hessen – Tyskland
19:30 Eintracht Rheine – FC Gütersloh Oberliga Vestfalen – Tyskland

Lørdag 26. maj 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
15:00 OSC Vellmar – SpVgg Neu Isenburg Oberliga Hessen – Tyskland
15:00 FSC Lohfelden – TSV Lehnerz Oberliga Hessen – Tyskland
15:00 Borussia Fulda – FC Ederbergland Oberliga Hessen – Tyskland
15:00 VFB Ginsheim – SC Hessen Dreieich Oberliga Hessen – Tyskland
15:00 SV Steinbach 1920 – RW Frankfurt Oberliga Hessen – Tyskland
15:00 Bayern Alzenau – Buchonia Flieden Oberliga Hessen – Tyskland
15:00 SC Viktoria 06 Griesheim – KSV Baunatal Oberliga Hessen – Tyskland
15:30 SV Oberachern – SV Sandhausen ll Oberliga Baden-Württemberg – Tyskland
15:30 Freiberg – TSG Backnang Oberliga Baden-Württemberg – Tyskland
15:30 TSG Balingen – SV Spielberg Oberliga Baden-Württemberg – Tyskland
15:30 Göppinger SV – FCA Walldorf II Oberliga Baden-Württemberg – Tyskland
15:30 Karlsruher SC II – FV Ravensburg Oberliga Baden-Württemberg – Tyskland
15:30 Reutlingen – Bahlinger SC Oberliga Baden-Württemberg – Tyskland
15:30 Nöttingen – FSV 08 Bissingen Oberliga Baden-Württemberg – Tyskland
15:30 FC 08 Villingen – TSG Weinheim Oberliga Baden-Württemberg – Tyskland
15:30 1. CfR Pforzheim – Neckarsulmer Sport Union Oberliga Baden-Württemberg – Tyskland
15:30 TuS RW Koblenz – Pfeddersheim Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
15:30 SV Morlautern – Homburg Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
15:30 SC Idar-Oberstein – Hertha Wiesbach Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
15:30 FV Dudenhofen – TuS Mechtersheim Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
15:30 FSV Salmrohr – SV Gonsenheim Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
15:30 FV Diefflen – FC Karbach Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
15:30 FSV Jaegersburg – Saar 05 Saarbrücken Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
15:30 FV Engers – Pirmasens Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
15:30 Kaiserslautern II – Eintracht Trier Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland

Søndag 27. maj 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 FC Köln (k) – Werder Bremen (k) Bundesliga (k) – Tyskland
14:00 SGS Essen (k) – 1. FC Frankfurt (k) Bundesliga (k) – Tyskland
14:00 SC Sand (k) – MSV Duisburg (k) Bundesliga (k) – Tyskland
14:00 FF USV Jena (k) – SC Freiburg (k) Bundesliga (k) – Tyskland
14:00 TSG 1899 Hoffenheim (k) – Turbine Potsdam (k) Bundesliga (k) – Tyskland
14:00 Bayern München (k) – Wolfsburg (k) Bundesliga (k) – Tyskland
14:00 Cottbus – SC Weiche Flensburg Regionalliga Oprykningsslutspil – Tyskland
14:00 Waldhof Mannheim – KFC Uerdingen Regionalliga Oprykningsslutspil – Tyskland
14:00 1860 München – Saarbrücken Regionalliga Oprykningsslutspil – Tyskland
14:00 FC Mecklenburg Schwerin – Optik Rathenow Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
14:00 Malchower SV – SV Lichtenberg 47 Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
14:00 SV Victoria Seelow – Brandenburger SC Süd Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
14:00 SV Grün-Weiß Brieselang – SV Altluedersdorf Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
14:00 Hansa Rostock II – Staaken Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
14:00 FC Strausberg – Torgelower SV Greif Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
14:00 Tennis Borussia – CFC Hertha 06 Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
14:00 Hertha Zehlendorf – FC Anker Wismar Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
14:00 SV Merseburg 99 – VfB Krieschow Oberliga NOFV-Süd – Tyskland
14:00 FC Eilenburg – Einheit Kamenz Oberliga NOFV-Süd – Tyskland
14:00 Carl Zeiss Jena II – 1. FC Lok Stendal Oberliga NOFV-Süd – Tyskland
14:00 Einheit Rudolstadt – VfL Halle 96 Oberliga NOFV-Süd – Tyskland
14:00 FC International Leipzig – SV Schott Jena Oberliga NOFV-Süd – Tyskland
14:00 Plauen – Union Sandersdorf Oberliga NOFV-Süd – Tyskland
14:00 BSG Wismut Gera – FSV Barleben 1911 Oberliga NOFV-Süd – Tyskland
14:00 Bischofswerdaer FV – Askania Bernburg Oberliga NOFV-Süd – Tyskland
15:00 SSV Merten – TSC Euskirchen Oberliga Mittelrhein – Tyskland
15:00 FC Hürth – Viktoria Arnoldsweiler Oberliga Mittelrhein – Tyskland
15:00 SW Essen – DSC 99 Duesseldorf Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 TV Jahn Hiesfeld – FC Monheim Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 Cronenberger SC – FC Bocholt Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 Velbert – VfB Hilden Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 VfR Krefeld Fischeln – FSV Vohwinkel Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 SC Düsseldorf West – SV Straelen Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 Sportfreunde Baumberg – VfB Speldorf Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 VfB Homberg – SpVg Schonnebeck Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 Ratinger SV – TuRU Düsseldorf Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 SC Hassel – RW Ahlen Oberliga Vestfalen – Tyskland Aflyst
15:00 Lippstadt – Sportfreunde Siegen Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 Hammer SpVg – FC Kaan-Marienborn 07 Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 TSG Sprockhövel – Schalke 04 II Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 TuS Ennepetal – SC Westfalia Herne Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 ASC Dortmund – TSV Marl-Huels Oberliga Vestfalen – Tyskland Aflyst
15:00 FC Brünninghausen – TuS Haltern Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:15 Siegburger SV 04 – Borussia Freialdenhoven Oberliga Mittelrhein – Tyskland
15:15 DJK BW Friesdorf – SV Breinig Oberliga Mittelrhein – Tyskland
15:15 Spvg Wesseling Urfeld – FC Hennef 05 Oberliga Mittelrhein – Tyskland
15:30 VfL Vichttal – Pesch Oberliga Mittelrhein – Tyskland
15:30 TV Herkenrath – VfL Alfter Oberliga Mittelrhein – Tyskland
15:30 Hilal Maroc Bergheim – Bergisch Gladbach Oberliga Mittelrhein – Tyskland

Mandag 28. maj 2018 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 SpVgg Bayreuth – TSV Aubstadt Regionalliga Bayern Kvalifikation – Tyskland
20:00 FC Memmingen – TSV Rain/Lech Regionalliga Bayern Kvalifikation – Tyskland
<  Forrige uge
21. maj 2018 – 28. maj 2018
Næste uge  >