LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Advertisement

Lande

<  Forrige uge
24. juli 2017 – 31. juli 2017
Næste uge  >

Mandag 24. juli 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:05 Union Berlin – Queens Park Rangers Træningskamp 2 – 1

Tirsdag 25. juli 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:35 Chelsea – Bayern München Champions Cup - Singapore 2 – 3
17:30 RB Leipzig – Konyaspor Træningskamp 1 – 0
18:30 FC Amberg – SpVgg Bayern Hof Oberliga Bayern Nord – Tyskland 1 – 2
18:30 Hamburger SV – Sparta Rotterdam Træningskamp 1 – 1
19:00 1860 Rosenheim – SV Schalding-Heining Regionalliga Bayern – Tyskland 2 – 0
19:00 FC Pipinsried – FC Schweinfurt Regionalliga Bayern – Tyskland 0 – 2
19:00 Augsburg II – FC Unterföhring Regionalliga Bayern – Tyskland 2 – 0
19:00 Nürnberg II – VfB Eichst??tt Regionalliga Bayern – Tyskland 2 – 1
19:00 Bielefeld – Aston Villa Træningskamp Aflyst
19:05 FC Memmingen – SV Seligenporten Regionalliga Bayern – Tyskland 4 – 2
19:05 Burghausen – FV Illertissen Regionalliga Bayern – Tyskland 1 – 4
19:05 Wolfsberger AC – Hannover 96 Træningskamp 0 – 0
20:45 Rusland (k) – Tyskland (k) EM Gruppe B (k) 0 – 2

Onsdag 26. juli 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Schalke 04 – FK Neftchi Træningskamp 1 – 0
18:00 Stuttgart – Kasimpasa Træningskamp 5 – 0
18:30 ASV Neumarkt – TSV Kornburg Oberliga Bayern Syd – Tyskland 1 – 1
18:30 FC Ismaning – SV Pullach Oberliga Bayern Syd – Tyskland 1 – 1
18:30 TSV Grossbardorf – Würzburger Kickers II Oberliga Bayern Nord – Tyskland 0 – 0
18:30 Wuerzburger – SV Erlenbach Oberliga Bayern Nord – Tyskland 2 – 1
18:30 DJK Ammerthal – FSV Erlangen-Bruck Oberliga Bayern Nord – Tyskland 5 – 2
18:30 Viktoria Aschaffenburg – TSV Aubstadt Oberliga Bayern Nord – Tyskland 0 – 3
18:30 FC Sand – DJK Gebenbach Oberliga Bayern Nord – Tyskland 3 – 1
19:05 TSV Buchbach – 1860 München Regionalliga Bayern – Tyskland 1 – 0
19:30 SC Eltersdorf – SpVgg Weiden Oberliga Bayern Nord – Tyskland 4 – 0

Torsdag 27. juli 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:35 Bayern München – Inter Champions Cup - Singapore 0 – 2
15:30 Alanyaspor – Hannover 96 Træningskamp Aflyst
15:35 Hannover 96 – Al-Duhail SC Træningskamp 4 – 2
17:00 Sassuolo – Eintracht Frankfurt Træningskamp 1 – 1
18:30 Bayer Leverkusen – MP Antalyaspor Træningskamp 1 – 1
18:30 Kayserispor – Hannover 96 Træningskamp 4 – 2
21:05 Freiburg – Domzale Europa League Kvalifikation 1 – 0

Fredag 28. juli 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Lübeck – Oldenburg Regionalliga Nord – Tyskland 2 – 0
18:05 Club Italia Berlino – Hertha Berlin Træningskamp 0 – 9
18:30 SV Steinbach 1920 – TSV Lehnerz Oberliga Hessen – Tyskland 1 – 1
18:30 Werder Bremen – West Ham Træningskamp 1 – 0
19:00 Osnabruck – Wehen 3. Liga – Tyskland 0 – 4
19:00 Unterhaching – Karlsruhe 3. Liga – Tyskland 3 – 2
19:00 Ingolstadt II – FC Memmingen Regionalliga Bayern – Tyskland 2 – 1
19:00 Brinkumer SV – TSV Grolland Oberliga Bremen – Tyskland 11 – 0
19:00 KSV Baunatal – OSC Vellmar Oberliga Hessen – Tyskland 4 – 0
19:15 SC Viktoria 06 Griesheim – VFB Ginsheim Oberliga Hessen – Tyskland 1 – 1
19:30 Alemannia Aachen – Gladbach II Regionalliga Vest – Tyskland 1 – 1
19:30 Ulm – Saarbrücken Regionalliga Sydvest – Tyskland 1 – 4
19:30 SC Hessen Dreieich – FC Ederbergland Oberliga Hessen – Tyskland 0 – 0
19:30 SC Idar-Oberstein – Homburg Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 1 – 3
20:00 SV Rot-Weiss Hadamar – RW Frankfurt Oberliga Hessen – Tyskland 3 – 3
20:00 Dortmund – Espanyol Træningskamp 0 – 1
20:30 Bochum – St. Pauli 2. Bundesliga – Tyskland 0 – 1

Lørdag 29. juli 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 BSG Chemie Leipzig – Lokomotive Leipzig Regionalliga Nordøst – Tyskland 0 – 1
13:00 Ingolstadt – Union Berlin 2. Bundesliga – Tyskland 0 – 1
13:00 VfR Garching – SpVgg Bayreuth Regionalliga Bayern – Tyskland 2 – 4
13:00 Werder Bremen III – Oberneuland Oberliga Bremen – Tyskland 1 – 2
13:30 SC Weiche Flensburg – St. Pauli II Regionalliga Nord – Tyskland 1 – 1
14:00 Aalen – Hallescher FC 3. Liga – Tyskland 2 – 1
14:00 FSV Zwickau – Sportfreunde Lotte 3. Liga – Tyskland 1 – 1
14:00 SC Wiedenbrück – SV Rödinghausen Regionalliga Vest – Tyskland 0 – 0
14:00 Wuppertal – Bonner SC Regionalliga Vest – Tyskland 1 – 1
14:00 Fortuna Düsseldorf II – FC Wegberg-Beeck Regionalliga Vest – Tyskland 6 – 1
14:00 Viktoria Køln 1904 – SC Verl Regionalliga Vest – Tyskland 1 – 0
14:00 KFC Uerdingen – FC Köln II Regionalliga Vest – Tyskland 2 – 1
14:00 Hoffenheim II – Kickers Offenbach Regionalliga Sydvest – Tyskland 2 – 2
14:00 TSV Steinbach – Stuttgart II Regionalliga Sydvest – Tyskland 1 – 1
14:00 Elversberg – Eintracht Stadtallendorf Regionalliga Sydvest – Tyskland 0 – 0
14:00 SV Röchling – Koblenz Regionalliga Sydvest – Tyskland 3 – 2
14:00 Freiburg II – FCA Walldorf Regionalliga Sydvest – Tyskland 0 – 0
14:00 St.Kickers – Wormatia Worms Regionalliga Sydvest – Tyskland 1 – 0
14:00 FV Illertissen – TSV Buchbach Regionalliga Bayern – Tyskland 1 – 1
14:00 SV Seligenporten – Burghausen Regionalliga Bayern – Tyskland 0 – 2
14:00 BCF Wolfratshausen – FC Ismaning Oberliga Bayern Syd – Tyskland 3 – 3
14:00 Würzburger Kickers II – FC Sand Oberliga Bayern Nord – Tyskland 0 – 0
14:05 Preußen Münster – Meppen 3. Liga – Tyskland 3 – 0
14:05 Carl Zeiss Jena – Fortuna Köln 3. Liga – Tyskland 0 – 2
14:05 Paderborn – Chemnitz 3. Liga – Tyskland 3 – 2
14:05 Hansa Rostock – Sonnenhof Großaspach 3. Liga – Tyskland 0 – 0
14:05 Magdeburg – RW Erfurt 3. Liga – Tyskland 3 – 0
14:05 Oberhausen – Westfalia Rhynern Regionalliga Vest – Tyskland 2 – 1
14:05 TuS Erndtebrück – Wattenscheid Regionalliga Vest – Tyskland 2 – 2
14:05 FC Schweinfurt – Augsburg II Regionalliga Bayern – Tyskland 2 – 1
14:05 SV Schalding-Heining – Nürnberg II Regionalliga Bayern – Tyskland 4 – 2
14:05 1860 München – 1860 Rosenheim Regionalliga Bayern – Tyskland 2 – 0
14:10 Hessen Kassel – Waldhof Mannheim Regionalliga Sydvest – Tyskland 2 – 1
14:30 SV Erlenbach – DJK Ammerthal Oberliga Bayern Nord – Tyskland 3 – 2
14:30 TuS RW Koblenz – Eintracht Trier Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 3 – 3
15:00 BSC Hastedt – Geestemuende Oberliga Bremen – Tyskland 7 – 1
15:00 TuS Holzkirchen – TSV Rain/Lech Oberliga Bayern Syd – Tyskland 0 – 4
15:00 DJK Vilzing – SV Kirchanschoring Oberliga Bayern Syd – Tyskland 2 – 3
15:00 SV Pullach – TSV Dachau Oberliga Bayern Syd – Tyskland 3 – 0
15:00 TSV Schwaben Augsburg – FC Sonthofen Oberliga Bayern Syd – Tyskland 3 – 1
15:00 DJK Don Bosco Bamberg – Viktoria Aschaffenburg Oberliga Bayern Nord – Tyskland 0 – 3
15:00 SC Waldgirmes – Teutonia Watzenborn-Steinberg Oberliga Hessen – Tyskland 1 – 4
15:00 Bayern Alzenau – FSC Lohfelden Oberliga Hessen – Tyskland 0 – 0
15:00 RB Leipzig – Sevilla Træningskamp 0 – 1
15:30 Bielefeld – Regensburg 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 1
15:30 Darmstadt – Greuther Fürth 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 0
15:30 VfL Bremen – TuS Schwachhausen Oberliga Bremen – Tyskland 4 – 2
15:30 FV Eppelborn – Saar 05 Saarbrücken Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 1 – 1
15:30 FSV Jaegersburg – FC Karbach Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 0 – 1
15:30 FV Diefflen – SV Gonsenheim Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 4 – 0
15:30 FSV Salmrohr – TuS Mechtersheim Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 0 – 0
15:30 SV Morlautern – Pirmasens Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 2 – 1
15:30 Werder Bremen – West Ham Træningskamp 2 – 2
15:35 Stuttgart – Asteras Tripolis Træningskamp 2 – 0
16:00 SSV Jeddeloh – SV Drochtersen/Assel Regionalliga Nord – Tyskland 2 – 2
16:00 BSV Rehden – FC Hansa Lüneburg Regionalliga Nord – Tyskland 1 – 4
16:00 VfB Eichst??tt – FC Pipinsried Regionalliga Bayern – Tyskland 3 – 3
16:00 VfL Pinneberg – Hamburger SV III Oberliga Hamborg – Tyskland 2 – 0
16:00 TSV Kornburg – TSV Schwabmünchen Oberliga Bayern Syd – Tyskland 1 – 1
16:00 TSV Kottern – SpVgg Hankofen-Hailing Oberliga Bayern Syd – Tyskland 3 – 0
16:00 DJK Gebenbach – SC Eltersdorf Oberliga Bayern Nord – Tyskland 1 – 2
16:00 TSV Aubstadt – FC Amberg Oberliga Bayern Nord – Tyskland 2 – 0
16:00 SpVgg Weiden – Wuerzburger Oberliga Bayern Nord – Tyskland 0 – 0
16:00 Middlesbrough – Augsburg Træningskamp 2 – 1
16:00 Gladbach – Malaga Træningskamp 2 – 1
16:00 Fulham – Wolfsburg Træningskamp 0 – 3
16:00 Mainz 05 – Newcastle Træningskamp 2 – 1
16:00 Derby – Hoffenheim Træningskamp 1 – 2
17:30 Buchonia Flieden – Borussia Fulda Oberliga Hessen – Tyskland 2 – 0
18:00 SpVgg Bayern Hof – TSV Grossbardorf Oberliga Bayern Nord – Tyskland 1 – 2
18:00 Hertha Berlin – Liverpool Træningskamp 0 – 3
18:30 SB Chiemgau Traunstein – TSV Landsberg Oberliga Bayern Syd – Tyskland 2 – 1

Søndag 30. juli 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
10:45 Teutonia Ottensen – Condor Hamburg Oberliga Hamborg – Tyskland 2 – 1
11:15 Oberlausitz Neugersdorf – Budissa Bautzen Regionalliga Nordøst – Tyskland 3 – 0
12:00 Tyskland (k) – Danmark (k) EM Slutspil (k) 1 – 2
13:00 VSG Altglienicke – VfB Auerbach Regionalliga Nordøst – Tyskland 1 – 1
13:00 TuS Dassendorf – TSV Sasel Oberliga Hamborg – Tyskland 2 – 0
13:30 Nürnberg – Kaiserslautern 2. Bundesliga – Tyskland 3 – 0
13:30 TSG Neustrelitz – Cottbus Regionalliga Nordøst – Tyskland 0 – 4
13:30 Babelsberg – Hertha Berlin II Regionalliga Nordøst – Tyskland 2 – 1
13:30 FSV Union Fuerstenwalde – Berliner AK 07 Regionalliga Nordøst – Tyskland 2 – 2
13:30 FSV Luckenwalde – BFC Dynamo Regionalliga Nordøst – Tyskland 1 – 4
13:30 Wacker Nordhausen – Germania Halberstadt Regionalliga Nordøst – Tyskland 1 – 1
13:30 BTS Neustadt – SG Aumund-Vegesack Oberliga Bremen – Tyskland 0 – 0
14:00 Würzburger Kickers – Werder Bremen II 3. Liga – Tyskland 1 – 1
14:00 Dortmund II – RW Essen Regionalliga Vest – Tyskland 2 – 2
14:00 Altonaer FC 93 – TSV Havelse Regionalliga Nord – Tyskland 1 – 2
14:00 Eintracht Norderstedt – Hamburger SV II Regionalliga Nord – Tyskland 2 – 2
14:00 Mainz 05 II – FSV Frankfurt Regionalliga Sydvest – Tyskland 3 – 0
14:00 FC Unterföhring – Bayern München II Regionalliga Bayern – Tyskland 2 – 2
14:00 SV Rugenbergen – FC Suederelbe Oberliga Hamborg – Tyskland 4 – 0
14:00 FC Türkiye Wilhelmsburg – Victoria Hamburg Oberliga Hamborg – Tyskland 1 – 3
14:00 Niendorfer TSV – TuS Osdorf Oberliga Hamborg – Tyskland 2 – 2
14:00 FC Schweinfurt II – Jahn Forchheim Oberliga Bayern Nord – Tyskland 5 – 1
14:00 Kaiserslautern II – Hertha Wiesbach Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 4 – 2
15:00 FC Germania Egestorf-Langreder – Eutin 08 Regionalliga Nord – Tyskland 3 – 1
15:00 SV Curslack-Neuengamme – Wedeler TSV Oberliga Hamborg – Tyskland 3 – 3
15:00 TSV Concordia – TSV Buchholz Oberliga Hamborg – Tyskland 3 – 1
15:00 Vorwarts-Wacker – HSV Barmbek-Uhlenhorst Oberliga Hamborg – Tyskland 1 – 1
15:00 Vatan Sport Bremen – Blumenthaler SV Oberliga Bremen – Tyskland 1 – 2
15:00 Habenhauser FV – Leher Oberliga Bremen – Tyskland 1 – 0
15:00 FV Dudenhofen – Pfeddersheim Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 0 – 2
15:00 RB Leipzig – Benfica Træningskamp 2 – 0
15:30 Holstein Kiel – Sandhausen 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 2
15:30 FC Heidenheim – Aue 2. Bundesliga – Tyskland Stoppet
15:30 Dynamo Dresden – Duisburg 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 0
15:50 Bayer Leverkusen – Lazio Træningskamp 1 – 3
16:00 1860 München II – SV Heimstetten Oberliga Bayern Syd – Tyskland 0 – 1
16:00 FSV Erlangen-Bruck – Ansbach Oberliga Bayern Nord – Tyskland 2 – 2
17:00 Udinese – Hannover 96 Træningskamp 1 – 1
17:30 Schalke 04 – Eibar Træningskamp 1 – 0
18:05 Eintracht Frankfurt – Benevento Træningskamp 1 – 1

Mandag 31. juli 2017 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Hamburger SV – MP Antalyaspor Træningskamp 0 – 2
20:00 FC Köln – Bologna Træningskamp 1 – 1
20:30 Fortuna Düsseldorf – Braunschweig 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 2
<  Forrige uge
24. juli 2017 – 31. juli 2017
Næste uge  >